سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام آمادگی یک زندانی سیاسی برای اهدا کلیه به حسین رونقی: آقای دادستان لحظه ای خود...

اعلام آمادگی یک زندانی سیاسی برای اهدا کلیه به حسین رونقی: آقای دادستان لحظه ای خود را به جای پدر و مادر حسین بگذارید

چکیده :جناب آقای دادستان! در مدت سه سال گذشته که زندانی شما بودم به دلیل مشکلات جسمی در ناحیه پا نیاز به مرخصی درمانی داشتم و هیچگاه از شما عاجزانه درخواست نکردم ولی اینک به دلیل شرایط بحرانی و در نظر بودن جان همبندی ام از شما عاجزانه تقاضا دارم که با درخواست اینجانب موافقت فرمایید....


کوروش (مهدی) کوهکن، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 اوین در نامه ای به دادستان تهران، اعلام آمادگی کرده است که کلیه خود را به سیدحسین رونقی، زندانی سیاسی اعتصاب کننده ی غذا تقدیم خواهد کرد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی در بخشی از نامه ی خود با هشدار انچه 22 خرداد سال 90 بر هدی صابر رفت تاکید کرده است: امیدوارم حافظه تان یاری کند و یکسال پیش را بیاد بیاورید که چگونه با کوتاهی و پیگیری نکردن وضعیت جسمی و بدتر از آن دیر رساندن هدی صابر به بیمارستان او را اینگونه ناباورانه از دست دادیم و با وجود اینکه در این اتفاق مقصر بودید ولی سکوت اختیار کردید. اما من می دانم که شما در مقابل وجدان خود خاموش نایستادید و در تنهایی خویش، خود را در این اتفاق مقصر می دانید، اگر چه توان و شاید اجازه گفتن آن را نداشتید.

روز گذشته نیر محمد نوریزاد در یادداشتی آمادگی خود را برای اهدا کلیه به این وبلاگ نویس زندانی که در اعتصاب غذا به سر میبرد اعلام کرده بود که در همان خبر هموطنان دیگرمان نیز اعلام آمادگی برای این حرکت کرده اند.

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

موضوع: اعلام آمادگی جهت اهدا و پیوند کلیه

به: دادستان دادگاه عمومی و انقلاب تهران جناب آقای جعفری دولت آبادی

امیدوارم حافظه تان یاری کند و یکسال پیش را بیاد بیاورید که چگونه با کوتاهی و پیگیری نکردن وضعیت جسمی و بدتر از آن دیر رساندن هدی صابر به بیمارستان او را اینگونه ناباورانه از دست دادیم و با وجود اینکه در این اتفاق مقصر بودید ولی سکوت اختیار کردید. اما من می دانم که شما در مقابل وجدان خود خاموش نایستادید و در تنهایی خویش، خود را در این اتفاق مقصر می دانید، اگر چه توان و شاید اجازه گفتن آن را نداشتید.

جناب آقای جعفری دولت آبادی

تاریخ باز در حال تکرار است و باز شما در مقابل وجدان خود باید پاسخ گو باشید، حسین رونقی را می گویم، حسینی که تنها با یک کلیه که نیمی از آن هم آسیب دیده، در شرایط سخت زندان به سر می برد.

جناب آقای جعفری دولت آبادی

حسین نیاز به یاری دارد، حسین که نه تنها برای من بلکه برای بسیاری همان حسین فهمیده است. آیا تا کنون خود را حتی لحظه ای کوتاه به جای پدر و مادر حسین قرار داده اید تا بدانید دقایق برای آنها چگونه می گذرد؟

جناب آقای جعفری دولت آبادی

با در نظر گرفتن وضعیت موجود و احتمال بروز خطر جانی و به دلیل یکی بودن گروه خونی من با حسین، آمادگی خود را برای اهداء و پیوند یکی از کلیه هایم به ایشان اعلام می کنم و خواهشمندم هر چه سریعتر دستور فرمایید تا نسبت به اعزام من به بیمارستان هاشمی نژاد و انجام عمل پیوند کلیه مقدمات کار را فراهم اورند.

جناب آقای دادستان

در مدت سه سال گذشته که زندانی شما بودم به دلیل مشکلات جسمی در ناحیه پا نیاز به مرخصی درمانی داشتم و هیچگاه از شما عاجزانه درخواست نکردم ولی اینک به دلیل شرایط بحرانی و در نظر بودن جان همبندی ام از شما عاجزانه تقاضا دارم که با درخواست اینجانب موافقت فرمایید.

با تشکر

کوروش(مهدی) کوهکن

زندان اوين بند ٣٥٠

١٦خردادماه ٩١


روزشمار اعتصاب:

اعلام آمادگی محمد نوری زاد برای اهدای کلیه به حسین رونقی

انتشار سه نامه از سوی فعالان مدنی در ابراز نگرانی نسبت به وضعیت سه زندانی سیاسی

پایان اعتصاب خشک حسین رونقی/ اعتصاب تر در بیمارستان ادامه دارد

حسین رونقی ممنوع الملاقات شد/ تهدید خانواده او و اجبار آنها به سکوت

هشدار ۱۱۷ زندانی بند ۳۵۰ درباره سلامتی حسین رونقی: مرخصی و درمان خارج از زندان، حق اوست

در پی وضعیت بد جسمی: انتقال دو ساعته سیدحسین رونقی ملکی به بیمارستانی خارج از زندان

نامه معتمدنیا به حسین رونقی: متاسفم از آنچه به نام اسلام بر تو رفته است

نامه حسین رونقی به آرش صادقی: برادری و آزادگی‌ات بر من عیان شده است؛ به اعتصاب غذایت پایان بده

حمایت ۹۰۰ فعال مدنی از حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی

طرح سبز/ سیدحسین رونقی در اعتصاب غذا

نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت

اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی


یک پاسخ به “اعلام آمادگی یک زندانی سیاسی برای اهدا کلیه به حسین رونقی: آقای دادستان لحظه ای خود را به جای پدر و مادر حسین بگذارید”

  1. فتنه سبز زنده گفت:

    درود بر کوروش کوهکن، این زندانی سیاسی که نه تنها برای زندګی بهتر همنوعان خود زندګی خود را پشت میله های زندان میګذارند

    بلکه حتی در پشت این میله ها از فداکاری بیشتر برای همنوع خود دریغ ندارد

    متاسفانه این آقای دادستان اګر عادت به ګذاشتن خود به جای فربانیان داشت خیلی وقت بود که شغل شریف تر یعنی وکالت را برای خود انتخاب میکرد