سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پس از توهين و تبعيد؛ انتقال بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی، به انفرادی زندا...
» مسئولان زندان از دلیل این تصمیم اظهار بی اطلاعی می کنند

پس از توهين و تبعيد؛ انتقال بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی، به انفرادی زندان رجايی شهر

چکیده :بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند که صبح امروز به دادسرای اوین احضار شده بود، پس از بازگشت به زندان رجایی شهر به جای انتقال به بند عمومی به سلول انفرادی این زندان منتقل شد....


بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار تبعیدی به زندان رجایی شهر کرج، عصر امروز به سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند که صبح امروز به دادسرای اوین احضار شده بود، پس از بازگشت به زندان رجایی شهر به جای انتقال به بند عمومی به سلول انفرادی این زندان منتقل شد.

این روزنامه نگار زندانی شب گذشته مطلع شده بود که صبح امروز بر اساس دستور مراجع قضایی به دادسرای اوین احضار شده است و پس از بازگشت به زندان رجایی شهر به تشخیص قاضی و به دستور قضایی تا اطلاع ثانوی به سلول انفرادی منتقل شده است.

بر اساس این گزارش مسئولان زندان از این تصمیم و دلایل آن اظهار بی اطلاعی کرده اند و تنها گفته اند که این انتقال به تشخیص قاضی بوده است.

بهمن احمدی امویی از 22 خرداد و پس از درگیری در برنامه ی گرامیداشت یاد شهید هدی صابر در زندان اوین به سالن 12 زندان رجایی شهر کرج که محل نگهداری زندانیان است تبعید شد.

این روزنامه نگار زندانی که نیمه شب همان شب با دمپایی، زیر پیراهنی و پیژامه و دستنبد و پابند منتقل شده بود به هنگام ورود توسط ماموران با توهین و بی احترامی، برهنه و تفتیش شده بود.

کلمه پیش از این گزارش داده بود که عصر روز دوشنبه ٢٢خرداد، زندانیان بند ٣۵٠ در حین برگزاری مراسم سالگرد شهادت هدی صابر بودند با دخالت گارد ویژه برای ادامه مراسم با مشکل مواجه شده بودند.

این مراسم که از سوی زندانیانی که در اعتراض به کشته شدن همبندی شان روزه سیاسی گرفته بودند تدارک دیده شده بود در حین برگزاری با قطع برق توسط ماموران امنیتی ناتمام ماند و سپس گارد ویژه وارد بند شد.

در نتیجه این درگیری بهمن احمدی امویی، سعید جلالی فر، فرشاد قربان پور، آرش سقر، سعید متین پور و جواد علیخانی بوسیله گارد ویژه به سلول انفرادی منتقل شدند.

زندانیان در پاسخ به این برخورد شعار “یا حسین میرحسین” و “مرگ بر دیکتاتور” سر می دادند.

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار حوزه اقتصاد در تاریخ ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۸۶ به خاطر حضور در تجمعی در میدان هفت تیر تهران برای دفاع از حقوق زنان بازداشت و مدت یک هفته را در زندان اوین سپری کرد. بهمن چند ماه پس از آن و در تاریخ پنجم مهر ماه ۱۳۸۶ بدین خاطر به ۶ ماه زندان تعلیقی به مدت دو سال محکوم شد. بعد از اتفاقات انتخابات ۸۸ او نیز چون بسیاری دیگر از روزنامه نگاران کشورمان بازداشت و در دادگاه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.


3 پاسخ به “پس از توهين و تبعيد؛ انتقال بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی، به انفرادی زندان رجايی شهر”

 1. ناشناس گفت:

  زنده باشی دلاور . خوب شد نیستی ببینی که خیلی از قلم بمزدانی که اسم خبرنگار را یدک میکشند چگونه اخلاق حرفه ای را زیر پا گذاشته و برای چندر غاز پول کثیف قلمشان رادر خدمت زر و زور وتزویر قرار داده اند.

 2. ابوذر گفت:

  امویی در زندان اینگونه مجاهده می کند و ما در بیرون …!! درود بر شرفش!

 3. ناشناس گفت:

  ضحاک مار دوش برای مارهایش خون می طلبد