سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » میرحسین به همین یک دلیل باید در حصر بماند + سند...
» او وارستگی را به جای وابستگی انتخاب کرده است

میرحسین به همین یک دلیل باید در حصر بماند + سند

چکیده :این سندها که صورت اموال نخست وزیر امام در دو مقطع زمانی قبل و بعد از مسئولیت نخست وزیری و ریاست دولت را نشان می دهد، مشخص می کند که ساده زیستی میرحسین حرف امروز و دیروز نیست، او از سال ها قبل وارستگی را به جای وابستگی انتخاب کرده و هنوز هم همان چهره مردمی دوران دفاع مقدس است که بود، تنها با این تفاوت که سربند دفاع از کشور در برابر دشمن مهاجم، جای خود را به پیشانی بند دفاع از مردم در برابر غاصبان انقلاب داده است. ...


کلمه – گروه سیاسی: حاکمان هنوز نمی دانند با او چه کنند. نه جرات محاکمه او را دارند، نه جرات آزادی اش را. نه مانند آنها آلوده است که طرحی برای همدستی و پرداخت حق السکوت بریزند، نه پرونده ای توانسته اند برایش بسازند که او را هم مثل خود آلوده و اهل زد و بند نشان دهند. ساده زیستی و پاکی اش خار شده و در چشم بدخواهان رفته؛ سرسختی اش در ایستادگی بر حق و عدالت هم گرفتاری حاکمیت را مضاعف کرده است. او میرحسین موسوی است.

در وانفسای بگم بگم ها و سوء استفاده ها و اختلاس ها و دیگر شاهکارهای بی سابقه ای که اقتدارگرایان حاکم نام آن را پاکدستی می گذارند، هویت مردمی مردی که به خاطر حق گویی و ایستادگی اش در برابر مفاسد سیاسی و اقتصادی، در بازداشت خانگی به سر می برد، هنوز خواب حاکمان آلوده را آشفته می کند. میرحسین موسوی کیست؟

چهار سال قبل در چنین روزی، نخست وزیر دوران دفاع مقدس پس از حدود بیست سال سکوتش را شکست و اولین مصاحبه مطبوعاتی با او منتشر شد. این پایان سکوت البته کمتر از دو ماه بعد به اعلام نامزدی در انتخابات، و سپس به همه آن چیزی منتهی شد که در چهار سال اخیر از میرحسین و همراهان سبز وی سراغ داریم.

او را مردم به عنوان یک چهره انقلابی، مسلمان و ساده زیست می شناختند و می شناسند؛ کسی که اصولگراتر از او به ندرت یافت می شود و همواره بر سر اصولی که دارد، ثابت قدم مانده است. یکی از همین اصول هم بی توجهی به مادیات و سلامت اقتصادی است: وارستگی و مبرا بودن از انواع وابستگی، که از مهمترین عوامل پایداری اش در راه سبز امید بوده است.

میرحسین به اذعان بسیاری از اندیشمندان سیاسی، عرصه سیاست در ایران را با مفهوم و الگوی تازه ای از اخلاق مداری آشنا کرد. او بر مفاهیمی که انقلاب اسلامی را نزد توده مردم موجه و محبوب ساخت، نه در شعار که در عمل پایبند بوده و هست، و همین هم باعث اعتماد دوباره مردم به او شد. حرمت گذاری به مستضعفان، اولویت بخشی به کوخ نشینان و نادیده نگرفتن اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه، وجه تمایز او با بسیاری دیگر از سیاستمداران است، حتی آنها که به نسبت مردمی ترند.

سال ها رئیس دولت می شود، بی آنکه ذره ای به اموالش افزوده شود؛ و همین می شود جرم او. او که قرار بود با تحقیقات مفصل انجام شده در نهاد ریاست جمهوری در آستانه انتخابات سال 88، به بهانه سال ها مسئولیت اجرائی اش در دولت، ذره ای خطای سهوی و مالی پیدا شود تا در مناظره ها افشا شود، و نشد تا چیزی بیشتر از همان “بگم بگم” مبتذل، دست رقیب متقلب و بی پروا را نگیرد.

