سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارشی از آخرین وضعیت میرحسین و رهنورد؛ ملاقات های هفتگی با چاشنی تهدید و ارعاب...

گزارشی از آخرین وضعیت میرحسین و رهنورد؛ ملاقات های هفتگی با چاشنی تهدید و ارعاب

چکیده :خانواده تهدید شده اند که هرگونه خبر رسانی درباره پدر و مادرشان را با قطع ارتباط کامل اعم از دیدار حضوری یا تماس تلفنی پاسخ خواهند داد. با این وصف و علیرغم این مشکلات با توجه به خواست مردم و نیز با عنایت به نگرانی های جدی ای که درباره سلامت میرحسین و رهنورد به وجود آمده است، کلمه مجموعه اخبار دریافتی موثق درباره میرحسین را که از منابع مختلف کسب شده است و مربوط به دوران پس از مرخص شدن وی از بیمارستان است را به اطلاع مخاطبان می رساند ...


محدودیت ها و فشارهای شدید و ملاحظات و تهدیدهای امنیتی فراوانی باعث شده است که دریافت اطلاعات و یا نشر آن درباره وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با مشکلات، محدودیت ها و دشواری های فراوان همراه باشد.

همچنین هر بار با کوچکترین اطلاع رسانی در مورد میرحسین، سیل تهدیدها و فشارهای حتی جانی و شغلی بر خانواده افزایش می یابد.

به گزارش کلمه آنها تهدید شده اند که هرگونه خبر رسانی درباره پدر و مادرشان را با قطع ارتباط کامل اعم از دیدار حضوری یا تماس تلفنی پاسخ خواهند داد. با این وصف و علیرغم این مشکلات با توجه به خواست مردم و نیز با عنایت به نگرانی های جدی ای که درباره سلامت میرحسین و رهنورد به وجود آمده است، کلمه مجموعه اخبار دریافتی موثق درباره میرحسین و رهنورد  را که  از منابع مختلف  کسب شده است و مربوط به دوران پس از مرخص شدن  موسوی از بیمارستان است را به اطلاع مخاطبان می رساند و تلاش می کند اطلاع رسانی به مردم را به عنوان حقی بدیهی برای زندانیانی که به صورت غیر قانونی در حبس قرار گرفته اند مطالبه نماید.

مجموعه اطلاعات رسیده به کلمه درباره وضعیت سلامت جسمی و روحی میرحسین و رهنورد و نیز وضعیت ملاقات ها و … پس از ترخیص میرحسین از زندان به شرح زیر است:

*** میرحسین موسوی که دو ماه و نیم پیش، پس از 24 ساعت عمل آنژیوگرافی در بیمارستان به منزل خود، زندان اختر، منتقل شده کماکان در وضعیت بیماری است و طبق پروتکل های پزشکی باید تحت درمان باشد. با این همه دسترسی  به پرونده ی پزشکی این همراه سبز وجود ندارد.

در حالی که در مدت حبس خانگی همراهان جنبش سبز زمان هایی بوده است که  خانواده آنها تا نزدیک به ۴ ماه نیز در بی خبری مطلق (اعم از ملاقات، تلفن و یا حتی پاسخگویی ماموران در مورد محل نگهداری آنها یا سلامتشان) بوده اند پس از بازگشت میرحسین از بیمارستان به خانواده امکان هفته ای یک ملاقات چند ساعته داده شده است.

ماموران و زندانبانان قبلی این ملاقات را در راستای آیین نامه سازمان زندان ها دانسته اند و عملا اعتراف کرده اند که خانه ی نخست وزیر هشت سال جنگ تحمیلی تبدیل به زندان خانگی شده است. همچنین اخیرا هر بار آنها رفتارها و تصمیمات خود را مطابق آیین نامه و نظرات مسوولان ذیربط می دانند اما با توجه به خواست مکرر میرحسین هنوز آیین نامه ای در مورد شرح وضعیت نگهداری آنها و قوانین مربوطه به رویت میرحسین و رهنورد نرسیده است.

