سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه تعطیلی بازار تهران در روز پنجشنبه...

ادامه تعطیلی بازار تهران در روز پنجشنبه

چکیده :گزارش خبرنگار کلمه از بازار تهران حاکی است که صبح امروز - پنجشنبه - فضای تعطیلی و تاریکی بر بازار حاکم بوده است. بازار امروز را هم با تعطیلی آغاز کرد و مغازه هایی که صاحبان آنها برای دقایقی محل کسب خود را باز یا نیمه باز کردند و با کرکره پایین در مغازه ها حضور دارند نیز چراغ ها را خاموش نگه داشته اند....


گزارش خبرنگار کلمه از بازار تهران حاکی است که امروز (پنجشنبه 13 مهرماه) هم بازار تهران تقریبا تعطیل است.

بر اساس این گزارش، صبح روز پنجشنبه را بازار با تعطیلی آغاز کرد و مغازه هایی که صاحبان آنها برای دقایقی محل کسب خود را باز یا نیمه باز کردند و با کرکره پایین در مغازه ها حضور دارند نیز چراغ ها را خاموش نگه داشته اند.

بدین ترتیب به طور کلی، فضای تعطیلی و تاریکی بر بازار حاکم است.

گزارش خبرنگار کلمه حاکی است که بعد از ظهر دیروز و به دنبال آنکه اصناف مختلف در اعتراض به بی ثباتی اقتصادی و سوء مدیریت دولت، کسب و کار خود را تعطیل کردند و با شعارهای اعتراضی راهی خیابان ها شدند، ماموران امنیتی و پلیس حضور گسترده ای در بازار داشتند.

طبق این گزارش، حجم حضور پلیس به حدی بود که در ورودی بازار عباس آباد که مغازه های طلا و جواهر در آن است، سربازان نیروی انتظامی به فاصله هر دو متر مستقر شده بودند و لباس شخصی های بی سیم به دست نیز آشکارا مشغول گشت زنی در بازار بودند، به طوری که حضور آنها توجه هر عابر و رهگذری را جلب می کرد.

دیروز تمام بانک های خصوصی نیز با بستن بازار، از ارائه خدمات به مشتریان خودداری کردند و فروشندگانی که با راهپیمایی معترضان، که گزارش ابتدایی آن در اینجا و گزارش تفصیلی آن در اینجا آمده، همراه نشده بودند هم در سبزه میدان تجمع کرده بودند.

به گفته بازاریان و کسبه، محدوده ی درگیری های پلیس با معترضان در بعدازظهر روز چهارشنبه، تا خیابان های اکباتان، فردوسی، جمهوری و میدان حسن آباد هم گسترده شده بود و این حجم ناآرامی ها باعث شده بود که تمام خیابان های منتهی به بازار به طور کامل مسدود شود و همچنین ترافیک سنگینی در محدوده های اطراف ایجاد شود.


56 پاسخ به “ادامه تعطیلی بازار تهران در روز پنجشنبه”

 1. ruz گفت:

  “با چنین اوصافی که امروز بر کسی پوشیده نیست وهمگان بر آن واقفند واز قضا نیازی هم به تحلیل کارشناسانه ندارد، دور نمای ماه های آینده کشور و ایضا نظام قابل تصور است ومی توان دریافت که از این پس ماجرا بر چه مقدراتی تعیین می گردد که بی گمان، اوضاع نابسامان اقتصاد کشور با احتکار کالا از سوی محتکران دولتی و وابسته به نظام که سر آمد آنها موتلفه ای ها می باشند، وخیم تر می گردد و روند صعودی گرانی ها افزایش و جنگ قدرت در بین صاحب منصبان نیز چه بسا با مداخله نظامی گروه های منتسب به هر یک ازاین طالبان قدرت، رنگ و بوی جنگ های داخلی را به چهره اوضاع کشور دهد. وبا چنین اوصافی تنها یک عامل قادر بر تغییر چنین سرنوشت مختوم خواهد بود و آن هم قیام راستین مردمی است که از پس همه این جنگ و جدل ها، ناگهان چون صاعقه برخیزند و برهم زننده این بازی قدرت شوند؛”

 2. س گفت:

  با نگاهی به لیست برابری ارزی خواهید دید که حتی پول افغانستان هم از ما با ارزش تر است.

 3. az paris گفت:

  چند روز پیش به اژانس تبدیل ارز رفتم تا یه مقدار پول یرانی که از سافر قبلی برام مونده بود با یورو عوض کنم ، مدیر اژانس میگوفت تنها ارزی که ارزش تعویض نداره، ریال ایرانه و کاغذهامو (ریالها) تعویض نکرد.

 4. سلام گفت:

  به قول برادر بزرگوارمان آقای دکتر تاج زاده (احمدی نژاد این قطعنامه های شورای امنیت کاغذ پاره است یا پول ملی ما؟؟؟؟؟)

 5. مژگان گفت:

  يادمون نرفته كه همين بازاريها از رهبر حمايت مي كردند تا موقعي كه وضعشون خوب بود صداشون در نميومد حالا كه ديگه مردم ملاقه به ته ديگشون خرده و ندارند كه خريد كنند صداشون درآمده . حاشا به غيرتشون

 6. هموطن گفت:

  هیچ حرکتی رو بی ارزش نکنید. این مسلمه که هرکس باید کارد به استخوان خودش برسه تا بجنبه. اگه حرکت بازاریها اونهم تو موقعیتی که بقیه آرام بودند مهم است پس بقیه هم نباید بذارند خاموش بشه و منتظر اونا باشند . الان مدارس و دانشگاهها هم باید تعطیل بشوند.