سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتشار مجموعه آثار قلمی و گفتاری میرحسین موسوی در قالب یک کتاب الکترونیک: «چنین گف...
» در سومین سالگرد تولد جنبش سبز و به همت دانشجویان سبز مقیم فرانسه

انتشار مجموعه آثار قلمی و گفتاری میرحسین موسوی در قالب یک کتاب الکترونیک: «چنین گفت میرحسین»

چکیده :کتاب «چنین گفت میرحسین» حاوی مجموعه سخنرانی ها، گفت و گو ها، بیانیه ها، یادداشت ها، اطلاعیه ها و پیام های میرحسین موسوی از بهمن 87 تا اسفند 89 است که به همت کانون دکتر علی شریعتی با همکاری سایت خبری تحلیلی کلمه گردآوری شده و ویراست نخست آن در سومین سالگرد تولد جنبش سبز در خرداد 91 در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد....


کلمه: مجموعه آثار قلمی و گفتاری میرحسین موسوی در سه سال اخیر، در قالب یک کتاب الکترونیک منتشر شد.

کتاب «چنین گفت میرحسین» حاوی مجموعه سخنرانی ها، گفت و گو ها، بیانیه ها، یادداشت ها، اطلاعیه ها و پیام های میرحسین موسوی است که از بهمن 87 تا اسفند 89 در رسانه ها منتشر شده است.

این کتاب به همت کانون دکتر علی شریعتی با همکاری سایت خبری تحلیلی کلمه گردآوری شده و ویراست نخست آن در سومین سالگرد تولد جنبش سبز در خرداد 91 در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

کتاب الکترونیک «چنین گفت میرحسین»، یکی از کامل ترین مراجع قابل استناد درباره مواضع میرحسین موسوی در جریان انتخابات 88 و حوادث پس از آن است، در 1183 صفحه و به صورت فایل PDF تهیه شده و از امروز قابل دریافت است.

فایل PDF کتاب «چنین گفت میرحسین» را از اینجا دریافت کنید

برای دریافت فایل، ابتدا بر روی لینک بالا کلیک راست کنید و سپس از منوی باز شده، گزینه “Save Link as” در مرورگر های فایرفاکس و کروم و “Save as target” در اینترنت اکسپلورر را انتخاب کنید.

این فایل از قابلیت جست و جو، کپی کردن و انتشار برخوردار است و فونت و اندازه صفحات آن به شکلی است که در دستگاه های کتابخوان، تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و مانیتورهای کامپیوتر قابل استفاده و مطالعه است.

برای این کتاب همچنین صفحه ای نیز در سایت فیس‌بوک ایجاد شده که در این آدرس قابل مشاهده است و علاقه مندان می توانند با عضویت در آن، به انتشار مواضع و آثار میرحسین در فضای مجازی یاری برسانند و در بحثهایی در این باره نیز شرکت داشته باشند.

دانشجویان سبز ایرانی مقیم فرانسه، که سه سال قبل در کانون دکتر علی شریعتی گرد هم آمدند و این کار به همت آنها به سرانجام رسیده، در بخشی از مقدمه این کتاب، بیانیه های میرحسین را یک منبع غنی و سرشار برای بازخوانی جنبش سبز و جست و جو در این تجربه برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش ها دانسته و نوشته اند: بیانیه های میرحسین موسوی نه فقط روایت اصیلِ فردی که آرا و حمایت جمع بزرگی از هموطنانمان را پشت خود داشت، که صدای خود مردم بود.

در گردآوری این کتاب از افزودن توضیح به این مجموعه خودداری شده تا این روایت غنی و منسجم، دست نخورده باقی بماند. علاوه بر بیانیه های 18 گانۀ میرحسین، مجموعۀ سخنرانی ها، پیامها، اطلاعیه ها،یادداشت ها و گفتگوهای وی از بهمن 1387 تا اسفند 1389 نیز در این کتاب گردآوری شده است.

