سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تعرض علم الهدی به فرزند امام: دروغ می گوید و به امام هتک حرمت کرده...
» حضرت آقا گفت فقط شورای نگهبان؛ رهبری دخالت نمی کند

تعرض علم الهدی به فرزند امام: دروغ می گوید و به امام هتک حرمت کرده

چکیده :در حالی که فرزند امام خمینی با تذکر به رهبری پیشنهاد تجدید نظر در رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی را داده است، نماینده رهبری این پیشنهاد را زیاد خواهی می داند. و در پاسخ به نامه سیدحسن خمینی به هاشمی ادعا کرد این رد صلاحیت سیاسی نبوده است. علم الهدی به این بسنده نکرده با خلاف واقع خواندن اظهارات زهرا مصطفوی می گوید: اینگونه نسبت دادن به امام هتک حرمت به امام راحل است. پیش از این نیز خسرو حسینیان با تعرض به موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام گفته بود كه اين موسسه مدافع انديشه‌هاي مخالفين امام است كه اين امر جاي تأسف دارد. این در حالی بود که تولیت این موسسه با نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی است. ...


کلمه_ گروه خبر: در حالی که فرزند امام خمینی با تذکر به رهبری پیشنهاد تجدید نظر در رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی را داده است، نماینده رهبری این پیشنهاد را زیاد خواهی می داند. و در پاسخ به نامه سیدحسن خمینی به هاشمی ادعا کرد این رد صلاحیت سیاسی نبوده است.

علم الهدی به این بسنده نکرده با خلاف واقع خواندن اظهارات زهرا مصطفوی می گوید: در ارتباط با نامه زهرا مصطفوی که گفته‌اند امام بعد از اینکه اسم مقام معظم رهبری را آورده‌اند سپس اسم آقای هاشمی را نیز آورده‌اند، باید بگوییم که اگر منظور این بود که یعنی امام (ره) برای رهبری این نظام دو نفر را در نظر گرفتند نه تنها دروغ است بلکه خلاف واقع نیز است.

به گزارش کلمه، پیش از این نیز خسرو حسینیان با تعرض به موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام گفته بود كه اين موسسه مدافع انديشه‌هاي مخالفين امام است كه اين امر جاي تأسف دارد. این در حالی بود که تولیت این موسسه با نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

زهرا مصطفوی دختر امام خمینی در نامه ای تذکر گونه به رهبری از وی خواسته بود در رد صلاحیت هاشمی تجدید نظر شود. وی در نامه خود نوشته بود: همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید ، لذا لزومی نمیدیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متاسفانه امروز که می بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد.

وی بدون اشاره به مقام علمی آیت الله خامنه ای قبل از انتصاب توسط خبرگان رهبری، می افزاید: باید این را تشخیص دهیم که حضرت امام نه تنها یک فقیه بلکه یک خبره فقیه‌شناس هم بودند و اینگونه نسبت دادن به امام هتک حرمت به امام راحل است. که امام برای رهبری این امت دو نفر را کنار هم به عنوان فقیه‌ جامع‌الشرایط دیده‌اند.

این ادعا در حالی صورت می گیرد که آیت الله خامنه ای حتی از نظر مصباح یزدی هم واجد شرایط لازم برای مجتهد بودن نبود.

وی اظهار نظر کرد: البته خود آقای هاشمی هم نه در آن زمان و نه الان چنین ادعایی ندارند که فقیه جامع‌الشرایط هستند و حتی خود به عنوان فقیه جامع‌الشرایط به رهبری مقام معظم رهبری رای داد.

وی ادامه داد: اما اگر منظور این بوده که امام آقای هاشمی و مقام معظم رهبری را همواره دو عنصر موثر در انقلاب و دو یاور و معین خود می‌دانستند باید گفت که واقعیت همین است.

