سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشاگری‌های متقابل دولتی‌ها و لاریجانی‌ها؛ جواد لاریجانی متهم به زمین‌خواری شد...
» سایت توکلی: اسناد زمین‌خواری لاریجانی را دولت فاش کرده است

افشاگری‌های متقابل دولتی‌ها و لاریجانی‌ها؛ جواد لاریجانی متهم به زمین‌خواری شد

چکیده :در حالی که نام مدیران ارشد احمدی نژاد بارها در رسانه ها به عنوان متهم به رشوه و اختلاس و دخل و تصرف در اموال بیت المال و ... مطرح شده، اخیرا اسنادی درباره زمین‌خواری جواد لاریجانی منتشر شده که به ادعای سایت احمد توکلی، این افشاگری کار دولتی هاست. برخی معتقدند احمدی نژاد می خواهد با این افشاگری، بر برادران لاریجانی فشار بیاورد تا پرونده رحیمی پیگیری نشود....


کلمه – گروه اقتصادی: در حالی که مفاسد اقتصادی تیم احمدی نژاد هر روز ابعاد تازه تری می یابد، بر دامنه اختلاف سه قوه نیز افزوده شده و هر روز و هفته گروهی از محافل حامی یک طرف به افشاگری علیه طرف دیگر می پردازند. این افشاگری ها در حالی صورت می گیرد که رسانه های حامی دو طرف نیز میدان دار شده و به اعلام مواضع طرفین می پردازند.

در این میان شاید نقش سایت الف نزدیک به احمد توکلی، پسرخاله لاریجانی ها، بیش از بقیه خودنمایی می کند. این نماینده مجلس تهران که در حال حاضر برای حفظ کرسی مرکز پژوهش ها از هیچ کوششی دریغ ندارد، احمدی نژاد و دولتش را متهم کرده است که انتشار اسناد مربوط به زمین خواری برادران لاریجانی، از سوی دولت صورت گرفته است.

احمد توکلی بر این باور است که انتشار اسناد برادران لاریجانی “نشانه هاي آشكار تلاشي جدي براي به ظاهر انتقام از مسئولين قوه قضاييه و در باطن به انحراف كشاندن مسير پاكسازي و مبارزه با فساد” است!

وی که در انتخابات دهم از حامیان احمدی نژاد بود و در تخریب نیروهای انقلابی و دلسوز نظام طی سه سال گذشته از هیچ کوششی دریغ نکرده است، اینک اما مدعی است که سابقه تیم احمدی نژاد نشان مي دهد براي “تحصيل منافع شخصي” حاضر به هر اقدامي از” تهديد و تطميع تا مظلوم نمايي و افشاگري نمايي” است. او تیم دولت حاکم را “جريان فاسد مظلوم نما” می خواند. همان جریانی که احمد توکلی در آخرین موضع گیری اش هم اعتراف کرد که باید طی یک سال آینده احمدی نژاد و مردانش را تحمل کرد!

هرچند بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی در سیستم قضایی هیچگاه جدی گرفته نشده و همواره به عنوان اهرمی برای حذف رقیب بوده است، اما این روزها مقامات قضایی کشور ادعا کرده اند که در بحث اختلاس بزرگ و بیمه ایران، بنا دارند بدون ملاحظه جایگاه سیاسی افراد به مجازات خاطیان بپردازند.

همین ادعا باعث شد که نام مدیران ارشد احمدی نژاد بارها در رسانه ها مطرح شود و آنان متهم به رشوه و اختلاس و دخل و تصرف در اموال بیت المال و … شوند. این مساله انتقاد رییس هیات دولت را در پی داشت.

احمدی نژاد که طی هفت سال گذشته بارها همگان را تهدید به افشاگری کرده، و حتی بدون سند و مدرک مقامات بلندپایه کشور را به فساد مالی متهم ساخته است، متهم کردن مردانش را خلاف قانون اساسی و حقوق شهروندی دانسته و خواستار توقف روال دادگاه ها شده است. درخواستی که نه تنها نادیده گرفته شد، بلکه خط و نشان کشیدن های صادق لاریجانی، قاضی القضات را هم در برداشت.

