سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک جانباز شیمیایی خود را حلق آویز کرد/ بنیاد حقوق او را قطع کرده بود...
» ما مرگ خویش را به تماشا نشسته ایم ...

یک جانباز شیمیایی خود را حلق آویز کرد/ بنیاد حقوق او را قطع کرده بود

چکیده :حیدر نوری از جانبازان دوران دفاع مقدس خود را در خانه شخصی اش در گرگان حلق آویز کرد. پیکر بی جان این جانباز را دخترش در حالی پیدا کرد که خود را زیر راه پله های ساختمان به دار زده بود. اما می توان حدس زد که این خبر احتمالا در هیچ یک از رسانه های مدعی ارزش ها و میراث خوار دفاع مقدس، بازتابی نخواهد داشت....


کلمه – گروه اجتماعی: خبر فقط چند کلمه است، تلخ و غیر قابل هضم: یک جانباز شیمیایی دفاع مقدس در گرگان خود را حلق آویز کرد. خبری که احتمالا در هیچ یک از رسانه های مدعی ارزش ها و میراث خوار دفاع مقدس، بازتابی نخواهد داشت.

به گزارش کلمه، حیدر نوری از جانبازان دوران دفاع مقدس خود را در خانه شخصی اش در بلوار کاشانی شهر گرگان حلق آویز کرد و با سرنوشتی تلخ به یاران شهیدش پیوست؛ آنها که این روزها ناظر کارنامه حکومتی هستند که برای بقای آن و ارزشهایش جان دادند.

پیکر بی جان این جانباز را دخترش در حالی پیدا کرد که خود را زیر راه پله های ساختمان به دار زده بود. به نظر می رسد او به علت مشکلات و فشارهای مالی و روحی و روانی دست به عمل انتحاری زده است.

چندی پیش بنیاد شهید و امور ایثارگران، حقوق این جانباز شیمیایی را که از مشکلات اعصاب و روان هم رنج می برد، قطع کرده بود. وبلاگ جانبازان شیمیایی ایران از درگیری وی با نگهبان اداره بنیاد و شکسته شدن شیشه های در ورودی این اداره توسط وی خبر داده است.

اکنون این جانباز اهل روستای پیرواش گرگان، دنیا و دنیاداران را بدرود گفته است. ولی مسئولان و مدعیانی که سر سفره جبهه و جنگ نشسته اند و از قبل فداکاری های امثال حیدر نوری نان می خورند، حتی نام او را نیز بر زبن نخواهند آورد، چه رسد به اینکه برای او پیامی بدهند یا مراسمی بگیرند و یا مسئولیت وضعیتی را که برای این جانباز مظلوم پدید آورده اند، بپذیرند.

بر اساس این گزارش، حدود یک ماه قبل نیز یک جانباز قصد داشت در مقابل ساختمان بنیاد شهید با بنزین اقدام به خودسوزی کند که به علت عمل نکردن سنگ فندک موفق به این اقدام نشد و ماموران نیروی انتظامی مانع از ادامه کار وی شدند.

این جانبازان، بازماندگان شهدایی هستند که برای دفاع از این کشور، این آب و خاک، این دین و آیین، و این نظام حکومتی جان خود را بر کف دستشان گذاشتند. آیا حکومت، صاحبان قدرت، نخبگان و مردم قدردان آنها بوده اند؟ آیا همه آن غیر مسئولان و این مدعیان ایمان و حتی ما بی اعتنایان، در مرگ حیدر نوری مقصر نیستیم؟


12 پاسخ به “یک جانباز شیمیایی خود را حلق آویز کرد/ بنیاد حقوق او را قطع کرده بود”

 1. ali گفت:

  بنیاد شهید و امور ایثارگران! گلستان، تنها کاری که نمی کند رسیدگی به وضعیت جانبازان است، من مانده ام این دم و دستگاه پر هزینه بر پایه کدام خدمت و ضرورت همچنان دایر است.

 2. سبز سیدی گفت:

  ما مرگ ما سکوت ….

 3. صادق گفت:

  تو تونس با خودسوزی یه نفر انقلاب میکنن اما اینجا اینگونه موارد فقط باعث سرگرمی مردم تو صفحه حوادث روزنامه ها میشه!
  تازه اونم اگر روزنامه ای دلو جرات داشته باشه و روزنامه نگاری مونده باشه تا بتونه خبرهارو بگه!

  مردم به سحر و شعبده در خواب رفته اید./ در این کویر نشنه پی آب رفته اید.
  تا کی در انتظار مسیحی دوباره اید./ در جستجوی نور کدامین ستاره اید.

 4. علی گفت:

  وای بر ما مردم ایران که بسیار در این سالها بی چشم و رو شدیم به جز خودمان به هیچ چیز اهمیت ندادیم و حالا هم قهرمانانمان خودشان را از نداری دار می زنند. همه جای دنیا با سربازانشان مثل قهرمانان ملی رفتار می کنند؛ همه جای دنیا سربازانی که برای وطن جنگیده باشند در همه جا و همه چیز در اولویت هستند؛ ما با این جماعت چه کردیم که پس فردا انتظار داشته باشیم یک عده دیگر بروند به قیمت جان و هستی شان از شرف و ناموس مملکت دفاع کنند؟

 5. alimohmad_d گفت:

  میشه بیشتر توضیح بدید!من نمیدونم قضیه چیه!؟
  قضیه خودسوزی رو میدونم ولی این چیزی که شما گفتید برام تازگی داره.
  اگه میشه یه توضیح خلاصه بدید ممنون میشم.

