سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » زمین های جواد لاریجانی برای کشاورزان ورامینی مساله ساز شد...
» حفر چاه های عمیق محصولات کشاورزی را نابود کرد

زمین های جواد لاریجانی برای کشاورزان ورامینی مساله ساز شد

چکیده : جواد لاریجانی که متهم است به زمین خواری و پرونده زمین های ورامینش چند سالی است در راهروهای قوه قضاییه در آمد و شد است و گفته می شود وجه المصالحه پرونده مفاسد مالی محمدرضا رحیمی سرحلقه فاطمی و تیم احمدی نژاد قرار گرفته است، خودش مدعی است که جرمش کاشتن گندم است و بس! خبرگزاري دولتی ایرنا به نقل از چند كشاورز وراميني خبر داده است كه حفر 72 حلقه چاه برای چند باغ پسته متعلق به آقاي "ل" بسیاری از زمین های کشاورزی ورامین راخشک کرده...


کلمه- گروه خبر: با گذشت ماهها از قول صادق لاریجانی برای رسیدگی به پرونده زمین خواری برادرش، برخی رسانه های دولتی اعلام کرده اند چاه هاي عميق حفر شده در زمينهاي محمد جواد لاريجاني موجب از بين رفتن محصولات كشاورزي مردم ورامين شده است.

جواد لاریجانی که متهم است به زمین خواری و پرونده زمین های ورامینش چند سالی است در راهروهای قوه قضاییه در آمد و شد است و گفته می شود وجه المصالحه پرونده مفاسد مالی محمدرضا رحیمی سرحلقه فاطمی و تیم احمدی نژاد قرار گرفته است، خودش مدعی است که جرمش کاشتن گندم است و بس!

خبرگزاري دولتی ایرنا به نقل از چند كشاورز وراميني خبر داده است كه حفر 72 حلقه چاه برای چند باغ پسته متعلق به آقاي “ل” بسیاری از زمین های کشاورزی ورامین راخشک کرده است.

عده ای از کشاورزان در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشته اند که باغ های پسته ای که در منطقه سالاریه و سیاه کوه به نام باغ آقای ˈلˈ احداث شده تاثیر بسیار زیادی بر روی کشاورزی شهرستان ورامین داشته و مشکلات عدیده ای برای کشاورزان این منطقه به وجود آورده است.

در همین حال یک منبع نزدیک به لاریجانی این موضوع را تکذیب کرده و گفته است: حقيقت ماجرا اين است كه در كل منطقه ورامين 2 هزار هکتار باغ پسته و بیش از یکصد چاه آب وجود دارد كه بیشترآنها غيرقانوني است و تنها چاه محمد جواد لاريجاني قانوني است.

وی مدعی است که مساحت زمينهاي آقاي جواد لاريجاني 20 هكتار است نه هزاران هكتار که فقط یک چاه در این زمینها وجود دارد.

اما در یکی از اسنادی که سال گذشته با مهر وزارت کشاورزی درباره “ تصرفات اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی توسط آقای محمدجواد لاریجانی” منتشر شده، آمده است: «نامبرده در چند نوبت و بدون اخذ مجوز قانونی به تصرفات عدوانی در بیش از ۳۴۲ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین، نگهداری دام‌های غیرمجاز (۹۰۰ راس گوسفند و ۲۰۰ نفر شتر) و …» اقدام کرده است.

اولین بار، دو سال پیش احمدی نژاد در سخنرانی خود در کرمان خطاب به یک زمین خوار گفته بود: «کسی که در اطراف تهران ۳۰۰ هکتار از بهترین زمینهای دولت را سالهاست تصرف کرده و وزیر جهاد کشاورزی قبلی زورش نرسیده و تاکنون وزیر فعلی نیز نتوانسته کاری کند فرض کنید با این وجود قانونی در مجلس تصویب شود که به دولت بگوید که تو موظف هستی به اینها سند بدهی و اگر دولت استنکاف کرد، اجازه داده شود تا به آنها سند داده شود؛ این تبعیض و بیعدالتی است.”

جواد لاریجانی همانگونه که احمدی نژاد می گوید متهم است که سالها پیش اقدام به تصرف غیرقانونی زمین های عمومی کرده است. گفته شده که وی در روستای مبارکیه در بخش جواد آباد، شهرستان ورامین حدود ۲۵۰۰ هکتار از زمین های محلی را که “زمین های روستا و زمین های منابع طبیعی” بوده اند، به تصرف خود در آورده و در این زمین ها ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز عمیق هم حفاری کرده است و با اعمال نفوذ اجازه نداده است که دولت های هشتم و نهم و دهم این زمین ها را به صاحبان واقعی آن که بیت المال است بازگردانند.

پرونده ای که وجه المصالحه فساد مالی معاون اول احمدی نژاد شده است. احمدی نژاد با علم کردن پرونده برادران رییس قوه قضاییه تا امروز در چند مرحله سعی کرده است که جلوی رسیدگی به پرونده مردانش را بگیرد. گفته شده که احمدی نژاد بعد از افشاگری نادران، در دیداری با رهبری به وی گفته است که تمامی این پولها در ستاد انتخاباتی وی هزینه شده است تا بدین ترتیب رهبری را متقاعد کند که پرونده رحیمی پیگیری نشود.

در آستانه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و در حالی که فرزندان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دوره حبس خود را گذرانده و دیگری در راه دادگاه است، باید دید رسیدگی به پرونده فاضل و جواد لاریجانی به همراه محمدرضا رحیمی چه زمانی در نوبت رسیدگی قرار می گیرد. دادگاهی که محسنی اژه ای در هر نشست خبری ای وعده آن را می دهد.


5 پاسخ به “زمین های جواد لاریجانی برای کشاورزان ورامینی مساله ساز شد”

 1. محسن گفت:

  جوادجون : بخور ، بخور دو لپه بخور که وقت وقته خوردنه .( از توصیه های دالتون وسطی به دالتون دومی ) .و

 2. علی گفت:

  بنظرم یکی از عمده مسایلی که کروههای مردمی بطور جدی انرا از دولتمردان غاصب باید پیگیری کنند همین فساد مالی و اخلاقی انهاست تا دیگر نتوانند با ماندن در پشت نقاب حزب الهی و حمایت از مستضعفین و وعدههای تو خالی بمردم مملکت را چپاول کنند هرچه رسواتر شوند حنایشان کمرنگ تر میشود واقعا باعث شرم است در جمهوری باصطلاح اسلامی اینهمه دروغ و نیرنک و دزدی واقعا مردم دنیا رو ما چه حسابی باز میکنند که میبینند بالاترین مقامات ایران فقط برای پر کردن جیب خودشان و عوامل مزدورشان تلاش میکنند انشالله بزودی بساط این غارتگران ایران و ایرانی با همت و غیرت تمام ایرانیان که نگران اینده فرزندان بیکناه این گشورند بر چیده شود امین

 3. رضا گفت:

  اقاي خبرنگار مساحت زمين هاي تصرفي چقدر است 20 يا 300 يا 2500 هكتار؟با اين نوع خبر رساني چه نتايجي گرفته ميشود؟

 4. رضا گفت:

  اینهاروی ظل السلطان راسفیدکرده انداوبرادرناصرالدین شاه بودلااقل.کی اشرف وشاپورغلامرضااین کارهارامیکردند

 5. ناشناس آشنا گفت:

  شرم بر این حاکمیت ولایی”نه اسلامی نه جمهوری” که چنین افرادی را بر سرنوشت ما حاکم کرده اند!

  این دزدان نماینده ایرانیان ومسلمانان حسینی نیستند!