سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر سهراب اعرابی: آقای خاتمی! نگذارید خون شهدای جنگ و جنبش سبز به یغما برود؛ به صحن...

مادر سهراب اعرابی: آقای خاتمی! نگذارید خون شهدای جنگ و جنبش سبز به یغما برود؛ به صحنه بیایید

چکیده :پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی از شهدای جنبش سبز، با تاکید بر اینکه خون امثال فرزند او در راه رسیدن به استقلال و آزادی و زندگی شرافتمندانه ریخته شده، از خاتمی خواست حاضر شود از آبروی خود برای منافع عمومی بگذرد و برای آزادی و نجات ایران، در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود....


پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی از شهدای جنبش سبز، در نامه ای به سید محمد خاتمی از او تقاضا کرد برای آزادی و نجات ایران و در راه آرمان هایی که خون شهدای دفاع مقدس و جنبش سبز برای آنها ریخته شد، در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود و دست تمام کسانی را که دلشان برای ایرانی آزاد و آباد می تپد، در دستان خود بگیرد.

به گزارش کلمه، خانم فهیمی که از مادران صلح است در ابتدای نامه خود، علت نگارش این نامه را نگرانی از سرنوشت ایران ذکر کرده و به کسانی اشاره کرده که اگر کشور به دست آنها بیفتد، ابایی از جاری شدن حمام خون و تبدیل شدن ایران به سوریه ندارند. وی همچنین از احتمال تهاجم بیگانگان به کشور ابراز نگرانی کرده است.

مادر سهراب اعرابی با تاکید بر اینکه خون امثال فرزند او در راه رسیدن به استقلال و آزادی و زندگی شرافتمندانه ریخته شده، از خاتمی خواست حاضر شود از آبروی خود برای منافع عمومی بگذرد، و در عین حال تصریح کرد که آبرو و حیثیت خاتمی هرگز در بین اقشار مردم و به ویژه افراد فرهیخته جامعه خدشه دار نشده و نخواهد شد.

متن کامل نامه پروین فهیمی به سید محمد خاتمی بدین شرح است:

جناب آقای خاتمی

امروز صبح من با الهام از شهدا و آسیب دیدگان به نیت درخواستی که از حضورتان داشتم کتاب حافظ را باز کردم و این شعر آمد:

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
چونان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

آقای خاتمی عزیز!

درود فراوان به شما که همیشه در راه برقراری صلح و انسان دوستی در راه اصلاحات و بهروزی کشورمان با تمام سختی ها و مشکلات همیشه پیش قدم بوده اید؛ و بر همین اساس، من به خود اجازه دادم دست یاری به سوی شما دراز کنم، زیرا نگرانم.

آقای خاتمی عزیز! نگرانم. می دانید چرا؟ چون مادرم و می ترسم؛ می ترسم از روزی که هیچ کس احساس وظیفه نکند، حتی شما بزرگوار، و آنگاه دیر شده باشد. نگران از اینکه روزی کشورمان را خودمان با دستهایمان به کسانی بسپریم که از جاری شدن حمام خون مانند کشور سوریه هیچ گونه وحشتی ندارند، و از این نگرانم که کشورم مانند دیگر کشورهای اطرافمان مورد هجوم بیگانگان قرار گیرد.

آقای خاتمی، ما فرزندانمان را در راه رسیدن به استقلال و آزادی و زندگی شرافتمندانه از دست داده ایم. خون آنها در راه آزادی کشورمان ایران، مظلومانه بر سنگفرش خیابان ها ریخته شد. آنها برای رسیدن به آرمانشان خواهان تغییر و اصلاحات بودند. برای یک بار دیگر هم که شده، احساس وظیفه کنید و به صحنه بیایید و نگذارید خون این جوانان و شهدای جنگ به یغما برود.

ما مردم همیشه و همیشه ضد خشونت و طرفدار صلح و پایبند به رفتارهای انسانی و قانونمند بوده ایم و هستیم. شما و تمام کسانی که دلشان برای ایرانی آزاد و آباد می تپد، دست های نیازمند ما مردم را در دستان خود بگیرید؛ تا با امید و یاری خداوند کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنید.

برای برون رفت از این بن بست حاکم بر جامعه ما و برای رسیدن به زندگی آرام و قانونمند، همگی آنچنان تلاش کنیم تا حتی اقتدارگرایان و انحصارطلبان نیز در سایه وجود ارزشمند جناب عالی احساس آرامش کنند و به تفاهم و همدلی با مردم برسند.

