سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر ستار بهشتی: فرزندم را کشته‌اند؛ من از خون بچه‌ام نمی‌گذرم + فایل صوتی...
» چرا جنازه ستار را به خودمان تحویل ندادند؟ چرا کفن ستار خونی بود؟

مادر ستار بهشتی: فرزندم را کشته‌اند؛ من از خون بچه‌ام نمی‌گذرم + فایل صوتی

چکیده :” کسانی که صدای مرا می شنوند، پیگیر پرونده فرزند من باشند. ستار پرستار من بود، همه کس من بود و او را کشتند. من قبول ندارم که ستار فوت کرده؛ اصلا این حرف ها را قبول ندارم. چرا جنازه ستار را برای شستشو به خودمان تحویل ندادند؟ چرا برگه ی بازداشت دخترم را داشتند؟ چرا ماموران همه جا ما را تعقیب می کردند؟ تحت نظر داشتند؟ چرا کفن ستار خونی بود؟ بچه من کشته شده است. مسئولین باید صدای من را بشنوند، و به پرونده من رسیدگی کنند. من از خون بچه ام نمی گذرم.” ...


در حالی که قرار است امروز گزارش مجلس در مورد پرونده ستار بهشتی قرائت شود، مادر ستاربهشتی از تحت فشار بودن خانواده خود توسط ماموران خبر داد.

صدای مادر ستار بهشتی را از اینجا دریافت کنید.

مادر ستار می گوید: “ماموران به ما گفتند که مصاحبه نکنید و تهدید کردند که مصاحبه نکنید و حکم بازداشت دخترم را نیز داشتند.”

ماموران امنیتی روز دفن پیکر ستار در رباط کریم و در لحظاتی که خواهرش در حال مصاحبه با سحام بود، برای لحظاتی دستگیر و تهدید می شود که در صورت ادامه مصاحبه با رسانه ها، دستگیر خواهد شد.

مادر ستار بهشتی که به علت بیماری به سختی سخن می گفت، از کنترل منزلش توسط ماموران خبر داد.

وی که با سحام نیوز مصاحبه می کرد، از مسئولان امنیتی می پرسد: “چرا جنازه ستار را برای شستشو به خودمان تحویل ندادند؟ چرا برگه ی بازداشت دخترم را داشتند؟ چرا ماموران همه جا ما را تعقیب می کردند؟ تحت نظر داشتند؟ چرا کفن ستار خونی بود؟”

مادر ستار در این مصاحبه تایید کرده که کفن پسرش حین دفن خونی بوده است.

همچنین ایشان به نقل از نزدیکانش خبر داده که طی چند روز گذشته در محل امامزاده دوربین مداربسته ای نصب شده است و افرادی را که بر مزار ستار حاضر می شوند را تحت نظر دارند.”

مادر ستار بهشتی می گوید: “مسئولین باید صدای من را بشنوند، و به پرونده من رسیدگی کنند. من از خون بچه ام نمی گذرم.”

این مادر داغدار در واکنش به اظهار نظرهای منتشر شده در رابطه با اینکه ستار بهشتی به مرگ طبیعی فوت شده، افزود: “۳۵ سال سن داشت و حتی دارو مصرف نمی کرد. روز سه شنبه او را بردند و سه شنبه بعدش کشتن و خبر مرگ او را برای من آوردند.”

وی در خصوص پیگیری پرونده شکایت از قاتل و یا قاتلین فرزندش افزود: ” کسانی که صدای مرا می شنوند، پیگیر پرونده فرزند من باشند. ستار پرستار من بود، همه کس من بود و او را کشتند. من قبول ندارم که ستار فوت کرده؛ اصلا این حرف ها را قبول ندارم. بچه من کشته شده است.”

مادر ستار خطاب به مسئولان می افزاید: “مسئولین باید صدای من را بشنوند، و به پرونده من رسیدگی کنند. من از خون بچه ام نمی گذرم.”

وی از نهادها و سازمان های بین المللی به عنوان یک مادر داغدیده خواست تا پیگیر پرونده فرزندش باشند.

وی بارها در این مصاحبه تاکید می کند: “از خون ستار نخواهم گذاشت. از جان خود خواهم گذاشت اما از خون ستار نمی گذرم. از هیچ چیزی نمی ترسم و قبول ندارم که بچه ام {به مرگ طبیعی} فوت شده است. بچه من کشته شده است. بچه من با پای خود رفت و جنازه اش را تحویلم دادند.”

مادر ستار بهشتی از پیشنهاد پرداخت دیه فرزندش توسط ماموران خبر داد و افزود: “پیشنهاد دادند ولی من قبول نکردم. بچه من خونش پایمال نشود، من دیه می خواهم چه کنم؟ من قبول نکردم.”

وی در پایان این مصاحبه بر پیگیری پرونده فرزندش توسط مسولان و نهادهای بین المللی تاکید می کند و می گوید: “ستار بهشتی؛ به وجودش افتخار می کنم اما کشتنش؛ بچه مرا کشتند. صدای مرا به همه جا برسانید.”

