سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عسگراولادی: موضوع موسوی و کروبی قفلی است که اگر گشوده نشود در انتخابات دچار مشکل می...

عسگراولادی: موضوع موسوی و کروبی قفلی است که اگر گشوده نشود در انتخابات دچار مشکل می شویم

چکیده : حبیب الله عسگراولادی برای چندمین بار طی ماه های گذشته به مساله حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی اشاره کرد و گفت: در این مورد بنده فکر کردم، قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد. وی بر این باور است که قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می‌دادند؛ در حالی که مقام رهبری فرمودند که فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است....


کلمه – گروه خبر: حبیب الله عسگراولادی برای چندمین بار طی ماه های گذشته به مساله حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی اشاره کرد و گفت: در این مورد بنده فکر کردم، قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد.

سخنان پیشین عسگراولادی هر چند واکنش های منفی هم در بر داشت اما در مجموع با استقبال سیاسیون روبرو شد.

وی بر این باور است که قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می‌دادند؛ در حالی که مقام رهبری فرمودند که فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است.

در حال حاضر برخی با تفسیر سخنان رهبری حتی برای ورود اصلاحطلبان در انتخابات شرط برائت از آنچه آنان ” فتنه ” می خوانند، گذاشته اند.

ماه پیش عسگراولادی در گفت و گو با ایلنا در خصوص مساله میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفته بود: : اینکه گفتم آمریکا و انگلیس فتنه گر اصلی هستند و موسوی کروبی دچار فتنه شدند و این موضوع حدود دوماه پیش به ذهنم هدایت شد، به این خاطر بود که انتخابات سال ۹۲ را دارای قفل می‌دیدیم؛ در این شرایط خود موسوی و کروبی چکار کنند؟ اصلاح طلبان چکار کنند؟ آن‌هایی که اطرافشان هستند، چه کنند؟ معتقدم بالاخره باید راهی پیدا شود و راهی که من عرضه کردم این است که هر کس در فتنه بوده، ابتدا از فتنه تبری بجوید و از آمریکا و انگلیس اعلام برائت کند و در درجه بعد از اشتباهاتی که موسوی و کروبی مرتکب شدند.

عسگراولادی که تاکنون بارها تصریح کرده است که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند، پیشتر گفته بود: من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند.

وی با اشاره به هشت سال نخست وزیری مهندس موسوی در دوران دفاع مقدس افزوده است: موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست، اما راهی باز شده، باید از فتنه تبری بجویند. من باز می‌گویم که فتنه‌گر آمریکا، اسرائیل و انگلیس‌اند و باید از اینها تبری بجویند.

به گزارش کلمه، عسگراولادی که شاید اولین کسی از سیاستمداران است که آشکارا در مورد حصر غیرقانونی موسوی و کروبی اظهار نظر کرده، می افزاید: درباره حصر خانگی این دو عزیز نیز جدا از اینکه مقامات امنیتی و قضایی چه تصمیمی بگیرند، من به عنوان عضو هیات منصفه می‌گویم که این دو را مجرم نمی‌شناسم.موسوی و کروبی را در فتنه ۸۸ مجرم نمی‌شناسم.

موسوی و کروبی بیش از دو سال است که بدون هیچ حکمی در حبس خانگی بسر می برند و از حداقل امکانات و حقوق یک زندانی معمولی هم محرومند.

به گزارش فارس، حبیب‌الله عسگراولادی در جمع اعضای شورای مرکزی تشکل‌های عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه عاقبت از آن مومنین است، اظهار کرد: در جمهوری اسلامی سایه دو رهبر را داشته و داریم، شش رئیس جمهور و رئیس مجلس و چهار نخست وزیر را پشت سر گذاشتیم که در حال حاضر وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم، خواهیم دید که هر یک اقدامات مثبت و منفی داشتند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر موضع جبهه پیروان درباره کاندیداها و مصادیق مد نظر اظهار کرد: مصداق را در پایان فروردین پاسخ می‌دهم و موضع جبهه پیروان درباره کاندیداها را نیز پس از تعطیلات و زمانی که در جبهه از بین نامزدها به معدود رسیده باشیم، پاسخ خواهم داد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر استنباط از سخنان رهبری و اینکه از میان کاندیداهای احتمالی کدام یک به عنوان مصداق مشخص به معیارهای رهبری نزدیک‌تر است، گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که ایران نباید شاهنشاهی شود؛ در دوران پهلوی حتی تاریخ را هم عوض کرده بودند و درفش را می‌خواستند پرچم کنند، پهلوی‌ها هم خواستند ایرانیت را مطرح کنند تا در سایه آن اسلام را بکوبند در حالی که امام هم ایستاد و با برنامه حرکت کرد و سخت به مقاومت پرداخت و لذا از خدا خواست و ایران اسلامی شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وقتی در زمان انقلاب به اصطلاح سفید شاه و ملت در زمان پهلوی دوم بعضی از مراجع اعلام کردند که حضور در رفراندوم شاهی محاربه با امام زمان است، پس از برگزاری رفراندوم آن رژیم شاه اعلام کرد که حدود پنج و نیم میلیون نفر در این رفراندوم شرکت کردند.