این در حالی است که این دو همراه جنبش سبز تا به حال نه تنها محاکمه ای نداشته اند بلکه مسئولان قضایی و حکومتی بارها با فرار از پاسخگویی درباره ی رهبران زندانی جنبش سبز مدعی شده اند که آنها تنها تحت مراقبت بیشتر هستند و وجود زندان را تکذیب کرده اند.

***دختران میرحسین و رهنورد جمعه گذشته نیز به ملاقات پدر و مادر خود در زندان خانگی رفتند.  البته پس از درج خبری از میرحسین که به مردم ایران سلام رسانده بود امکان این ملاقات در منزل مجددا از ایشان سلب شده است و آنها در ساختمان مجاور منزل که اکنون در دست وزارت اطلاعات است به مدت 3ساعت با پدر و مادر خود دیدار کردند.

این دیدارها بلا استثنا همراه با تفتیش کامل و گاه آزار دهنده بدنی و وسایل خانواده است.

***دست و صورت خانم رهنورد اخیرا دچار لرزش شده است، مساله ای که پیش از دستگیری، به هیچ وجه در وی سابقه نداشته است. همچنین میرحسین موسوی در دو هفته گذشته مجددا دچار درد و ناراحتی در قلب و همچنین با نوسان شدید فشار خون روبرو بوده است. در عین حال خانواده از روحیه بسیار بالا و پر امید این دو همراه سبز خبر می دهند.

***پس از دیدار تعدادی از اقوام میرحسین و رهنورد با آنها که اکثرا از زمان حصر موفق به دیدار نشده بودند و انتشار این خبر و رساندن سلام وی به ملت ایران، در دیدارهای خانواده محدودیت های بیشتری اعمال شده و همچنین برخی از اعضای خانواده تهدید شده اند که ممنوع الملاقات می شوند.  ماموران امنیتی به شدت از رسیدن پیام و خبری از میرحسین به مردم ناراحت بوده و اعلام کرده اند که کوچکترین خبری نباید از همین دیدارهای محدود منتشر شود و رساندن سلام را معادل شکستن مختصات حصر دانسته اند. این فشارها واکنش شدید نخست وزیر دوران جنگ را در پی داشته است. آنها همچنین از فرزندان خواسته اند که مصاحبه بسیار مختصر عمه خود، مادر شهید علی موسوی از شهیدان روزعاشورا در مورد برادرش را تکذیب نمایند.

***پس از هشدار جدی میرحسین نسبت به بی حرمتی های ماموران به خانواده ی نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس و تهدیدهای شدید آنها علیه اقوام و نیز اعلام اینکه در صورت تداوم برخی رفتارهای مشکوک مربوط به حصر، وی واکنش شدید نشان خواهد داد، میرحسین و همراه دربندش، زهرا رهنورد هفته ی گذشته توانستند در منزل یکی از دختران خود با آن ها دیدار داشته باشند. این دیدار  در حدود سه ساعت و در حضور ماموران امنیتی برگزار شد.

***ماموران امنیتی با سلب مسئولیتی نگران کننده و با هدفی نا معلوم و درست مخالف رفتار دوسال گذشته، حدود سه هفته پیش به میرحسین و رهنورد گفته اند که از این پس مسئولیت تهیه ی غذا را برعهده نخواهند داشت، میرحسین و رهنورد با اعتراض شدید تاکید کردند که این روش به منزله تهدید جانی بوده و مسئولیت سلامت آنها به عهده ی زندان کنندگان است.  پس از آن این نگرانی به وجود آمده است که دلیل  اعلام چنین مساله ای چه می تواند باشد؟ این موضوع همچنین نگرانی های جدی را درباره غذای آنها در خانواده به وجود آورده است.

***میرمحمود موسوی برادر کوچکتر میرحسین از روزی که گفته هایی از وی درمورد وضعیت جسمی برادرش منتشر شد به صورت رسمی امکان ملاقات با برادر خود را از دست داده و ماموران گفته اند که به علت عدم همکاری،  او دیگر حق دیدن برادرش را نخواهد داشت.

او در پاسخ به اصرار خبرنگار کلمه  که از سلامت میرحسین  موسوی پرسیده بود تنها گفته بود:  به حق دانستن مردم احترام می گذارد در عین حال تاکید کرده بود که مصلحت نیست که این دانستن از طریق ما و خانواده باشد و انشالله از طرق مناسبتری که عوارضی نداشته باشد، مردم در جریان قرار بگیرند.

