سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » غرویان خطاب به مصباح یزدی: اشتباهی که در مورد احمدی نژاد کردید را تکرار نکنید...
» می‌خواهند جلیلی را بر سر زبان‌ها بیاندازند

غرویان خطاب به مصباح یزدی: اشتباهی که در مورد احمدی نژاد کردید را تکرار نکنید

چکیده :پس از آنکه جمعی از طلاب از مصباح یزدی خواستند در مسایل سیاسی دخالت نکند، شاگرد سابق مصباح‌یزدی نیز از استاد خود خواست تا اشتباهی که درمورد حمایت از احمدی‌نژاد انجام داد را تکرار نکند. وی همچنین شناساندن جلیلی به عنوان کاندیدا مورد حمایت حاکمیت در اذهان عمومی را نوعی القاء و تبلیغ و جریان سازی به نفع یک فرد و گروه خاص دانست. ...


پس از آنکه جمعی از طلاب از مصباح یزدی خواستند در مسایل سیاسی دخالت نکند، شاگرد سابق مصباح‌یزدی نیز از استاد خود خواست تا اشتباهی که درمورد حمایت از احمدی‌نژاد انجام داد را تکرار نکند. وی همچنین شناساندن جلیلی به عنوان کاندیدا مورد حمایت حاکمیت در اذهان عمومی را نوعی القاء و تبلیغ و جریان سازی به نفع یک فرد و گروه خاص دانست.

حجت‌الاسلام محسن غرویان در گفت‌وگو با سايت «امید» با اشاره به نامه جمعی از طلاب قم به مصباح یزدی و در خواست آنها از وی برای دخالت نکردن در مسائل سیاسی به دلیل نداشتن درک درست از مسائل سیاسی گفت: آیت الله مصباح یزدی شان علمی بالایی دارند، ایشان استاد ما هستند و به جهت بعد علمی و استفاده‌ای که از ایشان کردیم، بنده برای ایشان احترام قائلم. اما در مورد مشی سیاسی و ورد به حوزه سیاست معتقدم ایشان و بزرگانی همانند وی بهتر است در مسئله انتخابات به طور جزئی وارد نشوند و از بردن نام افراد و حمایت از اشخاص و ترغیب مردم برای رای دادن به یک فرد خاص پرهیز کنند،بهتر است یکسری ارشادات کلان و کلی داشته باشند و انتخاب مصداق را به عهده خود مردم بگذارند.

وی با بیان اینکه افراد متغیرند و امروز یک طورهستند و در آینده عقایدشان عوض می شود، گفت: ما این مسئله را در مورد آقای احمدی‌نژاد دیدیم.

اين استاد حوزه علميه قم با بیان اینکه درآن زمان در جلسه‌ای شاهد بودم که مصباح در حمایت از آقای احمدی‌نژاد از قول آقای تهرانی نقل کردند که در اهواز کسی در خواب دیده که امام زمان(عج) گفته است به آقای احمدی نژاد رای دهید، ادامه داد: حالا می بینیم که وضعیت آقای احمدی‌نژاد به این شکل درآمد و این برای آیت‌الله مصباح و برای امام زمان خوب نیست،اگر این احمدی‌نژاد انتخاب امام زمان بوده است الان که این وضعیت شده است برای امام زمان خوب نیست . همانطور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند رای من را هیچ کس نمی داند، بزرگان ما هم تنها موازین شرعی و معیارهای انتخاب را برای مردم بیان کنند اما تعیین مصداق را به عهده خوشان بگذارند تا تغییر و تحولاتی که در افراد رخ می دهد به موقعیت و شان آن بزرگان آسیب وارد نکند.

وی افزود: شان و آبروی بزرگان ما باید خرج شود اما برای اسلام و برای ارزش‌های اخلاقی نه برای یک فرد، شخص و حزب و گروه. به نظر من این آقایان مثل سایر مراجع و بزرگان باید طوری حرف بزنند و به مسائلی ورود پیدا کننده که اشرف به همه گروه ها و دستجات مختلف داشته باشد.

غرویان همچنین در پاسخ به این سوال که منظور از اینکه گفته می‌شود سعید جلیلی کاندیدا حاکمیت است به چه معناست و آیا این مسئله به نفع نظام است که یک شخص به عنوان کاندید مورد حمایت رهبری در اذهان دیده شود؟ و آیا این موجب دلسردی مردم از تاثیر گذار بودن رای شان در نتیجه انتخابات نمی‌شود، گفت: باید ببنیم این نقشه ها را چه کسی می‌کشد و این حرف‌ها را چه کسانی شایعه می کنند. الان خیلی اعتمادی به این حرف‌ها نیست، اینکه می‌گویند کاندیدای حاکمیت فلانی است خودش یک نوع طراحی و نقشه است برای اینکه آن فرد را در سر زبان‌ها بیاندازند.این از آن ترفندهای تبلیغاتی است. رهبری فرمودند ملاک ما برای مطلع شدن از نظر رهبری باید حرف های صریح و شفاف ایشان باشد و ایشان هم که فرمودند رای من را هیچ کس نمی داند، و تاکید کردندهمه سلیقه ها شرکت کنند.

غرویان با بیان اینکه حاکمیت در حقیقت مردم هستند،ادامه داد: این مردم هستند که با رای خود رئیس جمهور را معلوم می کنند، همانطور که امام فرمودند و مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند، حاکمیت همان رای اکثریت مردم است. این حرف ها نوعی القاء و تبلیغ و جریان‌سازی به نفع یک فرد و گروه خاص است و ما باید هشیار باشیم و مردم هم فریب این نوع القائات را نخورند.

به گفته غرویان در انتخابات ۴ سال قبل و ۸ سال قبل هم همینطور جریان سازی‌ها و القائات صورت گرفت و از مفاهیم دینی مثل خواب امام زمان استفاده شد و سرانجامش هم این شد که الان می بینیم. وی در پایان هشدار داد: مردم براساس حرف‌های متشابه عمل نکنند، محکمات فرمایشات رهبری و امام (ره) در دست است و مردم بر اساس همان حرکت کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.