وی افزود: ما که در آن زمان جوان و انقلابی بودیم خیلی ناراحت شدیم و به قم رفتیم، انگار که گرد مرگ روی چهره ما پاشیده شده باشد، خدمت امام رسیدیم ایشان با قرآن خیلی مانوس بودند و در شبانه روز حداقل دو بار خدمت قرآن می‌رسیدند و در آن وقت هیچ‌ کس را هم نمی‌پذیرفتند و کاری هم انجام نمی‌دادند به غیر از تدبر و تفکر در قرآن.

وی افزود: ایشان وقتی ما را به این صورت در هم و گرفته دیدند گفتند امروز که خدمت قرآن بودم آیه‌ای توجهم را جلب کرد که نوشته بود اصحاب موسی از خواب که برخاستند دیدند فرعونی‌ها آنها را محاصره کردند و سپس اصحاب موسی گفتند کارمان تمام است در حالی که موسی گفت پروردگارم با من است و هدایتمان می‌کند.

عسگراولادی یادآور شد: امام همان جا گفتند که اگر خدا کمک کند در جایی قرارش دهم که نه راه پس و نه راه پیش داشته باشد نسل جوان ما اگر برایش تبیین شود مقاومت می‌کند و دیدیم که همان طوری که امام(ره) گفت، شرایط پهلوی دوم به صورتی شد که نه راه پس داشت و نه راه پیش.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: امروز هم شرایط ما سخت است ولی اینگونه نیست که نتوانیم آنها را جمع کنیم ما در حال حاضر 45 کاندیدا داریم که 25 نفر از آنها اصولگرا و بقیه اصلاح‌طلب و مستقل هستند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر وجود برنامه در میان نامزدهای معرفی شده توسط جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: تقریبا در حال حاضر در جبهه برنامه نوشتیم و برنامه، گفتمان و تیم و مصادیق را تعیین و به جامعتین ارائه کردیم و عجله‌ای هم نداریم.

قانون ستیزی از ضعف های دولت احمدی نژاد است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در دولت نهم و دهم مشورت پایمال شد، اضافه کرد: مشورت از نظر قرآن ارزش زیادی دارد؛ ما در دولت نهم و دهم مشورت را از دست دادیم و اینها ضعف است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه قانون‌ستیزی از دیگر ضعف‌ها در این دولت بود، ابراز داشت: چیزی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، قانون است، هم امام و هم آقا همین روال را تأیید کرده‌اند، اینکه کسی بگوید من این روال را قبول ندارم، صحیح نیست.

عسگراولادی اذعان داشت: درباره جنگ و صلح هم براساس قانون فقط رهبری می‌توانند نظر بدهند؛ نه کس دیگری و اینکه اشخاص دیگری در این باره صحبت کنند، صحیح نیست.

به گفته دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از دیگر نقاط ضعف رئیس دولت فعلی پول دادن بی‌نظارت و اسیر زنده باد و منیت‌ها شدن است.