در مقدمه این کتاب همچنین تاکید شده است: هنر بزرگ میرحسین فهم و نزدیکی با نبض جامعه است. این موضوع وقتی برایمان روشن تر شد که بیانیه های میرحسین را به دنبال هم مرور کردیم. این متن ها صدای مردم معترضی است که امید به یک آیندۀ روشن تر داشتند. با خواندن پیوسته این متن ها ما به عمق تاریخ جنبش می رویم. این متنها داستان مردمی است که جنبش سبز را آفریدند. روایت ترس ها و بیم های ما. ترسیم گر خواست ها و رویاهای ما. حاوی گفتگو های ما مردم و میرحسین.

گردآورندگان کتاب «چنین گفت میرحسین»، یکی از انگیزه های خود در تهیه این کتاب الکترونیک را ایده راهگشای همراه سبز مردم در معرفی کتاب و پیشنهاد مطالعه به صورت جمعی ذکر کرده اند و با اشاره به دو کتاب «وجدان بیدار» و «گزارش یک آدم ربایی» که به محض معرفی از سوی میرحسین، در بازار نایاب و بارها به صورت افست تجدید چاپ شد و نیز به شکلی گسترده در اینترنت مورد بحث قرار گرفت، تاکید کردند که این مجموعه نیز می تواند در کتابخوانی های دسته جمعی در گروه های کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

 


37 پاسخ به “انتشار مجموعه آثار قلمی و گفتاری میرحسین موسوی در قالب یک کتاب الکترونیک: «چنین گفت میرحسین»”

 1. امیدسبز گفت:

  دمتون گرم …..دست مریزاد…. کار خیلی قشنگی کردید….ممنون از همه شما عزیزان
  درود بر میرحسین عزیز

 2. شیرازی گفت:

  یا حسین میر حسین
  بعد از دادگاه اختلاس دیروز فهمیدم که تا چه حد میر حسین عزیز ما پاک و ساده زیست بوده ، وقتی متهمی از آقای م.ر که عضو تشخیص مصلحت نظام هم هست نام میبره و بقیه ی ماجرا حالا میفهمم که چرا بعد از انتخابات ریاست جمهوری همین آقای م.ر که معترض به نتایج بود یک شبه ساکت می شه و بعد از اون هم طوری رفتار می کنه که هیچ اتفاقی نیافتاده
  امروز افراد پاک و ساده در بند حاکمان مزدور هستند و افراد فاسد آزاد و رها .
  خدایا سپاسگزارم که به ما قدرت تشخیص حق از باطل رو دادی .
  میر عزیز ما به همراه شیخ مهدی جزو حقایق تکرار نشدنی ایران زمین هستند .
  یا حسین میر حسین

 3. شیزسی گفت:

  می تونم بگم که دورادور هم شما روزیرنظر دارم هم به اصظلاح دشمناتون رو.هرچی میگذره بیشتربه سادگی آدمایی مثل خودم پی میبرم.میبینم راستیا وچپی ها همشون دستشون تو کاسه بیت الماله وفقط با این کارادارین روان ماروبه هم می ریزین.اگه شرف و غیرت دارین خودتون باشین وحرفاتونو بزنین .نه تولباس میش مثل گرگ به ابن گله بزنینن.انگار خدا خیلی وقته مازو فراموش کرده

 4. محمد گفت:

  دوست عزیز م.ر محسن رضایی نیست
  محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوره

  اینقدر زود قضاوت نکن

 5. میر سبز گفت:

  درود بر میر مقاوم ما

 6. shahin گفت:

  هر کسی که اندک آشنائی با روحیه مردم ایران داشته باشد معترف خواهد بود که در ایران هر گونه حرکت اجتماعی و حتی اصلاحی نیازمند رهبریت مستقیم و تاثیر گذار است بنا بر این کلیه کنشگران باید فورا در سه سطح متحد و سازماندهی شوند
  :
  1- اصلاح طلبان داخلی در طیف های مختلف
  2- اصلاح طلبان سابق خارج از کشور
  3- اپوزیسیون پایبند به فعالیت مسالمت آمیز خارج از کشور
  4- شورای هماهنگی اکنون در قد و اندازه یک طیف است

  این سه گروه باید به موازات و مستقل از یکدیگر اعلام موجودی کرده و راهکارهای عملی و قدم به قدم ارائه کنند بدون تشکیل رهبری حتی در این سه سطح هر گونه حرکتی در نطفه خفه خواهد شد.

