سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حضور میرحسین با همراهی زهرا رهنورد در بیمارستان قلب تهران برای انجام معاینات پزشک...
» در میان انبوه نیروهای امنیتی صورت گرفت

حضور میرحسین با همراهی زهرا رهنورد در بیمارستان قلب تهران برای انجام معاینات پزشکی + خبر تکمیلی

چکیده :وضعیت جسمی میرحسین موسوی و نیز نتایج آزمایشات خوب و عادی گزارش شده است. خانم رهنورد که در بیمارستان به همراه میرحسین بود، در حضور پرسنل و کادر بیمارستان به نیروهای امنیتی به محرومیت از دیدار با دختران خود اعتراض کرده است....


صبح امروز میرحسین موسوی در میان نیروهای امنیتی برای معاینات پزشکی به بیمارستان قلب تهران رفت.

به گزارش کلمه، سال گذشته میرحسین موسوی در حبس خانگی دچار عارضه قلبی شده بود و طبق پروتکل های پزشکی باید دو ماه پیش برای انجام معاینات پزشکی معمول به بیمارستان اعزام می شد. ولی وی امروز با تاخیر چند ماهه به همراه خانم زهرا رهنورد و در میان نیروهای امنیتی به بیمارستان قلب رفت.

بر اساس این گزارش، وضعیت جسمی میرحسین موسوی و نیز نتایج آزمایشات خوب و عادی گزارش شده است.

همچنین گزارش شده است که خانم رهنورد در حضور پرسنل و کادر بیمارستان به نیروهای امنیتی به محرومیت از دیدار با دختران خود اعتراض کرده است.

شهریور ماه سال گذشته میرحسین موسوی در حبس خانگی دچار عارضه قلبی شد و در میان تدابیر شدید امنیتی به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان قلب تهران منتقل و تحت عمل آنژیو گرافی قرار گرفت.

پس از آن بود که در آبان ماه، میرحسین بدنبال درد و ناراحتی در قلب و همچنین نوسان شدید فشار خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد.

هر چند که قرار بود در بیمارستان تست ورزش نیز بر روی میرحسین انجام گیرد اما به دلیل اینکه پزشکان احتمال دادند این تست فشار زیادی بر بدن وی بیاورد، انجام آن را به زمان دیگری موکول کردند.

منابع بیمارستانی بارها اعلام کرده اند که پروتکل های استاندارد پزشکی درباره بیماری میرحسین موسوی رعایت نمی‌شود. این در حالی است که بیماری وی پیش از زندان خانگی سابقه نداشته است.

پیش از این علی شکوری راد، پزشک متخصص، درباره وضعیت پزشکی میرحسین موسوی گفته بود: در یکی از رگ های قلب آقای موسوی که تنگ شده بوده، استنت گذاشته اند.

شکوری راد در آن زمان گفته بود: میرحسین موسوی در چند ماه اخیر مشکلاتی پیدا کرده بوده و نیاز به اقدامات درمانی داشتند که اگر زودتر انجام می شد حتما با پروتکل پزشکی سازگارتر بوده است.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی از مسئولان خواسته بود که به وضعیت سلامتی رهبران جنبش سبز، تحت نظارت پزشکان مورد تایید ایشان رسیدگی شود تا خانواده ها از نگرانی بیرون آیند.

با توجه به شرایط جسمی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، خانواده ی این دو همراه جنبش سبز خواستار انتشار بولتن سلامت این دو همراه زندانی و معاینه مستمر توسط پزشک شناخته شده و قابل اطمینان خانواده و همچنین امکان تماس مستمر و ارتباط منظم و همچنین رفع هرگونه سخنان تهدیدآمیز از جانب ماموران شده اند.

پیش از این، شورای هماهنگی راه سبز امید برای رفع نگرانی افکار عمومی خواستار آن شده بود که پزشک مورد اعتماد میرحسین موسوی، وی را معاینه و بولتن رسمی وضعیت سلامت آقای موسوی را به طور رسمی و منظم منتشر کند و در اختیار همگان قرار دهد.

با آنکه بیش از هشتصد و شصت روز از حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گذرد، هنوز به هیچ یک از خواسته های خانواده آنها و افکار عمومی مبنی بر ارائه اخبار در مورد سلامت رهبران جنبش سبز پاسخی داده نشده و عملکرد و اظهارات ماموران نیز همواره بر نگرانی ها افزوده است.

