سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازرسی ناگهانی از بندهای سیاسی زنان و مردان در زندان اوین...
» ورود به حریم خصوصی و بر هم زدن آسایش زندانیان، در آستانه سال نو

بازرسی ناگهانی از بندهای سیاسی زنان و مردان در زندان اوین

چکیده : روز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه سال 91، تعدادی از ماموران حفاظت زندان اوین به طور همزمان به بند ۳۵۰ و بند زنان زندان اوین، یعنی دو بند زندانیان سیاسی این زندان، رفته و به بازرسی کلیه بند، پرداختند. ...


در آستانه ی سال نو، دو بند زندان اوین که محل نگهداری زندانیان سیاسی در این زندان است توسط ماموران زندان مورد بازرسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، روز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه سال 91، تعدادی از ماموران حفاظت زندان اوین به طور همزمان به بند ۳۵۰ و بند زنان زندان اوین، یعنی دو بند زندانیان سیاسی این زندان، رفته و به بازرسی کلیه بند، پرداختند.

بر اساس این گزارش، زندانیان همچون تمامی دفعات گذشته که در این چند سال با بازرسی های ناگهانی و گاهی توهین آمیز روبرو می شوند با مقاومت در برابر ماموران، اقدام به خواندن سرود “ای ایران”، “سر اومد زمستون”، “یار دبستانی” و شعارهای “موسوی زنده باد کروبی پاینده باد”، “مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر”، “مرگ بر دیکتاتور”، “موسوی موسوی رای مرا پس بگیر” و “یا حسین میر حسین” کردند.

طی سه سال و اندی گذشته این چندمین بازرسی ناگهانی از بند ٣۵٠ است که ماموران حفاظت با ورود به حریم خصوصی و شخصی زندانیان سیاسی باعث بر هم زدن نظم و سلب آسایش آنان می شوند و فضا هر بار امنیتی تر می شود.

بازرسی هایی که دفعاتی از آن با مقاومت و واکنش های شدید زندانیان سیاسی روبرو شده است و حتی آبان ماه سال جاری زندانیان زن سیاسی که بازرسی بندشان با هتک حرمت و آزار آنها همراه بود، دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زدند.


یک پاسخ به “بازرسی ناگهانی از بندهای سیاسی زنان و مردان در زندان اوین”

  1. Mahmod Naroie گفت:

    این کارهایی که حکومت انجام میدهد واقعا خیلی زشته . هتک حرمت حقوق زندانیان وسلب اسایش انها یعنی مخالفت با کنوانسیون ژنو و نقض حقوق بشر در صورتیکه زندایان حقوقی دارند. حداقل در حین این سال تحویل به آنها اجازه ملاقات با خوانوادهایشان را بدهند.