سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی: تندروها می خواهند ثابت کنند در هنوز بر همان پاش...
» همه بدانند تا «اراده بالا» نباشد نه از رفع حصر خبری است نه از رهایی دربندان

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی: تندروها می خواهند ثابت کنند در هنوز بر همان پاشنه بی عدالتی می چرخد

چکیده :تندروها می خواهند در عمل ثابت کنند که عزم و اراده ملت در برهم زدن مهندسی انتخابات هیچ گونه تغییری را در روند امور قضایی و امنیتی حادث نکرده است و در هنوز بر همان پاشنه بی عدالتی می چرخد. تندروها می خواهند عملا پیام «هیچ چیز تغییر نکرده است» را به گوش همه مظلومان و آنان که وضعیت زندانیان سیاسی را پی گیری می کنند، برسانند. همه باید بدانند تا «اراده بالا» تعلق نگیرد نه از رفع حصر خبری است نه از رهایی عزیزان دربند و نه حتی از مرخصی های دوسه روزه معمول. و نه از درمان بیماران زندانی و نه حتی از آرامش حداقلی که در سایه آن بتوان به گذران زندگی عادی در زندان پرداخت....


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در بیانیه ای نسبت به تشدید فشارهای امنیتی، بازداشت های جدید و بی توجهی به درمان زندانیان سیاسی هشدار دادند.

به گزارش کلمه، خانواده های زندانیان سیاسی در بیانیه ی خود آورده اند: تندروها می خواهند در عمل ثابت کنند که عزم و اراده ملت در برهم زدن مهندسی انتخابات هیچ گونه تغییری را در روند امور قضایی و امنیتی حادث نکرده است و در هنوز بر همان پاشنه بی عدالتی می چرخد. تندروها می خواهند عملا پیام «هیچ چیز تغییر نکرده است» را به گوش همه مظلومان و آنان که وضعیت زندانیان سیاسی را پی گیری می کنند، برسانند. همه باید بدانند تا «اراده بالا» تعلق نگیرد نه از رفع حصر خبری است نه از رهایی عزیزان دربند و نه حتی از مرخصی های دوسه روزه معمول. و نه از درمان بیماران زندانی و نه حتی از آرامش حداقلی که در سایه آن بتوان به گذران زندگی عادی در زندان پرداخت.

متن کامل این بیانیه به گزارش کلمه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن

پنجمین ماه ضیافت الهی را پس از به اصطلاح انتخابات 88 در حالی استقبال کردیم که امید، ثمره کامیابی ملت در انتخاباتی که هوشیارانه و آگاهانه توسط مردم انجام و بر آن صحه گذاشته شد، در دل ها موج می زد و رمضان ماه برکت و رحمت الهی پس از انتخابات 92 در حالی آغاز شد که گمانه ها بر بیدارشدن وجدان های خفته و سرشت پاک انسانی در مردان قدرت در این ماه مبارک بود. اما دریغ که گویی شیطان در دل سیاه بندگان خود خوب چراگاهی برای تحقق وعده هایش یافته است.

این رمضان نه تنها برای زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نوید هیچ گونه نرمی و شفقت نداشته بلکه حتی به رغم سال های پیشین هجوم و وحشی گری هایی اعجاب برانگیز چاشنی ایام رمضان زندانیان خاصه سیاسیون دربند 350 گشته است. عجبا که در ماه رمضان حکم زندان در تبعید به مناطق بدآب و هوا اجرا می شود تا مسلمانیِ آمر و عامل در این ماه عزیز شبهه ناک شود و روزه داران معترض به این حکم ظالمانه به انفرادی می افتند تا یادشان بماند در زندان جمهوری «اسلامی» حکم شان اجرا می شود و تهدیدها و مجازات ها تا بدان جا پیش می رود که روند درمان بیماران این بند متوقف می شود.

