سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازتاب اعتراضات بازار در رسانه های حکومتی/اعتراف به بازداشت 150 نفر در تجمعات دیرو...

بازتاب اعتراضات بازار در رسانه های حکومتی/اعتراف به بازداشت 150 نفر در تجمعات دیروز بازار تهران

چکیده :این رسانه وابسته به سپاه علاوه بر تحریف اخبار دیروز در ابتکاری دست به خلق شعارهای مورد نظر خود نیز زده و آن را به نقل از مردم گزارش کرده و نوشت: به محض رویت درگیری پلیس با اخلال‌گران بازار ارز، با سردادن شعارهای پراکنده «مرگ بر فرصت طلب» و «مرگ بر فتنه‌گر» به سمت دلالان ارز حمله کردند....


 رسانه های حکومتی در گزارش ساختگی از اعتراضات بازاریان دوباره  رد آنچه جریان فتنه  نامیده  را  پیدا کرده و به سیاق همیشگی خود  با ادبیاتی جالب به تحریف وقایعی که فیلم های آن برای مردم قابل دسترسی است، پرداخته اند. بدون آنکه در این گزارش ها اشاره ای به این شود که این راهپیمایی در اعتراض به سیاست های ارزی و اقتصادی مسوولان صورت گرفته است.

سایت امنیتی ندای انقلاب در گزارشی از اعتراضات امروز بازار تهران به بازداشت 150 نفر اعتراف کرد و خبرگزاری مهر نیز تعدادی از بازداشت ها را رسانه ای کرد و مدعی شد: تعدادی از اخلال گران بازار و دو تبعه یکی از کشورهای اروپایی که با ظاهر توریست در ناارامی های تهران مشغول جمع آوری اخبار بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

از سویی، سایت «ندای انقلاب» نزدیک به سپاه با ربط دادن اتفاقات امروز به بازگشت مهدی هاشمی که هم اکنون در زندان اوین در بازداشت است، با این ادعا که  در شرائطی که تنها چند روز از بازگشت پدرخوانده فتنه گران ( بنظر میرسد منظور این سایت مهدی هاشمی باشد.) به کشور می گذرد، عده ای از اراذل و اوباش به شیوه فتنه گران سال ۸۸ به بانکهای تهران حمله کردند، نوشت: ناآرامی های صبح امروز بازار تهران که از ساعت ۹ صبح با حمله عده ای از اراذل و اوباش به مغازه های حوالی میدان ۱۵ خرداد که حاضر نشده بودند همصدا با بیگانگان مغازه های خود را به حالت تعطیل درآورند، آغاز شد.

این سایت هم چنین آورده :در جریان این درگیری ها که با ورود ناجا خاتمه یافت تعدادی از مغازه های بازار قدیم تهران دچار خسارت شدند. اندکی بعد دسته های ۱۰الی ۳۰ نفره در حوالی چهار راه استانبول با سر داد شعارهای رکیک و به دست گرفتن چوب و قمه به سمت میدان فردوسی به حرکت درآمدند که پس از درگیری با ناجا و نیروهای بسیج متفرق شده و به سمت چهار راه استقلال در خیابان جمهوری به حرکت درآمدند.

در ادامه این گزارش آمده است:” نکته حائز اهمیت در جریان این ناآرامی ها تشابهات اقدامات صورت گرفته با درگیری های سال ۸۸ است. به طوری که پس از اظهار نظر یکی از چهره های سیاسی در باب اینکه این وضع «قابل دوام نیست» و مواضع سخنگوی کاخ سفید که حوادث ایران را « تاثیر مستقیم تحریم ها» دانسته بود، این حوادث به وقوع پیوست.”

از سویی خبرگزاری فارس وابسته به سپاه در گزارش خود از راهپیمایی امروز بازاریان رد اخلالگران ارزی را زده و ادعا کرد: به درخواست مردم و کارشناسان اقتصادی کشور، نیروی انتظامی با حضور در میدان فردوسی گروهی از اخلالگران بازار ارز را بازداشت کرد.

این سایت نوشت: در پی حضور گسترده واسطه‌گران ارز در میدان فردوسی و خیابان‌های منتهی به این میدان و بنا به درخواست مردم و کارشناسان اقتصادی مبنی بر برخورد با فرصت‌طلبان و اخلال‌گران بازار ارز، نیروی انتظامی در عملیاتی با این عوامل حاضر در حوالی میدان فردوسی برخورد کرد.

