سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال چند ساعته میرحسین به بیمارستان برای آزمایش پزشکی...
» پزشکان به علت عدم آمادگی بدنی، انجام تست ورزش را به بعد موکول کرده اند

انتقال چند ساعته میرحسین به بیمارستان برای آزمایش پزشکی

چکیده :نیروهای امنیتی صبح امروز میرحسین موسوی را که دو ماه پیش به علت عارضه قلبی آنژیوگرافی کرده بود، برای انجام آزمایش های و تست قلبی به بیمارستان اعزام کرده و ساعتی بعد وی را به زندان خانگی منتقل کردند....


میرحسین موسوی امروز برای انجام آزمایش های پزشکی به بیمارستان قلب تهران منتقل شد.

به گزارش کلمه، نیروهای امنیتی صبح امروز میرحسین موسوی را که دو ماه پیش به علت عارضه قلبی آنژیوگرافی کرده بود، برای انجام آزمایش های و تست قلبی به بیمارستان اعزام کرده و ساعتی بعد وی را به زندان خانگی منتقل کردند.

میرحسین موسوی در دو هفته گذشته مجددا دچار درد و ناراحتی در قلب شده و همچنین با نوسان شدید فشار خون رو به رو بوده است.

بر اساس این گزارش، قرار بوده در بیمارستان تست ورزش نیز بر روی میرحسین انجام گیرد اما به دلیل اینکه پزشکان احتمال داده اند این تست فشار زیادی بر بدن وی بیاورد، انجام آن را به زمان دیگری موکول کرده اند.

تست ورزش برای بررسی بیماری رگ‌ های کرونری قلب انجام می شود و بدن باید حدی از سلامت را داشته باشد تا اتفاق خطرناکی در حین تست برایش رخ ندهد.

منابع بیمارستانی بارها اعلام کرده اند که پروتکل های استاندارد پزشکی درباره بیماری میرحسین موسوی رعایت نمی‌شود. این در حالی است که بیماری وی پیش از زندان خانگی سابقه نداشته است.

روز گذشته کلمه گزارش داده بود که به رغم همه ی نگرانی هایی که در افکار عمومی وجود دارد، ماموران امنیتی از ارسال هرگونه خبری در خصوص سلامت این همراه دربند جنبش سبز خودداری می کنند؛ تا آنجا که هر بار با کوچک ترین اطلاع رسانی در مورد وضعیت او، سیل تهدیدها و فشارها بر خانواده افزایش می یابد.

شهریور ماه سال جاری دکتر علی شکوری راد، پزشک متخصص، درباره وضعیت پزشکی میرحسین موسوی که به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده بود، به خبرنگار کلمه گفته بود: در یکی از رگ های قلب آقای موسوی که تنگ شده بوده، استنت گذاشته اند.

شکوری راد در آن زمان گفته بود: میرحسین موسوی در چند ماه اخیر مشکلاتی پیدا کرده بوده و نیاز به اقدامات درمانی داشتند که اگر زودتر انجام می شد حتما با پروتکل پزشکی سازگارتر بوده است.

سال گذشته نیز انجمن اسلامی جامعه پزشکی از مسئولان خواسته بود که به وضعیت سلامتی رهبران جنبش سبز، تحت نظارت پزشکان مورد تایید ایشان رسیدگی شود تا خانواده ها از نگرانی بیرون آیند.

با توجه به شرایط جسمی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، خانواده ی این دو همراه جنبش سبز خواستار انتشار بولتن سلامت این دو همراه زندانی و معاینه مستمر توسط پزشک شناخته شده و قابل اطمینان خانواده و همچنین امکان تماس مستمر و ارتباط منظم و همچنین رفع هرگونه سخنان تهدیدآمیز از جانب ماموران شده اند.

سال گذشته نیز شورای هماهنگی راه سبز امید برای رفع نگرانی افکار عمومی خواستار آن شده بود که پزشک مورد اعتماد میرحسین موسوی، وی را معاینه و بولتن رسمی وضعیت سلامت آقای موسوی را به طور رسمی و منظم منتشر کند و در اختیار همگان قرار دهد.

