سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی/ احمد توکلی: مرگی اتفاق افتاده و قوه قضاییه ب...
» بجای سخت گیری به وبلاگ نویسان با صاحب منصبان فاسد برخورد کنید

تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی/ احمد توکلی: مرگی اتفاق افتاده و قوه قضاییه باید توضیح دهد

چکیده :نایب رئیس مجلس از تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد و خواستار ارائه گزارش هر چه سریعتر این کمیسیون شد. احمد توکلی گفت: توصیه می کنم بجای سخت گیری به وبلاگ نویسان به دنبال مسئولان و صاحب منصبان فاسد و متهم به فساد باشید که اینگونه بلاها را به سر مردم می آورند....


کلمه- گروه اجتماعی

پس از پنج روز سکوت و بدنبال اعتراض نماینده تهران به سکوت مسئولان قضایی و امنیتی، نایب رئیس مجلس از تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد و خواستار ارائه گزارش هر چه سریعتر این کمیسیون شد.

در جلسه امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در پی تذکر احمد توکلی نماینده مردم تهران نسبت به سکوت دستگاه قضایی و وزارت خارجه در پی انتشار خبر در رسانه های غیر حکومتی و خارجی پیرامون مرگ ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی ، محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس از پیگیری مجلس در این زمینه خبر داد.

احمد توکلی در نطق میان دستور به مساله مرگ ‘ستار بهشتی’ پرداخت و خواستار ‘ارائه توضیحات دستگاه قضایی و اطلاعاتی کشور’ در این‌خصوص شد.

وی گفت: به جای برخورد با رسانه‌ها با آن مسئولین فاسدی که وضع معیشتی مردم را سخت کرده‌اند، برخورد کنید.

نسیم آنلاین نوشت: احمد توکلی در نطق میان دستور با اشاره به استقبال رسانه‌های ضدانقلاب از مرگ ‘ستار بهشتی’، خواستار ‘ارائه توضیحات دستگاه قضایی و اطلاعاتی کشور’ در این‌خصوص شد و گفت: به جای برخورد با رسانه‌ها با آن مسئولین فاسدی که وضع معیشتی مردم را سخت کرده‌اند، برخورد کنید.

در همین حال خبرگزاری مهر به نقل سخنان این نماینده مجلس پرداخت و نوشت: تو کلی همچنین با اشاره به مرگ یک وبلاگ نویس به نام ستار بهشتی که به دلیل اهانت به برخی مسئولان و درج فراخوان در وبلاگ خود زندانی شده و در زندان فوت کرده است، گفت: این اتفاق باعث شده است که رسانه‌های خارجی در روزهای اخیر موضع گیری هایی را در این خصوص داشته باشند .

وی ادامه داد : دولت های خارجی در این باره غوغا به پا کردند چرا وزارت خارجه و دستگاه قضایی در این خصوص توضیح نمی دهند ، مرگی اتفاق افتاده و باید توضیح داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه قوه قضائیه باید با مقصران این امر برخورد کند، بیان کرد: توصیه می کنم اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجه این موضوع را پیگیری کنند و گزارش آن را بدهند.

وی با بیان اینکه باید سعه صدرمان را افزایش دهیم، به رفتار حضرت علی (ع) با خوارج اشاره کرد.

رئیس سابق مرکزی پژوهش های مجلس با بیان اینکه فراخوان یک وبلاگ نویس چقدر می تواند تاثیر داشته باشد، ادامه داد: چرا با اینگونه اقدامات برای نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه ایجاد کرده و آبروی شهدا را می برید.

توکلی گفت: توصیه می کنم بجای سخت گیری به وبلاگ نویسان به دنبال مسئولان و صاحب منصبان فاسد و متهم به فساد باشید که اینگونه بلاها را به سر مردم می آورند.

ابوترابی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در این خصوص گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را بررسی کرده و در ان خصوص کمیته ای تشکیل داده است .