***خانواده ی موسوی خواستار انتشار بولتن سلامت این دو همراه زندانی و معاینه مستمر توسط پزشک شناخته شده و قابل اطمینان خانواده و همچنین امکان تماس مستمر و ارتباط منظم و همچنین رفع هرگونه سخنان تهدیدآمیز از جانب ماموران شده اند.

***علیرغم برداشت عمومی مبنی بر تداوم و استمرار ملاقات در فضایی عادی (که شاید به دلیل ضعف در اطلاع رسانی مستمر باشد) ملاقات هایی که اخیرا هفتگی شده است در فضایی پر تنش و پر از تهدید و ارعاب صورت می گیرد. تماس تلفنی به صورت بسیار به ندرت و محدود بوده و در طول هفته موجب بی خبری از آنها  می‌شود.

***میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همچنان به جز تلویزیون دسترسی به منابع خبری دیگر ندارند، اگر چه میرحسین به زندانبانان گفته است که از لابلای اخبار منتشر شده در صدا و سیما به خوبی واقعیت های جاری جامعه و سیاست را در می یابد. گفتنی است یکی از شروط ملاقات ها که به خانواده ابلاغ شده، عدم مبادله هیچ حرف سیاسی و یا خبر رسانی به مهندس موسوی و بالعکس عنوان شده است.


40 پاسخ به “گزارشی از آخرین وضعیت میرحسین و رهنورد؛ ملاقات های هفتگی با چاشنی تهدید و ارعاب”

 1. داماشی گفت:

      سلام و خدا قوت خواستم خدمت شما اطلاع بدهم وضعیت سایت که وضعیت خوبی ندارد و هیچ گونه پیامی قابل دیدن و خواندن ندارد و نمی شود چیزی نوشت.در اصلاح ان لطفن کوشش نمایید.سایت قبلی خیلی بهتر بود.البته بنده در حد خیلی کم از کامپیونر اطلاع دارم.به امید ارامش و سلامتی برای همه مردم ایران.با عض تشکر و امتنان

 2. ali eslamdust گفت:

  سلام بر میر عزیز ما، سلام
  از خداوند می خواهیم ظالمان غیر قابل هدایت را از پیش پای یک ملت برای همیشه بردارد
  و همیشه ظلم ظالم نشانه بیرونی عجز و ترس درونی اوست

 3. ترس استبداذ منطق او را کور کرده است. میرحسین و خانمش دکتر رهنورد با گذشت هر روز نکبت آفرین از عمر این دولت عظما ساخته  و  نابسامان ساز بیشتر و بیشتر در قلب مرم جا میگیرند و حقانیت راهی  راکه برگزیدند  بر ملت بیشتر آشکار میشود. این زوج به روح مقاومت ملی و مدنی مردم و میهن ما تبدیل گردیده اند.

 4. بهروز روزبه گفت:

  آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست
  هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

 5. فرید گفت:

  همین صبح پیش خودم گفتم یعنی از میرحسین چه خبر چیکار  میکنه خدایا به سلامت دارش
  کلمه جان اینا موثقه دیگه از داستانهای فارس که نیست؟!
  الهی تو رو به این ماه عزیز و امام مظلومین قسم کمک کن بسلامت دارش
  ای خدا

 6. داریوش گفت:

  کمتر روزی هستش که به آقایان موسوی و کروبی فکر نکنم.مخصوصا حالا که به انتخابات قلابی این رژیم نزدیک میشیم.مردم نگاهشون تقریبا به خاتمی هستش.نامزدی این فرد در انتخابات از طرف مردم خیانت محسوب میشه.البته الان دیگه مردم خاتمی رو خوب شناختن.
  مردم باید بدونند که شرکت در انتخابات یا بهتره بگم انتصابات به منزله قبول کردن انتخابات 88 هستش.
  اینو از این لحاظ میگم که البته  خدا کنه اشتباه باشه ،           مردم ما دچار آلزایمر رویدادی تاریخی شدند.

