سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه 25 خانواده شهید و رزمنده دوران دفاع مقدس در حمایت از کاریکاتوریست شرق...
» به دور از غرض ورزی ها، نگاهی دوباره به این طرح بیندازید

نامه 25 خانواده شهید و رزمنده دوران دفاع مقدس در حمایت از کاریکاتوریست شرق

چکیده :ما جمعی از اعضای خانواده های شهدا و رزمندگان 8 سال جنگ تحمیلی با شناختی که از شما و خانواده دیندار، اهل ادب و بصیرت و ایثارگرتان داریم، بر صداقت مقصود شما از این طرح صحه گذاشته و از همگان تقاضا داریم تا به دور از غرض ورزی ها، نگاهی دوباره به این طرح بیندازند. امیدواریم که همگی رهروان واقعی آرمان های امام راحل و شهدا باشیم. ...


جمعی از خانواده های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در نامه ای خطاب به هادی حیدری کاریکاتوریست روزنامه شرق تاکید کرده اند: ما جمعی از اعضای خانواده های شهدا و رزمندگان 8 سال جنگ تحمیلی با شناختی که از شما و خانواده دیندار، اهل ادب و بصیرت و ایثارگرتان داریم، بر صداقت مقصود شما از این طرح صحه گذاشته و از همگان تقاضا داریم تا به دور از غرض ورزی ها، نگاهی دوباره به این طرح بیندازند. امیدواریم که همگی رهروان واقعی آرمان های امام راحل و شهدا باشیم.

به گزارش کلمه، در حالی که روز سه شنبه هادی حیدری کاریکاتوریست روزنامه شرق در طرحی معنا دار جهل را به تصویر کشیده بود و نشان داده بود هر کسی در صدد بستن چشم های دیگران است، رسانه های ارگان سرکوب و مسوولان دولتی و نمایندگان مجلس در اقدامی هماهنگ این طرح را توهین به رزمندگان دفاع مقدس خواندند.

هادی حیدری در پاسخ به افرادی که به انتشار این کاریکاتور اعتراض کرده اند گفته بود: این افراد کسانی هستند که بدون انتشار تصویر علیه آن فضاسازی می کنند و می خواهند احساسات مردم را نسبت به رزمندگانی که جایگاهشان بالای سر من است تحریک کنند و این کار جنبه غیر اخلاقی دارد.

کاریکاتوریست روزنامه شرق که خود از خانواده ی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است ضمن اشاره به شاخصه های خاصی که باید نشان دهنده یک رزمنده در تصویر باشد، تصریح کرده بود: کاریکاتور من هیچکدام از شاخصه های رزمندگان دوران جنگ را ندارد. رزمنده یونیفرم و لباس خاصی دارد و باید در لوکیشن خاصی قرار بگیرد.

متن کامل این نامه به همراه اسامی امضا کنندگان آن که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

برادر عزیز، جناب آقای هادی حیدری

سال هاست که با طرح ها و کاریکاتورهای پرمعنا و فکورانه شما در روزنامه ها و مجلات مختلف آشناییم و نگاه مردمی، دردمندانه و آگاهی بخش شما را می ستاییم. این روزها می بینیم که عده ای طرح اخیرتان در روزنامه شرق (که منادی تسری جهل و ناآگاهی در سایه نادیده انگاشتن آفتاب است) را با سوء برداشت، توهین به رزمندگان دفاع مقدس پنداشته و در تلاش اند با این بهانه قلم های پویا را به نیام کشند.

ما جمعی از اعضای خانواده های شهدا و رزمندگان 8 سال جنگ تحمیلی با شناختی که از شما و خانواده دیندار، اهل ادب و بصیرت و ایثارگرتان داریم، بر صداقت مقصود شما از این طرح صحه گذاشته و از همگان تقاضا داریم تا به دور از غرض ورزی ها، نگاهی دوباره به این طرح بیندازند. امیدواریم که همگی رهروان واقعی آرمان های امام راحل و شهدا باشیم.

