سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال امدادگران بازداشتی زلزله آذربایجان به زندان مرکزی تبریز...

انتقال امدادگران بازداشتی زلزله آذربایجان به زندان مرکزی تبریز

چکیده :برای 16 نفر از بازداشت شدگان وثیقه 5 میلیون تومانی و برای 5 نفر باقی مانده کفالت تعیین شده و از زمان تعیین این وثیقه ها، این 21 نفر اعتصاب خشک خود را به اعتصاب تر، تا فردا ظهر تبدیل کرده اند....


حمله نیروهای امنیتی نظامی به کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان پش از آزادی ده نفر از این امدادگران سایر افراد بازداشت شده صبح امروز جمعه 3 شهریور 90 به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه چهارشنبه اول شهریور ماه ساعت یازده شب مامورین امنیتی با حمله به کمپ کمک رسانی که توسط جمعی از فعالان مدنی و حقوق بشری ایجاد شده بود با گاز فلفل، ضرب و شتم و توهین کلیه امدادگران را بازداشت و به پایگاه امنیت اخلاقی اهر منتقل کردند. هفت تن از امدادگران که خانم بودند به اداره آگاهی این شهرستان برده شدند.

امدادگران در ساعات اولیه توسط توسط سه قاضی از مجتمع قضایی خواجه ابتدا به انجام فعالیت های سیاسی از طریق کمک به زلزله زدگان تفهیم اتهام شدند. ولی در روند بازجویی ها توسط مامورین اطلاعات اهر این اتهام به تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق توزیع مواد غدایی غیر بهداشتی متهم شدند. مستند ارایه شده برای این اتهام اعزام مامور بهداشت اهر 24 ساعت پس از پلمپ کمپ بود که گزارش داد،تعدادی نان کپک زده و چند عدد کنسرو تاریخ مخدوش در میان اجناس امدادگران وجود داشت.

امدادگران بازداشت شده در پاسخ به این موضوع بیان کردند مواد غذایی ارایه شده به زلزله زدگان همگی خشک مثل برنج و روغن بوده و نانی که از آن بعنوان کپک زده نام برده شده نان مصرفی ساکنان کمپ بوده و کپک احتمالی نیز باتوجه به بازداشت آنان و عدم مصرف این نان ها طبیعی بوده و آنان هیچ نانی در بین آسیب دیدگان زلزله توزیع نکرده اند. لازم به ذکر است اعزام مامور بهداشت و بازرسی از مواد غذایی در غیاب مسولین کمپ انجام شد.

گزارشها حاکی از بد رفتاری و آزار و اذیت امدادگران توسط بازجویان اداره اطلاعات اهر است به گونه ای که بر اثر شدت ضربات وارده به پهلوی حسین رونقی ملکی کلیه های وی دچار خونریزی شده و وضعیت این فعال حقوق بشری را در شرایط بحرانی قرار داده است اما مسولین قضایی از اعزام وی به بیمارستان خودداری می کنند.

این زندانی سیاسی که با وثیقه در مرخصی درمانی بسر می برد و با وقوع زلزله در شرایطی که فقط یک هفته از آخرین عمل جراحی اش گذشته بود برای کمک رسانی به مردم درمان خود را قطع کرده و از ساعات اولیه پس از زلزله در منطقه حضور پیدا کرد.

ساعتی قبل از انتقال بازداشت شده ها مامورین امنیتی توسط عوامل خود در زندان اقدام به جو سازی و تخریب چهره های این امدادگران کردند و برای فشار به آنان توسط زندانیان دیگر به دروغ عنوان کردند این افراد اعضای باندی بودند که قصد سرقت از مردم زلزله را داشته اند و این مسله باعث تحریک زندانیان عادی شده وتوسط برخی از افراد خطرناک زندان، امدادگران مورد تهدید و آزار و اذیت قرار می گیرند.

آخرین خبر حاکی است برای 16 نفر از بازداشت شدگان وثیقه 5 میلیون تومانی و برای 5 نفر باقی مانده کفالت تعیین شده و از زمان تعیین این وثیقه ها، این 21 نفر اعتصاب خشک خود را به اعتصاب تر، تا فردا ظهر تبدیل کرده اند.


2 پاسخ به “انتقال امدادگران بازداشتی زلزله آذربایجان به زندان مرکزی تبریز”

  1. دروغی به این وقاحت. خجالت داره گفت:

    سایت گستاخ باشگاه خبرنگاران جوان که الحق نام بنگاه خبرپراکنی روانیان شایسته ی نام آن است نوشته تبلیغ بهاییت در کمپ سرند می کرده اند و مشروبات و مواد مخدر صنعتی از کمپ ثبت و ضبط شده است. بعد هم مدعی شده پول های مردم را امدادگران برای استفاده ی شخصی خود خرج کرده اند و با پول آن خودرو خریده اند و بعد با خودرو تصادف کرده اند و بعد برای مداوا خودشان را جزو زلزله زده ها معرفی کرده اند. دروغ که حناق نیست. وقاحت هم حدی دارد.

  2. نکیسا سامی گفت:

    خجالت خجالت خجالت خججججججججججججججججالت بابا خجالت بکشید . حیا کنید . شرم ووقاحت چیز خوبیه والله