  • Fatemeh گفت:

    بهتره که شما فقط از جانب خودتون صحبت بکنید و بذارید که تک تک مردم خودشون تصمیم بگیرن که رای دادن به آقای خاتمی خیانت محسوب میشه یا نه؟ کمی آرام و صبور باشید،شب برای آنان که طلوع خورشید را فراموش کرده اند(آلزایمر دارند!) هم به پایان میرسد.یه روز خوب میاد…

   • داریوش گفت:

    اول ، من نگفتم که رای دادن به خاتمی خیانت محسوب میشه.لطفا درست بخوانید.(من گفتم نامزدی این فرد در انتخابات)
    دوم ،من ازشما سوال دارم .مگه شما و ما نمی گوییم که در انتخابات تقلب شده.پس شما و دیگران میخواهید در انتخاباتی که تقلب میشه شرکت دوباره کنید.حرف من این است که شرکت در انتخابات یعنی قبول داشتن این نظام و اینکه از اعتراضی که در سال 88 کردم پشیمانم.
    سوم،به عقیده من اگر خود خاتمی هم در انتخابات شرکت کنه(نامزدی ریاست جمهوری) یعنی انتخابات این نظام رو قبول داره.و هیچ تقلبی هم انجام نشده.واگر هم کسی کشته شده اشتباه کرده اومده تو خیابان(عقلم خوب چیزیه والا)
    چهارم ،هرکس اختیارش دسته خودشه. (من که دیگه رای نمیدم  هر کس میخواد رای بده میخواد نده)

 7. Hosini78 گفت:

  ””گر نگهدار من انست که من میدانم شیشه راا دربغل سنگ نگه می دارد

 8. محمد گفت:

  نفرت، حسادت و وحشت نسبت به اینکه صرفا میرحسین به مردم سلام برساند، نشان از روان حقیر رقیب وی دارد. روان حقیری که میرحسین در طول هشت سال نخست وزیری آن را از نزدیک با گوشت، پوست و خون خود درک کرد. این درک از وجودی حقیر چنان او را از عالم کثیف و کوچک اینگونه سیاستمداران بیزار کرد که بیست سال به انزوا رفت. این چیزی است که فقط با احساس از نزدیک قابل درک است، ادراکی حضوری، ادراکی که قابل انتقال نیست. بوی عفنی که باعث شد در برابر امدن به میدان سیاست مقاومت کند. افرادی که بیرون گود هستند قادر به درک عمق این تعفن نیستند. گوشه ای از آن را که منجر به محصور کردن میر حسین عزیز است را می بینیم، اما از درون او و شناخت عمیقی که از کثافت اطرافش دارد بی خبریم.

 9. شیرازی گفت:

  اگر روزی خدایی نکرده بلایی سر میر عزیز ما بیاد ، مطمئن باشید اون روز پایان حکومت جمهوری اسلامی هست

  • ن.ج گفت:

   مثل اون موقع که تو خیابون ها شعار می دادیم اگر تقلب بشه ایران قیامت می شه؟ یا مثل اون موقع که تنها کسی رو که جرات کرد صاف بایسته حرف مردم و بزنه و فردای انتخابات تا تهش با مردم وایسه رو گرفتن کردن تو زندان؟ از خودم حالم بد می شه. 

   • شیرازی گفت:

    حاکمیت صبر کرد تا زمانی از سر دادن این شعار سپری بشه بعد اقدام به حصر غیر قانونی کرد ، ایران قیامت نشد ولی حکومت رو به زوال گرفت ، شما باید به خوبی متوجه باشی که چطور حکومت جمهوری اسلامی پایگاه های مردمی خودشو از دست داده ، امروز بحث بر سر سلامتی میر حسین عزیز ما هست ، حکومتی که رو به زوال گرفته ، با کوچکترین خبری از ایجاد خطر در سلامتی موسوی و کروبی به پایان خودش می رسه ، بحث بر سر ارزش هایی هست که این دو رهبر جنبش سبز با بودن خودشون دارند نه فلان شعار و بهمان موضع گیری …

  • Me گفت:

    هر کاری میتوانید الان انجام دهید

 10. هوروش گفت:

  بس تجربه کردیم در این دیر مکافات…..با دردکشان هر که در افتاد ورافتاد.با آرزوی سلامتی و آزادی هر چه زودتر آقایان میر حسین موسوی و شیخ شجاع کروبی ،آقای قدیانی، خانم زهرا رهنورد ،خانم نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی با نام و بی نامی که در زندان های  علی خامنه ای در بندن

 11. علی از کرمانشاه گفت:

  اندکی صبر سخرنزدیک است. درود بر اقای موسوی وخانم رهنورد

 12. دوستدار پاکی و آزادی و راستی گفت:

  آقا داریوش چرا خیانت!؟ یادت باشه آقای خاتمی یک سیاستمدار آگاه، به روز ، دانا و به دور از احساسات میباشد و هر کاری میکنه با تدبیره بالاخره باید دیدگاه من و شما با ایشون متفاوت باشه ضمن اینکه در تمام سخنرانیهاش از رهبران بزرگ جنبش سبز که در حصر میباشند به بزرگی یاد میکنه پس بهتره به این مرد بزرگ اعتماد کنیم و اتحادمونو از دست ندیم تا گزک دست کوته فکران نیفته به امید پیروزی وایرانی آزاد آباد برای همه ایرانیان 

 13. رضا گفت:

  میرحسین جان مثل روز برایمان روشن است که آزادی مردم ایران  را به چشم خواهی دید

 14. حسین گفت:

   میر حسین عزیز ای شیرمرد دربند، هنوز هم نامت لرزه بر اندام بنیان ظلم می افکند، به امید آن روز که در کنار هم خانه عنکبوت ظالمان را از بنیان بیفکنیم…

 15. Abeeeeeb2 گفت:

  سلامت باشی میرحسین….

 16. یارسبز گفت:

  چرا خبر تهدید میرما را به اعتصاب غذارا سانسور کردید وفقط به گفتن هشدار جدی میرحسین اکتفا کردید اگر خدای ناکرده برای میرما اتفاقی بیافتد شما هم مسئولید !!!!!!خدایا به سلامت دارش یاحسین میرحسین

 17. مصطفی گفت:

  الحمد لله
  این حصر رو باید همون شب که غیر قانونی گفت من برنده شدم انجام میدادند که کشور 8 ماه به آشوب کشیده نشه…

  • B Rakhsh گفت:

   خوب حالا که حصر کردن کودتاچیان چه گلی به سر مازدند. غیرازاینه که از اسمشم میترسین .توکشور مثلا دموکراسیتون طرفو حبس میکنین بازم ازش میترسین .مطمئن باش که عمر حکومت خامنه ای پایان رسیده  وتا چند وقت دیگه اونم مثل صدام وقذافی وبشاراسد فرارمیکنه . به امید ازادی زندانیان سیاسی درودبرموسوی 

 18. علی گفت:

  مطمئنم هم دنیا و هم آخرت آقایان جهنم است چرا که خود و خدایشان که میدانند چه تقلب و کودتائی کردند و بالعکس موسوی و رهنورد عاقبت به خیر شدند هم نزد مردم و هم در پیشگاه خداوند . برعکس نظر بعضی ها که دو روز دنیا و نتایج کوتاه مدت آنرا می بینند من قطع به یقین دارم در تاریخ مدت ده سال و بیست سال یک نظر یک خطی در کتابها خواهد بود که مردم چه قضاوتی از شخصیتها دارند و نظر مردم هم در مورد استقامت میر عزیز روشن است و نفرینها هم که روانه زورمداران است نیز روشن است و 20 سال دیگر در چنین ایامی همه ما زیر خاکیم و……

 19. Ali551 گفت:

  خبر تهدید به اعتصاب غذای میر در بند صحت دارد یا خیر؟ 

 20. sabz88 گفت:

  در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ،سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