 6. ایرانی گفت:

  دعا کنید مویی از سر اختلاس کنندگان میلیونی و میلیاردی کم نشه

  اینها که دفاع از میهن و مردم کردند فراموش شده ها هستند

  استخونهایی که هنوز هم ناپیدا توی مناطق غرب و جنوب هستند

 7. Emad گفت:

  و این در شرایطی است که سرداران سپاه در پای بساط عیش و نوش شان به انجام معاملات 100 میلیارد تومانی و ثروت اندوزی مشغولند. و دارای املاک بزرگ و کارخانجات متعدد و اتومبیل های گرانقیمت هستند. نفرین بر ظلم

 8. صادق گفت:

  یعنی منظورتون اینه که اگه الان جمهوری اسلامی داره حکومت میکنه به خاطر حمایت آمریکاست؟

 9. ارش گفت:

  شما هم دوست عزیز توهم می گوئی . اگر مردم از دست استبداد و زور و سرکوب و بی عدالتی به خیا بان بیایند و اعتراض کنند و یک دیکتا تور و زور گو را سر نگون کنند . کسانی مانند شما اسمان ریسمان می بافید که توطئه فلان کشور و فلان سازمان است
  رزیم ….. و عوام فریب ما هم توسط رسان های مزدورش از صبح تا شب در باره تئوری توطئه تبلیغ می کنند و عوام می فریبند ومی گویند ورواج می دهد . تا به حکو مت ننگین و سرکوب گر و رانت خور خودشان ادامه دهند این نظریه توطئه چنان دست و پا گیر کشور های جهان سوم شده که حتی برخی از روشنفکران ایرانی را هم الوده کرده که به جای نشستن و فکر کردن برای اینده همش از تئوری توطئه می گویند . از زمانی که زاپنی ها و کره ای ها جنوبی منظور و چین و هند و ترکیه .. از تئوری توطئه دست بر داشتند و با واقعیت ها به جهان امروز نگاه کردند رو به توسعه گذاشتند و به پیشرفت نائل شدند و دارند همچنان می روند و می تازند و در این راه ما را هم دارند سر کیسه می کنند و ما هم به لحاظ اقتصادی مصرف گر همان بنجول های ان ها شده ایم که به کمک غرب دارد تولید می شود و این کشور ها در واقع دارند هم از تبره می خورند و هم از اخور این ما هستیم از سر بی خردی و استبداد و تحجر و رانت خوران روز به روز بد بخت تر می شویم که حتی گندم و برنج و حبو بات خودمان را هم نمی توانیم تا مین کنیم

 10. BastanHagh گفت:

  آقای خامنه ای ما بابت آن یک دستی که در راه انقلاب داده ای اگر ازدم هرکداممان یک دست به شما بدهیم، دست از سر کچل ما برمیداری؟ چرا خودت را این اندازه طلبکار میدانی؟؟؟ ازجان ما چه میخواهی ؟؟

 11. BastanHagh گفت:

  آن کسانی که کاسه داغتر از آش شده و به آمریکا حمله می کنند که چرا با عراق صدام حسین حمله کرد و آنجا را به بهانه اینکه صدام دارای سلاح شیمیایی است به آن صورت درآورد، در صورتی که صدام اصلا بمب شیمایی نداشت پس بفرمایید این زخمی ها و جانبازهای شیمیایی ما را آمریکایی ها به این روز درآوردند؟ یا آن علی شیمیایی قوم و خویش نزدیک صدام برای چه به شیمیایی معروف شده بود. این بی پدر وقتی فهمید که آمریکایی ها قصد حمله دارند فورا داد هرچه سلاح شیمیایی بود بردند و در اقیانوس ها ریختند. واقعا اگر شما فکر می کنید بمب شیمیایی نداشت این شیمیایی های ما ازکجا به چنین روزگار مشقت باری دچار شدندو بمب شیمیایی را کی بر سر آنها ریخت؟ خوب است آدم انصاف داشته باشد و به هوای اینکه آمریکا بد است و متجاوز است و …. همه گناهها را سر آنها خالی نکند و حتا برای بدنام کردن آمریکایی ها صدام را که آن بلاها را طی هشت سال سرما آورد بی گناه جلوه نداد.

 12. آزاد گفت:

  من خودم از اعضای خانواده شاهد هستم و دامادمون هم جانبازه.والا به خدا قسم اسم ماها بد دررفته.همه فکر میکنن که ما داریم میخوریم و میبریم و همه جا سهمیه داریم.به خدا قسم اینا همش دروغه.واقعا متاسفم که برادر 17 سالم و دوتا دایی و پسرخاله و داماد و خیلی های دیگرو از دست دادم برای اینکه این وضعیت رو مردم داشته باشن.
  والا به خدا ما نه انتظاری داریم و نه پول و سهمیه و چیز دیگه ای میخوایم.ما فقط میخوایم که این بی شرفها از اسم شهید و خانواده شهید و جانباز اینقدر سوء استفاده نکنن و گند کاری خودشون رو با اسم اونا نپوشونن.