این رسانه وابسته به سپاه علاوه بر تحریف  اخبار دیروز در ابتکاری دست به خلق شعارهای مورد نظر خود نیز زده و آن را به نقل از مردم گزارش کرده و نوشت: به محض رویت درگیری پلیس با اخلال‌گران بازار ارز، با سردادن شعارهای پراکنده «مرگ بر فرصت طلب» و «مرگ بر فتنه‌گر» به سمت دلالان ارز حمله کردند.

رجانیوز دیگر سایت وابسته به محافظه کاران هم در روایت متفاوت دیگری نوشت: برخی اراذل و اوباش اجاره‌ای نیز در خیابان‌های نزدیک به بازار تهران از جمله میدان حسن‌آباد و خیابان لاله‌زار با آتش زدن چند سطل زباله، تلاش کردند شرایط را بحرانی نشان دهند که با ورود ناجا، برخی از این اراذل دستگیر شدند.

رجانیوز افزود:از صبح امروز، تلاش‌هایی برای به آَشوب کشیدن برخی خیابان‌های تهران آغاز شده است که برخی کارشناسان امنیتی، آنرا حاصل یک طراحی بلند مدت در ماه‌های گذشته ارزیابی کرده‌اند.

 رجانیوز نوشت: در شرایطی که روز گذشته با انتشار خبر دستور برخورد با اخلالگران بازار ارز، این بازار برای ساعاتی روند نزولی قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد، به نظر می‌رسد ورود عملی به عرصه برخورد با سرشاخه‌ها که بنا بر برخی اخبار با تعطیل کردن قمارخانه افشار به عنوان یکی از مهمترین مراکز موثر در بازار ارز در اطراف سفارت انگلیس همراه بوده است، این سرشاخه‌ها را به سمت به آَشوب کشیدن فضای بازار سوق داده است تا با َآشفته کردن فضا، از سامان گرفتن بازار ارز جلوگیری کنندرجانیوز ادامه داد:این در حالی است که از نیمه شب گذشته، پیامک‌هایی مبنی بر  تعطیل کردن بازار تهران به صورت گسترده برای بازاریان و کسبه تهرانی ارسال شده بود، برخی خبرهای نیز از ارعاب و تهدید کسبه در بازار بزرگ تهران و برخی خیابان‌های اطراف برای تعطیل کردن مغازه‌های حکایت داشت. برخی از کسبه نیز از ترس آسیب دیدن اموال خود توسط اوباش، مغازه‌ها را به صورت نیمه تعطیل درآوردند.

این سایت به تعطیلی بازار اعتراف کرده و به نقل از آنچه شاهد عینی خوانده ، گفت: « بازار از صبح باز بود و ما هم به صورت عادی مشغول فعالیت خود بودیم. نزدیک ظهر و با تعطیلی هماهنگ چند مغازه، برخی از افراد با تهدید دیگر کسبه را نیز وادار کردند که مغازه‌های خود را تعطیل کنند.»

کیهان نیز  امروز  طبق روال همیشگی خود این اعتراضات را به اوباش و منافقین و  بیگانگان نسبت داد و آن را فتنه ارزی خواند که  برخی رسانه ها در  ایجاد آن نفش داشتند، اگر چه سایتهای منتفد دولت خطاب به آقای شریعتمداری نوشتند: علت فتنه ارزی، صدها میلیارد دلاری است که با حمایت شما ناپدید شد!


12 پاسخ به “بازتاب اعتراضات بازار در رسانه های حکومتی/اعتراف به بازداشت 150 نفر در تجمعات دیروز بازار تهران”

 1. ناشناس گفت:

  وقتی رسانه ها در اختیار حکومت باشه و آزادی بیان نباشه اینچنین گفته میشه دیگه.هر چی بخوان میگن.اگر دسته های 10 الی 30 نفره بوده چطور 150 نفر دستگیر شدن.آدم دروغگو کم حافظه میشه و اشتباه زیاد میکنه.یاده سال 88 افتادم که سردار رادان که امیدوارم واقعآ سرش بالای دار بره از ترس به تیپه پته افتاده بود حالا دوباره دور برداشتن.ننگ بر کسانی که بنشینند و نگاه کنن.اونائی که در تظاهرات شرکت میکنن و به زندان میرن فکر میکنن که پشتوانه دارن و مردم پشت سرشون حرکت میکنن.الان زمان نشستن نیست.از هر قشری که بگیم در زندان محبوس شده و منتظر هستن تا همه با هم متحد بشیم و ؤزیم و حکومت دیکتاتور رو سرنگون کنیم.این گناهه که کاری انجام ندیم.