در همین حال بود که یکی از سایت ها اسنادی از زمین خواری برادران لاریجانی منتشر کرد. اسنادی که بی شباهت به افشاگری های احمدی نژاد و تهدید های وی طی چند سال گذشته نیست.

او پیشترها ادعا کرده بود که ۱۴۰ هزار سند مکتوب علیه ۳۱۴ نفر از رقبا و مخالفان خود دارد. شاید به اعتقاد دولتی ها، اکنون زمان انتشار این اسناد فرا رسیده است.

اولین بار، دو سال پیش احمدی نژاد در سخنرانی خود در کرمان خطاب به یک زمین خوار گفت: «كسي كه در اطراف تهران 300 هكتار از بهترين زمينهاي دولت را سالهاست تصرف كرده و وزير جهاد كشاورزي قبلي زورش نرسيده و تاكنون وزير فعلي نيز نتوانسته كاري كند فرض كنيد با اين وجود قانوني در مجلس تصويب شود كه به دولت بگويد كه تو موظف هستي به اينها سند بدهي و اگر دولت استنكاف كرد، اجازه داده شود تا به آنها سند داده شود؛ اين تبعيض و بيعدالتي است.”

جواد لاریجانی همانگونه که احمدی نژاد می گوید متهم است که سالها پیش اقدام به تصرف غیرقانونی زمین های عمومی کرده است. گفته شده که وی در روستای مبارکیه در بخش جواد آباد، شهرستان ورامین حدود 2500 هکتار از زمین های محلی را که “زمین های روستا و زمین های منابع طبیعی” بوده اند، به تصرف خود در آورده و در این زمین ها 12 حلقه چاه غیر مجاز عمیق هم حفاری کرده است و با اعمال نفوذ اجازه نداده است که دولت های هشتم و نهم و دهم این زمین ها را به صاحبان واقعی آن که بیت المال است بازگردانند.

در همین حال، در یکی از اسنادی که اخیرا با مهر وزارت کشاورزی درباره “تصرفات اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی توسط آقای محمدجواد لاریجانی” منتشر شده، آمده است: «نامبرده در چند نوبت و بدون اخذ مجوز قانونی به تصرفات عدوانی در بیش از ۳۴۲ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین، نگهداری دام‌های غیرمجاز (۹۰۰ راس گوسفند و ۲۰۰ نفر شتر) و …» اقدام کرده است.

واقعیت این است که احمدی نژاد مدتهاست رسما با برادران لاریجانی وارد جنگ شده و به این ترتیب سعی دارد با دادن نشانه هایی آنان را وادار کند که از رسیدگی به پرونده معاون اول فاسد خود دست بردارند و علی لاریجانی در مجلس جلوی افشاگری بیشتر در این خصوص را گرفته و صادق لاریجانی جلوی قضایی شدن مسئله را بگیرد.

در پرونده فساد رحیمی که اولین بار توسط الیاس نادران در مجلس فاش شد، احمدی نژاد تا امروز در چند مرحله سعی کرده است که جلوی رسیدگی به آن را بگیرد. گفته شده که وی بعد از افشاگری نادران، در دیداری با رهبری به وی گفته است که تمامی این پولها در ستاد انتخاباتی وی هزینه شده است تا بدین ترتیب رهبری را متقاعد کند که پرونده رحیمی پیگیری نشود.

وی همچنین در یکی از جلسات هیات دولت نیز به این موضوع اشاره کرده و گفته است که: «اگر رئیس قوه قضاییه میخواهد با فساد مبارزه کند اول باید از برادر خود شروع کند» و سخنرانی کرمان و اینک انتشار اسناد، همگی در جهت تلاش های احمدی نژاد برای مسکوت گذاشتن پرونده فساد رحیمی و مدیرانش ارزیابی می شوند.

در حال حاضر که اختلافات احمدی نژاد با برادران لاریجانی ابعاد تازه تری پیدا کرده است، انتشار اسناد همزمان با برگزاری دادگاه ها معنایی فراتر از یک درز اسناد دارد.