البته که آن رئیس دولت بری از ادب و حامیانش نباید هم سلامت و اصالت را در قامت موسوی تاب بیاورند، تا نکند مخل بخور بخورهایی شود که تا عمق بوروکراسی کشور را به فساد کشانده و نهادهای نظامی و امنیتی و حوزوی و فرهنگی را هم به آلودگی و تباهی کشانده است.

چندی قبل کلمه گزارش داد که تلاش ها برای پرونده سازی برای میرحسین و یافتن حتی یک سند که حاکی از تخلف مالی و اداری وی باشد، همچنان پس از سه سال ادامه دارد و همچنان نیز با ناکامی رو به روست، به طوری که پس از بی حاصل بودن تفحص در سندها، کار به اعتراف گیری اجباری و شفاهی از کارمندان فرهنگستان هنر رسیده! و البته باز هم به در بسته خورده است.

او نه تنها هیچ ریگی به کفش ندارد، بلکه حاضر نیست حتی در حصر خانگی هم از پول بیت المال برایش هزینه شود. بدین ترتیب است که میرحسین و همسرش، دکتر زهرا رهنورد، اصرار می کنند که حقوق مسدود شده ی بازنشستگی پرداخت شود و برای این منظور، رهنورد تحت الحفظ ماموران برای پیگیری کارهای اداری به بانک می رود و همین موضوع بهانه ای برای استفاده تبلیغاتی سخیف رسانه های وابسته به سپاه شود.

مشکل اصلی برادران قاچاقچی و رکوردداران اختلاس هم همین است که این انقلابی حامی مستضعفین، این عدالت جوی آزادی خواه، خاری در چشم و گلوی فاسدان است. نمی گذارد بیت المال همچون آب خوش از گلوی دولتمردان و سرداران آلوده دست پایین برود. دلیل واقعی حصر هم شاید همین باشد که در حضور او و با حضور او نمی توانند به دزدی و اختلاس و غارت اموال عمومی ادامه دهند. باید هم حصرش کنند!

جای او همان کوچه محصور اختر است، و نیز در دل هایی که هنوز در حسرت شعارهای اولیه انقلاب اند؛ آنها که نمی توانند ویژه خواری های غاصبان انقلاب و میراث خواران امام را ببینند. درست است که “حروم خوری خوشمزه است”، اما میرحسین نه خود اهل این حرام خواری هاست و نه اگر آزاد باشد اجازه می دهد جمهوری اسلامی را بیش از این به این مفاسد بیالایند.

او اجازه نمی دهد باندهای ثروت در میان دعواهای خود بر سر قدرت، ایران را نابود کنند. در این روزها که دعای امام سجاد دامنگیر ظالمان شده و گروهی از آنها مشغول گروهی دیگر شده اند، میرحسین به تأسی از مولایش امیرالمومنین نمی تواند اجازه دهد کانون های فساد و قدرت نامشروع، حیات و سلامت و معیشت مردم را به یغما ببرند. اگر آزاد باشد، به پشتوانه ایمان و اعتقاد و پاکدستی خود، به اتکای دین خود در مقابل تمام دنیای آنها خواهد ایستاد. پس لاجرم باید هم حصرش کنند.

اسناد زیر که تصویر آنها برای اولین بار در کلمه منتشر می شود، نشان می دهد که چرا اقتدارگرایان حاکم نتوانسته اند برای میرحسین موسوی پرونده سازی کنند و او را وارونه به مردم معرفی کنند.

این سندها که صورت اموال نخست وزیر امام در دو مقطع زمانی قبل و بعد از مسئولیت نخست وزیری و ریاست دولت را نشان می دهد، مشخص می کند که ساده زیستی میرحسین حرف امروز و دیروز نیست، او از سال ها قبل وارستگی را به جای وابستگی انتخاب کرده و هنوز هم همان چهره مردمی دوران دفاع مقدس است که بود، تنها با این تفاوت که سربند دفاع از کشور در برابر دشمن مهاجم، جای خود را به پیشانی بند دفاع از مردم در برابر غاصبان انقلاب داده است. جبهه عوض شده است؛ وگرنه موسوی همان همسنگر مردم است که بود.

