سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برکناری معاون آب وزیر نیرو، دو روز پس از افتتاح سد گتوند...

برکناری معاون آب وزیر نیرو، دو روز پس از افتتاح سد گتوند

چکیده :روز جمعه صداوسیما از افتتاح سد و نیروگاه گتوند با حضور وزیر نیرو خبر داد که صاحبنظران می‌گویند افتتاح آن به معنای استقبال از یک فاجعه در بخش‌های محیط زیست، منابع طبیعی و کشاورزی است. اما به فاصله دو روز پس از این اقدام، محمدرضا عطارزاده معاون وزیر نیرو استعفا داد و مجید نامجو نیز بلافاصله با این استعفا موافقت کرد....


دو روز پس از آنکه سد جنجالی گتوند به رغم انتقادات کارشناسان افتتاح شد، خبر استعفای معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در رسانه ها منتشر شد.

به گزارش کلمه، روز جمعه صداوسیما از افتتاح سد و نیروگاه گتوند با حضور وزیر نیرو خبر داد و در بخش های مختلف خبری از این سد به عنوان یک افتخار بزرگ یاد کرد؛ حال آنکه صاحبنظران می‌گویند افتتاح این سد به معنای استقبال از یک فاجعه در بخش‌های محیط زیست، منابع طبیعی و کشاورزی است.

اما به فاصله دو روز پس از این اقدام، محمدرضا عطارزاده معاون وزیر نیرو استعفا داد و مجید نامجو نیز بلافاصله با این استعفا موافقت کرد. معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا که اکنون باید او را معاون سابق دانست، امروز در مصاحبه با خبرآنلاین علت استعفای خود را تمام شدن ابتکاراتش! اعلام کرده و مدعی شده که با این تصمیم تلاش دارد تا جوانان را به عرصه فعالیت بکشاند.

مشخص نیست علت واقعی استعفای عطارزاده و ارتباط احتمالی و همزمانی آن با افتتاح سد گتوند چیست. اما اشاره امروز وزیر نیرو به سابقه مثبت معاون سابقش در قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پس از پذیرش استعفای وی، احتمال وجود چنین ارتباطی را پررنگ می‌سازد.

کلمه روز شنبه در گزارشی به نقش قرارگاه خاتم الانبیاء در سد بحران ساز گتوند اشاره کرده بود. در آن گزارش همچنین به جزئیاتی از تبعات ناگوار آغاز به کار این سد در منطقه خوزستان اشاره شده بود. مشروح گزارش را در اینجا بخوانید:

شاهکاری دیگر از قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه: استقبال از فاجعه زیست‌محیطی و بحران کشاورزی، با افتتاح سد گتوند


3 پاسخ به “برکناری معاون آب وزیر نیرو، دو روز پس از افتتاح سد گتوند”

 1. مدیر در حوزه ستادی نیرو گفت:

  حقش بود.سایر معاونین به ویژه وزیر خیانت کارهم که جز بر باد دادن امکانات هنری نداشته اند نیز باید برکنار شوند.

 2. مدیری از وزارت نیرو گفت:

  بزرگترین خیانت ها را در بخش آب انجام داد ساخت سد گتوندعلیا انتقال آب از سرچشمه های کارون به قم و فلات مرکزی – انتقال آب از خزر به سمنان – خشک کردن دریاچه ارومیه- شروع به اجرای صدها طرح بزرگ بدون مطالعه مانند انتقال آب از ارس و زاب به دریاچه رومیه – ساخت صدها سد بدون مطالعه و…کاش قوانینی برای رسیدگی به این خیانت ها در کشور وجود داشت و باید دید در پیشگاه عدالت الهی چگونه می خواهد پاسخگو باشد!

 3. مدیر بازنشسته سازمان مدیریت گفت:

  جناب آقای نامجو که از علم و تدبیر بی بهره اند چنان گندی به بیت المال و منافع ملی زده اند که بیچاره وزیر بعد که چه زجری برای سامان دادن وزارت نیروی مخروبه کنونی باید بکشد.برای شناخت واقعیت مدیریت آقای نامجو و معاونین ایشان کافی است از کارشناسان و مدیران میانی وزارت نیرو سوال نمایید! بخش عمده بدهی وزارت نیرو در آب و برق سوء مدیریت ایشان است. دریغ از مجلس و بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات که چه ظلمی به ایران زمین با سکوتشان نمودند.