هرچند روزنامه وابسته به دولت تلاش دارد توپ را در زمین هاشمی ها بیندازد و از آب گل آلوده قوه قضاییه و مهدی هاشمی استفاده کند، اما شواهد حاکی از آن است که تیم احمدی نژاد، که مدت ها قبل به اسناد زیادی از وزارت اطلاعات دسترسی یافته اند، در یک سال باقی مانده از ریاست احمدی نژاد بر دولت در تلاش اند تا بتوانند انتقام خود را از همه کسانی که مردان تیم او را هدف قرار داده بودند بگیرد.


28 پاسخ به “افشاگری‌های متقابل دولتی‌ها و لاریجانی‌ها؛ جواد لاریجانی متهم به زمین‌خواری شد”

 1. ناشناس گفت:

  RSداغ ترین خبر بعد از اختلاس 3 میلیارد دلاری خواهد شد

 2. ناشناس گفت:

  البته گوسفند و دامداری بهانه ای است برای تصرف 342 هکتار زمین به ارزش تقریبی حد اقل 350 میلیارد تومان

 3. ناشناس گفت:

  اینها مثل سگ و گربه بهم بیفتند به نفع ملت است گفت زهرطرف کشته شود سود اسلام است. این دزدها خوب از پس هم برمی آید. حریف شغال …سگ مازندرانی است.

 4. پروین گفت:

  کشور و منابع مالی و ذخایر ان توسط این بی دین ها به تاراج رفته و همه مردم به ان واقف هستند

 5. محمد گفت:

  بسم الله الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

  وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ(سوره : آل عمران آیه : 54)

  آنها مكر كردند و خدا هم [در پاسخ آنها] مكر در ميان آورد و خدا ماهرترين مكر كنندگان است

  و آنان که روزی با مکر دست در دست هم شدند حق را ناحق کردند حال ببینید که اکنون چگونه با همان دست ها بر سر بیت المال رسوا می شوند و این نیز وعده خداوند کریم و مکارترین مکر کنندگان است

 6. توتم سبز گفت:

  شغال بیشه مازندران را ندرد جز سگ مازندرانی

 7. ناشناس گفت:

  واقعا احمق ترين ريس جمهور از خدا مي خواهم بلا را سر همشون خالي كنه كه دل ميرحسين را خون كردن

 8. ناشناس گفت:

  افشاگری حاوی پوشه‌ای شامل ۱۲ برگه از اسناد محرمانه دولتی در رابطه با تصرف اراضی ملی توسط خانواده لاریجانی است که به امضای اشخاص مختلفی مانند محمدجواد لاریجانی، وحید دستیار ویژه بیت رهبری، محمدرضا اصغری مدیرکل حراست وزارت جهادکشاورزی، مهندس اسکندری وزیر جهادکشوری دولت نهم در مورد تصرف بیش از ۳۴۲ هکتار اراضی ملی در حاشیه ورامین، حفر چندین حلقه چاه غیر مجاز در این منطقه، نگه داری بیش از ۹۰۰ راس گوسفند و ۲۰۰ نفر شتر به صورت غیرقانونی در دامداری‌های احداث شده در اراضی تصرفی و همچنین تصرف اراضی حومه ورامین توسط ایت الله صادق لاریجانی است.

 9. ناشناس گفت:

  342 هکتار زمین به ارزش تقریبی حداقل 3420000000000 ریال

 10. ناشناس گفت:

  اینهمه هزینه دادیم. اینهمه شهید و جانباز و ایثارگر دادیم تا قاضی القضات شهر زمین های بیت المال را تصرف کند

 11. ناشناس گفت:

  واقعا متاسفم
  سایت الف بیشتر تاکید داشت که دروغه و میخواهند دادگاه 3000 میلیارد را تحت شعاع قرار بدهند ولی مدارک موجود کاملا مستدل هست و من خودم شخصا دیدم مدارک رو که بردرذان دزد لاریجانی این زمین ها رو بالا کشیدنند البته 392 هکتار زمین در ورامین

 12. ناشناس گفت:

  ندانستیم و فراموش کردیم که دزدان همواره فریاد می آورند آی دزد ! آی دزد! آنکس که ادعا دارد در آستینش لیستی از دزدان دارد خود شریک قافله ایست که امنیت اقتصادی این سرزمین رااز بین برده است و امروز با شرکا برسر سهم خواهی به اختلاف افتاده . مردم خوب به این متجاوزان پرسخن و پرمدعا و روسای آنان نگاه کنند و نام و چهره اینان رابه خاطر بسپارند و به فرزندان خویش نشانشان دهند و نویسندگان اسناد و شرح این چپاولگران را بنویسند و در صندوق خصوصی خویش نگاه دارند تا شاید روزی و روزگاری چراغ دست آیندگان گردد …
  پس شعار امروز ما به نو واردان این باشد: به سرزمین دزدان و دروغگویان و سالوسان خوش آمدید.

 13. امید گفت:

  اگه این حرفا واقعیت داشته باشه درست وحسابی من یه شاخ در میارم واقعاً چه خبره تو این مملکت!!!!!!!یعنی این همه تظاهربه ایمان وحرف ازخدا زدن دروغه،به عمد دروغ میگن یا خودشون نمیدونن!من واقعاًدارم دیوونه میشم .وچه خوش گفت عارف واصل لسان الغیب حافظ شیرازی (زاهدان کین جلوه درمحراب ومنبر میکنند ……)خدایا شکرت میکنم که منو معروف نکردی خدایا شکرت که رییس جمهورنشدم خدایا شکرت که وزیر نشدم وخدایا شکرت که من یه انسان عادی هستم ودارم زندگی خودمو میکنم هزاران بار تو را شکر

 14. ناشناس گفت:

  هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد!!! اسلام و مسلمین بخورند بهتر است تا استکبار جهانی!!!

 15. Ali گفت:

  بدو……. اخذ مجوز قانونی به تصرفات عدوانی در بیش از ۳۴۲ هزار هکتار از اراضی ملی !!!!

 16. سردار سازندگی گفت:

  با سلام
  تمام این ها که گفتید جنگ زرگری هست
  سر منزل مقصود و کلیدش جای دگر است
  آنجا را وا کاوید و بنگرید، که حکم می دهد و حکم می کند
  به قول خاتمی رئیس جمهور در ایران یک تدارکات چی بیش نیست.
  قوه به اصطلاح محترم قضائیه هم نیز اینچنین است.

 17. ناشناس گفت:

  این کارها فقط برای گروکشی است و نه احقاق حق مردم.
  عدالت در این سرزمین و این حکومت رخت بر بسته است

 18. ناشناس گفت:

  بهتر بود اینچنین تیتر می زدید
  اخبار مردان رهبر هشیار و دانا و بصیر

 19. ناشناس گفت:

  ای دزدان مورد اعتماد اقا ای نزدیکتران به اقا شما به جنگ حدا درامده اید احمقید نمی دانید این مکر الهی است ما منتظر بسیار بیش از این هستیم و اله سه سال پیش این ادم معمولی به جنگ خدا رفتنتان را بشارت دادم و منتظر این ایام بودم و البته این اول کار است شما نخواهید توانست با هم دو.ست باشید چون به جنگ خدا درامدید میر ما در زندان به حکم قران که می فرماید قل لن یصیبنا الا ما کتب اله لنا ارام است و شما جنایت کاران زشت سیرت ارام نیستید و میشنوم میر و شیخ و زینب زمان همسر میر را با صدای بلند میخوانند که رب السجن احب الی مما یدعوننی الیه

 20. مسؤل كيست گفت:

  اصاصولگراها ثابت کردند فاسدترین ادمها هستند . وان مقامی که میگفت این دولت واین جریان حاکم بهتر وپاکتر از دولتهای گذشته است وخدمات فراوانی انجام داده است باید پاسخ بدهد . وعلاوة بر ان خود علما ومراجع با سكوتشان مهر تأييد بر مفاسد اقتصادي واخلاقي وسياسي كه دامنگیر جامعه شده است میزنند وفردای روزگار باید به تاریخ ومردم وخدا پاسخ بدهند .