بر اساس این سندها، مهندس موسوی بر اساس اصل 142 قانون اساسی، صورت اموال خود را به قوه قضاییه اعلام کرده است؛ اموالی که در ابتدای نخست وزیری شامل سی هزار تومان دستمزد طراحی ساختمان در اختیار پدرش بوده است، حقوق چند ماه اخیر، یک خودروی شخصی، یک قالیچه و دو سه قطعه گلیم، یک ماشین رختشویی و یخچال و وسایل آشپزخانه، حدود 10 هزار جلد کتاب و همچنین 27 هزار تومان قرض بابت اجاره خانه بوده است. این فهرست، در پایان نخست وزیری تغییر چندانی نمی کند، تنها خودروی شخصی فروخته می شود تا قرض بابت اجاره پرداخت شود، چند وسیله آشپزخانه که همکارانش در نخست وزیری هدیه داده اند و نیز تعدادی کتاب که خریداری یا هدیه شده اند، نیز اضافه می شود.


44 پاسخ به “میرحسین به همین یک دلیل باید در حصر بماند + سند”

 1. 123 گفت:

  واي برما واي برما كه هرجه ميكشيم از سكوتمان است ما به خواب رفته ايم ولي بايد سكوت شكسته شود ظلم بيداد ميكند تابه كي تابه كي؟ درود برميرحسين درود برمرد خدا

 2. محق گفت:

  فرزند امیر المومنین یعنی این .

 3. Emad گفت:

  این است آن میرحسینی که مورد حمایت ماست.ای گرسنگان مال مردم شما هم اگر ذره ای شرف دروجودتان هست به سیاهه اموالتان در قبل وبعد از صدارتتان بنگرید و وارستگی رااینگونه محک بزنید.شما جماعت گرگ صفت اگر کوچکترین سندی از تخلفات مالی بزرگانی چون میر حسین وخاتمی میداشتید تا کنون نه یک بار که هزاران بار آن را پیراهن عثمان میکردید.بگردید آنقدر بگردید تا از این گشتن ها رو سیاه تر بیرون بیایید. میر ما رو سفید است.

 4. احسان گفت:

  افتخار میکنم به موسوی و این صداقتش

 5. Sina گفت:

  ای وای بر اینان که خادم را برای خائن فدا می کنند .اینان که با خودی هایشان اینطور می کنند وای بر عاقبتشان . یا هو مددی

 6. اکرم گفت:

  برای این ملت با درک وشعوری که طی این 34 سال پیدا کرده خیلی زود است که بفهمد این آزاد مرد کیست اگر این گونه پیش بروی احتمالا 100 سال آینده هم او را نخواهند شناخت !!!!!!!!!!!!!!!!!اباور کنین

  اآ

 7. Amirreza گفت:

  Jenab Mosawi & Karobi Bayad Taghazaye Monazere Mostaghim Ba Aghaye Khamney Dar Telvizion Bedahand Va Hameja Besorat Bozorg Rosh Tabligh Shawad.

  2 Hal Kharej Nist Ya Aghye Khameney Ghabol Mikone K Aghaye Mosawi Barandas Ya inke Ghabol Nemikone M Baz
  Aghaye Mosawi Barandas.

 8. khosrow گفت:

  آخوند‌های که از احمدی نژاد حمایت میکردند از صحبت‌های آقایان موسوی و کروبی می‌ترسند، چون می‌دانند که این آقایان کاملا حق به جانب خواهند گفت، که هشدارهایشان نسبت به احمدی نژاد درست بوده است. آنها آمده بودند که جلوی این فاجعه احمدی نژاد را بگیرند ولی‌ یک عده آخوند بی‌ بصیرت و نادان به هر قیمتی از احمدی نژاد حمایت کردند و اکنون پاسخگو نیستند. و این به قیمت سقوط اقتصاد و سقوط سیاست خارجی‌، و دشواری برای معیشت مردم تمام شده و حآمیان سابق احمدی نژاد اکنون پاسخگو نیستند. این آقایان چون فداکاری کرده اند دستشان پر است، و آخوندهای بی‌ بصیرتی همچون خامنه‌ای و مصباح یزدی و جنّتی و محمد یزدی، و احمد خاتمی جوابی‌ برای این آقایان به جز تهمت ندارند.