  شورای هماهنگی به تنهائی خود یک گروه است ما در ایران گوش به فرمان شما هستیم زیرا چاره ای دیگر نیست وآلترناتیو دیگری وجود ندارد، اما ضعیف عمل کردن شما آزار دهنده است بر خلاف نظر بعضی فراخوانهای شما بسیار موفقیت آمیز است در این روزها شهر بصورت یک پادگان در میاید شاید باور نکنید ولی راه رفتن در خیابان نیز مشکل میشود از بس که مامور زیاد است و این نشاندهنده موفقیت است.

  خواهش میکنیم فقط یکبار هم که شده امتحان کنید و فراخوان را در یک بازه زمانی تکرار کنید مثلا 30 خرداد تا 30 تیر در چند روز مشخص و متوالی با درخواست سبز پوش شدن شهرها در روزهای دیگر و
  ماه رمضان باید برنامه ماهانه داشته باشید سامانه نظر سنجی راه بیاندازید بخدا حکومت بسیار ضعیف تر از این حرفها است نیاز به تلنگر دارد چرا اینقدر ضعیف عمل میکنید.، در صورت فراخوانی نیروهای سرکوبگر چون مور و ملخ به خیابانها میریزند و همین خودش اطلاع رسانی است که اکثریت جامعه که اطلاعی از فراخوان ندارند آگاه شوند و در روزهای آینده کم کم به تجمعات بپیوندند.

  چرا با سایر جمعیتها مانند 25 بهمن تعامل ندارید، ما مانند یک ارتش شکست خورده و پراکنده هستیم نیاز به فرمانده ای داریم چگون است که از نگاه تیز بین حکومت حتی یک پارتی شب شعر و دعای کمیل هم پنهان نمی ماند ولی ما این فرصتهای بی بدیل را به راحتی از دست میدهیم.

  جمعی از دوستداران شما در جنوب تهران

 7. ئ گفت:

  به امید ازادی

 8. شیرازی گفت:

  فردی که با نام محمد نظر داده بهتره یک بار اعضای مجمع تشخیص مصلحت رو بررسی کنه تا ببینه محمد رضا رحیمی فاسد جنایتکار عضو این مجمع نبوده و نیست !!

 9. سبز گفت:

  خیلی خوبه دمشون گرم

 10. م گفت:

  درود بر همه ی انسانهای عدالت خواه و والامقام…
  خسته نباشید…
  راستی اخبار چند وقتیه به ایمیلم نمیاد…

 11. ناشناس گفت:

  راضیم

 12. ناشناس گفت:

  چرا شما دارین کیش شخصیت درست می کنین… بابا دست بردارین از این کارها… کین ره به ترکستان است…

 13. محمدرضا گفت:

  اگر میشود لینک را اصلاح بفرمایید لینک مشکل دارد

  کلمه: تست شد، مشکلی نداشت. دوباره تلاش کنید بلکه موفق به دریافت شوید.