با آنکه نزدیک به ششصد و پنجاه روز از حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گذرد، هنوز به هیچ یک از خواسته های خانواده آنها و افکار عمومی مبنی بر ارائه اخبار در مورد سلامت رهبران جنبش سبز پاسخی داده نشده و عملکرد و اظهارات ماموران نیز همواره بر نگرانی ها افزوده است


22 پاسخ به “انتقال چند ساعته میرحسین به بیمارستان برای آزمایش پزشکی”

 1. محمد گفت:

  عالم عجب قانون عمل و عکس العمل دقیقی دارد. تو در حبسی و با کوچکترین کسالت، قلب بسیاری می لرزد. از آنطرف خیل عظیمی از مردم آرزوی نابودی کسانی را دارند که تو را محبوس کردند، تو محبوبترین شدی. مطمئن باش اگر رئیس جمهور شده بودی به این محبوبی نبودی، و این درد بزرگی است برای کسانی که نفرت و کینه تو در دلهایشان خواب را از چشمهایشان برده است.

 2. Yar گفت:

  سرنوشت ملت ایران شده زندان بیمارستان بعد هم قبرستان. چه موقع ظالم بزرگ خجالت میکشد و رفتارش را تغیر میدهد؟ چند نفر را میخواهد بکشد تا اعلام کند پسرش ولیعهد ولایت شده؟

 3. بهروز روزبه گفت:

  فکر می کنم که میرحسین به خاطر  آگاهی از شهادت فاجعه بار ستار بهشتی از طریق سیمای میلی دچار فشار عصبی شده و  ناچار شده اند که ایشان را راهی بیمارستان کنند.

 4. Nasser گفت:

  شرم بر انان که دم از اسلام وحقوق بشر اسلامی و مدینتهالنبی میزنند و با میر حسین و همسرش و کروبی چنین غیر انسانی رفتار میکنند-اگر یزید اب را بر امام حسین بست و او را مجاز نمود که برگردد-این بی دینان حیات و زندگی را بر این زندانیان بسته ا ند

 5. ع.ب.تورک اوغلی گفت:

  سلام-خدایا ازتوبخاطراین ایام حسینی میخواهم که تمام زندانیان سیاسی وبخصوص موسوی رادرپناه خودصحیح وسالم برای خانواده اش نگه دار.وبه مسئولین توصیه خامنه ایی که برای مخالفین سوریه فرستادندکه آنهاسلاح بزمین بگذارند تااصلاحات وگفتگو شروع شودگوش کنند.واین اصل رادرایران هم پیاده کنندمگرموسوی وکروبی اسلحه برداشتندکه آنهارا زندانی کردید.وچرااین قانون وسفارش وپیام رادراینجااجرانمیکنید.مگرموسوی وطرفداران آنهاسلاح برداشتندکه آنهارازندانی کردید.اگراسلحه بردارندقبول میکنیدکه این قانون رادراینجاپیاده کنید.آیاحسینی وخدایی به این اصل معتقدهستید.

 6. محق گفت:

  حفظه الله تعالی

 7. Kamran Setode گفت:

  خدايا به حرمت اين ماه ،ميرحسين عزيز و همسر گراميشان را از بند يزيديان نجات بده

 8. Ahmad_azizi1w گفت:

  بله …. بنده هم بعد از 12سال کار اداری در یک اداره کل، و بعد از کلی تلاش و خلاقیت و موفقیت و …، در مواجهه با مدیران کوتوله و نالایق این دولت، کم آوردم و به دلیل سر خم نکردن در برابر خواسته های نامشروع – که بماند! – غیر منطقی! آقایان، بعد از کلی کش و قوس و دلگرمی به قانون و قضاوت و عدالت[؟؟!!!] و شکایت و وزارت و مجلس و …..، در نهایت تبعید شدم به یک خرابه! خرابه ای که از صبح میرم میشینم بدون یک ذره کار مفید، تا آخر وقت اداری، خرابه ای که برای تعمیر یک شیر آب سرویس بهداشتیش باید سه ماه تو نوبت و انتظار بمونی! خرابه ای که الان بیش از 6 ماهه که انشعاب گاز نداره و توی این سرما هم هیچ وسیله گرمایشی نداره!! و در کنارش، چند ده میلیون هزینه میشه برای استقرار مدیریت دستگاه  و خانواده گرامیشون در یکی از ساختمانهای اداری ؛ از بودجه بیت المال و ….! [اگه جرأت داری و تونستی ثابت کن! مثل اینه که بخوای ثابت کنی که روز روشنه و شب تاریک! یا ماست سفیده و زغال سیاه!!! – از توانائیهای بی نظیر و بالقوه این دولت مکـــرم!!]
  الغرض؛ هر وقت دلم زیادی میگیره و دلشکسته میشم و ناامید، میام یه احوالی از مهندس میگیرم و کلــــی دلگرم و پرانرژی میشم! اینو جدی میگم! شعار نمیدم! واقعا آروم میشم!و به این صبر و مقاومت و سرخم نکردن و زیر بار زور نرفتن و خود نفروختن، افتخار میکنم!
  من هیچوقت آدم اهل سیاست و سیاسیگری نبودم و یه جورایی نفرت داشتم از این وادی! سرم تو هنر و ساز خودم بوده و خلوت خودم! ولی این نادونهای ظالم (که بسیار ازشون ممنونم!!!!) بصیرت منو باز کردن!! و باعث شدن که خیلی از لغات و تضادها برام معنی بشه: دروغ و صداقت – یه رنگی و دو رنگی! – علم و حماقت – انسانیت و دیوسیرتی – بزرگی و پستی – ایمان و لاابالی گری – دانایی و کوته فکری و ……..
  خدایا! تو فریاد رسی……………………..

 9. mirsaeed گفت:

  تا مردم عوام اند ستمگر به دوام است .
  اف به این ملت خفته ( خود بخواب زده ) که چگونه جواب این خیانت سکوت شان را باز پس خواهند گرفت
  میرسعید 

 10. Mohammad-sadegh گفت:

  بارالها ! میر ما در زمره کسانیست که به پیمان خود وفا کرده و در کنار مردم حق طلب ایستاده ودر انتظار امداد و فضل تو می باشد.
  از ستم اهریمنان سینه اش تنگ گردیده  و از رواج  فساد دولت طلبان بی صلاحیت غدار و ستم حاکمان جور و بی مقداری شان آنان در مدیریت جامعه مسلمان
  آزرده خاطر گردیده است. قلبش به درد آمده و سلامتش به خطر افتاده .اهریمن نمی گذارد آزاد و رها به میان مردمت باز گردد . بتا شاید وی را به کرنش و یا سکوت وادارد .والی متکبربد راه می رود و جلوسش نامیمون است  اما می خواهد مردم او را خوش طریق و استوار بینند.
  ای خداوند میر حسین موسوی هرچند از سلاله پاک عبد صالح تو موسای کاظم ا ست و یکی از مصادیق والکاظمین الغیظ می باشد، اما مگذار توانش فرسایش یابد و فشار های طاغوت کارگر افتد . بندگان تو به حیات طیبه و عافیتی که تو ای پروردگار به او می بخشی بسیار نیازمند هستند و از تو مسئلت دارند که حتی اگر می پسندی از عافیت آنان بکاهی و بر استواری و سلامت  میر و همراه درستکار وصدیق خوش عهد شان بیفزایی . بحق محمد و آل محمد انک سمیع الدعا

 11. Siavash گفت:

  چه میتوان کرد به جز آرزوی سلامتی؟

 12. محمد گفت:

  1) دیشب برای سلامتی و رفع حصر میرسبز ایران زمین ، شیخ شجاع و همه ی زندانیان بی گناه دست به دعا برداشتم! 2) اللهم فک کل اسیر ، امین یا رب العالمین! 3) این عزیزان  از امتحان تاریخ سربلند بیرون امدند اما این ظالمان خود  را نگون بخت کردند! روز سرنگونی ظالم نزدیک است! اندکی صبر سحر نزدیک است! 