 9. خس و خاشاک گفت:

  در زمانه ای که دزدان زمامدار امورند عجیب نیست که پاک دستان در حبس باشند
  به امید روزهای خوب

 10. میر علی اکبر گفت:

  آقای میر حسین هر چند فردی سلیم النفسی است و خود نیز به ایشان رای داده بودم ولی نباید نتیجه انتخابات را به آن صورت به نفع خود مصادره و کشور را به آشوب می کشید. در یک کلام صلاحیت هیات داوری را نمی توان به صورت مشروط (conditional) پذیرفت. آنزمان که ما را از میان هزاران کاندید برمی گزینند کارشان درست است و آن زمان که می گویند رای نیاورده اید کارشان اشتباه! چرا.

  قطعا آقای میر حسین موسوی و همراهانش ناخواسته در ریختن خون دهها نفر و خسارات فراوان وارده مادی و معنوی به کشور مسئولند و شکی در آن ندارم چرا که فمن یعمل مثقال ….، کاری به اجانب هم ندارم . چون حماقت خود را نباید گردن آنها اندازیم.

  علی ایحال آقای احمدی نژاد هم در نحوه برخورد و جریحه دار کردن احساسات مردمی که به وی رای نداده بودند مسئول است. وی در سخنرانی خود در میدان ولی عصر و جاهای دیگر باید از ادبیاتی چون دولت من دولت همه ملت است، جناب موسوی، جناب کروبی، جناب رضایی شما هم وزیر معرفی کنید، شما هم به من کمک کنید و از این قبیل فرازها استفاده می کرد نه خس و خاشاک و ادبیات لغو

  خداوند به همه ما خصوصاً به فکر، قلم ، اندیشه … ما توان در راه رضای خودش بودن را عطا کند و الا که کارکمان با کرام الکاتبین است

  اگر آقای موسوی حسابش پاک بوده که بوده انشالله فقط وظیفه اش را انجام داده کار مهمی نکره ولو به فرض محال در جامعه همه دزد باشند. خدا رحمت کند آیت الله بروجردی را می فرمودند اخلص العمل فان الناقد بصیر، بصیر.

  اگر همه مالش را هم انفاق می کرد باز راه زیادی تا بهشت دارد. همه مان مشمول این واقعیتیم
  چرا؟ چرا ندارد چون که می فرمایند فی حلاله حساب
  فی حرامهی که اخوی مشخص است ، عقاب است عقاب
  خدا به همه ما رحم کند

  • Adakhbar گفت:

   آقای میر علی اکبر
   شما حرفهای آقای موسوی و آقای کروبی را توانستید گوش کنید. اگر نه، پس به خاطر همان قیامتی که از آن حرف می زنید پیشداوری نکنید.

  • MIR2012 گفت:

   در حکومتی که از بالا تا پایین آن غرق رانت و فساد است وجود چنین انسان سلیم النفسی بسیار مغتنم است و باید گفته شود تا تفاوت گوهر و سنگ سیاه معلوم شود. تقدیر از نیکی خود اشاعه نیکی و خوب بودن است والا میر عزیز ما هیچگاه بر سر کسی منت نگذاشته است که اگر بود سالها پیش باید آن را حراج می کرد. در مورد نظرتان نسبت به میرعزیز ما در خصوص وقایع سال 88 باید بگویم که ایشان تاوان دفاع از حق مردم را می دهد. او اهل قدرت نبود و نیست. اگر غیر از این عمل می کرد باید به ایشان شک می کردیم. در بقیه موارد که ایشان را شریک در قتل عام مردم توسط دیکتاتور دانسته اید به صحبت خودتان حواله می دهم که “خداوند به همه ما خصوصاً به فکر، قلم ، اندیشه … ما توان در راه رضای خودش بودن را عطا کند و الا که کارکمان با کرام الکاتبین است”.

 11. Rezaq12 گفت:

  این …ها خودشان بهتر از همه میدانند که میرحسین تعلق به مادیات ندارد ولی به قول مولایش امام حسین شکم این حرامزاده ها پر است از مال حرام بهمین علت بر باطل اصرار دارند .

