سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تبانی برادران خزعلی با وزارت اطلاعات: بستن پرونده های فساد مالی، پاداش شهادت علیه ...
» شصت و چهارمین روز اعتصاب غذا، ناتوانی از ایستادن بر روی پای خود

تبانی برادران خزعلی با وزارت اطلاعات: بستن پرونده های فساد مالی، پاداش شهادت علیه مهدی خزعلی

چکیده :64 روز از اعتصاب غذای اعتراضی مهدی خزعلی در بند امنیتی زندان اوین می گذرد و به رغم وضعیت جسمی نامناسب وزارت اطلاعات همچنان مانع از آزادی او می شود. هر چند بیش از یک هفته از قبول وثیقه و حکم قاضی برای آزادی مهدی خزعلی می گذرد، اما بازجویان با کمک علیرضا خزعلی برادر کوچک این زندانی دربند اقدام به پرونده سازی های جدید علیه مهدی خزعلی کرده اند....


64 روز از اعتصاب غذای اعتراضی مهدی خزعلی در بند امنیتی زندان اوین می گذرد و به رغم وضعیت جسمی نامناسب وزارت اطلاعات همچنان مانع از آزادی او می شود.

هر چند بیش از یک هفته از قبول وثیقه و حکم قاضی برای آزادی مهدی خزعلی می گذرد، اما بازجویان با کمک علیرضا خزعلی برادر کوچک این زندانی دربند اقدام به پرونده سازی های جدید علیه مهدی خزعلی کرده اند.

در همین راستا نگرانی ها از وضعیت جسمی مهدی خزعلی افزایش یافته است. پسر مهدی خزعلی روز گذشته در صفحه ی فیس بوک خود نوشت: امروز شصت و سومین روز اعتصاب غذای بابا بود. ساعت 6 بعد از ظهر تلفن منزل به صدا در آمد. گوشی را برداشتیم، صدایی که گواه شصت و سه روز اعتصاب بود و بابایی که بعد از این همه مدت اعتصاب از شدت ضعف نمی توانست روی پای خود بایستد و بعد از چند دقیقه ایستاده صحبت کردن می گوید: پاهایم سست شده و نمی توانم بایستم پس خداحافظی می کنم.

به گزارش کلمه، مهدى خزعلى كه حدود ٤ماه است که در سلولى کوچک و فاقد امكانات اوليه نگهداری می شود، از حدود ٢ماه پیش به قيد وثيقه، فك بازداشت شده و باید آزاد شود، اما وزارت اطلاعات مانع از آزادی وی می شود. هفته گذشته نیز قاضی بار دیگر حکم به آزادی این زندانی سیاسی داد اما وی هنوز در حبس است.

هفته پیش محمدصالح خزعلی در گفت و گو با کلمه خبر داده بود: قاضی احمد زاده اذعان داشته که پدرم از تاریخ ۱۰/۱۰ با قید وثیقه بایستی آزاد می شدند که در طی این مدت مادرم چندین بار به مراجع قضایی و امنیتی مراجعه کردند ولی این خبر را از ما و خانواده پنهان کردند تا به امروز که حدود دوماه از بازداشت غیر قانونی پدر میگذرد، دیروز نامه ی آزادی ایشان را از دادگاه انقلاب فرستادند زندان. ولی دیشب هرچی ما ایستادیم آزاد نشدند. امروز هم ملاقات داشتیم با پدر که خبر دادند ساعت ۴ دیروز نامه آزادی آمده اما همان ساعت که نامه آمده وزارت اطلاعات سریعا یک پرونده ی دیگر تشکیل داده و فرستاده بازپرس شعبه ۶.

بازجوى مهدى خزعلى ٢سال پيش در اولين ملاقات او را تهدید کرده و گفته بود: “من پدر تو را در مي آورم و آنقدر پرونده برايت درست می كنم كه نتوانى سرت را بچرخانى”.

بنا به گزارش های رسیده با فشارهای خارج از روند قانونی تاکنون بازجوها و نهادهای اطلاعاتی ٢٠ پرونده براى اين بسيجى خيبر تشکیل داده اند.

در این راستا بازجویان از خانواده ى آيت الله خزعلى نيز استمداد گرفته و برادرش عليرضا از طرفداران دولت احمدى نژاد را برای اقدام علیه مهدی خزعلی تطمیع کرده اند. علیرضا خزعلی با کمک یکی از دوستان خود عليه برادرش شكوائيه اى تنظيم و خود نيز به عنوان شاهد آن را امضا کرده است.

مهدی خزعلی مهر ماه سال جاری در یادداشتی با اعلام برائت از مفاسد اقتصادی برادر خود به پرونده های وی اشاره کرده و از تهدیدهای او نوشته بود.