علم‌الهدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نامه سیدحسن خمینی به علی اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه رد صلاحیت وی برای همگان غیرقابل باور بوده است اذعان داشت: احراز صلاحیت نشدن آقای هاشمی به دلیل مسائل سیاسی، اخلاقی و فکری نبوده است بلکه عدم احراز صلاحیت نسبت به توانمندی وی و حتی به استناد حرف خودش بوده است.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: آقای هاشمی در ملاقات با مقام رهبری می‌گوید وقتی من مشکلات کشور را می‌بینم و توانایی خود را می‌بینم خلاف شرع است که در مقابل این مشکلات ادعا کرده و وارد عرصه شوم و حل آنها را به گردن گیرم؛ پس این صحبت‌ها نشان می‌دهد که وی در توانمندی خودش برای اداره مشکلات کشور و در دست گرفتن قوه مجریه تردید دارد. و حتی با تردید برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده است. حال شورای نگهبان نیز کسی را که با تردید ثبت‌نام کرده و خود نیز گفته توانمند نیستم صلاحیت وی را احراز نکرده است.

سیداحمد علم‌الهدی بدون اشاره به اعمال نظر غیرقانونی اعضای شورای نگهبان، ادعا کرد: مسئله احراز صلاحیت‌ها مسئله تشخیص است‌ و هیچ کس در تشخیص فرد دیگر حق ندارد. در بحث احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری براساس قانون احراز صلاحیت‌ها بر عهده شورای نگهبان است که در این شورا تصمیم‌گیری می‌شود که چه افرادی احراز صلاحیت شده و می‌توانند وارد عرصه شوند.

وی به تایید صلاحیت شورای نگهبان احمدی نژاد و اظهار نظرهای بعدی آنان در مورد رییس قوه مجریه نپرداخت و افزود: در شورای نگهبان یک نفر تصمیم نمی‌گیرد بلکه 6 مجتهد عادل احراز صلاحیت‌ها را بررسی کرده و خلاف تشخیص خود را به هیچ عنوان اعلام نمی‌کنند و البته در تشخیص آنها نیز کسی حق ندارد که بگوید حق من از بین رفته است چرا که قانون تشخیص را واگذار به این شورا کرده است؛ پس اینکه کسی بگوید مظلوم واقع شده درست نیست.

علم الهدی بدون نادیده گرفتن حق میلیونها شهروند در حذف شدن کاندیدای مورد نظرشان، ادعا می کند: به هیچ عنوان ظلمی وجود نداشته و تجاوز به حقی نشده است. حقی نیست که ظلم باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادعا کرد: این اظهارنظرها در واقع تعابیر کسانی است که قانون را بلد نبوده و معنای تشخیص و احراز صلاحیت را نمی‌فهمند و یا خدای ناکرده مردم را بی‌توجه به این مسئله می‌بینند. بنابراین، این تعابیری غلط است.

علم‌الهدی به دیدار اخیر با رهبری اشاره کرد و اظهار نظر کرد: قطعا شروع راه پیگیری قانونی رجوع به مقام معظم رهبری نیست؛ حضرت آقا در دو روز گذشته که ما خدمت ایشان رسیدیم می‌فرمودند که قانون وظیفه احراز و تشخیص را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است. بنابراین احراز و تشخیص چیزی نیست که بنده بخواهم دستور بدهم و با دستور حل نمی‌شود.

امام جمعه مشهد بی اشاره به احکام حکومتی متعددی که از سوی رهبری صادر شده، مدعی است: قطعا حداکثر دستور رهبری این است که دستور تجدید نظر دهند. اصلا اینکه فکر کنیم در کشور هر چه مطابق میل ما صورت نگرفت بخواهیم از حکم حکومتی و ولایت فقیه استفاده کنیم و به تعبیری بگوییم حکم حکومتی و ولایت فقیه ابزاری است که مجری اراده و خواست ما شود، قطعا غلط بوده و درست نیست؛ اینکه رهبری قانون را بر هم بزند نیز توقع غلط و بی‌جایی بوده و به گونه‌ای زیاده خواهی بوده است.

عضو مجمع خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به صحبت‌های علی مطهری در مورد تائید صلاحیت هاشمی رفسنجانی گفت: این حرف‌ها نسبت به رهبری که حضرت آقا فلان نامزد را تائید یا رد کند زیاده خواهی نسبت به مقام معظم رهبری است؛‌ بنا نیست حضرت آقا در مدیریت کشور دخالت کنند و در واقع مقام معظم رهبری زمانی دخالت می‌کنند که اساس انقلاب در معرض خطر قرار گیرد. اما اینکه در جزئی‌ترین مسائل نیز دخالت کنند، قطعا سنگ بر روی سنگ نمی‌ایستد.