این رمضان رمضان عجیبی است چرا که تندروها می خواهند در عمل ثابت کنند که عزم و اراده ملت در برهم زدن مهندسی انتخابات هیچ گونه تغییری را در روند امور قضایی و امنیتی حادث نکرده است و در هنوز بر همان پاشنه بی عدالتی می چرخد. تندروها می خواهند عملا پیام «هیچ چیز تغییر نکرده است» را به گوش همه مظلومان و آنان که وضعیت زندانیان سیاسی را پی گیری می کنند، برسانند. همه باید بدانند تا «اراده بالا» تعلق نگیرد نه از رفع حصر خبری است نه از رهایی عزیزان دربند و نه حتی از مرخصی های دوسه روزه معمول. و نه از درمان بیماران زندانی و نه حتی از آرامش حداقلی که در سایه آن بتوان به گذران زندگی عادی در زندان پرداخت. تندروها می خواهند ثابت کنند شاکیان از کودتاگران نظامی باید در قرنطینه و حصر زندانی و بیمارستانی و انفرادی نزد سپاه و حفاظت اطلاعات بمانند تا مگر خدای ناکرده خودشان و خانواده و دوستان و همکارانشان دست و دلشان به دعایی برای کودتاگران و آمران و عاملان به فشارها و عسرت ها بر آنان برود. تبعیدی ها و خانواده هایشان هم چنان باید در حسرت ملاقات های منظم مرخصی و برخورداری از حداقل حقوقشان بمانند، بیماران و خانواده هایشان باید در رنج حاصل از تشدید بیماری و خوف مخاطرات جدی باشند. زندانیان سپاه باید مورد بی توجهی کامل قرار بگیرند و خود و خانواده هایشان به دادستانی و سازمان زندان ها پاس داده شوند و بی دریافت نتیجه سرگزدان بمانند و زنان و دختران بی گناه باید مجددا بازداشت و حبس در انفرادی شوند تا معلوم شود رأفت اسلامی جز بر صاحبان تابعیت دیگر کشورها شمولیت نخواهد یافت.

ابن رمضان رمضان عجیبی است که به نیمه رسیده و بر دل سخت کارگزاران حوزه امنیت و قضا کارساز نیفتاده است. ما خانواده های زندانیان سیاسی اما هم چنان در ماه خدا صبوری پیشه کرده ایم. و عصبانیت کسانی را که خطا کرده اند و به جای جبران سعی در تکرار و تشدید آن دارند، درک می کنیم. ما هم چنان به صبر و صلاة چنگ می اندازیم و امید داریم نیمه دوم این ماه عزیز ایام بازگشت به رحمت الهی برای همه آنانی باشد که فراموش کرده اند حتی در شب های قدر امکان گذشتن از حق الناس توسط مهربان ترین مهربانان نیست. ما امید داریم که روزهای باقی مانده از ماه مهر و گذشت و آمرزش برای همه کسانی که با اعمال ستم به بندگان خدا او را از خود می رنجانند، دریچه هایی به سوی نور گشوده شود. ما عزیزانمان را که به صاحب اصلی شان پروردگار باری سپرده ایم، سالم و در کمال صحت و سلامت می خواهیم نه با پرونده های قطور پزشکی از دردهایی که هر روز در زندان به آنان بار می شود و درمانش هزینه هایی بر حکومت و خانواده تحمیل می کند که کاش این هزینه تنها مادی بود و قابل جبران!

این رمضان رمضان عجیبی است. گویی میدان امتحان و گزینش الهی برای بندگانش فراخ تر شده و صف طویل امتحان شوندگان از ظالم و مظلوم در نوبت قضاوت نهایی قرار دارند.

ما خانواده های زندانیان سیاسی با دعای عاقبت به خیری برای خود، خانواده و عزیزان دربندمان و با آرزوی قبولی در این امتحان بزرگ که بیش از چهار سال است که در معرض آنیم، امید داریم که پایان خوش روزهای دردآلود و اسف ناکمان پایان همین رمضان باشد به حق مولود خجسته این ماه حسن بن علی (ع) و به حق پدرش علی مرد نامتناهی و شهید تحجر و کینه توزی خوارج.

و لله عاقبة الامور

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

1/ 5 1392


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.