وی از علاءالدین بروجردی رئیس این کمیسیون خواست گزارش تحقیقات درباره این ادعا هرچه سریعتر تهیه و به مجلس ارائه شود.

از سوی دیگر، مهدی کوچک زاده نماینده تهران و از حامیان احمدی نژاد، نیز در اعتراض  به سخنان توکلی گفت:وقتی موضوعی رسیدگی می شود چرا فردی به خود اجازه می دهد از تریبون این موضوع را مطرح کند.

سه شنبه هفته گذشته خواهر ستار بهشتی در گفت و گو با کلمه خبر داد نیروهای امنیتی با آنها تماس گرفته و گفته اند که قبر بخرند و برای تحویل جنازه ستار بهشتی مراجعه کنند.

اکنون  پنج روز از آن زمان می گذرد و در حالی که خانواده ستار بهشتی به جایی نامعلوم منتقل شده اند، نه امکان تماس با آنها وجود دارد و نه مسئولان و دستگاه های رسمی در این باره پاسخگو بوده اند. خبرهای غیر رسمی مبنی بر دفن پیکر او در قبرستان رباط کریم هم در اینترنت منتشر شده که مسئولان رسمی نه درباره آنها توضیحی ارائه داده اند و نه درباره سرنوشت کسی که با دست خود او را به زندان اوین برده اند و حالا می گویند جنازه اش تحویل خانواده شده است.

41 زندانی  سیاسی در شهادت نامه ی خود با تایید شکنجه این وبلاگ نویس آورده اند: وی در حضور افرادی در بند ۳۵۰ اظهار داشته که در مقر پلیس امنیت از سقف آویزان شده و درهمان حال مورد ضرب و شتم قرار گرفته است سپس پلیس دست و پاهای وی را به صندلی بسته و مجددا وی را مورد ضرب و شتم قرار داده است. درمواقعی دست های وی را با دستبند بصورت قپانی بسته و کتک می زدند و در مواقعی دیگر وی را بر روی زمین انداخته و با پوتین ضربه های شدیدی به سر و گردن وی وارد می کردند در ضمن این شکنجه ها، زشت ترین فحش های رکیک ناموسی نیز نثار وی می شده است و مکررأ تهدید میکردند که وی را می کشند. زمانی که ستار به بند ۳۵۰ آورده شد آثار شکنجه در تمام قسمت های مختلف بدنش مشهود بود و وی در شرایط کاملا دردناک و مجروحی قرار داشت. صورت وی زخمی، سر او متورم، مچ دست های او کبود شده بود و آثار آویزان شدنش از سقف روی مچ های او به چشم می خورد. در بخش هایی از بدن وی از جمله دور گردن، شکم و کمر وی آثار ضربه و کبودی دیده می شد.

روز گذشته تلاش های خبرنگار کلمه برای کسب خبر از دفتر دادستانی کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه به نتیجه نرسید و منشی دفتر اظهار کرد در صورتی که پرسشی مطرح باشد، محسنی اژه ای در نشست خبری خود به آن خواهد پرداخت.

جریان مرگ در زندان های کشور مساله تازه ای نیست، جدای از مرگ هدی صابر پس از اعتصاب غذا، محسن روح الامینی، محمد کامرانی، امیر جوادی فر، رامین آقازاده قهرمانی و پیش از آنها زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، اکبر محمدی، امیدرضا میرصیافی و بسیاری دیگر که در این فهرست از قلم افتاده اند، در زندان های کشور فوت کرده اند و تاکنون کسی مسئولیت آن را به عهده نگرفته و درباره جان این زندانیان پاسخگو نبوده است.


9 پاسخ به “تشکیل کمیته ویژه بررسی مرگ ستار بهشتی/ احمد توکلی: مرگی اتفاق افتاده و قوه قضاییه باید توضیح دهد”

 1. Omid گفت:

  باز دوباره کمیته ماستمالی تشکیل شد. گیرم که مقصر رو پیدا کردید یکی میشه مثل مرتضوی. میشه رئیس یه جایی بهتر از زندان. 