 2. ناشناس گفت:

  این توریست های بخت برگشته رو بگو که دستگیر شده اند!!!! بازار تهران همیشه مورد علاقه توریست ها برای بازدید است. اون اراذل و اوباش چماق به دست را هم ما فراوان بعد از انتخابات 88 رویت کرده ایم که همان گروه شعبان بی مخ ها هستند که هیچ نهادی دستگیرشون نمی کنه. یکی از اینهارو نیروی انتظامی نگرفته و مورد بازخواست قرار نداده که بپرسه چرا چماق حمل می کنید و فحش رکیک می دهید!!! فقط دوستان چماق به دست را به سمت دیگری هدایت نموده اند! عجب!!!! لعنت خدا بر رادان که هر جا می ره چند نفر مردم عادی رو به کشتن می ده!! انشاالله زندانی ابد رو برایش ببینم.

 3. ناشناس گفت:

  مردم ایران هر وقت تظاهرات مسالمت آمیز برگزار کرد تظاهراتی که طبق قانون اساسی حق هر ملتی ست با سرکوب وحشیانه بسیج ونیروی انتظامی روبه رو شد تظاهر کنندگان یا تروریست خوانده شدند یا جاسوس اسرائیل وآمریکا وانگلیس بدانید سرنوشتی مشابه قذافی در انتظار شما وبشار اسد است ومطمئن باشید چنین روزی به همین زودیها فرا خواهد رسید

 4. بنده خدا گفت:

  بشار اسد هم ميگه يه سري تروريست دارند اين كارها رو ميكند. غذافي هم ميگفت اينا موشند .نشانه هاي اواخر عمر ديكتاتورهاست

 5. ناشناس گفت:

  اي بابا جنبش سبز كه زنده هنوز نمورد آقاي جنتي آقاي احمد خاتمي تكنيسين فتنه آقاي شريعتمداري آخ آخ آخ آخ

 6. آرش کمانگیر گفت:

  هی گیر میداد این صدا و سیما میگفت اسپانیا تظاهراته یونان به هم ریخت، با دروغ جنبش 99 درصدی آمریکا را تبلیغ میکردن،
  حالا خفه خون گرفتن در مورد جنبش 99 درصدی ایران، ادعای آزادی هم دارنف تف بر شما دروغگوها
  یا حسین میر حسین

 7. ناشناس گفت:

  پيشنهاد:
  بازار را 2هفته تعطيل كنيد
  به نشانه اعتراض
  الله اكبر

 8. علی گفت:

  اگر اعتراضی بوده وکسانی راهپیمایی کردند چرا یک عکس از تصاویر نیست

 9. ناشناس گفت:

  علی آقا! عکس چیه داداش. برو فیلمش رو ببین! چه جمعیتی هم جمع شده بودن!!! فکر کنم فیلتر شکن نداری!

 10. ناشناس گفت:

  به کمتر از سقوط جمهوری اسلامی راضی نمیشویم.

 11. ازاد گفت:

  مردم باشرف وازاده ایران زمین تعطیلی بازار نقشه عسگر اولادی وشرکایش بود تا هشداری به احمدی نژاد باشد اما باید از فرصتها استفاده کرد در شرایط حساس کنونی بهترین زوش مبارزه با این غاصبان جبار عدم پرداخت قبوض اب وبرق وگاز وعوارض مالیاتی .وجرایم واقساط بانک و غیره میباشد این روش میارزه خاموش وبا حداقل ریسک میباشد پس بیایید همه با هم ومتحد با این روش مبارزه زمینه را برای کارهای بعدی فراهم کنیم زندانیان سیاسی وایران عزیز را به این روش یاری رسانیم لطفا به اطلاع دیکر هموطنان هم یرسانید { پاینده باد ایران به امید رهایی }

 12. ازاد گفت:

  بهم میهنان عزیز اگر موافق پیشنهاد من مبنی بر عدم پرداخت قبوض اب وبرق وگاز وغیره میباشید لطفا در پایان نوشته هایتان بنویسد ( ازاد ) با سپاس