سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاهش صادرات قطعات خودرویی کشور به یک بیست و پنجم!...

کاهش صادرات قطعات خودرویی کشور به یک بیست و پنجم!

چکیده :تولید قطعات خودرویی در حد قابل توجهی کاهش یافته است علاوه بر آن 137 واحد قطعه‌سازی کشور تعطیل شده و بسیاری از واحدها نیز 30 تا 50 درصد نیروی کاری خود را تعدیل...


صادرات قطعات خودرویی کشور در 10 ماهه سال جاری با کاهش 96 درصدی به کمتر از دو میلیون دلار رسید.

محمدرضا نجفی‌منش ، عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران در توضیح  دلایل کاهش 96 درصدی صادرات قطعات خودرویی ، اظهار کرد: به دنبال مشکلات مختلف ایجاد شده، قطعه‌سازان توانی برای تولید قطعات ندارند که بخواهند آنها را صادر کنند.

وی با بیان اینکه در چند ماه اخیر نیاز نقدینگی قطعه‌ سازان برای تامین مواد اولیه خارجی 28 برابر شده است، خاطرنشان کرد: از آن سو بانک‌ها نیز برای گشایش اعتبار خرید خارجی 135 درصد مبلغ را طلب می‌کنند در حالیکه سال گذشته این کار با پرداخت 10 درصد مبلغ صورت می‌گرفت.

به گزارش ایسنا، عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: بانک‌ها از پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان به عناوین مختلف از جمله داشتن بدهی‌های معوق خودداری می‌کنند. در این شرایط قطعه‌سازان از تامین نقدینگی مورد نیاز برای تامین مواد اولیه ناتوان هستند.

وی افزود: به این ترتیب تولید قطعات خودرویی در حد قابل توجهی کاهش یافته است علاوه بر آن 137 واحد قطعه‌سازی کشور تعطیل شده و بسیاری از واحدها نیز 30 تا 50 درصد نیروی کاری خود را تعدیل کرد‌ه‌اند.

نجفی‌منش تصریح کرد: در این شرایط تولید قطعات خودرویی در حد قابل توجهی کاهش یافته و به دنبال آن صادرات این محصول نیز در حد زیادی کاهش داشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.