 12. Safavi گفت:

  و حق ملتی که بین او و احمدی نژاد دومی را برگزیند غیر از این منجلابی است که در آن گرفتار شده است؟؟

 13. محمد گفت:

  امسال عاشورا را اصلا باور نکردم! اصلا باور نکردم که مردمی می توانند عاشورا داشته باشند و به آنچه در زندانها می گذرد بی اعتنا باشند. به نظرم کشته شدن آن پسر بالابلند و خوش قیافه سنندجی عاشورا را از رونق انداخته بود. آن مرگ بی دلیل و آن دفن کردن پنهان نشانه شومی است. برای من ریاکاری جامعه ایرانی بیماری بزرگی است. گریستن بر حسین و شانه بالا انداختن در مقابل مرگ جوان سنندجی برای من قابل فهم نیست.///////دلمان به عاشورایی خوش است که دیگر هیج چیزی از پیام حسین در آن نمانده است. جز پوست. جز نذری و ناهار ظهر عاشورا. جز دسته های رنگارنگ خودنمایی. جز روضه خوانی بی خون. جز مداحی های پوچ. اوف بر این شیعیان که زنجیر می زنند و قمه بر می دارند و کلام حقی نمی توانند گفت و سوالی نمی توانند کرد و حقی را پاس نمی توانند داشت و هر غلطی را توجیه می توانند کرد. عاشورای امسال روز شرمندگی بود. آن زیارتنامه خوانی به چه کار می آیدت که لعنت می خوانی بر هر که حسین را کشت و یا شنید که کشته شده و راضی بود وقتی خودت یا چنانی که از دنیا بی خبری و نمی دانی جوان کشی راه انداخته اند و یا می شنوی که جوانی کشته شد به جور و ساکت و راضی می مانی؟ تو چه می دانی شام غریبان چیست اگر شام غریبانه خانه ابراهیم را ندانی؟ خانه زهرا را ندانی؟ یا اصلا قصه را ندانی؟

 14. Ali گفت:

  ffبرای سلامتی ایشان ونابودی دشمنانش دعا میکنم خوشبختی وعاقبت بخیری ایشان در این است که دوستاران ایشان اورا نه بخاطر هم حزب یا هم بند بودن بلکه برای همین پاکدستی وپایمردی ایشان دوست دارند.افسوس که اودربند است وما هیچ کاری ازدستمان برنمیاد من خودم احساس شرم دارم وبه حال مبارزانی که درزندانهای استبداد هستند غبطه میخورم.علیجان تبریز

 15. MIR2012 گفت:

  هیچ وقت یادم نمی رود که در جربانات قبل از انتخابات 88 ایشان همیشه به همه افرادی که مسولیتی در ستاد داشتند انذار می دادند و همواره بر رعایت اخلاق تاکید می کردند و اینکه اینها می گذرد و اثرات آن می ماند. این نوع برخوردها و دقت در اخلاق مداری ایشان در همه حال همیشه برای من درس بزرگی بوده است. خوشحالم که خداوند به واسطه یکی از بندگان صالح خود (میرحسین عزیز) این حکومت سرتا پا دروغ را رسوا کرد. پاکی و خلوص هیچکس جز او نمی توانست این همه ثمرات آگاهی بخش داشته باشد. خودش همیشه می گفت آنکه خدا را دارد از هیچ چیزی نمی ترسد. خداوند این یوسف مردم ایران را به همراه تمامی آزادگان دربندمان را در پناه خود محافظت فرماید که والله خیر حافظا و هو الرحم الراحمین

 16. صادق گفت:

  دزد از کی میترسه؟
  خوب معلومه از کسی که بخواد جلوی دزدیشو بگیره و چهره کثیفشو پیش همه آشکار کنه.
  اینه که اینا از امثال میرحسین و تاج زاده و قدیانی و نبوی و خیلی های دیگه میترسند!

