سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای ۹ زندانی سیاسی زن در اوین در اعتراض به یورش گارد ویژه...
» شعار "یاحسین میرحسین" و مرگ بر دیکتاتور" در جواب بازرسی بدنی توهین آمیز

اعتصاب غذای ۹ زندانی سیاسی زن در اوین در اعتراض به یورش گارد ویژه

چکیده :تا کنون ۹ نفر از زندانیان سیاسی زن از جمله بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی و راحله زکایی در اعتراض به این اقدام ماموران حفاظت -اطلاعات زندان دست به اعتصاب غذا زدند....


در پی یورش روز سه شنبه ی نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین به بند زندانیان زن سیاسی که با هتک حرمت و آزار آنها همراه بود، تعدادی زندانیان این بند دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، حمله کنندگان به بند بانوان که شامل حدود 20زن از نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین بودند با ورود به حریم خصوصی و شخصی زندانیان سیاسی باعث بر هم زدن نظم و سلب آسایش آنان شده و پس از یورش به بند سیاسی بانوان زندانیان را به شکل توهین آمیزی بازرسی بدنی کردند.

 اعتراض فائزه هاشمی

این اقدام با واکنش اعتراضی فائزه هاشمی که در حال حاضر نماینده و وکیل بند زندانیان و سایر زندانیان سیاسی زن است، مواجه شد.

براساس این گزارش، ماموران حفاظت سپس زندانیان سیاسی را به حیاط کوچک بند هدایت کرده و برای ساعتی همه زندانیان سیاسی را در فضای کوچک و نامناسب محبوس کرده و شروع به تفتیش وسایل شخصی آنان کردند که این حرکت با واکنش زندانیان زن روبرو شد.

شعار یا حسین میرحسین زندانیان

برای نشان دادن اعتراض خود به ماموران امنیتی و حفاظتی زندان اقدام به سر دادن شعار “یا حسین میر حسین”، “مرگ بر دیکتاتور”، “موسوی زنده باد کروبی پاینده باد” و سرودهای “ای ایران”، “یار دبستانی” و “نه خارم نه خاشاک” کردند.

این یورش  هم چنین با واکنش اعتراضی زندانیان از جمله اعتصاب غذای جمعی از این زنان سیاسی همراه شده است.

 اعتصاب غذای  ۹ زندانی سیاسی

تا کنون 9نفر از زندانیان سیاسی زن از جمله بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی و راحله زکایی در اعتراض به این اقدام ماموران حفاظت -اطلاعات زندان دست به اعتصاب غذا زدند.

زندانیان سیاسی زن خواستار عذرخواهی رسمی رییس زندان اوین و مسوولان اداره حفاظت این زندان و همچنین ارایه ضمانت هایی از سوی آنان مبنی بر عدم تکرار چنین رفتارهای شده اند.

 نام مامورانی که هتک حرمت کردند چیست؟

به گفته تعدادی از زندانیان دردی زاده و سلامی از جمله مامورانی هستند که با شیوه های غیراخلاقی و توهین آمیز در هنگام تفتیش بدنی، اقدام به آزار جنسی و بدنی زندانیان کرده اند.

بند بانوان زندان اوین تنها بندی است که زندانیان زن در آن نگهداری می شوند و اتهام این زندانیان، سیاسی است.

گفته می شود پس از شروع به کار علی اشرف رشیدی به عنوان رییس زندان اوین فشارها به زندانیان سیاسی افزایش یافته است. این فشارها طی هفته های گذشته با سخت گیری برای اعزام و درمان زندانیان سیاسی، بازرسی های بدنی در هنگام خروج و ورود و اجازه دخالت ماموران امنیتی در امور زندان تشدید و این امر سبب نارضایتی و نگرانی زندانیان سیاسی شده است.


10 پاسخ به “اعتصاب غذای ۹ زندانی سیاسی زن در اوین در اعتراض به یورش گارد ویژه”

 1. من گفت:

  رشیدی باید از خودش بپرسه که آخر آخرش چی می تونه بکنه؟!!!! این اعمال مذبوحانه زندانبان ها ناشی از ترس اینها از محاکمه آتی به دست ملت است. دوره استالین ها تمام شده!

 2. نرگس گفت:

  فائزه خانم اهل اعتصاب نیستن؟

  • amin گفت:

    شما خودت اهل اعتصاب هستی؟

  • Alimohmad_d گفت:

    فائزه خانوم اهل جنگ هستن.حالا مثلا نسرین ستوده که اعتصاب غذا کرده امثال شما چه گلی به سرش زدید؟!
   نمیدونم در مورد ادم هایی مثل شما چی میشه گفت.فقط دنبال همین چیز ها هستید که کی دزد ، کی فلان و به کی تهمت بزنید.حالا اون خانوم رهنورد که ششصد روز در حصر بود مثلا امثال شما اومد…..!!

 3. علی گفت:

  این حکو مت استبداد ی و متحجر عزم خودش را جزم کرده تا به کار های نا شایست زندانیان را خرد کند و در بیرون هم ترس وحشت بر دگر اندیشان و کسانی که خا منه ای را قبول ندارند بیندازد . مردم هم عزم خودشان را جزم کرده اند تا این شرایط خشن و ویران گر که توسط ولایت مطلقه جهل و سر کوبگرانش برای کشور ایجاد شده را بشکنند 
  یا خصم سر ما به دار اویزد اونگ .. یا ما بکوبیم سر خصم به سنگ

 4. امین م گفت:

  توصیه می کنم حاکمیت ولایت فقیه اسم خیابان “بابی ساندز” در تهران را عوض کند چون مثل همه استانداردهای دوگانه ای که اسیرش شده ایم، از اینگونه مبارزات در خارج حمایت می کنند و در داخل آن را سرکوب. 

 5. علی گفت:

  آقای ارتش سایبری :فائزه خانم همچون پدرش اهل زندان و مبارزه هستند عمل گرا هستند و همچون انگل ها سر سفره حاضر و آماده ننشسته اند و از تلاش دیگران قرض نمیگیرند و زندگی را اداره کنند و بعد هم همه چیز را فراموش کنند.
  فائزه خانم علیرغم مدت کم حضور در زندان براساس اعلان خانواده زندانیان زن بعنوان نماینده زنان در بند انتخاب شده و خیلی بی آلایش برای همه غذا درست میکند و به همه خدمت میکند.
  البته بعدآ که نوبت روز حسابرسی شد دوباره خیلیها دست به دامان خانواده هاشمی میشوند تا از همین هزینه دادن خانواده هاشمی نیز بهره مند شوند!!!!!!!!!

 6. سبز اندیش گفت:

  این کارها ننگی بر دامن رهبر خود شیفته و قدرت طلب و مجریان و شکنجه گران  مزدورش  در تاریخ خواهد بود و خواهد ماند

 7. Hassan Norani گفت:

  درود بر شیر زنان این مرز و بوم!
  مبارزه در زندانها صورت می‌گیرد!
  زندانیان سیاسی را باید حمایت کنیم!
  برداشت حصر
  و رفراندوم خواست همه ماست!

 8. محمد .مشهد گفت:

       از کلمه یک پرسش دارم خواهشمند است پا سخ دهید . مثلا نوشته اید در حال نمایش 5 دیدگاه از 12 دیدگاه بقیه را جرا نگذاشته اید . سانسور کرده اید