سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از دسترس خارج شدن چندباره سایت بازتاب به چه جرمی، افشای مفاسد اقتصادی یا اخلاقی؟!...

از دسترس خارج شدن چندباره سایت بازتاب به چه جرمی، افشای مفاسد اقتصادی یا اخلاقی؟!

چکیده :هفته گذشته سایت بازتاب بدنبال افشای برخی از مفاسد اقتصادی به فساد گسترده اخلاقی در میان مسئولان کشور پرداخت. این سایت نوشت: کسانی که تا دیروز متصدی کشف فساد روشنفکران و مدیران تکنوکرات بودند، خود در دام فساد اخلاقی افتاده اند. رسوایی این افراد یا از طریق کشفیات خانوادگی همسر و نزدیکانشان بر ملا می شود و یا از طریق فعالیت نهادهای نظارتی، به ویژه حفاظت اطلاعات دستگاه...


کلمه- گروه خبر: سایت بازتاب طی یک سال فعالیت رسانه ای خود برای سومین بار از دسترس عموم خارج شد.

به گزارش کلمه، سایت بازتاب از روز پنجشنبه از دسترس خارج شده و آنطور که مدیر مسئول آن در صفحه فیس بوک خود نوشته حکم دادگاهی دارد. وی نوشته بود که دادگاه تشکیل می شود قاضی می گوید چیز خاصی در پرونده نیست، حتی یک سوال هم نمی پرسد، اما وقتی برای گرفتن حکم مراجعه می کنی، می بینی هم به حبس هم به جریمه نقدی محکوم شدی،از علت می پرسی می گوید برادران پیگیری کرده اند، حواله ات می دهد به دادگاه تجدید نظر، فکرمی کنی آنجا چه خبر است؟ اما تاکنون هیچ رسانه ای این خبر را منتشر نکرده است.

سایت بازتاب مدتهاست که در ایران فیلتر شده، اما از چند  روز گذشته امکان به روز شدن هم از این سایت گرفته شده است.

هفته گذشته بدنبال افشای برخی از مفاسد اقتصادی به فساد گسترده اخلاقی در میان مسئولان کشور پرداخت. این سایت نوشت: کسانی که تا دیروز متصدی کشف فساد روشنفکران و مدیران تکنوکرات بودند، خود در دام فساد اخلاقی افتاده اند. رسوایی این افراد یا از طریق کشفیات خانوادگی همسر و نزدیکانشان بر ملا می شود و یا از طریق فعالیت نهادهای نظارتی، به ویژه حفاظت اطلاعات دستگاه ها .ارتباطات جنسی برخی مداحان مشهور با خانم های متعدد، سقوط اخلاقی مدیران امنیتی و قضایی، صرف مشروبات الکلی و مواد مخدر توسط نیروهای به ظاهر حزب اللهی زنگ فروپاشی اخلاقی را به صدا درآورده است.

فیلترینگ سایت بازتاب در زمستان سال گذشته در حالی که تنها یک ماه از فعالیتش می گذشت در آستانه انتخابات نهم به دستور كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه صورت گرفته بود.

آنان مدعی شده بودند که که عملکرد سایت در راستای تشویش اذهان عمومی بوده است. گفته می شد انتشار قرارداد ترکمنچای چینی از موارد اتهامی این سایت است.

پس از آن این سایت بارها از دسترس خارج شد که مدیرمسئول سایت از آن بعنوان حملات سایبری یاد کرده بود.

طی هفته های اخیر سایت بازتاب اقدام به افشاگری در مورد ارتباطات سعید مرتضوی و بابک زنجانی کرده بود. به نوشته بازتاب، بابک زنجانی در دولت احمدی نژاد، علاوه بر دلالی هواپیما و واگذاری پروژه‌های رانتی، ده‌ها میلیارد دلار نفت به صورت غیرقانونی و پیش از آغاز تشدید تحریم‌ها، بدون اسناد ضمانتی موثر به بابک زنجانی تحویل داده شده که او از این معاملات، در طول پنج سال گذشته به ثروتی بالغ بر هزاران میلیارد تومان رسیده است.

با افشای نواری که سعید مرتضوی از فاضل لاریجانی ضبط کرده بود، پای بابک زنجانی بیش از پیش به رسانه‌ها باز شد و ارتباط او با سید حسین میرکاظمی، مشهور به رعیت همان کسی که عکس معروفی از او با کلتی در دست در جریان راهپیمایی های اعتراضی 88 منتشر شده بود، به رسانه ها راه یافت.

کیهان نیز بارها این سایت را به اتهامات واهی متهم کرده و مطالبی علیه آن منتشر نموده بود.

