سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فائزه هاشمی بازداشت شد + خبرهای تکمیلی از نحوه دستگیری...
» همزمان با بالا گرفتن فضاسازی‌های رسانه‌ای برای بازداشت مهدی هاشمی

فائزه هاشمی بازداشت شد + خبرهای تکمیلی از نحوه دستگیری

چکیده :عصر روز شنبه ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب در تماس تلفنی با فائزه هاشمی از او می خواهند برای گذراندن دوران محکومیت شش ماهه اش، فورا خود را به زندان اوین معرفی کند. فائزه هاشمی هم در پاسخ اعلام می کند: من فردا صبح می آیم. اما به دنبال این مکالمه تلفنی، ماموران دادستانی - شامل سه مامور زن و شش مامور مرد - زنگ منزل فائزه هاشمی را به صدا درآورده و خود را مأمور شرکت گاز معرفی می کنند و با این ترفند وارد ساختمان می شوند و خانم هاشمی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می کنند....


کلمه: منابع مختلف از بازداشت فائزه هاشمی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسط ماموران در منزل خود خبر می دهند.

به گزارش کلمه، عصر روز شنبه ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب در تماس تلفنی با فائزه هاشمی از او می خواهند برای گذراندن دوران محکومیت شش ماهه اش، فورا خود را به زندان اوین معرفی کند. فائزه هاشمی هم در پاسخ اعلام می کند: من فردا صبح می آیم.

اما به دنبال این مکالمه تلفنی، ماموران دادستانی – شامل سه مامور زن و شش مامور مرد – زنگ منزل فائزه هاشمی را به صدا درآورده و خود را مأمور شرکت گاز معرفی می کنند و با این ترفند وارد ساختمان می شوند و خانم هاشمی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می کنند.

این در حالی است که در همین روز قرار بود مهدی هاشمی، دیگر فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی، به کشور وارد شود. اما ساعاتی قبل خبرگزاری های فارس و مهر اعلام کردند که مهدی هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی برخلاف تصور آنها به کشور وارد نشده، و اندکی بعد همین منابع و سپس سایت دادستانی از بازداشت فائزه هاشمی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، رسانه های وابسته به دولت و تندروها از دو روز قبل فضاسازی گسترده ای را برای بازداشت مهدی هاشمی در صورت ورود به کشور آغاز کرده بودند و امروز هم دانشجویان بسیجی و گروه های به اصطلاح خودجوش در فرودگاه امام تجمع کرده بودند تا به تعبیر خود، برای مهدی هاشمی دادگاه مردمی! برگزار کنند؛ اما گزارش رسانه های رسمی حاکی از آن است که یا او به تهران نیامده و یا در صورت ورود، از چشم تجمع کنندگان پنهان مانده است.

سایت های بولتن نیوز و رجانیوز اولین منابعی بودند که از بازداشت فائزه هاشمی خبر دادند، آن هم درست در شبی که قرار بوده مهدی هاشمی به محض ورود به کشور بازداشت شود و این اتفاق نیفتاده است.

رجا در این باره نوشت: بر اساس اخبار واصله فائزه هاشمی ساعاتی پیش دستگیر شد. از آنجا که نامبرده از اجرای حکم استنکاف ورزیده و خود را معرفی نکرده بود لذا توسط ماموران ذی زبط و بر اساس حکم قانونی روانه زندان شد. فائزه هاشمی به حکم دادگاه به شش ماه حبس محکوم شده بود.

بولتن نیوز هم همین خبر را تکرار کرد و همچنین نوشت: وجود آنکه بسیاری در انتظار بازگشت و محاکمه یکی از اعضای خاندان هاشمی یعنی مهدی هاشمی بوده اند، خبرها از بازداشت یکی دیگر از اعضای این خانواده حکایت دارد.

این رسانه نزدیک به نهادهای امنیتی همچنین از بازداشت حسن معادیخواه نیز خبر داد و با لحنی آشکارا متعلق به عوامل اطلاعاتی، نوشت: حسن معادی خواه یکی از مرتبطین اصلی مهدی هاشمی در جریان فتنه سال 88 و ماجرای اختلاس سازمان بهینه سازی سوخت برای تحمل کیفر به بازداشتگاه منتقل شد. دقایقی قبل معادی خواه بازداشت و تحویل بازداشتگاه شده است.