این در حالی است که دختران میرحسین و رهنورد از شنیدن صدای پدر و مادر خود نیز محرومند. در ۸ ماه گذشته از سه دختر میرحسین و رهنورد، یکی از آنها یک ملاقات و دیگری دو ملاقات داشته. دیدار اول مربوط به عید نوروز می‌شود و دیدار بعدی که به صورت محدود و امنیتی تنها با یکی از دختران برگزار شد مربوط به دیدار دو هفته پیش “کوکب”، فرزند ارشد خانواده است. از آن پس دیگر هیچ خبری مطلقا نرسیده است. تماس های محدود تلفنی که گاه ماهها قطع می‌شود در حال حاضر وجود ندارد. بیشترین ارتباط میرحسین و رهنورد با خارج از زندان خانگی، دیدارهایی با مادر خانم رهنورد است که گاهی اوقات برقرار می شود.

دختران موسوی علاوه بر محرومیت از دیدار با خانواده خود نگران سلامت والدین و چگونگی انجام معاینات پزشکی نیز هستند. زهرا رهنورد که از بیماری آرتروز رنج می برد نیز از شدت درد نیاز به تزریق آمپول کورتون دارد. ولی تاکنون گزارشی از رسیدگی پزشکی به وی ارائه نشده است.

خبر تکمیلی

خبرنگار کلمه کسب اطلاع کرد که پزشکان متخصص به دلیل وجود علایم سرگیجه و تداوم افت فشار خون تشخیص و اصرار به بستری شدن آقای موسوی برای بررسی بیشتر مساله داشته اند که این مساله با مخالفت ماموران امنیتی مواجه شده است.

مراقبت های پس از حمله قلبی و انتشار بولتن سلامتی همواره از درخواستهای خانواده اقای موسوی بوده است چرا که در چند مورد این مساله با تعلل و تاخیر پزشکان معتمد وزارت اطلاعات مواجه بوده است.


36 پاسخ به “حضور میرحسین با همراهی زهرا رهنورد در بیمارستان قلب تهران برای انجام معاینات پزشکی + خبر تکمیلی”

 1. علی گفت:

  منتظریم روحانی بیاد شورای هماهنگی باید درخواست تجمع کنه از وزارت کشور اونوقت با جواب وزارت کشور و دولت جدید همه چیز روشن میشه آیا روحانی میتونه قولی که به جوون ها داده رو اجرا نکنه ؟؟

 2. تینا گفت:

  دلم براش تنگ شده:(

 3. ب گفت:

  دلم تنگ حرفاته

 4. ساسان گفت:

  حالا فرض کن محدود ترشونم کردی، فرض کن نذاشتی درست معاینه بشن یا بچه هاشونو ببینن، فرض کن مردمو از این بزرگوار محروم کردی. اگه خدایی نکرده زبونم لال، خدا نیاره اون روزو، من نباشم ببینم، یه تار مو از سرشون کم بشه، با سیل جمعیت ایران که . .برای انتقام، گریبانتونو می گیره چیکار می کنید؟؟؟!!!! اون روز راهی برای بازگشت ندارید . امروز عقلتونو به کار بندازین و آزادشون کنین به نفع خودتونه. حالا از ما گفتن

 5. حمید گفت:

  بخدا شرمندهایم میر عزیز مارو ببخش

 6. ناشناس آشنا گفت:

  خدا را هزاران بار شکر که ایشان سالم هستند.

  ما موسوی را سالم میخواهیم.

  ما پیروزیم.

 7. نيكو گفت:

  خدايا مير ما را سلامت بدار
  يا حسين ميرحسين

 8. علی گفت:

  خدا خواهش می کنم به داد اقای موسوی و خانم رهنورد و دخترانشان برس والا ما که غیر از تو هیچکسی را نداریم خدا خدا خدا خدا به چه جرمی به چه حرفی به چه گناهی خدا کمک کن به این سید مظلوم و خانوادهاشان و دیگر مظلومین

 9. محمد گفت:

  ب امید روز ازادی سقوط دیکتاوری فاسد

 10. سید-سیدسبز گفت:

  حال ایشان چطور بوده؟
  مشکلات قلبی ایشان بهتر شده یا نه؟
  اینها چیزهایست که ما میخواهیم بدانیم
  مامورهای امنیتی هم باید بدانند اگر اتفاق بدی برای اقای موسوی بیفتد دیگر نمیتوانند خشم مردم راکنترل کنند یابادادگاه های ساختگی اززیر مسولیت فرار کنند

 11. علی گفت:

  همیشه سلامت باشن

 12. zahraa2012 گفت:

  جرم تو این بود که در حصار جهنم پنجره هایی به رنگ سبز کشیدی.اقتدار گرایان رهبران ما را آزاد کنید.