1- فاطمه چهل امیرانی همسر شهید

2- ژیلا بدیهیان همسر شهید

3- آسیه باکری، فرزند شهید

4- حسین زمان، رزمنده

5- میثم وره چهر، فرزند شهید

6- داوود روشنی فرزند شهید

7- حجت نظری فرزند شهید

8- طیبه محبی همسر شهید

9- علی حاجی کتابی، جانباز و برادر شهید

10- نسترن نصیری فرزند شهیده

11- خلیل رمضانی رزمنده

12- زهرا اکبری مادر شهید

13- ملک محمدی خواهر شهید

14- جلال خرمن بیز رزمنده

15- مهدی عبدی فرزند شهید

16- مجید رنجبردار فرزند شهید

17- محسن بشمه فرزند شهید

18- فؤاد فاضلی فرزند شهید

19- مهرداد احمدی، جانباز و فرزند شهید

20- محمد الله دادی فرزند شهید

21- آبتین غفاری فرزند جانباز

22- رضا جلودارزاده رزمنده

23- فاطمه بنايي فرزند شهيد

24- حمید رضا امرائی رزمنده

25- سعیده اسلامیه فرزند شهید

رزمندگان و خانواده های محترم شهدا و ایثارگران که با مفاد این بیانیه موافقند می توانند نام خود را در قسمت نظرات اضافه کنند.

 

اخبار مرتبط با این موضوع:

بهانه جویی برای تشدید فشار بر مطبوعات؛ روزنامه شرق در خطر توقیف

روزنامه شرق توقیف و مدیرمسئول روزنامه بازداشت شد

واکنش حسین زمان به فضاسازی‌ها علیه کاریکاتور روزنامه شرق

دست از سر رزمندگان و دفاع مقدس بردارید؛ توهین شمایید

همسر شهید باکری: این برخوردها آبروی شهدا و رزمندگان را می برد نه یک کاریکاتور


42 پاسخ به “نامه 25 خانواده شهید و رزمنده دوران دفاع مقدس در حمایت از کاریکاتوریست شرق”

 1. ناشناس گفت:

  گروه سرکوب! شرم کردید؟ امضاها را دیدید؟ همه خانواده شهید و جانباز و رزمنده هستند.

 2. حسین گفت:

  احسنت

 3. ناشناس گفت:

  نیروهای راستین انقلاب همیشه راستین بوده وهست وخواهد ماند.هزاران هزار افرین بر شما چشم چراغ گشور و ملت

 4. علیرضا مسلمی گفت:

  با درود بنده علیرضا مسلمی مهنی رزمنده و جانباز جنگ و دبیر جیرفت حمایت خود را از این اعلامیه اعلام میدارم و استفاده از نامم در لیست بلا مانع است

 5. ناشناس گفت:

  داستان این شهیدان و رزمندگان هم مثل داستان فلسطین است. فلسطینی ها به جمهوری اسلامی می گویند شما اگر در کارهای ما دخالت نکنید و برای ما اشک تمساح نزیزید ما خودمان می دانیم مشکلمان را با اسرائیلی ها چطور حل کنیم شما نمیخواهد با بازی رل دل سوز برای ما کارهای ما را خرابتر کنید. حال داستان رزمندگان است. این رزمندگان را بیشتر از همه همین حاکمیت آزاد داده است. زندانهای ما پر است از این رزمندگان و عده ای را هم که آرام و درخفا خفه کرده اند. عده ای هم علی الظاهر سکته کرده اند!!!!! اینها به فرمائید کار ما و آن کاریکاتوریست بوده و اینها به سبب آن کاریکاتور سکه کردند؟ یا به سبب اعمال قبیح و رفتاری که حاکمیت با این عزیزان داشت. آقا والله حیا و شرم هم خوب چیزی است. داستان محمدی گیلانی است. خودش می گوید فرزندان من محاکمه نشده مردند و در خاطراتش هم این موضوع را می نویسد اما این بی حیاها برای آنکه مردم را گول بزنند اولا از انتشار خاطرات گیلانی خود داری می کنند و بعد هم میگویند آقا خودش نمیداند، فرزندان او را به حکم خودش اعدام کردند. عجب گیری افتاده ایم ها!!!