بر اساس این گزارش، فائزه هاشمی  روز سوم دی ماه سال گذشته به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به صورت غیر علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد. وی در حکم بدوی که سیزدهم دی ماه 1390 توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی صادر شد، به 6 ماه حبس و 5 سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها، انجمن‌ها، فضای مجازی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

قرار بود جلسه‌ رسیدگی به اتهامات دختر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه 23 مرداد 90 برگزار شود اما این جلسه به دلیل درخواست استمهال غلامعلی ریاحی وکیل پرونده برای تدارک دفاعیه و موافقت دادگاه، به‌ تاخیر افتاد و وقت رسیدگی نیز تجدید شد. پس از صدور رای اولیه علیه فائزه هاشمی، وکیل او بلافاصله به حکم صادره اعتراض و درخواست تجدیدنظر کرد اما حدود سه ماه بعد و در روز سه‌شنبه 8 فروردین 91، دادگاه تجدیدنظر تهران رای دادگاه بدوی را بدون هیچ‌گونه تغییری تایید کرد.

فائزه هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس پنجم و از اعضای شاخص لیست کارگزاران سازندگی بود. او در دوره اصلاحات روزنامه زن را راه‌اندازی کرد که با توقیف فله‌ای مطبوعات توقیف شد. وی در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر از هواداران میرحسین موسوی بود و پس از انتخابات نیز به اقدامات حکومت در سرکوب معترضان انتقاد کرد.


78 پاسخ به “فائزه هاشمی بازداشت شد + خبرهای تکمیلی از نحوه دستگیری”

 1. ایرانی گفت:

  الها.ما میگیم رهبر نمیخواهیم اینا این بازیا رو در میارن!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 2. علی گفت:

  این آقای ناشناس از ارتش سایبری ساعت 11 شب را از کجا آورده ؟ و بعد مدعی شده که مگر ساعت 11 شب هم مآمور گاز به در خانه ها میرود ؟ در خبر آمده عصر دیروز نه 11 شب جناب ناشناس دروغ پراکن ولائی.

 3. ناشناس گفت:

  اندكي صبر سحر نزديك است

 4. مهدی گفت:

  سلام عزیزان
  می خواستم به سردار سعید قاسمی بگم کی ریششان را می زنند
  چون ایشان گفته بودند اگر فائزه دستگیر شود ریشش را میزند

 5. amir گفت:

  سلام

  سعید قاسمی را در خیابان دیده اند که ریشش را تراشیده و سرخاب و سفیدآب به جایش مالیده با شلیته کوتاه قرمز رنگ دایره به دست مشغول شادمانی بوده و جای دوست و دشمن را به مردم نشان میداده

 6. فاطیما گفت:

  جنگ زرگریست نباید بازی بخوریم. همشون دستشون تو یه کاسست. مردم دیگه میدونن که حقیقتی از دهان حکومت جاری نمی شود. ایران شده شرکت سهامی خاص. ماشالله همه فامیلا دوره یه سفره نشستن و دارن حالشو می برن. نه از جمهوریت خبری است نه از استقلال. آزادی هم که یه پزه. مردم هم این وسط بیگانه و یک مشت نامحرم به امورات کشور خودشان هستند.
  بدا به حال ما که بار دیگه بخواهیم فریب این مکاران را بخویم. بعدها معلوم میشه که چه مصلحتی پشت پردهء این دستگیری فائزه خانم بوده. صبر می کنیم، بعد قضاوت می کنیم.

 7. ناشناس گفت:

  پولهای کلان ومیلیاردی دزدی میشود هیچ کس دستگیر نمی شود حال یک خانم که حرف حساب میزند حکم زندان برایش میبرند چه می توان گفت؟

 8. ضّد گفت:

  درود بر هاشمی‌، نفر دوم انقلاب اسلامی بر علیه ستمشاهی و رهبر جمهوری خواهان ایرانی‌

 9. چرخ روزگار گفت:

  من آقای هاشمی را نسبت به دولتمردان کنونی فرد عملگرا و قابل تحملی می دانم . ولی باید اذعان کرد که همه دولتمردان پس از انقلاب در حال پس دادن تاوان ستم هایی که بر مردم رفته هستند که با واسطه یا بی واسطه خودشان در آن نقش داشتند . امیدوارم این رویداد ها یک نوزایی فکری برای مردم و همه سیاست مداران باشد که آینده ای روشن در سایه برابری و انسان مداری برای ایرن عزیزمان بسازیم.

