سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حماسه اقتصادی سعید مرتضوی: خرید 56.5 درصد سهام ذوب آهن اصفهان...

حماسه اقتصادی سعید مرتضوی: خرید 56.5 درصد سهام ذوب آهن اصفهان

چکیده :سازمان تحت امر سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، 56.5 درصد از سهام شرکت ملی ذوب آهن اصفهان را خرید....


سازمان تحت امر سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، 56.5 درصد از سهام شرکت ملی ذوب آهن اصفهان را خرید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، با پیگیری مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، بزرگ‌ترین معامله بورس کشور در سال 1392 به سازمان تأمین اجتماعی اختصاص یافت.

این سازمان با شرکت در مزایده شرکت ملی ذوب آهن اصفهان، برنده این معامله بزرگ شد و 56.5 درصد از سهام این شرکت فولادی به نام سازمان تأمین اجتماعی شد.

ارزش این سهام 2 هزار و 450 میلیارد تومان است که سازمان تأمین اجتماعی 20 درصد آن معادل 450 میلیارد تومان را به صورت نقد پرداخت کرد و الباقی در جریان رسیدگی تسویه دیون دولت قرار دارد.

سازمان تأمین اجتماعی در صدد است تا سرمایه‌گذاری‌های خود را به هلدینگ فولاد، نفت، پتروشیمی، بانک و بیمه متمرکز کند و در این راستا سرمایه 400 میلیارد تومانی بانک رفاه را نیز در چند ماه گذشته به 2000 میلیارد تومان افزایش داده است.


یک پاسخ به “حماسه اقتصادی سعید مرتضوی: خرید 56.5 درصد سهام ذوب آهن اصفهان”

  1. مرتضی گفت:

    جالب است که این حماسه های اقتصادی که بدست این فرد صورت میگیرد ، بحکم سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری همه غیر قانونی است، مدتی قبل دیوان عدالت اداری و مجلس شورا به این نتیجه رسیدند که تصدی این فرد در آن سازمان غیر قانونی ، و تمام تصرفات و امضاهایش غصبی و غیر قانونی است ،من نمیدانم در کشوری که بنام دین حکومت میشود چطور میشود فردی بی اعتنا به احکام قطعی و نافذ محاکم نظارتی به تصدی خویش ادامه دهد، و همچنان تصرفات کلان این چنینی داشته باشد ، مگر آقایان نمی گفتند حتی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور اسلامی ،صرفنظر از الزامات قانونی ،شرعا هم لازم المراعات است!؟