سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصباح یزدی: اصلح را ما انتخاب می کنیم، مصلحت نیست رهبری به شخص خاصی تمایل داشته باش...

مصباح یزدی: اصلح را ما انتخاب می کنیم، مصلحت نیست رهبری به شخص خاصی تمایل داشته باشد

چکیده :جبهه پایداری گروه نوظهوری است که به گفته علی مطهری ابزار دست احمدی نژاد و مشایی است. غلامحسین الهام، صادق محصولی، مهدی کوچک‌زاده، مسعود میر کاظمی، حمید رسایی، کامران باقری لنکرانی، روح‌الله حسینیان و مهرداد بذرپاش از اعضای پیشین دولت محمود احمدی‌نژاد از اعضای این گروه هستند....


کلمه_ گروه خبر: مصباح یزدی با اصلح خواندن اخراجی دولت احمدی نژاد بار دیگر از شادی امام زمان سخن گفت اظهار کرد: فردی را انتخاب کنید که وقتی خدمت امام زمان(عج) برسید ایشان با لبخند شما را تائید کند.

مصباح یزدی که دولت احمدی نژاد را هم دولت امام زمان خوانده و اطاعت از آن را واجب دانسته بود، از حامیان جدی رییس دولت نهم و دهم بود.

این روحانی حامی احمدی نژاد بدون پاسخگویی نسبت به حمایت هایی که خسارت های غیرقابل جبرانی بر کشور گذاشته است، اینک به حمایت از ” هلوی احمدی نژاد ” پرداخته و او را اصلح کاندیداها دانسته و گفته است: مصلحت نیست رهبری نسبت به شخص خاصی تمایل داشته باشند ولی دیگران باید اصلح را بشناسند و به دیگران هم معرفی کنند.

کامران باقر لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم بود که بعلت مخالفت هایی که گفته می شد با حضور رحیم مشایی در کابینه داشته است عزل شد. احمدی نژاد در توصیف این وزیر معزول خود گفته بود: من اصلا یک علاقه ویژه شخصی به ایشان دارم، «ایشان مثل هلو می‌ماند، آدم می خواد بخوره این جوان مومن را».

رئیس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) و عضو ارشد شورای فقهای جبهه پایداریدر همایش جبهه پایداری که یکشنبه برای معرفی کاندیدای اصلح انتخاب شد، اظهار کرد: «نباید توقع داشت کسی که سر کار می‌آید تمام مشکلات کشور را در کوتاه مدت برطرف کند، اما باید از مشکلات بکاهد ولی اینکه چند درصد مشکلات را حل کند، نمی دانیم. بنابراین باید توقع معقول از رئیس جمهور داشته باشیم تا دشمن سیاه نمایی نکند.»

جبهه پایداری گروه نوظهوری است که به گفته علی مطهری ابزار دست احمدی نژاد و مشایی است. غلامحسین الهام، صادق محصولی، مهدی کوچک‌زاده، مسعود میر کاظمی، حمید رسایی، کامران باقری لنکرانی، روح‌الله حسینیان و مهرداد بذرپاش از اعضای پیشین دولت محمود احمدی‌نژاد از اعضای این گروه هستند.

مصباح یزدی با بیان اینکه در طول زندگی انسان نسیم هایی می وزد که انسان باید خود را در معرض آن قرار دهد، گفت: یکی از این نسیم ها انتخابات است که هر 4 سال یک بار فراهم می شود و این نفخه ای است که در خرداد ماه آینده در فضای کشور وزیدن می گیرد.

وی گفت: اگر برای خدا این کار را کردید خدمتی به مردم ایران کردید که آثارش تا بی نهایت ادامه داد فقط شرط آن این است که تلاش کنید اصلح را بشناسید تا اگر زمانی خدمت امام زمان(عج) برسید ایشان با لبخند شما را تائید کند. حتی اگر در این راه مجبور شدید از جیبت خرج کنی تا کسی را انتخاب کنی که به اسلام و مسلمین خدمت کند.

مصباح در سخنان خود با بیان سه شرط برای تعیین نامزد اصلح، اظهار داشت: شاخص اول خدمت به دین است، نکته دوم شاخص ولایت فقیه و شط عومی صلاحیت انجام کار و تجربه مدیریت و اطلاعات است که لااقل در برخی از مینه ها متخصص باشد و زمینه ها دیگر را با کمک دوستان شجاع انجام دهد.