 10. زهره گفت:

  وبزودی خواهند فهمید چه کسی پیروز و چه کسی شکست خورده است. (قران کریم)

 11. جلیلی گفت:

  کی بود میگفت چاقو دسته خودش رو نمیبره؟؟؟!!!

 12. ناشناس گفت:

  الهم مشغل الظالمین به الضالمین

 13. ناشناس گفت:

  همه اش فیلمه…گول نخوریم….

 14. ناشناس گفت:

  نظام در حال متلاشی شدن از داخل است … منتظر واکنش هاشمی باشید

 15. ناشناس گفت:

  سربازان گمنام در نقش مامور گاز !!!

 16. ناشناس گفت:

  آقایان دزد و قاتل در مملکت راست راست راه می روند بعد این خانم که بر ضد آقایان حرف زده دسگیر میشه !

  شما که میگی فیلمه اصلا میدونی چرا دستگیر شده ؟

 17. حسین گفت:

  انشالله آزاد خواد شود

 18. سبزلی گفت:

  آقای هاشمی رفسنجانی خودش فیتیله را پایین کشید تا دزدان و آدمکشان یا فرار کنند یا بر منبر روند و یا سوار قدرت شوند. یادتان هست. گ.ل نخوریم!

 19. گوگولی گفت:

  دیگه ما هم باید بریم زندان . منو ببرین زندان

 20. koorosh گفت:

  خدا بیامرزه طالقانی رو .
  راستی از آقای هاشمی بپرسم:” فکر کنم اردیبهشت 58 بود حزب الهی ها به دخترش بی حرمتی کردند نه؟ خدا همه کسانی که به این سید ظلم کردند خودشان و اولادشان را لعنت کند

 21. ناشناس گفت:

  خانواده هاشمی در اوردن خا منه ای و رهبر کردن او بی شک شریک هستند اما امروز مورد ظلم قرار گرفته اند و انواع تهمت های راست و دروغ به او و خا نواده اش می زنند .اما می گویند مهدی هاشمی می خواهد محا کمه شود تا حرف های نگفته را بگوید و دست اصول گرایان را رو کند که چه جنایت ها و چه کار ها و چه اختلاس ها نکرده اند .برای همین یک عده….. بسیجی را به فرود گاه به دروغ به نام دانشجو بردند تا او را بتر سانند که به ایران نیاید و خواهرش را دستگیر کردند که بیشتر بترسد

 22. میرهادی موسوی گفت:

  الله اکبر الله اکبر اله اکبر
  انشاالله به امید دستگیری و بازداشت سران فتنه نظیر موسوی هاشمی خاتمی و کروبی و محاکمه ومجات انها
  این مقدمه ان هست

 23. behrouz گفت:

  Zaneh Mobarez

 24. سران فتنه از کروبی تا خاتمی همه باید محاکمه شوند…
  توهین به خون شهدا و ارزشهای انقلاب جرم سنگین و نابخشودنی است…

 25. ناشناس گفت:

  احمدی نژاد را هاشمی بهرمانی تربیت کرد برای اداره وکنترل اصلاح طلبها و اکثریت ملت مظلوم ایران !!!! ولیکن !!! ولیکن !!! وبا تأسف باید گفت خامنه ای و بهرمانی هاشمی هردو !!و تأکید میکنم هر دو آماده باشند و آماده باشند تا حال و آینده شان را!!! تا حال و آینده خودشان را دو دستی تقدیم احمدی نژاد بکنند .. ولاتبدیل لسنت الله..

 26. شاهد گفت:

  گفتند که گرگ آمده بر قافله ها راه گرفته/ گفتیم نترسید خسوف است کمی ماه گرفته

  ذکر یا حسین را فرموش نکنیم/ سحر نزدیک است

 27. ناشناس گفت:

  تمام دزدان و جاسوسان را در کشور ول و رها کرده اند و مشکل این ها شده فقط آقای هاشمی و خانواده شان. که آن هم می دانید چرا؟ چون با مردم همراه شدند و حاضر نشدند که از ظلم تبعیت کنند.

 28. ناشناس گفت:

  هر چه می کشیم از استبداد و واپسگرائی و خود شیفتگی چند رو حانی حاکم است که پست های باد اورده و پولهای باد اورده و قدرت و شو کت
  امروز انها را در خود فرو برده است و از خون جوانان سوء استفاده کردند . تا برسد روزی که سیلی وحشت ناکی از مردم خودشان و مزدورانشان بخورند