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که اوایل آبان ماه بازداشت شده بود پس از چهار روز بازداشت در اثر شکنجه در بازداشتگاه نیروی انتظامی درگذشت.

ستّار بهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویسی بود که در تاریخ ۹ آبان ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا دستگیر شد. او به اتّهام “اقدام علیه امنیّت ملی از طریق فعالیت در شبکه اجتماعی و فیس بوک” بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. در مدّت بازجویی به شدت از سوی پلیس فتا شکنجه شد و در همین جریان درگذشت و در امامزاده محمد تقی رباط کریم (محل زندگی‌اش) به خاک سپرده شد. بر اساس گزارش ثبت شده در روابط عمومی بهشت زهرای تهران، ستار بهشتی در ۱۳ آبان ماه فوت کرده‌است. عموی ستار بهشتی در گفتگو با سحام نیوز گفته‌ بود زمانی که از مسئولان، علّت مرگ را جویا شدند به آن‌ها گفته شد: «خفه شوید و به شما ربطی ندارد.»

صبح امروز خبری از بازداشت موقت پزشک معاینه کننده ستار بهشتی در اوین منتشر شد.


9 پاسخ به “مادر ستار بهشتی: فرزندم را کشته‌اند؛ من از خون بچه‌ام نمی‌گذرم + فایل صوتی”

 1. آزادی گفت:

  درود بر این مادر دلاور. ستار بهشتی تو واقعا از سلاله ستارخان و باقر خان ها هستی و واقعا ره گفته هایت در وبلاگت عمل کردی . روحت قرین نعمت باد.پاینده باد ایران و ایرانی

 2. javid گفت:

  خدا بهت صبر بده مادر.

 3. صادق گفت:

  امیدوارم ما مردم هم از خون این عزیز با سکوتمان نگذریم.

 4. Ffarzad Zahedi گفت:

  این اصغر آقایی که میگه مرگ بر مخالف نظام. هم از طرز صحبتش هم از اسمش هم از دیدگاهش معلومه از اون شکنجه گرای قهاره زندانهاست…شایدم قاتل یکی از همین جوانهای مردم در زندان..واقعا چقدر سرمست از خون ریختن و خون خوردنه…شاید از شمرها زیاد باشن…ولی بالاخره خدا مختاری هم در استین دارد که روزی بفرستد.

 5. Alisazgar گفت:

  چرا به جای نظردهی مرگ حواله میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 6. هوروش گفت:

  مادر من ، ما رو هم در غم خود شریک بدون.آقای خامنه ای به عنوان یک شهروند این کشور نه می بخشمت و نه اعمال تباه گرتون رو که با سو استفاده از نام خدا و رسول خدا مرتکب میشین فراموش می کنم. من در تعجبم از این علمای حوزه علمیه نشین که  تا کی می خوان با سکوتشون مهر تائید بر جنایات،ظلم، غارتگری و بیداد خامنه ای و شرکا بزارن

 7. فرزاد گفت:

  با تسلیت به این مادر و تمام مادران این مرزو بوم  میخوام بگم چرا وقتمونو برای جواب دادن این ادما تلف میکنیم بهتره دردلهامونو با راجیف این اصغر اقای ساندیس خور هدر ندیم  بیاین با نشون دادن ایرانیتمون و انسانیتمون کاری کنیم که دیگر ستار بهشتی دیگری را از دست ندهیم تا مادر مون غمگین نباشه 
   یا حسین میرحسین

 8. Mohamd_alizadeh گفت:

  [ای مالک] از خونریزى بپرهیز، و از خون ناحق پروا کن،
  که هیچ چیز همانند خون ناحق عذاب الهى را نزدیک و مجازات را بزرگ نمى‏کند، و
  نابودى نعمت‏ها را سرعت نمى‏بخشد و زوال حکومت را نزدیک نمى‏گرداند، و روز
  قیامت خداى سبحان قبل از رسیدگى اعمال بندگان، نسبت به خون‏هاى ناحق ریخته
  شده داورى خواهد کرد، پس با ریختن خونى حرام، حکومت خود را تقویت مکن.
  زیرا خون ناحق، پایه‏هاى حکومت را سست مى‏کند و بنیاد آن را بر کنده به
  دیگرى منتقل سازد.

  نهج البلاغه، فرمان حضرت علی(ع) به مالک اشتر 

 9. کاوه گفت:

  سلام
  دوستان عزیز بازم جای شکرش باقی که کسی مثل رهبر داره روی سر ما حکومت میکنه واگر نه ما باید یکی مثل طالبان بیادبالای سرمون وبزنه تو سرمون تا ادم بشیم
  یکی جواب بده ببینم دیگه باید یه حکومت چطوری مردمشو به بدبختی و فحشا وزجر و هر انچه بدی است بکشونه تا صدای اون مردم دربیاد؟بخدا قسم همانقدر که اونهایی که خون ستارها ونداها وسهرابها و…….مقصرن ما ملت ایران هم اگر از انها بیشتر مقصر نباشیم کمتر هم نیستیم که میبینیم دارن با مملکت و خون جوانهامون چه میکنندو دم برنمیاریمi