سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره فوت ستار بهشتی...

بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره فوت ستار بهشتی

چکیده :ستادحقوق بشر قوه قضاییه با صدور بیانیه ای از عزم جدی دستگاه قضایی کشور برای برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض با مقصر یا مقصرین مرگ ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس خبر داد....


ستادحقوق بشر قوه قضاییه با صدور بیانیه ای از عزم جدی دستگاه قضایی کشور برای برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض با مقصر یا مقصرین مرگ ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه؛ در این بیانیه با تاکید براینکه هر فردی که قصورا یا تقصیرا در این واقعه دخالت داشته است، مورد پیگرد سریع، قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت، آمده است که با دستور قاطع و ویژه آملی لاریجانی تمام ابعاد قضیه تحت بررسی دقیق قرار گرفته است که نتایج آن بزودی اعلام خواهد شد.

متن کامل بیانیه ستادحقوق بشر قوه قضائیه به این شرح است؛

ستادحقوق بشر جمهوری اسلامی ایران پیرو گزارش های دریافتی درمورد فوت آقای ستار بهشتی در زمان تحقیق از وی در اداره پلیس، این مسئله را با جدیت کامل پیگیری کرده و خوشبختانه با دستور قاطع و ویژه حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه، تمام ابعاد قضیه تحت بررسی دقیق قرار گرفته است که نتایج این تحقیقات به زودی از سوی سخنگوی قوه قضائیه و سایر مسئولان ذیربط به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

برهمین اساس هر فردی که قصورا یا تقصیرا در این واقعه دخالت داشته، سریع، قاطع و بدون اغماض از سوی دستگاه قضایی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت .

در جمهوری اسلامی ایران حقوق همه شهروندان، حتی متهمین و دستگیر شدگان، طبق قوانین حاکم بویژه مقررات قانون احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی مصوب سال 1383 و دستور العمل اجرایی آن، محفوظ بوده و خواهد بود.

ستادحقوق بشر امیدوار است که پیگیری سریع و قاطع این پرونده نمونه روشنی از عزم جدی تشکیلات قضایی برای برخورد با هرگونه تخلفی از اجرای قانون و رعایت حقوق شهروندان باشد.

مطالب مرتبط:

سبزهای گمنام/ بازداشت و ضرب و شتم ستار بهشتی، فعال مدنی

جنایت در زندان/ تماس ماموران با خانواده ستار بهشتی: قبر بخرید و فردا جنازه را تحویل بگیرید

ادامه رفتار غیر مسئولانه حاکمیت درباره سرنوشت یک زندانی/ تصویر شکایتنامه ستار بهشتی از شکنجه در زندان

شهادتنامه ۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰: ستار بهشتی شکنجه شده بود

بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان دانش آموختگان ایران در محکومیت قتل ستار بهشتی

بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید در محکومیت قتل “ستار بهشتی”

تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی/ احمد توکلی: مرگی اتفاق افتاده و قوه قضاییه باید توضیح دهد

واکنش ۴ وبلاگ نویس اصولگرا به سکوت حاکمیت درباره ستار بهشتی: پاسخگو باشید


21 پاسخ به “بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره فوت ستار بهشتی”

 1. mahmoud گفت:

  ببینیم و تعریف کنیم.  تا حالا تجربه  نشان داده  بازجویان  از7 دولت  ازادند وجان ومال وناموس  مخالفین در دست انهاست .   هدف از این  اظهارات   زهر  جنایت  انجام شده را  تخفیف  دادن و دامن نظام را از ان جدا کردن  است.و با گذشت زمان اصل موضوع را به فراموشی کشاندن است . ضمنا چون این جنایت  انعکاس داخلی وجهانی  گستردهای داشت  این اظهارات  بیان میشود وگرنه  سکوت  مینمودند .       لازم به ذکر است  این انعکاس گسترده   در مورد این جنایت     حقیقتا  مدیون  سایت وزین    کلمه     است  درود بر  شما   

 2. Mokhtar10m گفت:

  ستاد حقوق بشر قوه قضائیه تشکیلاتی برای سرپوش گذاشتن بر جنایان دوسشتان و همفکران و همراهان این ستاد در بازداشتگاها است و لا غیر اینهمه جنایت ستاد کجاست . این ستاد مانند نهادهای موازی داخلی است برای نهادهای خارجی و کارکردش سرپوش گذاشتن بر جنایت است و لا غیر 

 3. نادر گفت:

  كي قاطع و درست عمل كرديد كه اين دوميش باشه ! عوام فريبي تا كي 
  بر كسي پوشيده نيست كه اين گونه جنايات نهادينه شده و كسي پاسخ گو نيست ! 

 4. Mohamad گفت:

  اینها خودشان را مسخره کردهاند چون این خود اقای لاریجانی جانی است که باید محاکمه شود ….

 5. من گفت:

  انشاالله که این اتفاق بیفتد. مرگ این کارگر وبلاگ نویس باعث رنج ما ملت صلح جوی ایران است.

 6. Qm گفت:

  آقای لاریجانی شما خود مقصرید و با این بیانیه‌های تکراری و بی نتیجه مردم را گول نزنید.
  مقصر شما برادران و رئیس همیشه طلب کارتان هست که این کشور رو به اینجا کشانده‌اید.
  داستان این بیانیه‌ها بعد از هر اتفاق این چنینی تکراری و نخ نماست…

 7. Al گفت:

  اول فکر کردم ماهیت لطیفه داره!
  بعد فکر کردم حتما آقا دستور داده!
  تو موضوعی که کل سیستم قضایی و سپاه و هزار تا نهاد امنیتی و غیره همه کاری میکنن تا بپوشوننش و خانواده بنده خدا رو می کوبن چه کسی جز ایشون می تونه و جرات صدور دستور پیگیری رو داره. واقعاً تلخه. آخره این پیگیری ها هم که مانند گذشته روشنه شایدم تاریکه!