 13. Kamineh گفت:

  معلوم نیست چه بلایی سر هردو آورده اند ومی آورند که همزمان هردو را روانه بیمارستان کرده اند. صباحی دیگر خبر فوتشان را می دهند ومی گویند به “مرگ طبیعی!” مردند. بعد هم لابد ازترس، با اسلحه وگلوله می ریزند خیابان که ملت را به هربهانه ای قلع وقمع کنند.
  چندروز پیش ویدیویی ازآقای مخملباف درمورد این رهبر “نادان وقدرت طلب” دیدم. ظاهرا” ایشان تمام خبرهارا شخصا” دنبال می کند ومی داند مردم درموردشان چه می گویند.خوب، من هم می نویسم که بخواند.
  ای کسی که خودت را به غلط رهبر می خوانی، خوشبختانه دنیا دارمکافات است. دیروزود دارد سوخت وسوزندارد، بالاخره روزهای افول تورا هم خواهیم دید. ولی افولی که توبکنی، از قبلی ها بدتر ووحشتناک تراست. دوراه بیشتر نداری یا خودت طعم زهر را بچشی وکناره گیری کنی و به شعبان بی مخ های خودت هم امر کنی که همان زهر را مزه کنند، یا که طعم ضربه ای که مردم به فرقت خواهند زد نوش جان کنی.

 14. Win گفت:

  لطفا درباره رهبران سبز بیشتر اطلاع رسانی کنید

 15. فتنه خاتمی در سوریه گفت:

        میبینیم که ورثه یزیدیان و بنو الامیه را که در قرن پانزدهم هجرت و اینبار البته با ادعای مزورانه  و  منافقانه  برای جانشینی حیدر ع و حب الحسین ع  ، فرزندان  و مریدان  و رهروان حضرت زهرا س و حسین ع را  بناحق بگروگان میگیرند و زندان میکنند و حتی میکشند.لعنت بر شما باد ای حرامیان یزیدی مسلک و شما ای گمره کنندگان امم. سلام و درود بر  میر حسین موسوی و کروبی و رهنورد که فریادشان فریاد حق طلبی و تشریف و تکریم انسان است..  …رب لا تذر علی الارض من الکافرین دیارا انک ان تذر هم یضلو عبادک ….

 16. anooshirvan گفت:

  مرگ بر این دولت مردم فریب به امید این سلامتی کامل

 17. pds گفت:

  خوش به حال پزشکان وکادر پزشکی که توفیق حضور میرحسین ما رو می بینند . واقعاارزو دارم من هم جز اون کادر پزشکی بودم

 18. محمد گفت:

  اسطوره های ایرانی
  در تاریخ اسطوره های ایرانی به نقل از فردوسی بزرگ آمده است که هر زمان شاهان ایرانی فره ایزدی را از دست می دادند و خود ادعای خدایی می کردند کشور دچار انشقاق و فروپاشی می شد. امروز ما درگیر همین داستان هستیم. فردوسی همواره زنده است. میر حسین: تو هم فریدون زمان هستی در برابر ضحاک، و هم حسین زمان در برابر یزید.

 19. Ali گفت:

   
  افرادی که در ایجاد انقلاب اسلامی هیچ نقشی نداشتند. امروز باید به افرادی که ار ارکان این انقلاب بودند اجازه رفتن به بیمارستان بدهند. انقلابیون باید از کودتاچیان مجوز رفتن به بیمارستان بگیرند!!!!!

 20. Rghoodarzi گفت:

  يا حسين مير حسين