رئیس موسسه آموزشی امام خمینی با اشاره به انتخاب باقری لنکرانی توسط شورای مرکزی جبهه پایداری، افزود: مصاحت نیست رهبری نسبت به شخص خاصی تمایل داشته باشند ولی دیگران باید اصلح را بشناسند و به دیگران هم معرفی کنند.

وی در عین حال گفت: معرفی کاندیدا به معنی نفی دیگران نیست. اگر اطمینان شما در حدی است که با معرفی این فراد شما مطمئن شدید، اطمینان خودتان ملاک است.

وی خطاب به حضار در جلسه گفت: اگر کسانی مثل این گروه شخصی را کاندیدا کردند، معنی اش این نیست که در کشور افراد صالح نیستند بلکه کلام در این است که ما باید اصلح را انتخاب کنیم این به معنی توهین به دیگران نیست.

مصباح یزدی مدعی شد: الحمد الله افراد صالحی در صحنه وجود دارند که ما به وجود آنها افتخار می کنیم، اما ما باید به دنبال اصلح باشیم.


8 پاسخ به “مصباح یزدی: اصلح را ما انتخاب می کنیم، مصلحت نیست رهبری به شخص خاصی تمایل داشته باشد”

 1. مرتضی گفت:

  “مصاحت نیست رهبری نسبت به شخص خاصی تمایل داشته باشند ولی دیگران باید اصلح را بشناسند و به دیگران هم معرفی کنند”

  خوب الحمدلله که به این منطق رسیدند ! البته این مطلب همیشه قاعده بازی انتخابات بوده و هست که مراکز نظارتی باید صالح را بر اساس موازین قانونی شناسایی کنند ،که امیدواریم درست عمل کنند ،آنگاه مردم اصلح را بر اساس شناخت و مشورت های خویش اختیار کنند، و هیچ فرد و گروهی هم قیم مردم نیست که بگوید سراغ صالحان دیگر نروید ، و هیچ فرد و گروهی هم حق ندارد برای مراکز نظارتی نسخه پیچی کند
  امام زمان سلام الله علیه نیز متعلق به عموم ملت ایران و شیعیان است، و رنگ هیچ گروه خاصی را نمی گیرند،بهتر است در مساله عرفی انتخابات از مقدسات خرج نکنیم ،مبادا دچار پارادوکسی که مرتبه قبل شدیم شویم

 2. hamid54 گفت:

  یکی از افراد پشت پرده ای که داره مملکت رو سر یه انگشت میچرخونه معلوم شد. میگن آقای خامنه ای بنده خدا کاره ای نیست اشتباه نگفتن. یه حقیقتی رو بگم؟
  حریف این گروه فقط یه نفر از خودشون، مثل احمدی نژاده. اونی که تونسته سوگلی آقای مصباح رو از هیاتش بیرون کنه، میتونه حق این گروه خاص رو هم کف دستشون بذاره. ولی حیف و صدحیف که مثل (عذرمیخوام) گاو 9 من شیرده شده. از اونطرفه فاتحه ی مملکت رو خوند
  چه فایده…

 3. سبزه قبا گفت:

  میخواستم ببینم حاج آقا هنوز خواب نما نشده اند؟ درضمن عکس قشنگی کار کردید. آورین

 4. صادق گفت:

  !تنها کسی که میتونه برای رهبری مصلحت سنجی بکنه و در امان باشه همین مصباح یزدیه

 5. سید گفت:

  ضد انقلابی که نقاب در جهره داشت وقت ان شده که نقاب را کنار بزند.حتی در مقابل رهبر که تا چندی پیش بپایش افتاد.

 6. ابوالفضل گفت:

  خدایا خودت رحم کن! این عکس خیلی حرف ها داره … راستی میگم چطوره آقایون یهو خود حضرت علامه مصباح یا مقام معظم رهبری را کاندیدای ریاست جمهوری اعلام کنند تا خیال همگی مان پاک راحت شود؟

 7. عوام گفت:

  این نگاه ازبالابه پائین روحانیت منوکشته هیچ وقت دیده ایدآقایان ازروبروباکسی صحبت کنن حتمابایدازسطح بالاترولونیم متربامخاطب صحبت که نه ارشادفرمایندومخاطب هرچه گردنش کج ترودست وپایش جمع تربهترعینامثل این دکترکه ناسلامتی میخادرئیس ملت باشه توی دنیای جدیدهم که معموله ملتهاراازروی رئیسش میشناسن پس به کجارسیدیم به به

 8. محسن گفت:

  بنویسید مصباح یزدی بخوانید مصباح یزیدی