11 پاسخ به “تعرض علم الهدی به فرزند امام: دروغ می گوید و به امام هتک حرمت کرده”

 1. وی گفت:

  وی اظهار نظر کرد، ، وی افزود ، وی ادعا کرد، وی ادامه داد، و وی آنقدر در این گزارش وی نوشت که آدم گیج می شود تا بفهمد منظور کیست

 2. محمود گفت:

  شوخی نکن علم الهدی . شورای نگهبان بیت رهبری بدون اجازه اقا اب نمیخوره. این رو توی داهاتای ایران هم دیگه همه میدونن

 3. درویش گنابادی گفت:

  این آقای آخوند علم الهدی همونیه که در حمایت از احمدی نژاد در تهران سخنرانی کذا وکذا کرد وحالا اورا مرتد میداند!ازچنین موجودی چه انتظاری جز پاچه خواری ودروغگوئی دارید؟ خدایا کی باشه خفت وخواری بعضیها را ببینیم.

 4. ali گفت:

  پولی نمونده،گرانی،ناامنی،بیماری بیداد می‌کنه!!!مردم عصبی هستن!کشور در خطر تجزیه هست،و هزار دارد بی‌درمان!!!!اونوقت این آقا میگه اگر اساس انقلاب در معرض خطر قرار گیرد….

 5. nnn گفت:

  این آقا آن زمان کجا تشریف داشتند که حالا مدعی اصل و فرع ماجرا هستند کسی که ردا و اختیاراتش را از رهبر فعلی بگیرد باید هم همه جوره جانب داری کند

 6. یاحسین گفت:

  سر جلسه امتحان یکی از دانش آموزان صندوق رای که پایین سطور برای ترغیب به رای دادن داده بود که انتخابات مهمه !!! یکی از دانش آموزان گفت :آقا اجازه ؟چرا این سطل آشغال را اینجوری و این پایین آورده اند !!! گفتم نه عزیزم این صندوق رایه اشتباه نکن !!!!قشنگ نکاه کن !!حتما یادت باشه که 24خرداد والدینت باید حضور پر شکوهی داشته باشن!!؟؟

 7. کاظم گفت:

  با دروغگویی و دروغ بستن به دیگران و فریب مردم حکومت خود را ادامه دهید
  ببینیم تا کی؟

 8. عصيانگر گفت:

  «اما اینکه در جزئی‌ترین مسائل نیز دخالت کنند، قطعا سنگ بر روی سنگ نمی‌ایستد»

  نه بابا!؟؟
  فايل صوتی اخير خاليباف رو گوش كنيد. صراحتاً می‌گه حتی برای يه پستی مثل “معاونت شهرداری”(!) سه نفر رو خدمت آقا معرفی كرديم، ايشون يكی رو انتخاب كرد! خب واس همينه كه اين روزها تو مملكت سنگ رو سنگ بند نيست ديگه ببم جان! فقط بترسيد از روزی كه اين سنگ‌ها بريزه رو سر و كله‌تون !

 9. sin گفت:

  آقایان واقعا سفره آستان قدس رضوی خیلی پر پرو پیمونه کی میتونه ازش به راحتی بگذره

 10. یه مخلص گفت:

  آقا دقت کنید آقای علم الهدی می گویند دختر امام دروغ می گوید
  آقا
  حضرت زهرا سلام الله علیها در 18 سال زندگی فقط 500 روایت از پیامبر نقل کرده امام ابوهریره در چند ماه زندگی با پیمبر چند هزار تا نقل کرده… و وهابی ها روایت ابوهریره را بیشتر از رسول خدا قبول دارند
  یعنتی دختر امام دروغ می گه اما ابوهریره ببخشید علم الهدی راست می گه
  خنده دار نیست واقعا

 11. بیدار گفت:

  جناب آقای علم الهدی
  منظورشما را فهمیدیم
  جناب رهبری فرمودند به شما بگویم نزدیک های عصر بروید بیت معظم تقاضاها و اضافه حقوق و حق العمل کاری و مبلغ بادنجان های
  دور قاب را یکجا در یک چک سفید امضاء بیندازند کف دستتان
  ضمنا ایشان فرمودند بس است دیگر . ملت دیگر به اینگونه اراجیف اهمیتی نمی دهند بیخود فکتان را خسته نکنید مضافا اینکه

  ما هم از این چاپلوسی ها چندشمان می شود
  دفعه آخرتان باشد … دیگر از اضافات خبری نیست ها …. گفته باشیم