سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شرط های حاکمیت برای اصلاح طلبان 4 تا شد/ شرط جدید: دیدار و هماهنگی با خاتمی قدغن!...
» همایش انتخاباتی جبهه اصلاحات برگزار نمی شود

شرط های حاکمیت برای اصلاح طلبان 4 تا شد/ شرط جدید: دیدار و هماهنگی با خاتمی قدغن!

چکیده :به شروط پیشین شامل برائت از موسوی و کروبی، پذیرش ساز و کار انتخابات موجود در نظام و عدم همکاری با نمایندگان جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، شرط چهارمی به عنوان عدم دیدار و هماهنگی با سید محمد خاتمی اضافه شده است....


کلمه- گروه خبر: در مذاکره هفته گذشته تعدادی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با یکی از مقامات وزارات اطلاعات به نام “مجیدی”، وی در سخنانی تحکم آمیز شرایطی را برای برگزاری کنگره اصلاح طلبان مطرح کرد که اصلاح طلبان شرکت کننده در این مذاکره از آن مخالفت عملی مقامات با برگزاری این کنگره را دریافت کرده اند.

به گزارش کلمه در این دیدار که سه شنبه هفته گذشته برگزار شده، این مقام امنیتی علاوه بر سه شرطی که معمولا به همه فعالان سیاسی اصلاح طلب در مدت اخیر از سوی مقامات امنیتی به عنوان شرط فعالیت مطرح شده، شرط جدیدی را اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش به شروط پیشین شامل برائت از موسوی و کروبی، پذیرش ساز و کار انتخابات موجود در نظام و عدم همکاری با نمایندگان جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، شرط چهارمی به عنوان عدم دیدار و هماهنگی با سید محمد خاتمی اضافه شده است.

در همین حال بهار نیوز نیز اعلام کرد، در حالي كه از مدتي قبل اعلام شده بود همايش اوليه انتخاباتي شوراي هماهنگي اصلاحات در ۲۷ و ۲۸ دي ماه جاري (چهارشنبه و پنجشنبه همين هفته) برگزار خواهد شد، امروز يكي از اعضاي اين شورا اعلام كرد كه اين همايش به احتمال فراوان لغو خواهد شد.

رسول منتجب‌نيا در مصاحبه‌اي با این سایت اظهار داشت: هفته گذشته برخي از مسوولان شوراي هماهنگي اصلاحات به جلسه‌اي با حضور برخي مقامات مسوول دعوت شدند.

اين عضو حزب اعتماد ملي افزود: در اين جلسه، آقايان سه‌ پيش‌شرط براي برگزاري همايش اصلاح‌طلبان را رسما به اعضا ابلاغ كردند. به گفته منتجب‌نيا اولين شرط اعلام شده، اعلام برائت كليه اعضاي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات از دو كانديداي اصلاح‌طلبان در انتخابات سال ۸۸ و همچنين اتفاقات پس از آن انتخابات بود به گونه‌اي كه حتي از اين شرط، نوعي توبه‌خواهي برداشت مي‌شد.

منتجب‌نيا درباره شرط دوم نيز گفت: شرط دوم اعلام شده، پذيرفتن رسمي كليه قوانين جاري در روند انتخابات و روش اجرايي و نظارتي آن توسط اصلاح‌طلبان بوده است.

وي در ادامه به سومين شرط اعلام شده نيز اشاره كرد و اظهار داشت: به اعضاي شورا رسما اعلام شد هيچ يك از احزاب منع فعاليت شده (مجاهدين انقلاب اسلامي و مشاركت) حق شركت در اين همايش را ندارند و به همين دليل نبايد حتي نماينده‌اي به صورت غيرمستقيم از آنها در اين كنگره شركت داشته باشد. وي در ادامه بيان داشت: با اعلام اين سه شرط به اعضا، مسئولان مربوطه اعلام داشتند در صورت موافقت با آنها مي‌توانيد به وزارت كشور مراجعه تا نسبت به صدور مجوز برگزاري همايش اقدام لازم صورت بگيرد.