 14. محمد گفت:

  ايول خيلي دنبال اين بودم بلخره هموني كه مي خواستم خيلي خوبه دارم يك فيلم درست مي كنم احتياج داشتم بعضي از حرف هاي ميرحسين را بيارم توفيلم زيركانه

 15. ناشناس گفت:

  یا حسین میرحسین -درود بر سید بزرگوار پیرو راستین امام و اسلام ناب محمدی

 16. arhonar گفت:

  بازندانی کردن بزرگان جنبش سبز واین همه دیوارهای بلندی که برای فعالین اون درست کردن، تنها اتفاقی که افتاد این بود که جامعه احساس نیاز کردبیشتر تعمق و تفکر بکنه وخودش فرق حق وباطل رو تشخیص بده وتوی این مسیری دسترسی به اینگونه کتابها کمک بسزایی درآگاهی پیشتر مردم داره

 17. خاطره گفت:

  ممنون ما به سخنان این عزیز احتیاج داریم حرفهای او را الان حکومتی ها می زنن
  چجوری می تونیم پیشنهاداتمونو به گوش شورای هماهنگی بر سونیم؟
  افشاگری و آگاه سازی توسط رقیب در حال انجامه وظیفه الان ما هدف گذاری و برنامه ریزیه چرا هیچ کس جنبش را رهبری نمی کنه؟چرا مسئولیتشو نمی پذییره با فوت منتظری و حصر موسوی و کروبی و رای خاتمی انگار بی بزرگتر شدیم

 18. مهدی گفت:

  با تشکر از این دوستان عزیز برای این کار ارزشمندشون
  پیشنهاد میکنم یک نسخه از این کتاب را با فونت معمولی کوچک و کتابی که مناسب پرنت باشد و تعداد صفحاتش کم شود هم تهیه و عرضه کنند تا به صورت نسخه های چاپی هم بتوان تهیه و منتشر کرد
  در این صورت گسترش آن می تواند بیشتر شود
  موید و پیروز باشید

 19. ناشناس گفت:

  یه محمد :At 2012.06.13 16:09: آنقدر اختلاس شده که شماره اش از دست رفته است.
  دوست خوبم! در قضیه اختلاس 3000 میلیاردی “م.ر” تشخیص مصلحت می باشد و در حلقه خیابان فاطمی “م.ر” مورد اشاره یعنی رحیمی.

 20. حمیدرضا گفت:

  سلام عزیزان…در کل مواضع و افکار جناب آقای موسوی رو دوست ندارم،اماکتاب جالبیه…چند صفحه مطالعه کردم…زحمت زیادی براش کشیدین.یاعلی

 21. javad گفت:

  ممنون عزیزان, کار شایسته ای بود!

 22. مفیستو گفت:

  این کار کمی دیر به سرانجام رسیده و شاید بهترین زمان همان آغاز حصر خانگی این عزیزان بود، زمانی که ارتباطشان با بدنه مردمی جنبش اعتراضی قطع شد. اما به هر حال کار بسیار خوبی است و از آن مهم تر وظیفه فعالان جنبش سبز است برای بازخوانی دقیق این گفتارها و پیوند دادن ایده های مرکزی جنبش سبز با مطالبات کارگری، اقلیت های قومی و دینی و مطالبات زنان. البته مطمئنا این پیوند از جنس حمایت کردن و یافتن شباهت ها در شعارها نیست. لازم است با تشریح کاملا عینی و مادی نشان داد که چطور امکان برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه هرگز وجود نخواهد داشت، مگر در جامعه ای که عدالت اجتماعی در آن محقق شده باشد، زنان از حقوق انسانی خود بهره مند شده باشند و قومیت ها و اقلیت های دینی امکان حیات محترمانه اجتماعی داشته باشند. پروژه ی بعدی باید بازخوانی و تفسیر این گفتارها باشد.

 23. محمد گفت:

  عشق است میرحسین

 24. نادر گفت:

  زحمت فوق العاده ارزشمند و ماندگاری در تاریخ ایران است

 25. داریوش کبیر گفت:

  یا حسین میرحسین

 26. jamshid گفت:

  جهت اطلاع امروز دربهشت زهرا در قطعه 257 که شهدای جنبش سبز دفن شدند بسیاری نیروهای لباس شخصی نیروی انتظامی حضور داشتند و تعدادی را به بهانه فاتحه خواند بر سر مزار شهدای سبز دستگیر کردند. این نیروها تا ساعت 21 و 30 دقیقه در بهشت زهرا حضور داشتند و خودشان هم خسته شده بودند. اما مردم بسیاری با حضور خودشان در سر مزار شهدای سبز فاتحه میخواندند.