آقای خاتمی عزیز، از شما مصرانه تقاضا دارم منافع عمومی را بر آبرو و حیثیت خود که هرگز در بین اقشار مردم و افراد فرهیخته جامعه خدشه دار نشده و نخواهد شد، ترجیح دهید. امیدوارم با آمدن شما بزرگوار، ایران عزیزمان از این وضعیت خارج شده و راه نجاتی پیدا کند.

آقای خاتمی عزیز! در پایان به عنوان مادری دلسوخته از شما تقاضا می کنم امیدمان را ناامید نکنید.

با احترام فراوان

پروین فهیمی، مادر شهید سهراب اعرابی

91/1/21


15 پاسخ به “مادر سهراب اعرابی: آقای خاتمی! نگذارید خون شهدای جنگ و جنبش سبز به یغما برود؛ به صحنه بیایید”

 1. جواد گفت:

  عجب روح بزرگی داره این زن

 2. hb گفت:

  dorud be sharafe to madar

 3. روشنفكر گفت:

  درود بر محمّد خاتمي

 4. محمود گفت:

  مگر حتی اگر اقای خاتمی تایید شود اهل گرفتن حقوق مردم است

 5. رهگذر گفت:

  من هم امیدوارم انتخاباتی آزاد برگزار شود و آقای خاتمی رئیس جمهور شود. اما نباید از هیچ کس حتی خاتمی عزیز انتظار معجزه داشت. کشور در این 8 سال چنان ویران شد که حتی با آمدن یک دولت لایق هم سالها طول می کشد تا خراب کاری دولت محبوب رهبری اصلاح شود

 6. صادق گفت:

  رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

  چونان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

 7. shomare گفت:

  مادر جان اولا خاتمی گفت فقط یک تدارکاتچی بوده است و ما تدارکاتچی نمی خواهیم.دوما” بر فرض که اومد.اومدن همان برنده شدن است؟پس چرا میر عزیزمان امد ولی نذاشتند بماند؟کمی بصیرت برای ملتمان ارزو دارم.این آب از سر چشمه اش آلوده است.منتظر قهرمان نباشیم.

 8. Reza Sami گفت:

  خانوم چه تضمينى هست كه دوباره تقلب نشه

  و دوباره مردم نكشن

  و يك مادر دوباره مثل شما نشه؟

  مثل اينكه دوست داريد مادر هاى زيادى حس و حال شما رو داشته باشند

 9. مونیکا گفت:

  این بازی دو سر باخت است. حکومت حتما خاتمی را تایید خواهد کرد (البته با کلی ناز و عشوه). در این صورت یا 1) خاتمی رای نمی آورد (که هم مردم واقعا به او رای نمی دهند و اگر هم رای بیاورد حکومت تقلب خواهد کرد) که فاتحه ی خاتمی و اصلاح طلبان خوانده است، و یا 2) رای می آورد که دوباره همان داستان بقا حکومت ولی فقیه خواهد شد (همانگونه که در آن 8 سال ریاست جمهوری عمل کرد و بنیان غنی سازی هسته ای را بصورت مخفیانه گذاشت). بگذارید این گرگ ها به جان هم بیفتند تا تکلیف حکومت خلافت اسلامی یکسره شود

 10. صابر قوامی گفت:

  درود بر شما خانم فهیمی! درود ٫ درود فراوان

 11. ناصر گفت:

  همگی آنچنان تلاش کنیم تا حتی اقتدارگرایان و انحصارطلبان نیز در سایه وجود
  ارزشمند جناب عالی احساس آرامش کنند و به تفاهم و همدلی با مردم برسند.

 12. sattar گفت:

  بادرود بر مادر سهراب . بهتراست سياست را با احساسات و تهييج مردم جداکنيم . خاتمی در 8 سال که ريس جمهور بود کاری نتوانست از پيش ببرد و با وجودتصويب مجلس ، از اجرای مصوبات جلوگيری کردند و قتلهای زنجيری راه انداختند. او خود اعتراف کرد تدارکچی ميباشد. گول اين کودتا گران را نخوريد تا دوباره جوانان را در کهريزک ها به خاک و خون بکشند؟

 13. فرشته گفت:

  خاتمی باید بیاد تا آخرش هستیم……

 14. احمد گفت:

  خاتمی بیاد که چی؟!! به سرنوشت موسوی و کروبی دچار بشه ؟!!! قدرت سرکوب این رژیم خیلی بالاست – مردم هم همه باهم وحدت کلمه ندارند