سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم تجدید نظرمیرطاهر موسوی: ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال تعلیقی...

حکم تجدید نظرمیرطاهر موسوی: ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال تعلیقی

چکیده : معاون هماهنگی ستاد میرحسین موسوی که پیش از این به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی محکوم به تحمل ۵ سال حبس در استان سیستان و پس از آن ۱۰ سال تبعید به این استان شده بود هم اکنون توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی موحد به ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد. ...


میرطاهر موسوی،استاد دانشگاه، نماینده سابق مجلس و عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در سال ۸۸ به سه سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

به گزارش کلمه، میرطاهر موسوی، فرماندار اسبق کرج،نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مدیرعامل سابق آسایشگاه خیریه کهریزک و موسس شعبه دوم این آسایشگاه خیریه در محمدشهر کرج،استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاون هماهنگی ستاد میرحسین موسوی که پیش از این به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی محکوم به تحمل ۵ سال حبس در استان سیستان و بلوچستان و پس از آن ۱۰ سال تبعید به این استان شده بود هم اکنون توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی موحد به ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

در متن حکم آمده: با ملاحظه محتویات پرونده و لایحه اعتراضیه وکلای تجدیدنظرخواه و این که از ناحیه ایشان ایراد و اشکال موجه و موثری که مطابق شقوق مندرج در ماده ۲۴۰ قانون آئین دادرسی کیفری سبب بی اعتباری و در نتیجه نقض دادنامه صادره و رسیدگی بیشتر را فراهم نماید مطرح نگردیده است وعمده مطالب آورده شده در لایحه اعتراضیه تکرار مطالب بدوی است .

این در حالیست که علی رغم پیگیری های مکرر وکلای ایشان و خانواده پرونده جهت مطالعه در اختیار وکلا قرار نگرفت و وکلا بالاجبار لایحه اعتراضیه را بر اساس دادنامه صادره از شعبه ۲۶ نگارش نموده اند.

این عضو انجمن جامعه شناسی ایران سال گذشته پس از بازگشت از یک سفر خانوادگی به ایران در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بازداشت شد و ماه ها در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ که زیر نظر وزارت اطلاعات اداره می شود، به سر می برد و تحت بازجویی های زیاد، شکنجه های شدید روانی و فشارهای جسمی قرار داشت.

میرطاهر موسوی از بیماری‌های متعددی از جمله بیماری قلبی رنج می‌برد و تحت نظر پزشک بود، به نحوی پزشکان معالج وی اعلام کرده بودند او به هیچ وجه نباید در محیط بسته و شرایط ایزوله قرار گیرد. این نظر تخصصی پزشکان از سوی خانواده موسوی به مسئولان زندان و بازپرس نیز منتقل شد، اما نه تنها بازجویان از انتقال وی به بیمارستان برای درمان جلوگیری کردند، بلکه هشت ماه طول کشید تا در نهایت با انتقال وی بند ۳۵۰ موافقت شد.


یک پاسخ به “حکم تجدید نظرمیرطاهر موسوی: ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال تعلیقی”

  1. asad گفت:

    برای دستگاه قضایی متاسفم.