 21. ناشناس گفت:

  هروقت دیدید مسئولی بیش از حد … می کند و پاچه خواری بدانید که … . نمونه همین سه برادر لاریجانی. نمونه رئیس کمیسیون خارجی؟ یا امنیت مجلس، نمونه کامران دانشجو، نمونه رامین معاون سابق وزارت ارشاد. نمونه جنتی و مدنی، نمونه وزیر ارشاد، نمونه وزیر اطلاعات، نمونه حسین شریعتمداری نمونه بقیه دزدها و چپاولگران ثروت عمومی و متجاوزین به جان و مال و ناموس مردم

 22. ناشناس گفت:

  البته اینکه این را افشا گری بدانیم اشتباه است زیرا دیگر کسی نیستکه نداند که اینها از دم دزد هستند مگر ابرو دارند خوب همه میدانند که از دم دزد هستند کدامشان دزد نیستند الان که شده مسابقه بگم بگم و اینکهکی بیشتر دزدیده نمیگویند نه ما ندزدیدیم میگویند که فلانی هم دزدیده عجب مملکتی شده خدا را شکر میکنم که خمینی بود و زمان جنگ نگذاشت که مواضع نزدیک حضرات کار خود را بکند که بقول خمینی مخالفان میر حسین توانایی گرداندن یک نانوایی راهم نداشتند که الان میبینیم

 23. علی گفت:

  حکایت جالب روسای زمان آقا!

  این روزها شنیده اید که خیلی ها از این صحبت می کنند که روسای دولت پس از روی کار آمدن آقا! همگی به نحوی ساز مخالف کوک می کنند!
  اولی (هاشمی) 12 سال پس از پایان دوره اش،
  دومی(خاتمی) 4 سال پس از پایان دوره اش،
  سومی(احمدی) 2 سال قبل از پایان دوره اش!

  حالا اگر کمی دقت کنیم این داستان قرینه ای در روسای قوه قضاییه آقا نیز دارد و آن اتهام فساد مالی همگی آنهاست!

  اولی(یزدی) چند سال پس از پایان دوره اش، (لاستیک دنا و زمین خواری در جنگلهای شمال و …)
  دومی(شاهرودی) کمی پس از پایان دوره اش، (برج دو قلو شیراز، ارتباط ملک زاده پرونده دار با وی و اخیرا هم نامه مهرگان امیرخسروی به او)
  سومی(صادق لاریجانی) در سومین سال دوره اش! (مستندات بالا)

  حکایت جالبی است نه؟!

 24. كمال گفت:

  سلام ماميگوييم چرا فساد بزرگ كه در طول تاريخ بيسابقه ميباشد بر ايران سايه افكنده است و خساراتي كه در طي اين سالها بر ايران رفته است حتي در زمان حمله مغول و اعراب هم باين عظمت نبوده است.4 ركن در مملكت است كه اگر انها درست عمل كنند كشور بسوي اقتدار و پيشرفت مي رود 1-پارلمان.2-قوه قضاييه .3- نيروي انتظامي.4- اموزش و پرورش. متاسفانه ملاحظه مينماييد كه هيچكدام اينها نه سالم هستند ونه غير وابسته ومنابع را مانند گوشت قرباني مابين خودشان تقسيم و سر ان نزاع دارند و ميبايستي منتظر بدتر از اينها براي كشورمان باشيم خداوند خودش بمردم رحم نمايد

 25. ناشناس گفت:

  ای کاش کسانی که می‌خواستند سی سال پیش حکومت دینی بیاورند به این آفتها فکر کرده بودند و حرف زنده‌یادان بازرگان و بختیار را گوش می‌کردند که حکومت دینی خود نابودگر دین و اخلاقیات در یک جامعه خواهد شد

 26. hesami گفت:

  تا وقتی نظامیان برامورمسلط باشند فسادوسیعتر میشود ونابودی بیشتراعتبار مملکت را بدنبال خواهد داشت.

 27. داود گفت:

  این وعده خداست:دیر یازود این خانه پوشالی ویران واثری ازان باقی نخواهد ماند((الملک یبقی مع الکفرولایبقی مع الظلم))

 28. علی سمنانی گفت:

  از یک دولت مزدور مردم فریب بازیخورده (این بازی از نهادهای نظامی دیکته شد)، انتظاری بیش از این نیست