 17. Rambod گفت:

  اون فقط اراجیف گفتن و قندان پرت کردن و گاز گرفتن رو بلده. باید بگی ولیش بخونه

 18. Sabzazadi883 گفت:

  بادرود بر نخست وزیر لایق و دلسوز امام(ره)جناب مهندس موسوی عزیز؛بایدهم این غارتگران تحمل وارستگی و عدم وابستگی ایشان را نداشته باشند چون خودشان آلوده هستند و وابسته.
  لعنت الله علی القوم الظالمین

 19. حیران دل های همچون سنگ خارا گفت:

  آری ، بقول مولوی بزرگ : دزد شب خواهد ، نه روز ، این را بدان # شب نیم(=نیستم) که تابم در جهان

 20. Rozbeh گفت:

  با کمال احترامی که به میرحسین دارم باید بگم که تا زمانی که ایشان به دنبال اصلاحات در چهارچوب همین نظام به اصطلاح جمهوری اسلامی است هرگز به موفقیت نخواهند رسید..باید از این نظام سراسر ظلم و جهل و جور عبور کرد. زنده باد شورای ملی ایرانیان

 21. یار میر حسین گفت:

  با حسین تا یا حسین یک نقطه کم دارد
  ولی با حسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا … فرق علی تا علی یک آینه است . آینه صداقت و راست وعمل است بس .

 22. Www Unk19 گفت:

  بودم بودم که الان چی
  طلحه زبیر هم جز صحابه بودن ولی نتیجه چی شد
  آقای نخست وزیر امام ره یادت نرقته که امام فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید

  • taher گفت:

   برادر من: طلحه و زبیر فرق کرده بودند و علی فرق نکرده بود.
   الان هم موسوی فرق نکرده بلکه بقیه که به نظر شما پشتیبان ولی فقیه اند فرق کرده اند. بنابراین اگر بنا بر صحابه بگذاریم باز موسوی صحابه است. از طرفی امام فقط همین حرف رو زده بود؟ خصوصیات و شرایط ولی فقیه رو اصلا نگفته؟ در مورد موسوی چیزی نگفته؟

  • محمدامین گفت:

   1) مقایسه ی شما کاملا اشتباه و مع الفارق است! شما یک شخص سرا پا اشتباه را با یک شخصیت معصوم، مقایسه کرده اید! اگر بنا بر مشابهت باشد، خامنه ای بیشترین شباهت به دشمن امام علی(ع)، یعنی معاویه دارد! اگر بدون تعصب و شعار به این دقیقه (اعمال و گفتار خامنه ای) ، دقت کنید، واقعیت را خواهید یافت ! 2) شما برای ادعای خود فرازی (پشتیبان ولایت فقیه باشید) از امام (ره) را ، اورده اید که در “ما نحن فیه ” (مورد بحث) این هم اشتباه است! چرا که حضرت امام در جایی دیگر گفته اند : اگر شخص ولی فقیه، ملاکهای رهبری را ازدست داد، خود به خود منعزل است! یعنی قبل از انکه کسی او را عزل کند، عزل شده است! از جمله ملاکها ، تقوا و انصاف ، بی طرفی و آلوده نشدن به ظلم است! 3) میرحسین عزیز، هیچ تغییری نکرده اند که در راه خود پخته تر هم شده اند! سخنان و بیانیه های او ، مصداق بارزِ امر به معروف و نهی از منکر حاکمانِ منحرف است! اگر بنا بر شباهت سازی باشد، راه او ، همان راه ابا عبدالله الحسین(ع) است! امیدوارم حاکمان جور به طریقِ صواب برگردند و گرنه سرنوشت بهتری از ظالمان تاریخ ، پیدا نخواهند کرد! اضمحلال!

 23. Www Unk19 گفت:

  بودم بودم که الان چی
  طلحه زبیر هم جز صحابه بودن ولی نتیجه چی شد
  آقای نخست وزیر امام ره یادت نرقته که امام فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید

 24. A_u35 گفت:

  چه بگویم
  این دل فسرده از رنج های روزگار نامناسب و مردم ناسازگار چه بر زبان براند که هر چه هست اندوهی است که جان را می گیرد و دل را به یخبندان های بی عدالتی می کشاند.
  این همه صبر شما ستودنی میر حسین عزیز که از دوران نخست وزیری ات فقط شنیده ام و شنیده ام چون آن زمان ده سال هم نداشتم.
  امروز که پسری هفت ساله دارم برایش قصه ها گفتم که مردی بود در شولای زیبای سکوت و صبوری و شکیبایی
  آن مرد باید در خانه می ماند اما روح بلند او و اقتدارش ستودنی بود و هست.
  آن مرد را دوست دام، آن پدر را دوست دارم، میرحسین موسوی را دوست دارم که کلمه سبز شکیبایی را به خوبی هجی کرد.
  خدا همراه آن مرد است، می دانم.