9 پاسخ به “عسگراولادی: موضوع موسوی و کروبی قفلی است که اگر گشوده نشود در انتخابات دچار مشکل می شویم”

 1. مرتضی گفت:

  با سلام
  اینکه آقای عسکر اولادی قفلی بر کار نظام و انتخابات نظام می بینند و بدنبال باز کردن این قفل هستند به خودشان مربوط است و در اظهار نظر هم آزادند ،ولی ایشان اگر به آخرت و سوال قبر و قیامت ایمان دارند و به آن می اندیشند به دو نکته توجه کنند:
  1)این قفل را موسوی و کروبی بوجود نیاوردند بلکه خود نظام و جناح متبوع ایشان آنرا به گردن نظام بستند ،پس خوب است بنحوی این قفل را بگشایند،ولی بدانند که این قفل چون قفلی غیر قانونی و غیر شرعی بوده است باید آنرا بدون هیچ قید و شرطی بگشایند ،یعنی موسوی و کروبی را ،که محبوب دل میلیونها ایرانی مسلمان و غیر مسلمانند آزاد کرده و از آنان عذر خواهی نموده ،و هر آنکسی را که در این چهار سال تهمت و اتهام بی پایه به ایشان زده اند محاکمه عادلانه نمایند ،مثل امام جمعه غیر عادل تهران که تهمت دریافت یک میلیارد ،بله یک میلیارد دلار، از خارجیها را در منبر نماز جمعه به ایندو یار مظلوم امام وارد کرد.و اگر چنانچه به اینطور آزادی هم معتقد نیستید ،لا اقل آزاد مرد باشید و مطابق قوانین کشور در یک دادگاه علنی آندو را محاکمه کنید، تا هم به قوانین شرع و هم به قوانین کشور عمل کرده باشید و هم در پیشگاه تاریخ و نسل های آتی شرمنده نباشید ،که آنان بگویند جمهوری اسلامی دو کاندیدای انتخاباتی و دو خادم عالیرتبه پیشین خویش را چرا بصرف اعتراض به تخلفات و داشتن سلیقه متفاوت با رهبری نظام ،بدون محاکمه مورد حبس و حصر و اذیت قرار داد
  2)نکته دوم که آقای عسکر اولادی باید بداند این است که تحلیل ایشان در یک بخش صحیح و در بخش دیگر ناصحیح است،بنظر ما موسوی و کروبی نه فتنه گرند و نه مفتون،آنان مکرر برائت خویش را از اجانب و دخالت اجانب اظهار کردند و تنها بر اساس قوانین کشور و قانون اساسی و وجدان و فهم خویش اعتراض و تحلیل خویش را ابراز کردند،تحلیلی که امروز بعد از چهار سال خود شماها به صحت آن واقف شده اید
  گناه موسوی و کروبی این بود که پیش از همه و بیش از همه آثار فلاکت بار اقتصادی و سیاسی امروز را می دیدند ،و چون به اسلام و امام و کشورشان متعهد بودند نمیتوانستند در برابر این بلیه ای که نکبت اش اکنون مملکت را در بر گرفته سکوت کنند. بنابر این آقای عسکر اولادی مسلمان! ابتدا باید تاملی در مفهوم فتنه کرد، که فتنه چه بود، و بوسیله چه کسانی ایجاد و دنبال شد ؟.نمیشود شما تفسیری پیش ساخته از فتنه داشته باشید و بر اساس آن موسوی و کروبی را نه فتنه گر بلکه مفتون بدانید ،
  فتنه تحلیلی دارد، و اینکه فتنه آفرینان چه کسانی بودند تحلیلی دارد ،و اینکه چه اشخاصی مفتون بودند هم تحلیلی دارد
  آقای عسکر اولادی با الفاظ بازی نکنیم ،که بازی با الفاظ نجات دهنده ما در آخرت نخواهد بود،بلکه حق بینی و حق گوئی شجاعانه نجات دهنده است.

  • امیر گفت:

   آقای مرتضی
   چرا شما همه چیز را با هم می خواهید
   این گفته آقای عسگر اولادی ، در وضعیت کنونی کشور مانند خودکشی سیاسی است
   پس اینکه این فرد حتی از ترس قیامت یا بر اساس یک ماموریت از سوی نظام و با آگاهی کل نظام درب بازگشت به شرایط بهتر را باز کرده کافیست… همانطور که خاتمی طوری رفتار کرد که الان اصلاحات نمرده و هنوز رقیبان صف بندی خود را بر اساس احتمال حضور وی تغییر می دهند… پس تندرو و عجول و تمامیت خواه نباش
   صبوری را از خاتمی بیاموزید

 2. مرتضی گفت:

