سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آتش در قم؛ 16 هکتار زمین ییلاقی نابود شد...

آتش در قم؛ 16 هکتار زمین ییلاقی نابود شد

چکیده : بر اثر حریق بیش از 16 هکتار از مراتع مناطق ییلاقی استان قم و تعدادی گونه‌های ارزشمند بادام کوهی به کلی نابود شد....


بر اثر حریق بیش از 16 هکتار از مراتع مناطق ییلاقی استان قم و تعدادی گونه‌های ارزشمند بادام کوهی به کلی نابود شد.

“احمد عفتان” با اشاره به اینکه استان قم خشک و نیمه خشک بوده و میزان متوسط بارندگی آن محدود و نصف میانگین کشور است، گفت: در این شرایط استقرار بوته‌ها و درختچه‌ها بسیار سخت است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه از اواخر خرداد ماه تاکنون هشت مورد حریق در مراتع استان گزارش شده است، تصريح کرد: بر اثر این حریق‌ها بیش از 16 هکتار از مراتع مناطق ییلاقی استان و تعدادی گونه‌های ارزشمند بادام کوهی به کلی نابود شد.

وی با بیان اینکه بخش خلجستان با شش فقره حریق بیشترین سهم آتش سوزی را در مراتع استان داشته است، افزود: همچنین در بخش‌های کهک و سلفچگان نیز شاهد وقوع حریق بوده‌ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه علت وقوع تمام این حریق‌ها متاسفانه عوامل انسانی است که در اثر سهل انگاری و یا بعضاً شیطنت افراد ناآگاه به وقوع می‌پیوندد، گفت: شهروندان که برای تفریح و تفرج به مناطق ییلاقی و کوهستان‌ها و مراتع عزیمت می‌کنند بیش از بیش باید مراقب باشند تا با برپاکردن آتش، موجب بروز حریق در مراتع نشوند.

عفتان با تاکید بر اینکه در سال 89، 33 مورد حریق در مراتع استان رخ داد و در مجموع427 هکتار از این اراضی در آتش سوخت، افزود: در سال گذشته حریق‌ها به 14 مورد کاهش یافت اما متاسفانه 74.7 هکتار اراضی از بین رفت.


5 پاسخ به “آتش در قم؛ 16 هکتار زمین ییلاقی نابود شد”

 1. ناشناس گفت:

  میخواهیدچه چیز را ثابت کنید در گشوری که بیش از 90 در صد جوانها ازدواج نکرده اند ویا اگر ازدواج میکنند سه ماه بعد از هم جدا میشوند حال زیر 15 سال ازدواج میکنند.دروغگو ها

 2. سبزه قبا گفت:

  هر چند تعیین سن قانونی برای ازدواج میتواند توسط حکومت انجام شود ولی واقعیت این است که بلوغ جنسی در دختران و پسران با توجه به موقعیت جغرافیایی ، نژاد و غیره در سنین متفاوت اتفاق میفتد.
  اصلا اشکال در عدد سن ازدواج نیست بلکه مشکل در این است که بسیاری از این ازدواجها به صورت اجباری اتفاق میفتد و گاهی حکم خرید و فروش دختران را پیدا میکند فقط نام پول رد و بدل شده ، مهریه و شیر بها و غیره است.
  گم شده ی زمانه ی ما عشق است. کدامیک از این ازدواجهای کودکانه با عشق انجام شده ؟ اصلا عروس و داماد مفهوم عشق را میفهمند یا مجبور به این ازدواجها هستند؟
  از همه گذشته بلوغ جنسی معادل با بلوغ فکری و آمادگی برای قبول مسئولیت یک خانواده شامل شوهر و فرزندان نیست. هر چند که این روال میتواند در جهت فرمان رهبر برای تولید بچه باشد چون زوجهای کودکانه هیچ برنامه ی مشخصی برای بچه دار شدن ندارند و میتوانند از همان روز اول تولید ملی بچه را شروع کنند. و وای بر بچه هایی که در چنین خانواده هایی بوجود میآیند و تربیت میشوند.

 3. ناشناس گفت:

  کاش این اتش بع بعضی مدارس علمیه سرایت میکرد که این مدارس هستیی بسیاری از مردم ایران را سوزانده اند

 4. ناشناس گفت:

  ای جواد آقای لاریجانی بدو این زمین ها را هم تصاحب کن و با پول این و آن و وامهای بلاعوض که به ضرب اخوانت خواهی گرفت آبادش کن و بگو خودم زحمت کشیده ام و مال خودم است.

 5. ناشناس گفت:

  روزی هم اتش به جان همه حکو مت گران زرو زور تزویر خواهد افتاد و ترو خشک را خواهدسوخت