 8. Mohamad گفت:

  خودتون کشتینش حالا هم میخواید قضیه رو با محکوم کردن دوتا سرباز صفر تحت امر خودتون ماستمالی کنید.
  این اولین بارتون نبوده اخرین بارتون هم نیست
  این مورد لو رفته وگرنه خدا میدونه چقدر ادم منتقد ومخالفتون رو زندانی،شکنجه یا کشتید.

 9. Mohamad گفت:

  حالا که کشتید کاشکه حداقل میگذاشتید جنازه ان مرحوم محترمانه و در حضور خانواده و مادر پدرش تشییع و دفن شود.

 10. Mohamad گفت:

  فرضا که این بنده خدا به خاطر تخطی از قانون شما  شکنجه و  در اثنای این شکنجه کشته شده باشد سعی کنید حداقل یک ذره از مسئولیت پذیری را از دیگر  دولتها و کشورها و سازمانها یاد بگیرید و مسئولیت کاری که زیردستتان مرتکب شده را بر عهده بگیرید .اقای لاریجانی این   جنایت و جنایتهای قبل از این مسئولیت کاملش بر عهده شماست.سعی نکنید از زیر بار این جنایت و جنایتهای قبلی  فرار کنید و ان را به گردن نهادهایی بیندازید که همه انها زیر مجموعه شما و تحت امر شما هستند.حداقل کاری که با کشته شدن یک انسان در زیرمجموعه تان می توانید انجام دهید استعفای کاملتان از تمام نهادهای حکومتی است.اگر این اشتباه  و تخطی از قانون است پس چرا فقط در ایران اینهمه ادم اشتباهی کشته یا زندانی یا شکنجه می شوند.حداقل از مدیر بی بی سی یا رئیس سیا یاد بگیرید و استعفا کنید.

 11. محمد گفت:

  در جمهوری اسلامی ایران حقوق همه شهر وندان حتی متهمین و دستگیر شد گان طبق قانون حاکم به ویزه مقر رات
  قا نون احترام به ازادی های مشروع و حفظ حقوق شهر وندان و مصوب … محفوظ بوده و خواهد بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  نمی دانم خواب می بینم یا هیپنو تیزم شده ام تورو خدا اخر دروغ به این بزرگی .. بخدا گوبز وزیر المان  شاگرد این ها هم  نمی توان باشد

 12. محمد گفت:

  ارو پا هم باید حقوق بشرش بیاید جلوی این ها لنگ بیندازد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Mohamad گفت:

  البته مطمئنا همانطور که در این نامه به ان اشاره شده ستار بهشتی بر طبق قانون شکنجه و کشته نشده است.بلکه بر طبق مصلحت سنجی های اقای لاریجانی همان طور که به احمدی نژاد هم در نامه  تذکر داد شکنجه و کشته شده است.

 14. حمزه گفت:

  راستی!
  ستاد حقوق بشر ایران از خواب بیدار شد .لطف کنید به وضع دیگر زندانیهاونفراتی که در حصر هستند هم رسیدگی کنید .تا دوباره خوابتان نبرده

 15. Ali123 گفت:

  خندیدیم خیلی با نمک بود حالا این بیانیه رو کی دقیقا نوشته؟ مرتضوی که بنده خدا نمی تونه باشه. چون اون بعد از پیگیری خیلی قاطع! ماجراهای کهریزک طفلی ارتقای مقام گرفت رفت یه جای بهتر. الان هم حتما این بیانیه رو خونده قهقهه زده.

 16. Nima_amin گفت:

  i remember in koy daneshgah event when velayat madaran they killed our brothers and sisters ,at the end one was sentenced for stolen razor machine .it was very ridiculous.let see how this one goes?  

 17. Barandaznarm گفت:

  آقا لطفا ببینین ریش تراشش را هم کی برده , اسمش رو اعلام کنین مردم بدونن

 18. کوروش کبیر گفت:

  ما ایرانی ها مثل آب خوردن فریب می خوریم. بجای اینکه پلیس فتا یا فرمانده نیروی انتظامی که مسئول کشتن آن جوان بوده اند پاسخ بدهند  بجای آنها یک واحد آویزون قوه قضاییه بنام ستادحقوق بشرقراراست پاسخ بدهد یعنی همان فردی که می گفت “ما اصلا درایران زندانی سیاسی نداریم”. جالب اینکه این خبرمسخره توسط گروه ها ورسانه های اپوزیسیون با شادی وشعف پخش می شود. واقعا که ما ایرانی ها نوبرش راآورده ایم!!!!!!

 19. GOLAKAM گفت:

  خانه ام آتش گرفته است آتشی جانسوز

 20. hamid54 گفت:

  خدائیش خوبه دوستان. همین کار رو هم چن سال پیش از قوه قضائیه نمیشد انتظار داشت. می کشتن و گوش از گوش خبر نمی شد. به بهای خون جوونایی مثل بهشتی و شهدای 88 بالاخره انشالله شاهد یه تغییراتی در سیستم هستیم. 

 21. مصطفی گفت:

  همانطور که پیامبر اکرم فرمود:حکومتی که مردمش با ترس و لرز چه برسد به شکنجه و قتل حق خود را از حاکمان گیرند حکومت ظلم و جور است .