  ممنون از زحمات کارکنان سایت وزین کلمه،دوستان همراه سبز میرحسین عزیز از ما چه میخواست او میگفت که آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است و براستی که اینگونه است .اگر در سال 88 جنبش پیروز شده واقعه 57 دوباره تکرار میشد یک انقلاب احساسی و پوچ بدون آگاهی و عقلانیت ،اما هر چه زمان به جلو میرود سره از ناسره جدا میشود ،آنان که بدنبال منافعی تخم مرغ هایشان را در سبد جنبش گذاشته بودند کم کم فهمیدند که اینجا جای این دغل بازیها نیست و بلعکس کسانی که به دنبال حق بودند و در اوایل سبزها را جور دیگری میدیدند با مشاهده این روند به ما پیوستند ما اکنون قوی تر هستیم ،چون آگاه تریم و میتوانیم مردم را آگاه کنیم و مطمئنم که میرحسین عزیز و همه عزیزان در بند از ابتدا پیش بینی همه سختی ها و حصرها را کرده بودند ولی با ایمان قدم در این راه گذاشتند که خدا با صابران است.

  یــــــــــــــــــــــاحسیــــــــــــــــــــــــــــــن************میــــــــــــرحسیــــــــــــــــــــــــن

 21. سامان گفت:

  چرا هميشه خبرها رو تلطيف ميكنيد و بيرون ميديد؟ فكر ميكنيد آشوب به پا ميشه اگر خبرها رو كامل و به همون شدتي كه هست اعلام كنيد؟ نه خيالتون راحت، ملت رو حسابي سر جاشون نشوندن.  نذاريد 10 سال ديگه خبرهاي واقعي امروز در بياد. همونطور كه اگر تقلب سال 84 كامل رو ميشد الان وضعيت بهتر از الان بود. چرا هميشه تو اين مملكت بدبخت خبرهاي واقعي وقتي در مياد كه ارزشي نداره؟؟

 22. سامان گفت:

  چرا هميشه خبرها رو تلطيف ميكنيد و بيرون ميديد؟ فكر ميكنيد آشوب به پا ميشه اگر خبرها رو كامل و به همون شدتي كه هست اعلام كنيد؟ نه خيالتون راحت، ملت رو حسابي سر جاشون نشوندن.  نذاريد 10 سال ديگه خبرهاي واقعي امروز در بياد. همونطور كه اگر تقلب سال 84 كامل رو ميشد الان وضعيت بهتر از الان بود. چرا هميشه تو اين مملكت بدبخت خبرهاي واقعي وقتي در مياد كه ارزشي نداره؟؟

 23. Mohammad-shdegh گفت:

  جامعه ای که براساس ترس و ارعاب اداره شود جامعه ای یزیدیست .حصر موسوی منتخب واقعی ملت و رئیس جمهور مردم ایران و همسر خردمندش
  و کروبی نستوه ، یاد آور سیاستی است که بنی امیه  و آل مروان و بنی العباس در مورد امامان معصوم و شیعیان نزدیک به آنان اعمال می کردند.محدودیت هایی که امام سجاد داشتند، حصر و زندانی که برامام کاظم موسی بن جعفرصلوات الله علیه در حاکمیت هارون اعمال گردید، حصر و زندان و محدودیت هایی که متوکل بر امام هادی روا داشت و بازداشت های خانگی امام حسن عسکری علیهما السلام در شهرک نظامی سامرا تحمل کردند با بازرسی های بی موقع  خانگی ، به تمام  همین مواردی است که امروز توسط حاکمیت و والی نامشروع و جائر اعمال می گردد. با این تفاوت که در آن روزگار مردم در بی خبری کامل بسر می بردند و امروز علی روس الاشهاد این جباریت ها در منظر جهانیان روی می دهد و نظام = خامنه ای  سراپا فساد از این دریدگی و رسوایی شرم هم نمی کند.اف بر حاکمیت و باورها و ماموریت های پنهان آنان.امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که موسوی و هم اندیشانش بسیار پیشگام تر ازوالی جائر و مخوف و مستبد بوده و هستند.باورهای آنان علمی تر ، کارشناسانه تر، واقعی تر، مردمی تر، مذهبی تر، خداپسندانه تر، افتخارآمیزتر،آزاد ترونزدیک تر به خواسته های ملت بوده است  . و نظام و جنود و بیت تبهکارش  بنا برعرف جهانی ، خرد جمعی و شرع مقدس هیچ گونه مشروعیت دینی ، اخلاقی ، قانونی ندارند. ارکان حاکمیت این تبهکاران بر فضیلت دادن ظلم ، فساد، تبذیر ، هرج و مرج در قانون، چاپلوسی ، نصب بی عرضگان چپاولگر درنده برمصادر امورمردم و استبداد رای  نهاده شده است.
  برای خروج از این فاجعه و فساد عظیم ، عزم ملی ، خروش عمومی ، تحریم دینی ، استقامت اسلامی،فریاد های پیگیر در هرچه رسواتر کردن اشرار از صاحب منصبان  و وظیفه شناسی عالمان  و مراجع دینی لازم است. امروز روز صبر بر ستمکاری و تحمل بیدادگری نیست.امروز فصل بیداری ملت ها می باشد.فصل استبداد زدایی است ونیز،
  بدانیم امروز دورانی نیست که در منظر بشریت یزیدیان بتوانند جولان دهند  مگر بر ملتی خاموش ، زبون و بی هویت  که خوشبختانه تاریخ نشانگر این نیست که ملت ایران اینچنین باشند. یا حسین (ع) میر حسین.

