سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تهدید زندانیان سیاسی زن اعتصاب کننده به لغو ملاقات و انتقال به سلول انفرادی...

تهدید زندانیان سیاسی زن اعتصاب کننده به لغو ملاقات و انتقال به سلول انفرادی

چکیده :در پنجمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن مقامات زندان اوین از جمله معاون، رییس حفاظت زندان، معاون قضایی، زندانیان اعتصاب کننده را به دفتر بند زنان احضار کرده و از آنها در خواست کردند که تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند، در غیر این صورت ممنوع الملاقات شده و به سلول انفرادی منتقل خواهند شد....


در پنجمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن مقامات زندان اوین از جمله معاون، رییس حفاظت زندان، معاون قضایی، زندانیان اعتصاب کننده را به دفتر بند زنان احضار کرده و از آنها در خواست کردند که تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند، در غیر این صورت ممنوع الملاقات شده و به سلول انفرادی منتقل خواهند شد.

به گزارش کلمه، در پی یورش روز سه شنبه ی نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین به بند زندانیان زن سیاسی که با هتک حرمت و آزار جنسی آنها همراه بود، تعدادی زندانیان این بند دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زدند.

تا کنون 8 نفر از زندانیان سیاسی زن از جمله بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند و و راحله ذکایی و محبوبه کرمی نیز دیگر در اعتصاب غذا حضور ندارند.

زندانیان اعتصاب کننده ضمن اعتراض دوباره به رفتار توهین آمیز و تهدید آمیز همراه با هتک حرمت به زندانیان زن از مسوولان زندان خواسته اند به جای تهدید ها ماموران خاطی بازرسی را مورد مواخذه و تنبیه قرار دهند.

پس از این دیدار همه 33 زندانی سیاسی زنی که پیش از این نامه اعتراضی نسبت به سوء رفتار و تعرض صورت گرفته خطاب به رییس زندان اوین نوشته بودند در دفتر زندان حضور یافتند و اعتراض مجدد خود را اعلام کردند. مقامات زندان علی رغم تهدید های اولیه در پایان قول رسیدگی به شکایت های مطرح شده را دادند.

انتقال تعدادی از زندانیان اعتصاب کننده به بهداری

بر اساس گزارش های رسیده به کلمه دو روز پیش نیز تعدادی از اعتصاب کننده گان از جمله مهسا امر آبادی، شیوا نظر آبادی، نسیم سلطان بیگی، ژیلا بنی یعقوب به دلیل افت شدید فشار به بهداری زندان منتقل شدند.


یک پاسخ به “تهدید زندانیان سیاسی زن اعتصاب کننده به لغو ملاقات و انتقال به سلول انفرادی”

  1. Nashenas گفت:

                                   مبارزه ادامه دارد!
    شما عزیزان در خط اول مثل همیشه قرار دارید.
    مقاومت را ادامه دهید که سحر نزدیک است.