  بخش اول مدعای ایشان که موسوی و کروبی را “فتنه گر” یا “فتنه آفرین “یا باصطلاح “سران فتنه “نمیدانند البته قابل تقدیر است
  مشکل من با بخش دیگر تحلیل ایشان است که مشتمل بر دو قسمت است ،یکی اینکه تمام فتنه را منتسب به خارجیها میداند و از اینهمه عوامل داخلی پیدایش فتنه ،و تخلفات ،و گاها تقلب وسیع که مورد ادعای موسوی و کروبی بود ،و دخالت سپاه و بسیج، و نحوه مدیریت اعتراضات آرام مردم براحتی عبور میکند ،که طبعا در تعریف و تحلیل مفهوم فتنه دچار اشتباه است،علاوه اینکه خارجیها بعد از وقوع اعتراضات و سرکوب اعتراضات چه کار کردند جز اینکه مانند همه موارد آنرا پوشش خبری می دادند،آیا نیرو پیاده کردند و دخالت عملی کردند؟ البته من دخالت برخی سوء استفاده کنندگان از اعتراضات مردم مثل عوامل داخلی منافقین خلق و برخی دیگر را میدانم ولی درصد اینطور افراد چقدر بود؟ میلیونها نفر از مردم معترض که هنوز هم اقناع نشده اند بتعبیر کیهان “بهائی “و “کمونیست” و “منافق “و “صهیونیست “و و و و بودند؟! اینها مواردی است که اشتباه آقای عسکر اولادی و دیگران است از تحلیل فتنه ،یا اینکه آنرا به انقلاب مخملی از پیش تعیین شده و از این مزخرفات اسناد میدهند
  دوم اینکه آقای عسکر اولادی موسوی و کروبی را مفتون میداند،مفتون در لغت یعنی “فریب خورده “و” فتنه زده”،وقتی شما بخش اول مدعای ایشان یعنی اینکه فتنه را خارجی ها کلید زدند را پذیرفتید مفهوم بخش دوم مدعای ایشان این میشود که موسوی و کروبی فریب خارجیها را خوردند! آیا شما اینرا قبول دارید؟
  بنظر من که موسوی و کروبی هیچ ربط و نسبتی با خارج نداشتند و تنها بر اساس شواهد متقن معترض به تخلفات عدیده ای که انتخابات را بلاوجه می کرد بودند ،و با اخلاص و شهامت تمام تاکنون بر دفاع از حقوق ضایع شده مردم ایستاده اند،و وضع نکبت بار فعلی و مشکلاتی هم که “بلیه”برای کشور بوجود آورده شاهد صدق مدعای آن دو عزیز مظلوم است

 3. احمد گفت:

  اگر در مورد جنگ و صلح فقط رهبری صاحب اختیارند پس ملت و انتخابات و رای ملت بچه درد میخورد.لطفا پاسخ بدهید.حتی در قانون هم چنین اختیاری برهبری داده شده باشد مربوط به دو نسل قبلی است و در اوضاع وشرایط فعلی چنین قانونی مورد قبول نسل جوان نیست

  • ناشناس آشنا گفت:

   چنین قانونی مورد تایید هیچ نسلی نیست!

   رهبری مطلقه فقیه را نویسنده ولایت فقیه ،آیت الله منتظری شخصاً رعد کرد،و در آخر عمر برای نوشتن ولایت فقیه از مردم طلب بخشش نمود.

 4. امیر گفت:

  خامنه ای هر چی باشه آدم باهوشیه… بعید به نظر می رسه مشاعی رو به خاتمی ترجیح بده

 5. هادی گفت:

  حصر موسوی و کروبی درد گرانباری است که در سینه میلیون ها ایرانی چنبره زده و دوای آن آزادی این دو زندانی و سایر زندانیان و اعاده حق و حقوق آنهاست که در این سالها پایمال گردیده است.اما خدا را شاکرم که این حصر و آن اتفاقات تلخ پس از انتخابات حقایقی را آشکار ساخت که شاید سالهای سال هم بر ملا نمی شدند و آن چهره واقعی بسیاری از مسئولین و دست اندکاران بود که در پس شعارهای بی شماری خود را پنهان کرده بودند . این اتفاقات پرده ها به کنار زد و حقایق را چون پرده سینما بدون گریم و پشت صحنه عیان نمود . و مردم ایران امروز به خاطر همین آگاهی ممنون و سپاس گزار این دو بزرگوار و سایر عزیزان هستند .

 6. ناشناس آشنا گفت:

  مرتضی‌ جان!

  من هیچ زمانی‌ طرفدار آقای عسگر اولادی نبوده و نیستم،

  و با نظر شما کاملا‌ موافقم.

  ولی‌ نکته این است که ایشان به طریقی حصر را زیر سوال برده است و این خود مهم است.