سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله موسوی اردبیلی: دیگر دعا هم نتیجه نمی‌دهد/ مدیریت اصلاح نشود مشکلات شدیدت...
» هشدار نسبت به صدمه به وضعیت مالی و شغلی کارگران در شرایط فعلی

آیت‌الله موسوی اردبیلی: دیگر دعا هم نتیجه نمی‌دهد/ مدیریت اصلاح نشود مشکلات شدیدتر می‌شود

چکیده :آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع تقلید قم با تاکید بر اینکه گرانی و تورم فعلی نتیجه‌ی مدیریت مسئولان است، تصریح کرد که اگر این مدیریت اصلاح نشود، مشکلات شدیدتر خواهد شد و آثار تخریبی آن در جامعه نمايان تر می شود. این مرجع تقلید همچنین نسبت به هرگونه صدمه به وضعیت مالی و شغلی کارگران در شرایط فعلی هشدار داد و گفت که امروز دیگر دعا هم برای حل مشکلات کشور نتیجه نمی‌دهد....


کلمه – گروه خبر: آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع تقلید قم با تاکید بر اینکه گرانی و تورم فعلی نتیجه‌ی مدیریت مسئولان است، تصریح کرد که اگر این مدیریت اصلاح نشود، مشکلات شدیدتر خواهد شد و آثار تخریبی آن در جامعه نمايان تر می شود.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید ظهر روز پنجشنبه 12 اردیبهشت در دیدار با دبیرکل و جمعی از اعضای هیات اجرایی خانه کارگر، نسبت به هرگونه صدمه به وضعیت مالی و شغلی کارگران در شرایط فعلی هشدار داد و گفت که امروز دیگر دعا هم برای حل مشکلات کشور نتیجه نمی‌دهد.

وب سایت دفتر آیت الله العظمی موسوی اردبیلی، سخنان ایشان را در دیدار مذکور اینگونه نقل کرده است: «جامعه کارگری ما از ضعفای جامعه هستند، نبايد کارهايشان صدمه ببيند اگر مشکلاتی برای آنان فراهم شد بايد آن را برطرف نمود. علت اين که مشکلات در کشور به وجود آمده و ارزش ريالی ما سقوط پيدا نموده عدم مديريت صحيح در اقتصاد جامعه است که اگر اصلاح نشود اين روند شديدتر خواهد شد و آثار تخريبی آن در جامعه نمايان‌تر مي‌شود».

خبرگزاری کار ایران هم گزارش داده که آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار اظهار داشته است: کارگران نباید از لحاظ مالی و شغلی صدمه ببینند چرا که این قشر از طبقه ضعفای جامعه محسوب می‌شود. مسئولان باید توجه کنند که اگر مشکلی برای قشر کارگر و یا شغل کارگران پیش آمد، سریعا این مشکلات را حل کنند.

بر اساس گزارش ایلنا، این مرجع تقلید با بیان اینکه در حال حاضر شاهد تورم و گرانی در جامعه هستیم و کارگران بیشترین آسیب را در این شرایط می‌بینند، گفته است: مشکل تورم مربوط به نحوه مدیریت مسئولان است.

آیت الله موسوی اردبیلی با بیان اینکه امروز دیگر دعا هم برای حل مشکلات کشور نتیجه نمی‌دهد، تصریح کرد: سابقا مردم برای حل مشکلات دعا کرده و صدقه می‌دادند اما امروزه بسیاری افراد از زیر قرآن رد شده اما به سمت کار خلاف می‌روند.

محجوب: دولت و مجلس می خواهد ایران قهرمان تورم در دنیا شود!

به نوشته این خبرگزاری، دبیر کل خانه کارگر نیز در این دیدار با بیان اینکه در سال‌های اخیر فقر مردم مضاعف شده است، گفت: شگفتیم از دولت و مجلسی که منتظرند، ایران قهرمان تورم در دنیا شود، چون در حال حاضر فقط با یک رتبه فاصله بعد از بلاروس در جایگاه دوم تورم دنیا قرار داریم و اگر یارانه‌ها افزایش یابد به رتبه اول خواهیم رسید.

علیرضا محجوب اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود بسیاری از واحدهای صنعتی خوب کشور تعطیل شده و کارگران آن‌ها به سمت کارگاه‌های کوچک می‌روند.

وی خاطرنشان کرد: ما در خانه کارگر بحث بیمه کارگران ساختمان را از طریق تأمین اجتماعی پیگیری کردیم که با کارهای خوبی که انجام شد حدود ۵۰۰ هزار از کارگران عضو خانه کارگر بیمه شده و حدود یک میلیون نفر هم در نوبت هستند.

دبیر کل خانه کارگر با بیان اینکه امروزه شاهد تورم و گرانی در کشور هستیم، گفت: تورم پدیده‌ای شناخته شده است که امروزه در کشور ما به یک معضل پیچیده تبدیل شده اما می‌توان با یک دوره ریاست جمهوری و به شرط کار عقلانی آن را اصلاح کرد.

وی گفت: تورم در کشور ما در حالی است که در همسایگی ما، تمام کشور‌ها تورم یک رقمی داشته و فقط ترکیه تورم ۱۰ درصدی دارد.

محجوب با بیان اینکه تورم هیچ ربطی به تحریم ندارد و همه کشور‌ها آن را کنترل کرده‌اند، گفت: در سطح کشورهای منطقه خاورمیانه جز ایران و ترکیه همه کشور‌ها نرخ تورم تک رقمی دارند و حتی ترکیه تورمش ۱۰ درصدی است و از این رو باید گفت که مقام اول تورم در منطقه از آن کشور ماست.

وی با بیان اینکه کشور ایران تا چند سال گذشته از نظر رتبه تورم در دنیا رتبه ۶ را داشت، گفت: اخیرا بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرد که رتبه تورم ایران در کل دنیا بعد از بلاروس در جایگاه دوم قرار دارد که جای تأسف است.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت اقتصای کشور بی‌ثبات بوده و این فقط مربوط به مدیریت کشور است، گفت: در هفت سال گذشته ۸ بار حجم نقدینگی کشور بالا رفته و این به عملکرد مسئولان بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه از یک طرف می‌گوییم خصوصی سازی و از این طرف هر که حرکتی می‌کند دست او را گرفته و نمی‌گذاریم کار کند، گفت: دولت در حال حاضر، ۴۵هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم به مردم بدهکار است که ۷هزار میلیارد تومان آن مربوط به بخش برق می‌باشد.

علیرضا محجوب با بیان اینکه در سال‌های اخیر فقر مردم مضاعف شده، گفت: شگفتیم از دولت و مجلسی که منتظرند، ایران قهرمان تورم در دنیا شود، چون در حال حاضر فقط با یک رتبه فاصله بعد از بلاروس در جایگاه دوم تورم دنیا قرار داریم و اگر یارانه‌ها افزایش یابد به رتبه اول خواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: دولت فعلی با شعار مبارزه با فساد روی کار آمد و برعکس آن عمل کرد، و طبیعی است که در این شرایط آن‌ها که قبلا در خفا فساد می‌کردند، جسور شده و به فساد ظاهری روی بیاورند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.