شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.
» پول بیت المال برای دروغ بستن به جنبشی که می‌گویند مرده است

» تلاش دوباره حسینان برای تحریف تاریخ؛ انتشار کتابی درباره کمیته آسیب دیدگان انتخابات

دوشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۱

چکیده : کتاب تحقیقی و پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی که به کمیته پیگیری امور آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات می پردازد، حتی آنقدر ظاهر سازی نکرده که نام کمیته را درست ذکر کند


کلمه – گروه سیاسی:

در حالی که اقتدارگرایان مدعی مرگ جنبش سبز هستند، پس از سه سال بار دیگر مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تحریف حقایق، اقدام به انتشار جعلیاتی تحت عنوان کتابی در خصوص کمیته مشترک میرحسین موسوی و کروبی کرد و سایت نزدیک به علی لاریجانی، رییس مجلس به معرفی این کتاب را در بخش معرفی کتابهایش پرداخت.

این کتاب در حالی منتشر می شود که بسیاری از ناشران بعلت افزایش قیمت کاغذ و مشکلات ناشی از آن قادر به انتشار کتاب های درسی هم نیستند.

خسرو حسینیان که ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی را از سال 1374 بعهده دارد سال گذشته گفته بود که تاکنون نوزده جلد کتاب در رابطه با مسایل بعد از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری منتشر کرده است. وی اعلام کرده است که بیش از 235 هزار جلد از این کتابها به فروش رفته است!

البته ادعای این مقام امنیتی در حالی صورت می گیرد که متوسط شمارگان انتشار کتاب در کشور دو هزار شماره می باشد و بازار کتاب بی رونق ترین بازار در کشور است. در حال حاضر نیز با توجه به گرانی های بی سابقه و بی ضابطه، کتاب جایگاهی در سبد خانوارها ندارد. اما انتشار و توزیع رایگان این کتاب و بسیاری دیگر از کتابهای توجیهی و جناحی با بودجه بیت المال در مرکز اسناد انقلاب اسلامی صورت می گیرد.

متاسفانه کتابهایی که از سوی این مرکز منتشر می شود، آنقدر به دور از واقعیت و تهی از محتواست که حتی صدای افرادی چون سلیمی نمین که خود از نهادهای امنیتی به عرصه فرهنگ و پژوهش آمده را نیز در آورده است. سلیمی نمین با انتقاد از محتوای ضعیف یکی از کتابهای منتشر شده در خصوص نقش عوامل خارجی در انتخابات 88 اظهار کرده بود وقتی کتابی بدون نام نویسنده منتشر می شود این شائبه پیش می آید که سازمانهای اطلاعاتی آن را تدوین کرده اند!

پیش از این نیز مهدی خزعلی فرزند آیت الله خزعلی با انتقاد شدید از جعل اخبار در پایگاه اطلاع رسانی این مرکز نوشته بود: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آن ‌را تحریف می‌کند و خبری کذب منتشر می‌سازد، نمی‌دانم دیگر چه اعتمادی به تاریخ انقلاب تدوین شده توسط مرکز اسناد می توان داشت؟! با این خبر کذب من دیگراعتمادی به اخبار مربوط به مطهری، بهشتی، منتظری، قدوسی، طالقانی، شریعتی، مفتح و امام – که توسط این مرکز منتشر می شود- ندارم، شما که اینقدر راحت و بی‌پروا درحیات ما دروغ‌ پردازی می کنید، بعد از ما چه خواهید کرد؟

مساله جالب توجه اینکه در مراسم رونمایی از کتابهایی که حسینیان ” فتنه” می خواند، محسنی اژه ای دادستان تهران حضور داشت و از وی بعنوان یکی از عماریون و پرچمداران جنگ نرم قدردانی شد! اما هیچ شخصیت فرهنگی و محقق حضور نداشت.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی پس از مدیریت خسرو حسینیان با توجه به رانت اطلاعاتی که در اختیار دارد، اقدام به انتشار کتاب هایی می کند که منظور سناریو نویسان نزدیک به سعید امامی را تامین کند. روح الله حسینیان از دوستان نزدیک سعید امامی بود که هنوز هم دوست خود را شهید می خواند. حسینیان در دولت نهم مشاور سیاسی و امنیتی احمدی نژاد بود . وی در جریان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری، تدوین کننده اصلی طرحی بود که به موجب آن محاربان ظرف پنج روز اعدام می شوند؛ طرحی که با مخالفت رهبری عقیم ماند.

کتاب  تحقیقی و پژوهشی! مرکز اسناد انقلاب اسلامی که به کمیته پیگیری امور آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات می پردازد، حتی آنقدر ظاهر سازی نکرده که نام کمیته را درست ذکر کند و آن را کمیته مشترک خوانده است! و در معرفی این کتاب نوشته ” كتاب پیش رو به كالبدشكافی تحركات ننگین و ضدانقلابی كمیته‌ی غیرقانونی موسوی و كروبی برای پیگیری امور زندانیان فتنه می‌پردازد و با بازگشایی پرونده ی امنیتی دو تن از اصلی‌ترین عوامل كمیته ی مذكور، خوانندگان محترم را از ظلم‌هایی بزرگ كه بر نظام در حوادث پس از انتخابات رفت، آگاه می‌كند؛ ظلم‌هایی كه در ابراز ندامت یكی از عوامل اصلی كمیته پیگیری به‌طور واضح نمایان است.”

