سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار 36 زندانی سیاسی به رئیس قوه قضاییه: جان ابوالفضل قدیانی در خطر است...
» ابراز نگرانی از شرایط نامساعد زندان قرل حصار و احتمال وقوع یک اتفاق ناگوار

هشدار 36 زندانی سیاسی به رئیس قوه قضاییه: جان ابوالفضل قدیانی در خطر است

چکیده :تعدادی از زندانیان سیاسی بند 350 اوین در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، نسبت به شرایط خطیر سلامت ابوالفضل قدیانی که به زندان قزلحصار تبعید شده، هشدار دادند. در این نامه با اشاره به نامه پیشین 20 نفر از زندانیان این بند درباره وضعیت بد رسیدگی به وضعیت بهداشت و سلامت زندانیان سیاسی که در آن از چند نفر از زندانیان بیمار نام برده شده بود، وضعیت قدیانی را با توجه به سن بالا و بیماری هایی که با آنها دست به گریبان است، از همه خطرناک تر برشمرده اند....


تعدادی از زندانیان سیاسی بند 350 اوین در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، نسبت به شرایط خطیر سلامت ابوالفضل قدیانی که به زندان قزلحصار تبعید شده، هشدار دادند.

به گزارش کلمه، در این نامه با اشاره به نامه پیشین 20 نفر از زندانیان این بند درباره وضعیت بد رسیدگی به وضعیت بهداشت و سلامت زندانیان سیاسی که در آن از چند نفر از زندانیان بیمار نام برده شده بود، وضعیت قدیانی را با توجه به سن بالا و بیماری هایی که با آنها دست به گریبان است، از همه خطرناک تر برشمرده اند.

در این نامه که به امضای 35 زندانی سیاسی رسیده است، با توضیح بخشی از شرایط وخیم بیماری های مسن ترین زندانی بند 350 پیش از تبعید وی، مسئولیت همه عواقب احتمالی به عهده کلیه مسئولین ذیربط گذاشته شده است.

ابوالفضل قدیانی به دنبال انتقادات صریح به مسئولان نظام، در تاریخ 25 دی ماه گذشته از بند 350 اوین با دستور قاضی صلواتی به زندان قزل حصار که شرایط بسیار وخیمی برای زندانیان بیمار دارد، تبعید شد.

متن کامل این نامه که در اختیار سایت کلمه قرار گرفته در ادامه می آید:

جناب آقای صادق لاریجانی

ریاست محترم قوه قضاییه

“جان آقای ابوالفضل قدیانی در زندان قزل حصار در خطر است.”

با سلام

احتمالا اطلاع دارید در تاریخ سیزدهم دی ماه سال جاری۲۰ نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در مورد تعلل در درمان بیماران این بند که تعدادی از آنان دچار بیماری شدید هستند نامه‌ای به رییس این زندان نوشتند. از آن فهرست! بیماری آقای ابوالفضل قدیانی که با حدود ۷۰ سال سن از مسن‌ترین زندانیان سیاسی هستند از همه بیماران جدی‌تر و خطیر‌تر است. ایشان چندین با تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و ۵ استند در رگ‌های قلب وی نصب شده است.

در مدتی که ایشان در زندان بوده بطور مستمر تحت مراقبت پزشک متخصص خود در بیمارستان پارس بوده وچند بار نیز وضعیت اورژانسی پیدا کرده که سریعا به بیمارستان منتقل و بستری شده است و باید ماهیانه بوسیله پزشک متخصص قلب خود معاینه گردد. همچنین به دلیل مشکلات قلبی وی و گرفتگی رگ‌های قلب باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند. این درحالی است که در زندان جدبد چنین امکانی وجود ندارد.

وضع بیماری آقای قدیانی به نحوی است که پزشکی قانونی پس از معاینه ایشان اعلام کرده وی برای انجام معالجات ضروری باید چهارماه بیرون از زندان باشد وبه وی مرخصی استعلاجی داده شود.

علیرغم این شرایط که همگی در پرونده ایشان مضبوط است، نه تنها موانع درمان ایشان مرتفع نشده، بلکه در تاریخ ۲۵ دیماه ایشان را با دستوری غیر قانونی از طرف ابوالقاسم صلواتی به زندان قزل حصار که محل نگهداری زندانیان مواد مخدر وخطرناک است منتقل کرده‌اند. با توجه به محدودیت شدید امکانات درمانی ونبود پزشک متخصص درآن زندان وتاخیر اجتناب ناپذیر در رساندن وی به بیمارستان درشرایط اورژانس که برای ایشان پیش می‌آید با این انتقال جان ایشان کاملا درخطر است.

ما به عنوان وظیفهٔ انسانی و اسلامی چنین خطری را اعلام ی کنیم. طبعا در صورت عدم تغییر شرایط نامساعد موجود و وقوع هر اتفاق ناگواری، همه مسوولین ذیربط شرعا وقانونا مسوول خواهند بود.

