سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهرداد سرجویی برای اجرای حکم 3 سال حبس به زندان اوین رفت...

مهرداد سرجویی برای اجرای حکم 3 سال حبس به زندان اوین رفت

چکیده :مهرداد سرجوئی خبرنگار پارلمانی روزنامه های ایران نیوز و تهران تایمز جهت اجرای حکم 3 سال حبس خود به بند 350 زندان اوین رفت....


مهرداد سرجوئی خبرنگار پارلمانی روزنامه های ایران نیوز و تهران تایمز جهت اجرای حکم 3 سال حبس خود به بند 350 زندان اوین رفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، مهرداد سرجوئی در دیماه سال 1390 توسط شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به 10 سال حبس تعزیری محکوم شده بود و در فروردین 1391 با قرار وثیقه توسط شعبه 54 دادگاه تجدید نظر پس از 10 ماه بازداشت آزاد شد.

با ابن حال دادگاه تجدید نظر در مردادماه سال جاری ضمن تایید حکم دادگاه بدوی و رد لایحه اعتراضی وکیل، حبس وی را به 3 سال تعزیری و 7 سال تعلیقی تغییر داد و در 8 آذر ماه 91 به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار و به بند 350 این زندان منتقل شد.

اتهامی که به سرجوئي نسبت داده شد ابتدا جاسوسی بود و سپس در شعبه 26 دادگاه انقلاب به همکاری با دول متخاصم از طریق انتشارتحلیل، مقاله، مصاحبه و خبر به نفع کشورهای معاند تغییر یافت.

ابن زندانی سیاسی از سال 1371 تا 1385 در روزنامه های انگلیسی زبان تهران تایمز و ایران نیوز بعنوان خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی و پارلمانی فعالیت داشته است. وی از سال 1385 تا 1390 در مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسوول امور روابط عمومی بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.