دادگاه وجدان کجاست؟

روز پنجشنبه نیز پس از آنکه بازتاب باز از دسترس خارج شد، فواد صادقی در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشت: اینکه تحت حمله سایبری شدید و گرانقیمتی که با دلارهای نفتی رانتخواران از آنور آب سفارش داده است قرار بگیری، اینکه در دادگاه بدون هیچ دلیل قانونی وصرفا براساس سفارش محکوم شوی، اینکه حجم زیادی از انرژی و وقت برادرانی که باید متمرکز بر مقابله با رانتخواران و جاسوسان واقعی شود صرف پرونده سازی و فشار اقتصادی و روانی بر رویت شود یکطرف و اینکه غضنفرهای خودی که هیچ هزینه ای نداده اند صرفا بدلیل توهم و حرفهای خاله زنکی مدام شایعه سازی کنند وتهمت بزنند طرف دیگر. واقعا به این نتیجه رسیده ام که با این وضعیت اخلاقی دوستان ما،ادامه حکومت کردن برای برادران اصلا مشکل نیست.

تاکنون در سایر رسانه ها خبری از فیلترینگ سایت بازتاب منتشر نشده است. اما آنگونه که فواد صادقی در صفحه فیس بوک خود نوشته است: گویی که دادگاهی تشکیل شده و شاکی وجود داشته است.

فواد صادقی نوشته است: دادگاه تشکیل می شود قاضی می گوید چیز خاصی در پرونده نیست، حتی یک سوال هم نمی پرسد، اما وقتی برای گرفتن حکم مراجعه می کنی، می بینی هم به حبس هم به جریمه نقدی محکوم شدی،از علت می پرسی می گوید برادران پیگیری کرده اند، حواله ات می دهد به دادگاه تجدید نظر، فکرمی کنی آنجا چه خبر است؟

به گزارش کلمه، پایگاه اطلاع رسانی بازتاب زمستان پارسال بدنبال تعطیلی سایت آینده برای دومین بار به صحنه رسانه های کشور آمد.

این وبسایت که پیشقراول فعالیت رسانه ای آنلاین است، از اولین سایتهایی بود که با حکم قضایی فیلتر شد و مدیر مسئول آن کار خود را در آینده پیش گرفت.

مافیای اقتصادی شاید اولین بار بود که توسط نویسندگان این رسانه به ادبیات ژورنالیستی آنلاین وارد شد همان واژه ای که توانست فواد صادقی را با شکایت محمدرضا رحیمی که آن زمان ریاست دیوان محاسبات را داشت، راهی دادگاه کند و حکم قضایی برای تعطیلی این سایت بگیرد.

فؤاد صادقی از اعضای بسیج دانشجویی امیر کبیر و مؤسس تشکل کانون اندیشه دانشجوی مسلمان در این دانشگاه بود. برادر وی شهید فرید صادقی از شهدای دفاع مقدس می‌باشد، سردبیری سایت نزدیک به محسن رضایی را بعهده داشت.

بعد از فیلترینگ بازتاب، وی سایت آینده را راه اندازی کرد، سایتی که سال پیش بعلت پاره ای مسایل تعطیل شد!

فواد صادقی، در زمانی که سردبیر سایت آینده نیوز بود به اتهام درج مصاحبه ای با هاشمی رفسنجانی بازداشت شد. در این سایت به نقل از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشته بود که آقای خامنه ای مانع موفقیت تلاش هایش برای از سر گیری روابط ایران و آمریکا شده است.


7 پاسخ به “از دسترس خارج شدن چندباره سایت بازتاب به چه جرمی، افشای مفاسد اقتصادی یا اخلاقی؟!”

 1. MIR2012 گفت:

  خوشحالم که شما هم از این سایت بازتاب حمایت می کنید.

 2. Niko5554411 گفت:

  بهترین سایت ایرانی ه.با سند آقایون با بصیرت و به تیغ کشید.دمش گرم

 3. Niko5554411 گفت:

  تورو خدا این قسمت نظرات و یکاریش کنین.مثل بازتاب باشه خیلی خوبه مثبت و منفیش معلومه .ای چیه آخه شما دارین.یا حسین میر حسین..

 4. اسلام ناب محمدی گفت:

  … به این ولایت فساد و فاسد پرور
  این اقابی که خود را مولای مسلمانان میخواند تا کی میخواهد سرش را زیر برف کند . گر چه واقعا اسلام همین است و بس . بزرگترین مفسده ها زیر عبا میشود دعا و نماز

 5. Ali Ir گفت:

  جرم بازتاب افشای خواص است. افشای باند پتروشیمی با حضور سردار دقیقی، مرتضی عزیزی و ….

 6. ma گفت:

  دلم براشون تنگ می شود.
  انشالله هر چه زودتر برگردند.
  برادرفواد، خیلی مرد هستید، به راهتان ادامه بدهید و ازپا ننشینید. خدا به شما توان و قوت دهید.
  تنها سایت داخلی بودید که به آن مراجعه می کردم.
  ازسایت وزین کلمه هم متشکرم که پیگیر وضعیت این بزرگ مردان است.

 7. farzad گفت:

  درود به شما