سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بازگشت نسرین ستوده به زندان

چکیده :نسرین ستوده با احضاریه ای ساعت 23 دوشنبه شب در حالی به زندان اوین بازگردانده شد که دو فرزندش گریه میکردند و حاضر نبودند از مادرشان جدا شوند. قبل از آمدن او به مرخصی با تاکید به او گفته بودند که این مرخصی طولانی و به نوعی دائمی خواهد بود....


نسرین ستوده با احضاریه ای ساعت 23 دوشنبه شب در حالی به زندان اوین بازگردانده شد که دو فرزندش گریه میکردند و حاضر نبودند از مادرشان جدا شوند.

به گزارش کلمه، نسرین ستوده فعال حقوق بشر و وکیل دربند پس از دو سال و چهار ماه با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومان به مرخصی آمده بود. قبل از آمدن او به مرخصی با تاکید به او گفته بودند که این مرخصی طولانی و به نوعی دائمی خواهد بود. نسرین ستوده نیز اعلام کرده بود که حاضر نیست پس از 2 سال و نیم، به مدت 3 روز به مرخصی برود.

نسرین ستوده از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در بازداشت است و در دادگاه به جرم “اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر” به تحمل شش سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور و به جرم تظاهر به بی حجابی به ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

رضا خندان ، همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر در صفحه فیس بوک شخصی اش نوشت: «می شود گفت که: نسرین بازداشت شد.

قبل از آمدن او به مرخصی با تاکید به او گفته بودند که این مرخصی طولانی و به نوعی دائمی خواهد بود. وگرنه نسرین اعلام کرده بود که حاضر نیست پس از 2 سال و نیم, به مدت 3 روز به مرخصی برود. مرخصی 3 روزه بیشتر موجب خواهد شد آرامش بچه ها از بین رفته و وضع روحی آنها به هم بریزد. استدلال او کاملا درست بود همین طور هم شد.

ساعت 11 امشب در حالی که بچه ها گریه میکردند و حاضر نبودند از مادرشان جدا شوند و از طرف دیگر همه ی دوستان و همراهان از این احضار شوکه بودند نسرین وارد زندان شد.

او چمدان مسافرت را که آماده کرده بود خالی و با وسایل زندان پر کرد و رفت … !! »


3 پاسخ به “بازگشت نسرین ستوده به زندان”

 1. MOJ1346 گفت:

  تمام 75 میلیون ایرانی که منهم یکی از آنها هستم باید از شرم بی غیرتی و بی تفاوتی بمیریم . بچه های نسرین ستوده برای چی و برای کی از بغل گرم مادر جدا شده اند ؟ ای مادر ایرانی که همین الان بچه ات را در بغل می فشری ، آیا می توانی لحظه ای درک کنی که چه بر نسرین ستوده رفته است آن هنگام که به زور و ضرب دیکتاتور فرزندانش را از او جدا و راهی زندانش کرده اند ؟ به والله که هر مادری بگوید می فهمم دروغ گفته اگر می فهمیدیم از این فهم باید تا الان صد بار مرده باشیم . !!؟ نسرین خواهرم تو را می گویم ، آقای خندان با تو هستم : من ایرانی لیاقت اینهمه ایثار و بزرگواری تو و همسر تو و فرزندان تور ا ندارم . شما در حال سوختن و آب شدن و رنج کشیدن های طاقت فرساهستید اما ما مردم در نهایت بی غیرتی داریم زندگی خودمان را می کنیم . وقتی که من برای 100 نفر از اقوام و بستگان خودم از نسرین و فرزندانش می گویم و حداقل 70 نفر از آنها می گویند نسرین کیست ؟؟!!! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .

 2. Payam گفت:

  از ویژگی های دیکتاتور این است که با قانون بازی می کند و آن را سلیقه ای اجرا می کند.
  ****استوار و پاینده بمان****

 3. عطا گفت:

  آهای دیکتاتور…..این اتفاقات رو ببین…..عقده های از کودکی تا به امروزت رو التیام بده…..نمیتونی؟عجیب نیست….نکبت ، تنفر،حماقت،حسادت،دروغ ،نیرنگ…..همه وجودت رو فرا گرفته…..این روزا هم میگذره …که اگه
  رد نمی شد هنوز مغول ها تو این سرزمین حکومت می کردن