 2. سبز گفت:

  به نظر من ما در حال حاضر یک سیستم مستقل در کشور نداریم چه دولت چه مجلس چه قوه قضاییه بهمین دلیل وقتی در سیستمی با پیشینه این چنینی (بسیار درخشان!!!!!)که مثلا جمشید بسم الله هرروز بالای چهارپایه قیمت ارز را تعیین میکرده  یا خود وزیر بهداشت میگه یک چهارم ارز داروها در طول یک سال پرداخت نشده بیایید بیهوده منتظر معجزه نباشیم احتمال دارد این جنایت کار اجنه صهیونیست باشد که انشا الله در مجلس جنگیری مشترک 3 قوه محاکمه خواهد شد.

 3. من گفت:

  من که وبلاگ این وبلاگ نویس را ندیده ام اما بر فرض توهین به مقامات آیا باید کسی را شکنجه کرد و به قتل رساند؟ جرم توهین شکنجه و مرگ است؟ این خبر وجدان انسان را به درد می آورد. داخلی و خارجی هم ندارد! یک لحظه خودتان را به جای خانواده مرحوم ستار بهشتی بگذارید تا عمق رنج و درد را درک کنید. مسئله اصلا سیاسی نیست بلکه یک مسئله انسانی است.

 4. ایران برقرار گفت:

  آقای احمد قابل نیز جزو کسانی بود که در ماجراهای پس از انتخابات 88 در زندان به امراض گوناگون مبتلا شد و پس از  تحمل درد ورنج بسیار بیرون از زندان شهید شد. 

 5. مادر سبز گفت:

  علاالدین بروجردی که خودش جزو همون مسئولین فاسده که توکلی به ان اشاره کرد !! حالا به عنوان رئیس کمیسیون امنیت می خواهد این قتل در اثر شکنجه را پیگیری کند ؟ مطمئن باشید که این پرونده هم به سر نوشت پرونده ی قتلهای دیگر در زندانها دچار می شود اینا مردم را ابله فرض کردند! و حاکمینی که مردمشان را ابله فرض کنند سرنوشتی جز سرنوشت قزافی و اسد و در بهترین شکل مبارک نخواهند داشت

 6. Mansoor H35 گفت:

  من خوداصلاح طلب هستم.چرا آقای خاتمی ،جبهه مشارکت،آقای رفسنجانی و …درباره ی این قتل فجیع موضع نمی گیرند؟

 7. Ethuu گفت:

  مطمئن باشید اب از اب تکون نمیخوره.

 8. payameomid گفت:

  محمد جان ! دوست نادیده ی من ! سخنت را می پذیرم اما جز این است که تنها خداوند است که می تواند شهامت جسارت وتوان لازم برای حرکت بسوی تغییر را به این قوم بدهد ؟ این قوم سرخورده و دلمرده است و تنها امید است که زنده اش می کند. آنهم امید به خداوند ! بیائید از او بخواهیم که توان حرکت شهامت گذر از ترس و جسارت بیرون آمدن از پیله برای دادخواهی ومطالبه ی آزادی را به ما عطا فرماید.

 9. مصطفی گفت:

  از این مجلس به زور یک یا دو صدا انهم با صدها اعتراض  درخواهد امد که هیچ اثری ندارد و بهانه همیشگیشان برای تداوم ظلمها و جنایتها حفظ نظام و بالاخص شخص شخیص رهبری خواهد بود.اینها جرات ندارند مگر اینکه بی بی سی و مانند ان از ماجرا مطلع شود.بگذارید حقوقشان مانند کارگرانی مثل ستار 3 ماه قطع شود ببینید ایا باز هم همین نمایندگان ساکت خواهند بود یا نه؟