سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با تمدید نشدن مرخصی؛ محمد داوری و مهدی خدایی و جعفر گنجی به زندان اوین بازگشتند...

با تمدید نشدن مرخصی؛ محمد داوری و مهدی خدایی و جعفر گنجی به زندان اوین بازگشتند

چکیده : محمد داوری و مهدی خدایی و جعفر گنجی زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، به همراهان خود در این بند پیوستند....


محمد داوری و مهدی خدایی و جعفر گنجی با تمدید نشدن مدت مرخصی به بند 350 زندان اوین بازگشتند.

به گزارش خبرنگار کلمه، محمد داوری و مهدی خدایی و جعفر گنجی زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، به همراهان خود در این بند پیوستند.

***

محمد داوری، زندانی سیاسی و سردبیر سایت سحام نیوز، دوم اسفند ماه سال گذشته پس از سه سال و نیم حبس بی وقفه به مرخصی آمده بود.

این معلم زندانی که از ۱۷ شهریور ۱۳۸۸ بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بود، دو هفته قبل از آن برادرش را از دست داده بود و با این حال برای مراسم تشییع و تدفین به وی اجازه مرخصی داده نشد.

اتهام این زندانی سیاسی، مصاحبه با قربانیان بازداشتگاه کهریزک و تهیه فیلم از آن برای ارائه به دستگاه قضایی است؛ اقدامی که با نظارت شخصی مهدی کروبی صورت گرفت.

***

جعفر گنجی نیز بهمن ماه سال گذشته برای شرکت در مراسم تشییع مادر خود به مرخصی آمده بود.

مادر این عضو زندانی شاخه جوانان نهضت آزادی روز گذشته در بیمارستان طالقانی بعد از یک دوره بیماری در حالی درگذشت که اجازه نیافت برای آخرین بار فرزند خود را ببیند. پیش از این بارها با درخواست مرخصی این فعال سیاسی برای دیدن مادر بیمارش موافقت نشده بود.

جعفر گنجی به حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به اتهامهایی نظیر اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت با تشکیل و راه اندازی گروه مطالعه ‌تاریخ، حضور در تجمعات غیر قانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ بازداشت شده و ۶۲ روز را در زندان اوین گذرانده بود.

***

مهدی خدایی نیز سی ام اسفند ماه سال گذشته به مرخصی نوروزی آمده بود.

مهدی خدایی دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرری و فعال حقوق بشر برای اولین بار در تیرماه سال ۸۷ از سوی مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شده و مدت ۳۸ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد، برای این پرونده از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی حکم ۴ سال حبس تعزیری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق برپایی تجمعات دریافت کرده است.

وی هم چنین در ۱۱ اسفند سال ۸۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت شد و بیش از۱۰ ماه را در بند ۲ الف زندان اوین سپری کرد. دادگاه او در ۳۱ مرداد ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و به اتهامات عضویت و فعالیت در تشکیلات مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با هدف اخلال در امنیت کشور و فعالیت تبلیغی بر علیه نظام جمهوری اسلامی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد که دادگاه تجدید نظر تهران حکم ۷ سال حبس تعزیری او را تایید کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.