سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » به دلیل مخالفت ناجا با حضور زنان در سینما، پخش زنده فوتبال یورو 2012 منتفی شد...

به دلیل مخالفت ناجا با حضور زنان در سینما، پخش زنده فوتبال یورو 2012 منتفی شد

چکیده :به هرحال اختلاط زن و مرد مورد تایید ما نیست. فوتبال بازی هیجانی است. مردم در هنگام تماشای این بازی حواسشان جمع نیست. مردان در هنگام بازی فوتبال هیجانی می شوند و بعضا فحش‌های رکیک داده یا شوخی‌های بدی انجام می‌دهند، آیا این در شان زنان است که در این مکان حضور بیابند؟...


موسسه تصویر شهر پس از ابلاغ دستورالعمل نیروی انتظامی مبنی بر اینکه تنها آقایان حق دیدن بازی‌های یورو 2012 را در سالن‌های سینما دارند، از پخش این بازی‌ها در پردیس‌های تحت پوشش خود انصراف داد.

سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی ناجا، در حاشیه مراسم افتتاح باشگاه خبرنگاران پلیس و انجمن سینمای پلیس حضور خانم ها در زمان پخش فوتبال در سینما را به دور از شان آنها دانست و گفت: “پلیس مستندسازی زیادی از حضور زنان و مردان در هنگام بازی فوتبال در سراسر کشور انجام داده است و متوجه شدیم که هنگامی که زنان و مردان با یکدیگر به تماشای فوتبال می‌پرداند، وضعیت مناسبی نیست.”

او گفت: ” به هرحال اختلاط زن و مرد مورد تایید ما نیست. فوتبال بازی هیجانی است. مردم در هنگام تماشای این بازی حواسشان جمع نیست. مردان در هنگام بازی فوتبال هیجانی می شوند و بعضا فحش‌های رکیک داده یا شوخی‌های بدی انجام می‌دهند، آیا این در شان زنان است که در این مکان حضور بیابند؟”

معاون اجتماعی ناجا گفت: وضعیت حضور زنان و مردان در سینماها برای تماشای بازی فوتبال مناسب نیست، این در شان زنان نیست که با آقایان فوتبال نگاه کنند و زنان باید از نیروی انتظامی در این زمینه تشکر کنند.”

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تصمیم این موسسه برای پخش مستقیم فوتبال مبتنی بر تحلیل مشخص فرهنگی توسط کارشناسان بود، این اقدام در درجه اول سالن‌های سینما را در معرض کانون توجه خانواده‌ها قرار می‌داد و از این طریق صنعت فیلمسازی ایران از اقبال بیشتری برخوردار می‌شد.

همچنین این اقدام در گام بعدی، فرهنگ مشارکت جمعی را افزایش می‌دهد و می‌توان نشان داد با حضور خانواده‌ها و با حاکمیت شرم حضور زنان، تخلیه هیجان‌ها شکل سالم و اخلاقی‌تر می‌یابد و این تجربه می‌توانست در آینده بر فرهنگ مخاطبان ورزش نیز تاثیر مستقیم بگذارد که متاسفانه این نکات دقیق در عمل نادیده گرفته شد.

با توجه به این نکات تصمیم گرفته شد برای حفظ اموال پردیس‌ها که متعلق به شهروندان تهران است و رعایت امنیت اخلاقی از پخش این بازی‌ها صرفنظر شود تا اگر دستاورد اخلاقی لازم کسب نمی‌شود به فضایی فرصت داده نشود تا تضمین سلامت اخلاقی را به مخاطره بیاندازد.

در پایان با توجه به نکاتی که ذکر شد از کلیه خانواده‌های تهرانی که مایل به حضور در پردیس‌ها جهت تماشای برنامه مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا بودند پوزش می‌خواهیم.


5 پاسخ به “به دلیل مخالفت ناجا با حضور زنان در سینما، پخش زنده فوتبال یورو 2012 منتفی شد”

 1. آرش نیکخو گفت:

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دیگه داره به معنای واقعی کلمه حکومت نظامی اعمال میکنه و این یعنی دخالت در همه امور.آیا اصلا چنین کاری وظیفه نیروی انتظامی است و آیا چنین اجازه ای دارن؟یا هرکی رئیس نیروی انتظامی میشه و همچین کاری کنه که مورد تایید بعضی از آقایان هست، باید بزاریم ازادانه انجام بده.

 2. سینا گفت:

  دوتانکته میشه گفت:
  1.اولا برادر ناجای عزیز هر زن و دختری بخواد بره سینما به خودش مربوطه و خودش اختیار و عقل وشعور داره خودش یزرگتری خانواده ای چیزی داره به ناجا هم هیچ ربطی نداره .
  2. گیریم ناجا بازم میگه به ما ربط داره کی کجا میره ، خوب لااقل یه سزی سینما میتونست زنونه باشه یه سری مردونه؟ نمیتونست باشه؟(خدای من ببین به کجا رسیدیم دیگه… سر فوتبال دیدنم باید ملت التماس کنن نه اینترنت پرسرعت قانونیه نه ماهواره قانونیه نه سینما قانونیه نه حرف زدن قانونیه نه تجمع قانونیه … به این قانون کی مشروعیت میده؟ ملت مشروعیت میدن ….)

 3. ناشناس گفت:

  دردوبلای تمام زنان ایرانی بخورد به فرق سرتمام آقایان حکومتی ازسر تابه ته.

  آخرسرهم همین شیرزنان ترتیب همه این آقایون روخواهندداد وهمگی را درزباله دان تاریخ خواهندریخت. می گویید خیر؟ مامرده شما زنده…

 4. سارا گفت:

  خاك بر سر ملتي كه اين همه ظلم را بپذيره

 5. شعبانی گفت:

  این سردار کارگر وقتی می خواست مدرک دکتری در رشته جغرافیا از دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی بگیرد اولا بدون آزمون وارد شد ثانیا نمره زبان رانگرفت ثالثا میزان زمانی که باید صرف می کرد را انجام نداد رابعا اساتید از شرکت در جلسه دفاع پرهیز کردند اما بعدا با فشار وارعاب مجبور به شرکت شدند خامسا مصاحبه او هم چون نمره های لازم را نداشت با مخالفت اساتید مواجه بود اما با اجبار پذیرفته شد. حال این فرد متقلب و دروغگو مدعی ارزش ها و اخلاق و قانون است!!!