مهدی خزعلی زاده ۱۳۴۴ در قم، پزشک ایرانی (متخصّص چشم پزشکی)، فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح است.

وی در سال‌های اخیر، انتقادات تندی علیه محمود احمدی‌نژاد در وبلاگ شخصی خود مطرح کرد که در پاره‌ای اوقات بازتاب‌هایی در رسانه‌های جهانی و داخلی داشته‌است. وی در پی رویدادهای پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری بازداشت و زندانی شد.

همان زمان آیت‌الله خزعلی در اعلامیه‌ای از فرزندش اعلام برائت کرد. مهدی خزعلی نیز در بیانیه‌ای که پس از انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد ضمن تأکید بر ادای احترام به پیشگاه پدر و عرض دست‌بوسی گفت: «می‌فرمایند: اگر پدر راضی نباشد روزه مستحبی حرام است» می‌گویم «بلی؛ اما جهاد واجب را می‌شود به امر پدر ترک کرد؟ مسئله رفع ظلم و استبداد است و بر همگان واجب و اذن پدر شرط نیست.»


12 پاسخ به “تبانی برادران خزعلی با وزارت اطلاعات: بستن پرونده های فساد مالی، پاداش شهادت علیه مهدی خزعلی”

 1. ali_d گفت:

  خدایا روز گار مون سیاه شد.نجاتمون بده.تو رو به عزت و جلالت ظالمان را خوار و یاورانت را عزت بده.

 2. ali_d گفت:

  شنیدم که یک انسان تنها 70 روز با اعتصاب غذای تر می تواند زنده باشد.
  شمارش معکوس برای شهادت ایشان خیلی وقت شروع شده.خدایا خودت کمک کن
  خدیا قوتی به او بده.

 3. Amir Sohrabix گفت:

  یک بزرگمرد دیگه داره از بین ما کم کم کوچ می کنه و ما مردم هم که از همیشه سیب زمینیتر و بی خاصیتتر شده ایم. هر چی بر سرمون بیاد حقمونه.

 4. صادق گفت:

  فکر میکردم دو برادر اگر گوشت همو بخورن استخون هم رو دور نمیریزن اما مثل اینکه افکارم به کلی غلط بود!

 5. Bhr-azadi گفت:

  به نظر من البته که زندانی و شکنجه کردن هر انسان و صاحب اعتقادی باید طبق قوانین حقوق بشر جهان ممنوع شود، آیا آقای خزعلی و دوستانشان به آن بلوغ انسانی و سیاسی و اجتماعی رسیده اند ؟ ولی به احتمال قوی این آقایان حاضرند خود را قربانی حفظ نظام سرتا پا خون ولایت فقیه بکنند ولی هرگز خود را فدای آزادی و حق حاکمیت ملت ایران نکرده و نخواهند شد و به همین دلیل تکیه براینان آب درهاون کوفتن است. با تاًسف فراوان خود کرده را تدبیر نیست.

 6. ribvar گفت:

  سکوت ملت ایران در برابر این ظلم نسبت به مردان وزنان شریفی چون خزعلی ،نوری زاد ، میر حسین موسوی و مهدی کروبی و ………………. عجیب است آخه تا کی این غیرت ما نمی جنبه و مشتی رند و شعبان بی مخ بر ما حکومت کنند. متی نصرُ اللهِ

 7. خسرو 1 گفت:

  زمستون میرود و رو سیاهیش به زغال می ماند .

 8. Allenmilani گفت:

  علیرضا خزعلی با کمک یکی از دوستان خود علیه برادرش شکوائیه اى تنظیم و خود نیز به عنوان شاهد آن را امضا کرده است.

  Wooowwwww….c
  It is Unbelievable…c
  A Brother is Snitching on Brother…!!!???c
  I would Kill that kind of Brother…!!!c
  He is Your Brother …!!!! You ….…!!!c
  He is Your BROTHER…!!!C

 9. Alibeest گفت:

  باغیرت

 10. schahi1 گفت:

  از روی شما خجالت میکشم آقای مهدی خزعلی عزیز! بنده به تنها چیزی که توی ایران افتخار میکنم، فقط وفقط وفقط و فقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط و….. شماها زنان و مردان مبارز برای آزادی مردم ایران است و هیچ.

 11. زهرا گفت:

  از کجای این درد بنالیم ؟ درد شغاد های برادر کش را به کدام محکمه بسپاریم ؟ درد این نا پدر را به که بگوییم ؟
  شرمتان باد خدا نشناسان . برادر کشان و فرزندکشان که شمایید . تفو برشما .
  آقا مهدی تو را به خدای قادر سوگند اعتصابت را بشکن به خاطر خانواده ات به خاطر چشم به راهی فرزندانت .