سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بی توجهی به درمان امید خوارزمیان زندانی سیاسی بند 350...

بی توجهی به درمان امید خوارزمیان زندانی سیاسی بند 350

چکیده :این زندانی سیاسی 31 ساله اکنون و درآستانه آزادی خود دچار اختلالات گوارشی و داخلی شده که به رغم انجام آزمایش های تشخیصی، اقدام کافی در خصوص درمانش صورت نگرفته است که این تعلل و کم توجهی موجب نگرانی همبندیان و خانواده وی شده است. ...


امید خوارزمیان از فعالان جنبش سبز که در حال گذراندن آخرین ماه های حبس خود در بند 350 اوین است، دچار تشدید بیماری هایش شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانی سیاسی از بازداشت شدگان پس از عاشورای 88است که تا پیش از بازداشت و انتقال به بند 209 زندان اوین در اکثر راهپیمایی های اعتراضی سال 88شرکت داشت. وی 35 روز در سلول انفرادی وزیر فشارهای فیزیکی و روانی قرارداشت که این امر موجب تشدید بیماری های ریوی و گوارشی او شد.

امید خوارزمیان در طول یکماه گذشته شش کیلو کاهش وزن داشته ولی متاسفانه در خصوص درمان او تعلل صورت می گیرد و این در حالی است که توصیه پزشکی قانونی و کمسیون پزشکی زندان بر درمان هر چه سریعتر او تاکید دارد.

امید خوارزمیان از فعالان جنبش سبز است که پیش از بازداشت به همراه تعدادی از دوستان خود یک حلقه مطالعاتی در حوزه تاریخ و اندیشه سیاسی -تاریخ فلسفه و دموکراتیزاسیون تشکیل داده بود.

به رغم اعمال فشار بازجویان، خوارزمیان زیر بار اعتراف علیه اعضای گروه مطالعاتی خود نرفت و توسط ابوالقاسم صلواتی رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به استناد تصاویر و فیلم های تجمعات اعتراضی ضبط شده در گوشی تلفن همراه و برگزاری جلسات مطالعات سیاسی وی را به تحمل 4 سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی محکوم کرد.

این زندانی سیاسی همچنین از بنیان گذاران یک ngo فرهنگی -اجتماعی با مجوز رسمی فعالیت خود از وزارت کشور دوران اصلاحات اخذ بود که بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد فعالیت های آن غیر قانونی اعلام و مجوز آن لغو شد. فعالیت های این این ngo در زمینه ی ایرانگردی و ایرانشناسی و حوزه اجتماعی متمرکز بود. وی همچنین از فعالان گردشگری و سازماندهی تورهای فرهنگی محسوب می شد.

گروه مطالعاتی تاسیس شده توسط خوازرمیان آگورا نام داشت که به گفته ی وی هدف از تاسیس آن گسترش مطالعات در حوزه علوم انسانی و افزایش آگاهی های تئوريك و جامعه شناسی و فرهنگ سازی بوده است.

این زندانی سیاسی به زبان های متعددی از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی مسلط است و در طول دوران حبس خویش چندین دوره کلاس آموزش زبان های خارجی برای هم بندیان خود برگزار کرد.

امید خوارزمیان از مسوولان کتابخانه بند 350 و نیز مسوول کمیته ویژه نامه های نشریه بند است که در طول دوره فعالیتش با سازماندهی مناسب و افزایش کتاب های کتابخانه، میزان کتابخوانی در این بند گسترش یافته است.

این زندانی سیاسی 31 ساله اکنون و درآستانه آزادی خود دچار اختلالات گوارشی و داخلی شده که به رغم انجام آزمایش های تشخیصی، اقدام کافی در خصوص درمانش صورت نگرفته است که این تعلل و کم توجهی موجب نگرانی همبندیان و خانواده وی شده است.


یک پاسخ به “بی توجهی به درمان امید خوارزمیان زندانی سیاسی بند 350”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  از این حاکمان توطئه گر‌ غافل نشویم.

  بهترین‌ها در خطر هستند!

  زندانیان سیاسی را در یابیم!

  تنها راه نجات برداشتن حصر است.