 13. سیدمسعود گفت:

  بعنوان یک مسلمان به وجود گرامی اقای موسوی وبیشتر به وجود خانم رهنورد افتخار میکنم وخشنودم که اینچنین وجودهایی بودند وگرنه معلوم نبود به کجا برده میشدیم اگرچه از خیلی ها انتظار اینگونه اعمال نمی رفت

 14. سیاوش گفت:

  عکس از آرشیو هست؟

 15. مهدی گفت:

  سلامت باد میر قهرمان ما

 16. محمد گفت:

  هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

 17. مهدی گفت:

  لطفاً خبر رسانی کنید از حالشون

 18. زهرا گفت:

  نمیدونن تو زندون هم
  نه کم میشی نه میمیری
  دوباره دست بانو رو بلند و سبز میگیری
  برای سلامتی و آزادی ات دعا میکنیم میر سبز اندیش ما.

 19. محق گفت:

  خداوند به میر ما شفای جسمی و به دشمنان او شفای روحی دهد

 20. امير گفت:

  درود بر شرف ميرحسين كه به معناي ولقعي كلمه حسين زمانه هستش
  درود بر تو اي مرد

 21. شاهین گفت:

  یا حسین میر حسین

 22. ناظر گفت:

  زجر دادن منتقدین و بستگانشان مایه تشفی خاطر ولی امر مسلمانان جهان است و از لذت های بسط ید .تبت یدا ابی لهب .

 23. مسلمان سبز گفت:

  وای به حالتون اگه یه مو از سرشون کم بشه

  دکتر روحانی عزیز تو رو به خدا سریعتر کاری بکن و اینو بدون که ما به خاطر میرحسین به شما رای دادیم و بس

 24. باران گفت:

  چقدر ظالم و بی رحم اند این جماعت….
  میرحسین عزیز.. ما برای سلامتی ات دعا میکنیم.

 25. hashem گفت:

  زندانی سياسی آزاد بايد گردد.

 26. دلسوخته گفت:

  خدا باعث و بانیش رو که این میر عزیز رو راهی‌ بیمارستان کرد به خاک سیاه بشونه

 27. ایرانی گفت:

  خدایا، خواهش می کنم عزیزان دربندمان را در پناه خودت محفوظ بدار و کمک کن هر چه زودتر از بند این ستمکاران آزاد شوند.
  به امید ایرانی آباد و آزاد
  یا حسین میرحسین

 28. rozbeh گفت:

  ya hosein mirhosein

 29. یکی از پسران میرحسین گفت:

  میر حسین عزیز هیچوقت فراموشت نخواهیم کرد

 30. میرحسین دوست داریم همه گفت:

  واقعا از خودم متنفرم بخاطر اینکه من خونم راحت نشستم و میرحسین،کسی که بخاطر من داره اینجوره رنج و درد میکشه،

 31. احسان گفت:

  به امید آزادی میر حسین. یا حسن میر حسین

 32. سکولار لاییک گفت:

  خیلی ناراحتم براشون و دلم میسوزه عکس دوتاشونو میبینم احساس غمی سنگین قلبمو فشار میده حس میکنم چقدر پیر شدند هرچند من جنبش سبزی نیستم و شاهدوستم ولی اونارو ایرانی اصیل میبینم و میدونم و امیدوارم زودتر بیرون ببینمشون و …………

 33. همیشه سبز گفت:

  میرحسین عزیز تو اسطوره مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و دیکتاتوری هستی.. به تو افتخار میکنیم ای بزرگ مرد.. دیگه طاقت نداریم تو رو در حصر خانگی ببینیم .. مگر چه خواستی جز حق که اینهمه ظلم و بی عدالتی رو بر سرت آوردن ولی بی اخلاقان و دزدان رای و حق مردم اینطور آزادانه و بی شرمانه با چپاول ثروت ملت و با دستان آلوده به خون جوانان وطن به راحتی زندگیشون رو میکنن و به کسی هم پاسخگو نیستن.. خدا شاهده دیگه بیش از این طاقت دوری از تو رو نداریم..
  .
  .
  به امید رهایی میرحسین و رهنورد و مهدی کروبی

 34. علی گفت:

  خواهش میکنم به خاظر خدا انها را ازاد کنید به کدامین گناه در حصرند الهی من برای موسوی عزیز و همسر وخانوادهشان بمیرم

 35. کیا ایرانی گفت:

  خدا نگهدارت باشد ای بزرگمرد راهت پر رهرو باد

 36. خشايار گفت:

  چه ملت ضعيفي هستيم ما. اين همه از علاقه و دوست داشتن دم مي زنم. ولي پاي عمل كه مي رسه دست به دامن خدا مي شيم. هيچ ملتي رهايي نخواهد يافت مگر به دست خودشان.پاشو كاري كن فكر چاره باش فكر اين دل پاره پاره باش.