سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با طی دوران محکومیت؛ علی جمالی، فعال دانشجویی آزاد شد...

با طی دوران محکومیت؛ علی جمالی، فعال دانشجویی آزاد شد

چکیده :علی جمالی دبیر سیاسی سازمان دانش آموختگان ایران که ۳۱ مرداد سال ۸۹ در خیابان بازداشت شده بود، ساعتی پیش پس از تحمل دو سال و نیم حبس تعزیری از زندان اوین آزاد شد....


علی جمالی فعال دانشجویی محبوس در بند 350 زندان اوین ساعتی پیش با پایان یافتن حبس خود آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، علی جمالی  دبیر سیاسی سازمان دانش آموختگان ایران که ۳۱ مرداد سال ۸۹ در خیابان بازداشت شده بود، ساعتی پیش پس از تحمل دو سال و نیم حبس تعزیری از زندان اوین آزاد شد.

این فعال دانشجویی به اتهام توهین به رهبری، توهین به رییس جمهور، تبلیغ علیه نظام و همچنین تجمع و تبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی، محاکمه شد و بر این اساس به دو سال و نیم حبس تعزیری و پرداخت یکصد هزارتومان جریمه نقدی محکوم شده بود.

علی جمالی چندی پیش در زندان اوین برای فرزندش از تاریخ انقلاب نوشت و گفت که دقیقا ۳۱سال پیش از تولد تو، در ۱۲فروردین ۵۸پایه های نظامی بنیان نهاده شد که قرار بود «جمهوری اسلامی» باشد؛ نه یک کم و نه یک کلمه بیش. قرار بود جمهورش در آن اساس تصمیم گیری باشد و اسلامش رحمانی، اطمینان بخش و سازگار با دنیای جدید اما امروز و در روزهایی که تو به دنیا آمدی و به دو سالگی رسیدی، هم زمان با تو ۳۳مین سال تاسیس جمهوری اسلامی نیز سپری می شود، در حالی که زندان هایی که قرار بود دانشگاه باشد، لبریز است از دانشجویانی که به زندان شدن دانشگاه و شهر و کشور خود اعتراض دارند. تو ۲ساله می شوی و جمهوری اسلامی ۳۳ساله و چه کنایه آمیز که از کارزار سبز و پیوسته ما برای اعاده ی «جمهوریت» هم دو سال و اندی می گذرد.


یک پاسخ به “با طی دوران محکومیت؛ علی جمالی، فعال دانشجویی آزاد شد”

  1. لنین گفت:

    این خبر خوش ازادی را به علی جمالی عزیز و همسر و خانواده محترمشان تبریک می گویم . همچنین به نیکان عزیز . همیشه شاد و در کنار هم باشید