 27. ناشناس گفت:

  یا حسین میرحسین

 28. ناشناس گفت:

  م ر دادگاه اختلاس= محسن رضائی
  م ر دادگاه بیمه= محمد رضا رحیمی
  عجب مملکت گل و بلبلی……..
  خلایق هرچه لایق

 29. دستتان درد نکند. مدتها بود می خواستم پیشنهاد بدهم بیانیه های میرحسین را در یک فایل ارائه دهید ولی قسمت تماس با ما فعال نبود.
  خوشبختانه این فایل به بیانیه ها هم محدود نیست.

  راستی به نظرم فونت کتاب خیلی بزرگ است و خواندن بیش از هزار صفحه با این فونت درشتو بولد آزاردهنده است

  کلمه: ممنون از شما. برای تماس با کلمه می توانید از این آدرس ایمیل استفاده کنید: info@kaleme.com

 30. ناشناس گفت:

  با نطر شاهین موافقم .باید نظر اکثریت لحاظ شود ( حول اشتراکات اکثریت و احترام به نظرات اقلیت) تا اعتماد برگردد.این بیانیه ها مثل مذاکرات 5+1 می ماند ، وقت دادن به حکومت برای پیشبرد افکار عمر وعاصیش و سناریوهایی که به ذهن ها خطور می کند.

 31. توانا گفت:

  زور بیخودی می زنین جلبک های سبز !!!

 32. رسول گفت:

  خداوند میر حسین را در پناه خود حفظ کند و شر مفسدان را به خودشان برگرداند

 33. ناشناس گفت:

  فردی که به ما گفت جلبک های سبز آیه ما به شما ها توهین کردیم ما.ما گفتیم احمدی نزاد ومشاییو رحیمی دزدند یا آقای خامنه ای که نظراتشون به احمدی نزاد نزدیک تره. میر حسین یا خاوری که به کانادا رفت .شما برای نوه ی امام هو کشیدید یا ما که این همون کاری هست که یزیدیان میکردن. ظلم هیچ وقت پایدار نمیمونه محمد 16 ساله

 34. یک روحانی از قم گفت:

  از گردآوری کننده این اثر صمیمانه تشکر می کنم و همچنین از زحمات مسئولین سایت کلمه
  خدا به حقیقت موسی بن جعفر (ع) میر مظلوم ما رو هم از حبس نجات بده.

 35. یک روحانی از قم گفت:

  مسئولین محترم سایت، کتاب را دانلود کردم اما باز نمی شه . نمی دانم مشل از فایله ، از دانلوده یا از برنامه آکروبات ریدر من . لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کلمه: فایل مشکلی ندارد. احتمالا به خاطر کندی اینترنت یا قطعی در وسط کار یا هر دلیل دیگری، فایل نصفه دانلود شده و در این صورت بی‌فایده است و باید از نو دانلود شود. دقت کنید که حجم فایل باید حدود هفت و نیم مگابایت باشد. اگر کمتر از این است، حتما ناقص دانلود کرده اید و باز دوباره از اول تلاش کنید.

 36. سبز استوار گفت:

  ننگ بر دیکتاتور بزرگ و خفت و خواری را برای ایران و ایرانی به همراه آورد. از بزرگترین درذی و رشوه گیری تاریخ ایران تا گرانی کمر شکن و بیکاری وحشتناک تا گردن زدن ایرانی های بیگناه توسط عربستان و دستمال کشی حکومت کودتا از عربستانی ها و نسخه جنگ آنها بر علیه این ها. ننگ ابدی بر دیکتاتور بزرگ ایران در اشغال.
  خدایا به داد محرومان برس

 37. ناشناس گفت:

  کتاب را روی home page بگذارید لطفا. در ضمن مثل اینکه دونلود مشکل داره