 25. علی گفت:

  فقط اشک و حسرت مستوجب مردم است !

 26. Gharibe گفت:

  مشکل مملکت ما پاک یا ناپاک بودن این و آن نیست بلکه میزان دانایی اکثریت مردم است اگر این اکثریت دانا و صادق بودند آیا ما دچار این وضعیت بودیم .لازم نبود از جان مایه بگذارند . راههای مسالمت آمیز ریاد است

 27. Raymand8976 گفت:

  در پاکدستی و میهن دوستی و عدالتخواهی میر حسین تردیدی نیست.ولی درک این همه مدح و ثنا برایم سخت است.افراد بسیاری در همین جامعه هستند که هم آزادی و عدالت را دوست می دارند و هم برای آن هزینه ها پرداخته اند و هم وطن پرست و پاکدست و شریفند.میر حسین هم از پروردگان نظامی ست که که امروز به نقدش می پردازد و هم از شکل دهندگان آن.حال آن که بسیاری بودند بصیر تر از او که سه دهه پیش دانستند که این مشی حکومت گری جز به باتلاق جهل و خود کامگی راه نمی برد.من بر میر حسین بیم ناک نیستم چرا که جوانمرد و ستم ستیز است اما برای آینده جنبش سبز سخت بیمناکم چرا که خوانندگان بولتن هایش تنها و تنها ثنای سالار شان را می گویند و انگار چیزی از تاریخ معاصر ایران نمی دانند. این قهرمان سازی های نا معقول و این مدیحه سرایی های بی مایه بیشتر شبیه لاطائلاتی است که پاچه خواران دربار برای سرکردگان خویش می بافند.

 28. حسین موسوی گفت:

  مطمئنا کسی دیگه وجودنداره که به پای احمدی نژاد برسه ولی اینجورکه شما میگید منظورتون اینه که اگه شما رئیس جمهور بودید دیگه کسی مشکل بیکاری و ازدواج ومسکن و … رو نداشت. من که فکرنمیکنم!!!
  بااینکه همنام هستیم و سال88به شما رای دادم اما همون موقع هم پیش خودم داشتم بین بد و بدتر یکی رو انتخاب می کردم

 29. Chist گفت:

  ما افتخارمان این است که منتخبمان مهندس میرحسین موسوی ، 10000 (ده هزار ) جلد کتاب آن هم در سال 1360 داشته است.

 30. Chist گفت:

  شما مثل این که با راستی و درستی مشکل داری؟ رفاه مردم به برنامه های کلی اقتصادی و تامین اجتماعی در نظر گرفته شده برای آنها بستگی داره و تابعی از مدل وسایل خانه شخص نخست وزیر نیست.

 31. مهمان گفت:

  منظورت آقا مجتبی خامنه ای است یا … ؟

 32. Mehdi Ayni گفت:

  من سر از كاراي شما در نميارم ولي ميگم بر پدر خاين لعنت چه اينوري چه اونوري

 33. Msshmssh18 گفت:

  هنوز اکثر مردم نمی دانند نخست وزیر مهندس سید حسین موسوی نخست وزیر دهه 1360 مملکت را در زمان جنگ چطور اداره کردظاهرا رئیس قوه مجریه بود/ و ایضا در این دراین 25 ماه که ایشان و همسر شجاع مشارالیه و آقای کروبی که در این25 ماه بدون محاکمه علنی وحتی غیر علنی در بازداشت ظاهرا خانگی هستند تاکنون مردم هیچ عملی انجام نداده اندمن خودم را هم می گویم ازعرب های عقب مانده بی بخارتر هستیم زیرا نتوانستیم چند ماه شبانه روز در خیابان ها بخوابیم تا ……./ از طرفی مطابق قانون اساسی رئیس سیاست گذاری کلان مملکت رهبر است . ونمی بینند اکنون احمدی نژاد متنخب رهبر ریس جمهور است هر وقت می خواهد کاری انجام دهد که بر خلاف رهبرو اطرافیان معظم له است بلا فاصله با ایشان هم برخورد می نمایند مثلا عزل وزیران و ….. از کلیه عزیزان تمنا دارم بدوا قانون اساسی را مطالعه سپس اظهار نظر نمایندضمنا اگر هم تاکنون بر سر ملت کلاه گذاشتند از بی اطلاعی آنان از کلیه قوانین موجوعه کشوری و دستورالعمل ها وبخشنامه های صادره بوده است مئلادر قوانین یک چیزی می گویند لیکن در عمل چیز دیگری زیرا …….یکی یکی را انتخاب می کنند فرضا مردم خبرگان رهبری را و رهبر معظم نمایندگان خبرگان را یا در استانها بهنوان نماینده وی ا امام جمعه آن شهر یا شهرستان را و یا در کلیه ادارات ازجمله دانشگاهها + ارتش + سپاه و غیره
  با عرض می شود بدلیل کمی وقت نمیشه به تمام مسائل پرداخت در خاتمه یک سئوال از کاربران دارم هرکس به خود می بالد جواب دهد
  سئوال: آیا قانون بالتر است یا رهبر ؟ و چرا؟خواهشا مستندا جواب و استدلال خود را بیان فرمایید. متشگرم

  • Rahebe گفت:

   عربهای خیلی با غیرت تر و شجاع تر از ایرانی های چون تو هست. بقیه رو با خودت یک کاسه نکن لطفا!!

   • Msshmssh18 گفت:

    عزیز چرا ناراحت هستیدمن غیرتم را در 6/5 سال خدمت در جبهه های جنگ و غیره به اثبات رساندم شما چی؟و بر فرض محال و به گفته شما که من از عربها بی غیرتم و نه شما/ پس لا اقل اگر جرعت دارید بیایید در روز قبل چهارشنبه سوری روی دیوارها حمایت خود را از این اولاد پیامبر و ( سید حسین موسوی ) و همسر شجاع اش و آقای کروبی اعلام کنیم.

 34. Farzaneh Zaded گفت:

  آقا بیایید اعلام کنید که ما مردمی که طرفدار میر حسین هستیم هر روز در ساعت مشخصی در هر جا که هستیم یک دقیقه وقت بگذاریم و برای میرحسین . کروبی دعاکنیم. نه برای آزادی و نه برای به قدرت رسیدنش که خدا داننده اسرار نهان است، بلکه برای وجودش به عنوان انسانی حق طلب و حق گو دعا کنیم. فقط یک دقیقه. این را تا آزادی اش ادامه دهیم. این تنها کاری است که می توانیم بکنیم. من هر روز ساعت 12 یک دقیقه برای این دو بزرگوار و بخصوص برای میرحسین دعا می کنم. این تسلی ام می دهد.

 35. Aashtiani گفت:

  میرحسین رای دوباره مان.

 36. Aashtiani گفت:

  درود بر میر حسین موسوی انسان درست کردار

 37. Rahebe گفت:

  انخست وزیر جنگ و مرد ساده زیستی که در ساده زیستی اش شکی نیست، در دوران ایجاد اختلاف طبقاتی به میمنت سردار سازندگی خواب تشریف داشتند؟ آن گاه احساس مسئولیت نمی کردند که در سنگر مردم بر علیه فساد اقتصادی و فضای خفقان سیاسی همراه مردم باشند. این صحبتهای شما را حتی خود میرحسین موسوی نمی پذیرد و اگر قصد او مانند شما به زیر کشیدن کل دستاوردهای معمار انقلاب، روح الله کبیر بود، دیگر یک لحظه در این کشور ماندنی نبود. کاش این نوشته را بدون دستکار و به شکل کامل بازنشر کنید.

 38. Ssds گفت:

  همه با هم در صورتی که اصلاح طلبان جنبش سبز در انتخابات فرمایشی نیامدند به یاد 4 سال قبل نام رهبران سبزمان مهندس موسوی و کروبی را به صندوق رای بیندازیم.