 24. Ebi گفت:

  روزی نیست که به یادشان نباشیم…یا حسین میرحسین. درود بر رهنورد. درود بر کروبی

  • Forotan گفت:

   چه زیبا گفته اند : روح های بزرگ را از دو جامیتوان شناخت : یکی از نیاز بیش تر شان و یکی از درد های بیش ترشان . میر حسین موسوی ، زهرا رهنورد ، کروبی روح های بزرگ زمان ما اند که باید قدر شانرا بدانیم . 

 25. Kamran گفت:

  چه زیبا گفته اند : نیاز های بزرگ را از دو جا میتوان  شناخت  ، یکی از نیاز ها ی بیشتر، ودیگر از درد های بیشتر ! بدون شک  درخت قامتانی مثل میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی و…. که اسطوره های تاریخ ما اند باید با شجاعت و سپاسگذاری قدر دانی کنیم .  

 26. Ghanbari Mahmud گفت:

  سلام بر مي بزرگ يگانه مرد بي همتا كه دلاورانه و حسين وار ايستادگي ميكند

 27. شب غم گفت:

  خیلی عجیبه که مردم هنوز فکر می کنند میر حسین خیر خواه اونا بوده  پایان این جهل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟
  عده ای خیال میکنند اگه با نظام مخالف باشند بزرگ می شوند  زهی خیال باطل 
  دوستان امروز استکبار بر شتر جهل شما سوار است  مراقب باشید

  • Omidvar گفت:

   شب غم، من هم از خودم ميپرسم پايان اين جهل كجاست؟ ايا انچنان هاله نور كورتان كرده وشعارهاى توخالى گيجتان كرده كه واقعيات را نميبينيد، چه كسى بر تخت نشسته و چه كسى در حصر؟
    بعله، استكبار داخلى هم بر شتر جهل شما سوار است. ضالم پشتش به جهل شما گرم است كه سر ها بر دار كند و آزادگان در بند.

 28. Mohandes گفت:

   حکومت فعلی یکی از دیکتاتورترین حکومتهای دنیا است. حتی وضع برمه که یکی از مثالهای کلاسیک دیکتاتوری است هم از ما بهتر است. حکومت فعلی را فقط میشود با کره شمالی  مقایسه کرد. من دیگر هیچ امیدی به اصلاحات ندارم. ایران نیازمند یک انقلاب دیگر است. با وضعیت وخیم اقتصادی و سیاسی به سرعت به سمت یک انقلاب دیگر حرکت میکنیم.

 29. azady گفت:

  اقای به اصطلاح انسان که شب غم بهت نمیاد بیشتر به کبکی میمانی که سر خود را به خاطر ندیدن بریده ای اقا جان این همه مشکلات معیشتی و معنوی موجود از نظر شما شتر جهالت است ها شا به این کج فهمی هاشااااااااااا

  • Mirhousein گفت:

    به نظر من وقتشه که دوباره مثل سال 88 مردم با ایمان بلند بشن و تا سرنگونیه این رژیم کافر ادامه بدن حتی اگه شهید زیاد بدیم ولی بالاخره پیروز واقعی ما مردمیم (مرگ بر دیکتاتور)