در کتاب منتشر شده از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی با غیر قانونی خواندن این کمیته ادعا شده لیست  کشته شدگان در انتخابات، ساختگی، كشته‌سازی و برای تحریك و به بازی‌گرفتن احساسات مذهبی ملت ایران بوده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که مقامات حکومتی در آماری که ارائه کرده بودند مدعی شدند که سی وشش نفر در حوادث پس از انتخابات کشته شدند که همگی بسیجی بوده اند، اما این ادعا از سوی بسیاری از خانواده ها تکذیب شد.

در همین حال بیش از چهل خانواده تاکنون در مورد کشته شدگان پس از انتخابات با رسانه ها گفت و گو کرده اند و بسیاری از خانواده ها  به دلایلی که روزی تاریخ آن را بازگو خواهد کرد حتی جرات بیان مصایب خود را نداشته اند و یا ترجیح داده اند سکوت کنند.

تکذیب  تعداد کشته شدگان توسط حاکمیت، هر چند منجر به تعطیلی کمیته و بازداشت اعضای این کمیته شد، اما تنها چند ماه بعد، نیروی انتظامی در گزارشی محرمانه به مجلس، تعداد جان باختگان را ۸۶ نفر اعلام کرد. این در حالی است که منابع اطلاعاتی محرمانه ای وجود داشت که تعداد واقعی کشته شدگان را تا رقم حیرت‌انگیز و فاجعه‌آمیز چند صد نفر هم ثبت کرده بود.

درباره کمیته‌ی پیگیری امور آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات بیشتر بدانید

پس از اعلام نتایج انتخابات مهندسی شده ، بدرفتاری و شکنجه‌ بازداشت شدگان در بازداشتگاه های رسمی و غیر رسمی، فجایع حمله به کوی دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان، شکنجه و تجاوز در بازداشتگاه هایی همچون کهریزک، و خسارت های جانی و مالی نیروهای نظامی، انتظامی، بسیج و لباس شخصی ها در حمله به ساکنان مجتمع های مسکونی مانند مجتمع مسکونی سبحان؛ کمیته پیگیری امور آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات، توسط میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای رسیدگی به آسیب دیدگان تشکیل شد.

اعضای این کمیته عبارت بودند از مهندس مرتضی الویری، دکتر ابراهیم امینی، حجت الاسلام دکتر محمد مقدم و دکتر سیدعلیرضا بهشتی.

بنا به پیشنهاد اعضا و تصویب رهبران جنبش، فعالیت های کمیته غیر سیاسی و با اهداف انسان دوستانه تعریف شد و در چهار زمینه کمک های حقوقی، مالی، درمانی و پیگیری امور اداری شکل گرفت.

اما پس دو ماه از فعالیت این کمیته، همزمان با نوزدهم ماه رمضان نیروهای امنیتی برای از بین بردن اسناد و مدارک با حمله به دفتر این کمیته، مانع از ادامه کار آن شده و اعضای آن را بازداشت کردند.

 

پس از هفته ها بازداشت در سلول های انفرادی، پرونده‌ قضایی اعضای کمیته که توسط بازجویان وزارت اطلاعات تشکیل شده بود، به دادگاه انقلاب ارسال شد. هر چند دادگاه عضویت در این کمیته و فعالیت آن را عملی مجرمانه ندانست، اما دست اندرکاران دفتر اجرایی همچون محمدرضا مقیسه به ۶ سال حبس محکوم شدند.

با وجود تمام ادعاهای حکومت در زمینه‌ی پیگیری فجایع حوادث پس از انتخابات، حتی گزارش های تهیه شده توسط کمیته های حقیقت یاب مجلس هیچ گاه منتشر نشد و مانند بسیاری دیگر از حوادثی از این دست، در پشت ابرهای تیره و تار وعده و وعیدهای دستگاه های قضایی و امنیتی ناپدید شد.

اینک حسینیان در صدد است تا با انتشار چنین کتاب هایی، تاریخ اعتراضات مردمی را تحریف کرده و با یک سویه نگری و جعل اخبار و گزارش ها مانع از انتشار حقایق شود.

حسینیان و اعضای فرقه عماریون می خواهند تا با انتشار چنین تحریفاتی، سناریو های نوشته شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی چون سردار مشفق را تایید کنند و توجیه ای بیابند برای همه هزینه هایی که طی سه سال گذشته به کشور تحمیل کرده اند.

 درباره سردار مشفق اینجا، اینجا و  اینجا را  بخوانید

با توجه به حضور اعضای کمیته پیگیری آسیب دیدگان پس از انتخابات و اسناد و مدارک موجود، چنین جعلیاتی بی پاسخ نخواهد ماند و خورشید تا ابد پشت ابرهای پنهان نخواهد ماند.

چنین انتشاراتی از سوی باند امنیتی نزدیک به سعید امامی، صرفا تلاشی خواهد بود برای خوشامد طایفه ای که با کسب نامشروع کرسی های قدرت چند صباحی بر ساحت انقلاب اسلامی خیمه زده اند و در غیاب فرزندان انقلاب و دلسوزان کشور بر خوان های قدرت نشسته اند و با سو تدبیر و مدیریت خود، نه تنها عرصه پژوهش و تاریخ نگاری در کشور را خدشه دار و بی اعتبار کرده اند، بلکه از بابت بی کفایتی خود هزینه های زیادی در عرصه های سیاسی و اقتصادی نیز به کشور تحمیل کرده اند.