سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد منتظری در دیدار با خانواده موسوی: حصر با نص قانون اساسی مغایر است/ مسئولان در ر...
» ادامه بی خبری مطلق از موسوی و رهنورد

احمد منتظری در دیدار با خانواده موسوی: حصر با نص قانون اساسی مغایر است/ مسئولان در رفتارهای خود تجدیدنظر کنند

چکیده :احمد منتظری از مزاحمت هایی که دستگاه های امنیتی برای خانواده موسوی و دیگر خانواده های زندانیان سیاسی پیش می آورند، اظهار تاسف کرد و گفت: امیدوارم مسئولان نظام در سیاست های خود تجدید نظر کنند و بیش از این به نام دین با منتقدین برخورد خشن و بی رحمانه نکنند. فرزند آیت الله العظمی منتظری همچنین یادآور شد که حصر یک اقدام غیرقانونی است و با نص قانون اساسی مغایرت دارد....


حجت الاسلام احمد منتظری و همسرش زهرا ربانی املشی به دیدار دختران میرحسین و رهنورد رفتند.

به گزارش خبرنگار کلمه، فرزند ارشد و عروس مرحوم آیت الله العظمی منتظری در دیدار با دختران میرحسین و رهنورد ضمن دلجویی از رفتار ماموران امنیتی در بازداشت چند ساعته ی آنان و احضارهای بعدی ابراز امیدواری کردند که مسئولان در رفتارهای خود تجدید نظر کنند.

احمد منتظری از مزاحمت هایی که دستگاه های امنیتی برای خانواده موسوی و دیگر خانواده های زندانیان سیاسی پیش می آورند، اظهار تاسف کرد و گفت: امیدوارم مسئولان نظام در سیاست های خود تجدید نظر کنند و بیش از این به نام دین با منتقدین برخورد خشن و بی رحمانه نکنند.

فرزند آیت الله العظمی منتظری همچنین یادآور شد که حصر یک اقدام غیرقانونی است و با نص قانون اساسی مغایرت دارد.

وی در پایان ضمن دعا برای آزادی همه زندانیان بی گناه و محصورین، تاکید کرد: آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد از سرمایه های معنوی این کشور و نظام هستند و باید هرچه زودتر آزاد شوند.

دختران موسوی نیز با تشکر از موضع حق طلبانه خانواده آقای منتظری به این نکته اشاره کردند که فشار شدیدی که این روزها بر ما وارد می شود علاوه بر مساله آگاهی رسانی درباره پدر و مادر که وظیفه ای اخلاقی و دینی است، به این دلیل است که ما در حد توانمان در باره مظلومین دربند دادخواهی کرده ایم و انسان های آزاده مانند شما و روحانیون حق طلب با شجاعتی که شایسته جایگاه آنان است، پاسخگوی آن بوده اند.

دراین دیدار دختران مهندس موسوی ضمن شرح حوادث هفته های اخیر و بی خبری مطلق از پدر و مادر خود، فضای امنیتی دایر در کشور را مضر و باعث تشدید فضای ترس و دلسردی در کشور دانستند و اظهار امیدواری کردند که با اصلاح شرایط، آزادی زندانیان سیاسی، دلجویی از خانواده های آسیب دیده و صداقت و انصاف؛ فضای همدلی بر کشور حاکم شود.

لازم به یادآوری است که سومین سال حصر غیر قانونی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در حالی آغاز شده که کروبی در جایی غیر از منزل خود به صورت انفرادی در حبس است و دختران موسوی و رهنورد هم از بیش از 100 روز است که با پدر و مادر خود ممنوع الملاقات اند. همچنین بیش از یک ماه است که دختران موسوی به طور مطلق از وضعیت پدر و مادر خود بی خبرند و هیچ تماسی با آنها نداشته اند. (گزارش آخرین دیدارها و تماس ها در اینجا)

ماه آغازین سومین سال حصر موسوی و کروبی در حالی سپری می شود که حاکمیت پس از دو سال و اندی هنوز نه جرات کرده به محاکمه علنی و عادلانه رهبران جنبش سبز تن دهد، نه حاضر شده حق قانونی و شرعی آنها برای آزادی از حبس خانگی غیرقانونی را بپذیرد و نه حتی ابتدایی ترین الزامات حقوقی و بدیهی ترین حقوق یک زندانی را درباره آنها مراعات می کند.

این در حالی است که سیل تهمت پراکنی ها و دروغ پردازی ها درباره همراهان جنبش سبز و سه سال مقاومت پر افتخار ایشان، همچنان ادامه دارد و به رغم تاکیدات مراجع مستقل، علمای آزاده و سیاسیون غیر وابسته به حاکمیت، هنوز تغییری در وضعیت حصر غیر شرعی، غیر قانونی و غیر عقلانی رهنورد، موسوی و کروبی ایجاد نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.