سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیکر پدر زهرا رهنورد در غیاب فرزندش تشییع شد...

پیکر پدر زهرا رهنورد در غیاب فرزندش تشییع شد

چکیده :مراسم تدفین پیکر در حالی برگزار شد که ماموران امنیتی و زندانبانان اجازه شرکت رهنورد و موسوی را در این مراسم نداده اند. این رفتار در حالی است که رسانه های مربوط به بازجویان و ماموران همواره تلاش دارند وضعیت زندگی میرحسین و رهنورد را عادی جلوه دهند. فروردین سال 90 نیز وقتی پدر میرحسین موسوی دارفانی را وداع گفت، وی نه تنها فرصت خداحافظی از پدرش را نیافت که امکان حضور در مراسم تدفین نیز از این همراهان زندانی مردم دریغ شد....


مراسم تدفین پیکر مرحوم حاج صادق کاظمی، پدر بانوی در حصر جنبش سبز، ساعتی پیش بدون حضور زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در بهشت زهرای تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، علیرغم عدم اطلاع رسانی عمومی، مراسم تشییع با حضور جمع زیادی از دوستان، همکاران و اقوام خاندان های کاظمی، موسوی و نواب صفوی و در حالی برگزار شد که ماموران پرشمار امنیتی در مراسم حضور داشتند.

بر اساس این گزارش ماموران و لباس شخصی ها با رویه‌ای شبیه تشییع پیکر پدر آقای موسوی، اجازه ی تشییع پیکر مرحوم کاظمی را در کوچه و محل زندگیشان نداده و پیکر را فورا از محل به بهشت زهرا منتقل کردند.

در همین حال خبرنگار کلمه گزارش می‌دهد که مراسم تدفین پیکر در حالی برگزار شد که ماموران امنیتی و زندانبانان اجازه شرکت رهنورد و موسوی را در این مراسم نداده اند. این رفتار در حالی است که رسانه های مربوط به بازجویان و ماموران همواره تلاش دارند وضعیت زندگی میرحسین و رهنورد را عادی جلوه دهند. فروردین سال 90 نیز وقتی پدر میرحسین موسوی دارفانی را وداع گفت، وی نه تنها فرصت خداحافظی از پدرش را نیافت که امکان حضور در مراسم تدفین نیز از این همراهان زندانی مردم دریغ شد.

همچنین رفتارها و برخوردهای زننده و “خلاف شئونات یک مراسم و آیین مذهبی” از سوی ماموران و لباس شخصی‌های حاضر در این مراسم باعث ناراحتی و تاثرحاضران شده بود.

لازم به ذکر است که در ساعات انتهایی شب گذشته، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای مدتی کوتاه به منزل مادر خانم رهنورد منتقل شده اند تا با مادر بیمار خانم رهنورد دیدار کنند.

این دیدار در زمانی برنامه ریزی شده بود که اقوام و خانواده منزل مرحوم را ترک کرده باشند و حتی خانواده و دختران میرحسین نیز نتوانسته اند تا کنون حضوری یا تلفنی به مادر خود تسلیت بگویند.

* عکس، آرشیوی و مربوط به حضور میرحسین و رهنورد پای صحبت های خانواده شهدای سال 88 است.


12 پاسخ به “پیکر پدر زهرا رهنورد در غیاب فرزندش تشییع شد”

 1. حسن گفت:

  ما که نمی دونیم چه کسی مسول این کار هست، اما هر کی هست خدا اون دستش رو هم …
  به آقای موسوی، بانو رهنورد و دختران ایشان تسلیت می گویم. متاسفم که برای آزادی مردم دچار چنین گرفتاری هایی شدند.

 2. هموطن گفت:

  انا لله و انا اليه راجعون فقدان جانسوز پدر گراميتان را تسليت عرض مي‌نمايم

 3. ehsan گفت:

  خیلی دلم برات تنگه مهندس، این سایت های دولت گاهی از هیچی پرهیز نمی کنن انگار. خدا حفظت کنه.
  یا حسین میر حسین

 4. Ghandali گفت:

  آقای حسن چرا نمی دونی مسئول این کارهاست. مگر هفته ی پیش از قول احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی نشنیدی که این بزرگواران را خود خامنه ای یعنی جانشین امام زمان دستور داده بطور غیرقانونی در خانه خود زندانی شوند. خدایا ستگران و ظالمان را لعنت کن و ریشه ی آنها را بخشکان.

 5. reza گفت:

  میر عزیز دلمون برات تنگ شده وقتی شجاعت تو رو دیدم بیشتر از گذشته امام حسین رو درک کردم

 6. Amiramirian19 گفت:

  وقتی به بزرگی و مردانگی میر حسین فکر می کنم به خودم افتخار می کنم که بهش رای دادم ، اجرت با خدا مرد خدا

 7. ایمان گفت:

  پایان شب سیه سپید است
  اون چیزی که الآن لازمه, صبره
  آقای موسوی و خانم رهنورد بدونید که این مصیبت بر همه ما سخت خواهد گذشت
  به امید روزی که به اصل آرمانهامون برسیم

 8. هموطن گفت:

  سلام
  بنده از صمیم قلب این مصیبت وارده را به خانواده محترم موسوی و رهنورد تسلیت عرض میکنم.من الان در امریکا زندگی میکنم و اگر ایران بودم سعی میکردم در مراسم شرکت کنم.
  من سال 88 به احمدی نژاد رای دادم ولی به گفته امام راحل با کسی عهد اخوت نبسته ام.عملکرد ایشان با دوره قبل بکلی متفاوت است.همین اجازه ندادن به شما برای شرکت در مراسم با کدام اصل شرعی عرفی و اخلاقی هماهنگ است؟به قاچاقچیان و دزدان در چنین شرایطی اجازه داده میشود ولی از یاران دیرین انقلاب و امام دریغ میشود.
  حتی اگر تمام حرفهای دولتیان در باره شما صحت داشته باشد باز هم این عمل قابل توجیه نیست.
  از خداوند متعال برای شما صبر خواستارم.
  خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید

 9. Kermanshah گفت:

  دل شیر زن لور را “آرامش” آرزومندیم.

 10. chi گفت:

  mamnoon . gozareshe khoobi bood
  ina az har tajamoii vahshat daran

 11. sabz morteza گفت:

  dooste aziz . rahnavard esme mostaare ghabl az enghelabe hamsare mirhoseine

 12. وظیفه گفتن تسلیت است!!! ولی از آن مهم تر “صبر” که هم آیه قران است و هم خواسته سید بزرگوارمان.