 6. محمد گفت:

  خانخانواده شهدا و ایثارگران عزیز همیشه همراه مردم بوده اند. آنها مدافعین اصلی آرمانهای شهدا هستند نه مدعیان دروغین

 7. ناشناس گفت:

  ضمن حمایت ازاطلاعیه فوق لطفا اسم اینجانب رابعنوان یکی ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدس اضافه فرمائید قطعاباعث افتخارخواهدبود “جوادامام”

 8. عباس آقا گفت:

  این افرادی که این نامه را امضاء کرده اند، همه بازماندگان رزمنده ها و شهدا هستند. حال من از آقای حسینی وزیر ارشاد و معاون کاملا شیرین عقل او که بند کرده است به این کاریکاتور و می خواهد انتقام خود را از روزنامه شرق به بهانه این کاریکاتور بکشد، به ما توضیح دهند که در زمان جنگ که مردم در جبهه ها می جنگیدند و جانشان را میدادند، ایشان و معاون شیرین عقلشان کجا بودند؟ در کدام جبهه ها جنگیدند و چرا آقای احمدی نژاد اوشان را به سمت وزارت ارشاد انتخاب کرده اند، تخصص این کار را دارند، درس این کار را خوانده اند، تجربه این کار را دارند، یا نه خیر به سبب یک دوستی و وابستگی خانوادگی و حق سلام و علیک و هم مدرسه بودن و بدتر از همه اینها به سبب جای مهری است که اغلب آدمهای حقه باز روی پیشانی خود چال می کنند که یعنی ما آره و اینا. حالا اگر وزیر درست حسابی باشی نه از آن نوع وزرایی که شرح و تعریف آنرا ایرج میرزا در دیوانش کرده است که وزرا دیدنی نین، پاسخ این سوال مرا به گونه ای به من خواهی رساند.

 9. حسین گفت:

  با سلام شان ومنزلت رزمندگان دوران جنگ خیلی بالا تر از اینهاست که با یک کاریکاتور که اصلا ربطی به انها ندارد خدشه دار شود کسانی که این جوسازی ها را به وجود اوردند قطعا دغدغه رزمندگان را ندارند فقط فکرشان خراب کردن دیگری وسوق دادن اذهان عموم به این موضوع و غافل کردن مردم از مسایل اقتصادی وسیاسی و… تا دزدان بهتر بتوانند به غارت بیت المال بپردازند .

 10. بهرام گفت:

  اسم حقیر رابعنوان یکی ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدس اضافه فرمائید “بهرام سلیمانی”

 11. بهرام گفت:

  kنام حقیر رابعنوان یکی ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدس اضافه فرمائید “بهرام سلیمانی”

 12. ناشناس گفت:

  حسین دهقان جانباز

 13. سامیار گفت:

  اصلا بحث رزمندگان وطن یه موضوع مذهبی یا مربوط به رهبر و امثال اینها نیست 1
  کسی از کشور و ناموسش دفاع کنه در تمام کشورهای دنیا شهیده و جاش روی سر ماست !
  حالا خواه مذهبی ، لاییک ، دمکرات یا هرچی ! بحث دفاع از ناموس و شرف ایرانیه ة نه اسلامی .
  و هیچ کس راضی نمیشه به همچین کسائی که جان بر کف با خونشون از ما و کشور ما دفاع کردند توهین یا بی حرمتی کنه .
  مسئله ایرانه و ناموس .

 14. صادق نوین گفت:

  من فرزند شهیدم و با درود با روح شهدا و خصوصا مهدی و حمید باکری لازم میدونم بگم من و خانواده ام هم پای دیگر خانواده ها ی محترم شهدا سخنان همسر شهید بزرگوار رو تایید میکنم و همینجا برای چندمین بار می خوام ما رو از ملت سوا نکنین پدر من برای ملت رفت شهید شد جایز نیست به اسم اونا با همین ملت اینطور برخورد بشه اگه کسی ادعا کرد که خانواده شهید و یا رزمنده این عمل زشت رو خواسته ملت ایران بدونین دروغ محض هستش اگر راست گفتن اسم اون خانواده شهید درخواست کننده رو معرفی کنن . اون روز ناموس ما در خطر بود این عزیزان جون خودشونو دادن تا الان توی بی غیرت شاهد خرید و فروش ناموست تو دوبی باشی الان این درد این ملت هست و حتی اگه با همون نظر سوء هم کشیده باشه من دیدم اون شخص پدر منو مصخره نکرده هدف اون بستن چشم اون عزیزان به حیله گری ها الان بود مشکل الان اون بدبخت کشاورز هستش که اونقدر وارد کردی که میوه اون گندید مشکل الان نیاز های اولیه اون بدبخت فقیر بیچارست تو داری به شکم گرسنه میگی دین دار باش ای بی عقل شکم گرسنه اگه به پدرم فحش نداده باید تعجب کنی ! من واقعا از ملت بابت این عمل عذر می خوام بخدا هدف هیچ از عزیزان و خانواده فهیمشون این رفتار ها نبوده و نیست

 15. حسینی گفت:

  با سلام ؛ کاش محلی یا کامنت جداگانه ای می گذاشتید تا رزمندگان نیز نظر شان را اعلام می کردند هر چند در این مملکت ظاهرا گوش شنوایی وجود ندارد. با تشکر

 16. حجت گفت:

  حجت هادوی فرزند شهید

 17. عباسعلی گفت:

  بنده حقیر ( عباسعلی معافی ) بعنوان یکی از رزمندگان دفاع مقدس مفاد این نامه را تایید می کنم و استفاده از نامم بلا مانع می باشد.

 18. عباسعلی گفت:

  سلام بنده حقیر ( عباسعلی معافی ) بعنوان یکی از رزمندگان دفاع مقدس مفاد این نامه را تایید می کنم و استفاده از نامم بلا مانع می باشد.

 19. حمید تقی زاده گفت:

  رزمنده دفاع مقدس هستم من نیز موافق این نظرات هستم اینها ازکیسه ماخرج میکنند این کاریکاتوراصلاچه ربطی به رزمندگان داشت ؟

 20. محمود مومنی گفت:

  سلام محمود مومنی فرزند شهید

 21. ایران سبز گفت:

  درود بر رزمندگان دلاور ایران درود بر نخست وزیر لایق زمان جنگ میر حسین موسوی درود بر ازادی بیان و عقیده .

 22. ناشناس گفت:

  عباس ایزدی از اصفهان، رزمنده، جانباز(24 ماه وظیفه، 6 تا 3 ماه، داوطلب جهادی) از شما عزیزان خواهش میکنم لطفا از ما مایه نزارید. شماهایی که الان ادعای غیرت و دفاع از ارزش هاتون میشه، همونایی هستید که اون روزگارم فقط های و هو داشتید! همونایی که اشک حاج حسین خرازی رو در اورده بودید، لطفن به جای اینکه سرعت عملتونو در نعره زدنای بی ارزشتون نشون بدید، مملکتو از فقر و فساد حکومتی نجات بدید

 23. ناشناس گفت:

  مهدی گلی، دانشجوی ترک تحصیل! از دانشگاه تهران و بسیجی داوطلب مناطق غرب در 6 سال از بهترین روزهای عمرم، انزجار و نفرت خودم را از مدعیان بصیرت! اعلام کرده و از این پسر عزیزمان که خود فرزند جانباز است، حمایت میکنم

 24. محمد بیات گفت:

  محمد بیات فرزند شهید جواد بیات

 25. ناشناس گفت:

  چقدر جای شهدا خالی است و چقدر دلم برای نخست وزیرشان تنگ است

 26. ناشناس گفت:

  بابا اینها دونبال بهانه بودند روزنامه رو ببندند !