اين عضو حزب اعتماد ملي در همين رابطه گفت: آنگونه كه مطلع شده‌ام نمايندگان حاضر از شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در اين جلسه، اين شرط‌گذاري و نوع نگاه و تعامل را عملا پيامي در جهت ممانعت از ورود اين شورا به روند انتخاباتي تلقي و ارزيابي نموده و به همين علت از مراجعه بعدي به وزارت كشور نيز تاكنون خودداري نموده‌اند لذا به نظر مي‌رسد عملا برگزاري كنگره در تاريخ اعلام شده برگزار نشود.


9 پاسخ به “شرط های حاکمیت برای اصلاح طلبان 4 تا شد/ شرط جدید: دیدار و هماهنگی با خاتمی قدغن!”

 1. میگ میگاتور گفت:

  باشه دیدار نکنن ولی چت کنن یا تلفنی یا با اس دادن حرفاشونو بزنن حتی میتونن وب بدن به همدیگه این که دیگه قدغن نیست اگه هست تا با نامه رسانی بگیم درارتباط بنشم اگه اینم نیست خوب بشینن تمرکز کنن حرفای همدیگرو از طریق امواج چه میدونم چی بهش میگن ذهنی به همدیگه برسونن

 2. ؟؟؟؟؟ گفت:

  مگر نمی گویند مردم اینها را ترد کرده اند پس از چی می ترسند
  خاتمی شرکت نکند و انتخاب نشود کارتون تمام است حالا ببینید من کی به شما گفتم .

 3. Yasooj گفت:

  اشكال كار در اين است كه خامنه اى فيلم راى دادن شما را به دنيا نشان ميدهد
  و راى شما به ميرحسين موسوى را به اسم يك گماشته اى مثل ولايتى يا
  لاريجانى مصادره ميكند و بعد هم جار ميزند كه حكومت من مشروع است. شما
  در فرايند بحث هاى انتخاباتى وارد شويد و نظام را تحت فشار گذارده و
  به چالش بكشيد ولى وقتى امكان بردن انتخابات را به شما نميدهند و اگر اوضاع
  را خراب ببينند با ادعاى انقلاب مخملى سپاه و بسيج را وارد عمل ميكنند به هيچ وجه
  خود را به هيزم انتخابات بدل نكنيد باعث گرم كردن بساط دغل خامنه اى
  نشويد. دل ميرحسين موسوى از اوضاع اسف بار مملكت به اندازه كافى خون
  است. كوچه اختر كانون جوشش راى ماست. 

 4. hamid54 گفت:

  یاد فرمایشات چند روز پیش مقام معظم افتادم که رسما فرمودند: انتخابات ما کاملا آزاد آزاده…!!! واقعا که… اصلا معلوم هست این کشور و سرنوشت این 70 میلیون بدبخت دست کیه؟؟؟!!!

 5. Mohammad گفت:

  بهتر نیست با ادبیات اصلاح طلبانه صحبت کنیم؟

 6. Sos گفت:

  شرکت در هر انتخاباتی اشتباه بزرگی هستش. رژیم از حضور مردم برای انتخابات سوء استفاده می کنه، پس چه اصلاح طلبان بیان چه نیان، چه کروبی و موسوی باشن یا نباشن، مطمئن باشید رهبری و ایادیش هر چیزی که می گن دروغی بیش نیست و دیگه گول حرف های اونها رو نخورید و تو انتخابات شرکت نکنید. ولی اگر به امید اینکه کاندیدای مردم انتخاب بشه شرکت کنید بزرگترین خدمت رو به نظام و رهبری کردین و در جشن بزرگشون بطور مستقیم شرکت کردین.

 7. عاشق وطن گفت:

  اینگونه سختگیریها نشانه اضمحلال اصولگرهاست

 8. Payampoyandeh گفت:

  دیکتاتوری همینه دیگه

 9. میهمان گفت:

  بله درانتصابات جمهوری اسلامی پای صندوقها بروید تا بازهم آقای خامنه ای با طیب خاطر بیایند و بگویند که اکثریت ملت به جمهوری اسلامی رای آری میدهد.
  بابا شرکت اکثریتی مردم در انتخابات 88 درواقع رای نه بود به سیاستهای نظام اما چگونه تعبیر شد؟!
  گفتند مردم نظام را دوست دارند وپشت سر رهبر ایستاده اند.
  مهم نیست روی برگه رای چه بنویسند نظام خودش آنها را اصلاح ومهندسی میکند.