سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شیوا نظرآهاری برای اجرای 4 سال حبس به زندان رفت...

شیوا نظرآهاری برای اجرای 4 سال حبس به زندان رفت

چکیده :شیوا نظرآهاری فعال حقوق بشر و روزنامه نگار برای اجرای حکم ۴ سال زندان ساعتی پیش خود را به بند زنان زندان اوین معرفی کرد....


شیوا نظرآهاری فعال حقوق بشر و روزنامه نگار برای اجرای حکم ۴ سال زندان ساعتی پیش خود را به بند زنان زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه، شیوا نظرآهاری عضو هیات موسس کمیته گزارشگران حقوق بشر که در جریان سرکوب های پس از انتخابات بازداشت و در یک مهر ۱۳۸۸ به طور موقت از زندان اوین آزاد شده بود بار دیگر هنگامی که قصد شرکت در مراسم تشییع آیت الله منتظری را داشت بازداشت و در دوران حبس خود بیش از ۱۰۰ روز را در سلول‌های انفرادی گذراند.

وی که ۲۱ شهریور, ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و به صورت موقت آزاد شده بود از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظرتهران، به تحمل ۴ سال حبس تعزیری، تبعید به زندان شهر کرج و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

شیوا نظرآهاری بامداد روز چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه برای اجرای حکم حبس چهار سالۀ خود به زندان اوین رفته بود، که مسئولین مربوطه اعلام کردند وی روز شنبه هجدهم شهریور ماه باید برای اجرای حکم مراجعه نماید.


6 پاسخ به “شیوا نظرآهاری برای اجرای 4 سال حبس به زندان رفت”

 1. ناشناس گفت:

  این دیکتا تور را از راه رفته با زگشتی نیست مگر مردم ایران برای او فکری اساسی کنند

 2. ناشناس گفت:

  شرم بر قوه قضاییه!!!! شرم بر دادگاههای فرمایشی!!!! اینها همه در تاریخ ثبت خواهد شد و از شما به عنوان یک حکومت سرکوبگر نام برده خواهد شد. اگر سایر دیکتاتوری ها ماندند شما هم می مانید!

 3. Reza Ansari گفت:

  Dorod bar hame shir zanan va mardan iran zamin.Be omid irani barabar va azad nan

 4. Reza Ansari گفت:

  Afarin bar in shogaat.

 5. خواهش می کنم گفت:

  بایستی خانه به خانه یا هرشیوه بی دردسر مردم را آگاه کنیم که کمتر پول به جیب این دولت واریز کنیم چه از طریق قطع هزینه های مکالمه تلفن وچه اینکه از طریق واریز پول به بانکهای تحت حاکمیت

 6. ناشناس گفت:

  زنان را اگرچه به ناموستان فحش بدهند و به فرمانده شما هم ناسزا بگویند، میازارید!

  مولای جوانمردی و عدالت حیدر کرار علیه السلام: زنان (زنان دشمن یا کفار یا مشرکان) را اگرچه به ناموستان فحش بدهند و به فرمانده شما هم ناسزا بگویند، میازارید!!

  شما تصور میتوانید بکنید؟! که فاتح خیبر ابن عم رسول و اخیه فی الدنیا و الاخرة و زوج بتول، زنی را بجرم مخالفت سیاسی زندان کند!!!!!!!!!

  در مورد زنان سه خاطره در تاریخ جوانمردی و اخلاقی و تراژدی ی اسلام هست عجیب!:

  تاریخ اول- آن ضربه ناجوانمردی به پهلو یا حتی درب خانه ای که زهرای مرضیه بضعة مصطفی سلام الله علیها پشت آن بود هنوز کمر و پهلوی ما را شکسته و خم کرده و از غصه اش هر بار ملیونها آدم شیعه و غیر شیعه و جوانمرد یاد میاورد بعد از 1400 !!! سال آه و سوز میکشد و به سینه میزند و انتقام ناگرفته مینامد!!

  تاریخ دوم- وقتی قسمتی از سپاه معاویه ملعون به آن زن در سرحدات جفا کردند، امیر تقوی و زهد و شاه عدالت- که فرموده بود اختلاسها را اگر به کابین زنانتان هم برده باشید به بیت المال باز میگردانم- جوانمردی که ملائکه بفرمان خدای عالم در آسمانها نعره زدند که وقتی اسم حیدر میاید دیگر کسی خود را جوانمرد (مرد)!! ننامد چون که لا فتی الا علی و لا سیف الا ذوالفقار بلی علی ع با غضب و تاسف و کمر شکسته روی منبر رفت و فرمود اگر اگر اگر بین شما مردی باشد که این قضیه شنیده و از غصه ان مرده باشد او را ملالی نیست!

  تاریخ سوم- بعد از جنگ خوارج علیهم اللعنه زنی بود که شوهرش را در ان جنگ از دست داده بود و اولاد یتیمی داشت درمانده و فقیر و (مخفی یا اشکار) مسبب ان را (علی ع را) ناسزا میگفت یعنی مخالف سیاسی شده بود. دیدید که مولای تقوی و رحمت و جوانمردی چگونه بدون انکه خود را معرفی کند به منزلش میرفت غذا میداد و بچه هایش را کول میکرد!!

  از کتابها و سایتها بخوانید:
  سیره علوی هم که ادامه همان سیره و روش نبی مکرم اسلام می باشد ممنوعیت کشتن زنان و کودکان را مورد توجه و تاکید قرار داده است. امیر المومنین علی (ع) قبل از درگیری با دشمن و آغاز جنگ صفین توصیه هایی به لشکریان خود نمودند و آنان را از کشتن زنان برحذر داشتند:

  ((اگر دشمنان به یاری خدا شکست خوردند و از میدان کارزار فرار کردند، مبادا که فراریان را بکشید و افتادگان را از میان ببرید و خستگان را نابود سازید. زنان را اگرچه به ناموستان فحش بدهند و به فرمانده شما هم ناسزا بگویند، میازارید.))