امضاکنندگان به ترتیب حروف الفبا:

1. پوریا ابراهیمی
2. سیدمحمد ابراهیمی
3. حسن اسدی زیدآبادی
4. ابراهیم بابایی
5. مصطفی بادکوبه ای
6. عماد بهاور
7. سیدعلیرضا بهشتی شیرازی
8. سید مصطفی تاج زاده
9. محمد تحققی
10. امین چالاکی
11. سیاوش حاتم
12. آریا حامدی
13. مهدی خدایی
14. محمد داوری
15. امیرخسرو دلیرثانی
16. محمدصادق ربانی املشی
17. علیرضا رجایی
18. محمد رضایی
19. علیرضا روشن
20. مصطفی ریسمان باف
21. حسین زرینی
22. آرش سقر
23. عبدالفتاح سلطانی
24. پوریا شاهپری
25. علی شریعتی
26. مسعود صادقی
27. فیض الله عرب سرخی
28. سیامک قادری
29. حمید کرواسی
30. جعفر گنجی
31. سعید مدنی
32. عبدالله مومنی
33. محسن میردامادی
34. محمد امین هادوی
35. سیداحمد هاشمی
36. محمدحسن یوسف پورسیفی


7 پاسخ به “هشدار 36 زندانی سیاسی به رئیس قوه قضاییه: جان ابوالفضل قدیانی در خطر است”

 1. مریم گفت:

  کاملا مشخصه که سلامت زندانیان برای قوه قضائیه کمترین اهمیتی نداره. اصولا این انتقال برای به خطرانداختن جان آقای قدیانی است. قوه قضائیه حسابی داره خوش رقصی میکنه برای سپاه ورهبر اصلا قرار نیست این قوه هیچ انصاف وعدالتی رو رعایت کنه. ولی به قول همین عزیزان دربند هراتفاق ناگواری برای هرکدام اززندانیان بیفتد قانونا وشرعا مسئولیتش به گردن قوه قضائیه وسازمان زندانهاست ودیریازود همه این مسئولین جواب سختی خواهند داد.

 2. Razy1323 گفت:

  خداونداتوشاهدباش بامردانی به این بزرگواری چگونه رفتار میکنند … ایا میشود چنین رفتارهایی را شایسته یک چنین مردان ازخودگذشته ای دید اینها در سالهای قبل وبعد انقلاب چه زحماتی برای این نظام انجام داده اند که همین اقایان بازجو یا گاردی یک سر سوزن ان را نمیفهمند…خدا هدایتتان کند اقایان محترم وانشاالله راه راست را تشخیص دهید تادر روز حساب از ائمه شرمنده نشوید. برایتان متاسفم فاطمه موئمنی

 3. امید حقیقت جو گفت:

  بدون فشار از پا یین جنبش اصلاحات شکست خواهد خورد
  بقول سعید حجاریان جنبش اصلاحات دو پا دارد
  پای اولش فشار از پا یین است و پای دومش چانه زنی وسیاست ورزی در بالاست

 4. امید حقیقت جو گفت:

  بدون فشار از پا یین جنبش اصلاحات شکست خواهد خورد
  بقول سعید حجاریان جنبش اصلاحات دو پا دارد
  پای اولش فشار از پا یین است و پای دومش چانه زنی وسیاست ورزی در بالاست

 5. امید حقیقت جو گفت:

  بدون فشار از پا یین جنبش اصلاحات شکست خواهد خورد
  بقول سعید حجاریان جنبش اصلاحات دو پا دارد
  پای اولش فشار از پا یین است و پای دومش چانه زنی وسیاست ورزی در بالاست

 6. امید حقیقت جو گفت:

  بدون فشار از پا یین جنبش اصلاحات شکست خواهد خورد
  بقول سعید حجاریان جنبش اصلاحات دو پا دارد
  پای اولش فشار از پا یین است و پای دومش چانه زنی وسیاست ورزی در بالاست

 7. azadeh گفت:

  آزاده

  از قديم گفتن كه “از ماست كه بر ماست”! البته خيلي معذرت ميخوام كه اين حرفو ميزنم. اگه امثال جناب آقاي قدياني مظلومانه سالهاي عمرشون رو توي زندان سپري مي كنن و امثال ستار بهشتي ها به دست عمال اين رژيم كشته ميشن فقط و فقط بخاطر اينكه ما ايراني ها آدماي بي عرضه اي هستيم و بخاطر آزادي اين بزرگواران هيچ كاري نمي كنيم. اگه يه همچنين اتفاقي توي يكي از كشورهاي اروپايي مي افتاد ، مردم اين كشورها دست به اعتصاب و تظاهرات مي زدن و تا زنداني هاشون رو آزاد نمي كردن دست بردار نبودن.