 27. ناشناس گفت:

  هادی حیدری ورحمانیان کاری جز روشنگری وانتقاد از چشم بسته وکور کورانه عمل کردن را تقبیح کردهاند که کاریست بس مبارک (رحیمی خواهر شهید)

 28. محمد بیات گفت:

  محمد بیات فرزند شهید

 29. میرهادی موسوی گفت:

  بنده میرهادی موسوی صفوی فرزند شهید میر علی موسوی و برادرزاده شهید میر محمد موسوی (محل دفن گلزار شهدای وادی رحمت تبریزقطعه 21 و 34)اعلام می کنم از کشیدن کاریکاتور دلخورم و خواستار محاکمه فوری عوامل ان هستم

 30. مجید تقیلو گفت:

  مجید تقیلو رزمنده-جانباز-برادر شهید

 31. ناشناس گفت:

  چقدر رزمندگان مظلومند…..به نام آنها چه کارها که نمیکنند….

 32. ناشناس گفت:

  خواهر زاده شهید هستم…..این کاریکاتور را توهین به رزمندگان نمیدانم……برای کاریکاتوریست ارزوی سلامت و سعادت دارم…..

 33. محمد امینه گفت:

  رزمنده دفاع مقدس و جانبار 15 درصدی به این آقایان می گویم اگر کیهان هم این کاریکاتور را منتشر کرده بود آنرا اینگونه تفسیر می کردند . آخه وقاهت هم حدید دارد والله به هر صورت من نیز با خانواده های ایثارگران فوق که این نامه را نوشته و این نظر را عنوان داشته اند هم نظرم

 34. احمد علیزاده گفت:

  حمایت خودرااز اقای حیدر وبیانیه فوق بعنوان کمترین عضو از خانواده شاهد وایثارگر اعلام میکنم.خواهشمندم اسم مرا هم در ادامه این لیست بیاورید.”احمد علیزادده جانبازجنگ تحمیلی” متشکرم

 35. ناشناس گفت:

  ابتکار خوبی بود احسنت به همه این عزیزان و سایر عزیزان کامنت گذار که حمایت کرده اند.

 36. نکیسا سامی گفت:

  مهدی (نکیسا ) سامی فرزند محمد با 29 ماه سابقه داوطلبانه در جبهه اگر فکر می کنیدحتی گمان می کردم روزی مملکت طیول یک مشت اقتدارگرا به سرکردگی یک …. که در زمینه اسلام ومسلمانی هر را از بر تشخیص نمی دهد خواهد شد داغ پشیمانی که این روزها به خاطر نادیده انگاشتن اشک های مادرم در روز عزیمت به جبهه را در دل دارم مانند همیشه خطا کرده اید. از درگاه خداوند مسئلت دارم عنایت رمایند مادرم مرا ببخشد.

 37. علیرضا-ص گفت:

  نبایدهرمقاله یاعکس یاکاریکاتورو….که بامنافع وتفکرمامتفاوت بودرابااستفاده از(مقدسات وارزشهای اجتماعی )سرکوب کرد

 38. ناشناس گفت:

  احسنت

 39. mohsen گفت:

  محسن عربی فرزند جانباز

 40. نسیم گفت:

  رفتارهای مدعیان امروزین بسیج که به دنبال منافع شخصی و باندی خود هستند ضد ارزش ها و توهین به شهدا و رزمندگان است نه طرح روشنگرایانه آقای حیدری

 41. محمد گفت:

  با سلام
  من هم ازاده هستم حمايت ميكنم از اين خانواده هاي معظم شهدا عيب نداره فعلا كه همه رو اسير خودش ون كردند و ميتازند و اما كجاست ميرحسين موسوي جالبه اون هايي كه در اوين هستند بعضا صحبت هاشون بيرون مياد و درج ميشه تو وبسايت ها يا جاهاي ديكر ولي مثل اينكه اوين اختر دم دست اقا خيلي محدودتره و نفس هاي ميرحسين عزيز را ميشمرند و اسمش را كذاشتند حصر خانكي شرم بر شما و همدستانتان كه روي هرجي ديكتاتور سفيد كرديد
  محمدت
  مابيشماريم
  ياحسين ميرحسين

 42. سید محسن گفت:

  سلام، نام بنده را هم با افتخار وارد کنید

  سید محسن دوازده امامی، جنباز و رزمنده دفاع مقدس, استاد علوم سیاسی دانشگاه اصفهان

  آخر تا کی می خواهد این مردم فریبی و سانسور ادامه داشته باشد ؟