سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دروغ ممنوع/ هنوز بسیاری به جرم انتقاد از رهبری زندانی‌اند...

دروغ ممنوع/ هنوز بسیاری به جرم انتقاد از رهبری زندانی‌اند

چکیده :در آستانه سومین سالگرد روزی که انگشت اخطار میرحسین موسوی، زبان دروغ پرداز رئیس دولت را به سکوت فراخواند، یک نماینده ولی فقیه ادعا کرد که رهبری در سال 88 دستور آزادی کسانی را که اتهامشان توهین به رهبری بوده، صادر کرده است. این اظهارات در حالی پس از سه سال و در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم مطرح می شود که از میان زندانیان سیاسی پس از انتخابات، بخش قابل توجهی از آنها در دادگاهها با اتهام توهین به رهبری رو به رو بودند و بسیاری از آنها نیز به همین خاطر حکم گرفتند و زندانی شدند که تعدادی از آنها هنوز زندانی اند....


کلمه: در آستانه سومین سالگرد روزی که انگشت اخطار میرحسین موسوی، زبان دروغ پرداز رئیس دولت را به سکوت فراخواند، یک نماینده ولی فقیه ادعا کرد که رهبری در سال 88 دستور آزادی کسانی را که اتهامشان توهین به رهبری بوده، صادر کرده است.

محمدحسن رحیمیان که نمایندگی رهبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران را برعهده دارد، گفته است: «در فتنه ۸۸ رهبری دستور فرمودند که اگر کسی را به خاطر توهین به من دستگیر کرده‌اید، ‌ هرچه سریع‌تر آزاد کنید و تاکید کردند که با کسانی که در برخی موارد به من توهین می‌کند، برخورد نکنید… ایشان فرمودند کسی حق ندارد به خاطر شخص من متهم را محاکمه کند.»

این اظهارات در حالی پس از سه سال و در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم مطرح می شود که از میان زندانیان سیاسی پس از انتخابات، بخش قابل توجهی از آنها در دادگاهها با اتهام توهین به رهبری رو به رو بودند و بسیاری از آنها نیز به همین خاطر حکم گرفتند و زندانی شدند که تعدادی از آنها هنوز زندانی اند.

جالب اینجاست که در اکثر قریب به اتفاق موارد، آنچه به عنوان مصداق اتهام توهین به رهبری به این زندانیان تفهیم شده و مورد محاکمه قرار گرفته، در حقیقت انتقاداتی دلسوزانه با هدف اصلاح نظام و یا ارزیابی بی طرفانه از نقش رهبری در مشکلات کشور بوده است.

از این رو بسیاری از زندانیان سیاسی نیز در دفاعیه های خود بر این نکته تاکید داشته اند که آنچه نهادهای امنیتی و دادگاه انقلاب، توهین می نامند، در واقع چیزی جز انتقاد نبوده است. اما متاسفانه در حاکمیت فعلی، هر انتقادی از آیت الله خامنه ای، توهین تلقی و با زندان رو به رو می شود.

اکنون نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و ایثارگران در حالی به دروغ تلاش کرده دامن رهبری را از ننگ زندانی کردن منتقدان پاک کند که هنوز تعداد قابل توجهی از زندانیان سیاسی، دست کم بخشی از محکومیت حبس خود را از اتهام توهین به رهبری کسب کرده اند و هنوز هم دم دستی ترین اتهامی که بازجویان به زندانیان سیاسی بی گناه منتسب می سازند، عبور از خط قرمز نقد رهبری است که از آن به عنوان توهین یاد می شود.

سه سال پیش از این، در سیزدهم خرداد 1388 و در زمانی دروغ گویی رئیس دولت از حد تحمل گذشته بود، اخطار میرحسین موسوی به او برای اینکه ساکت باشد و از حق و حدش تجاوز نکند، صحنه ای خاطره انگیز را ثبت کرد.

حال پس از سه سال، و در واکنش به ادعای دروغین نماینده ولی فقیه، یادآوری آن روز که چندی قبل پیشنهاد نامگذاری آن به عنوان «روز دروغ ممنوع» مطرح شد، می تواند بهترین پاسخ برای این ادعای ضمنی باشد که کسی به خاطر انتقاد از رهبری در زندان نیست.

سال گذشته که فهرستی از زندانیان سیاسی بند 350 اوین در کلمه منتشر شد، در پرونده بیش از 30 نفر از آن زندانیان اتهام توهین به رهبری درج شده بود. در زندان های دیگر نیز بسیاری از زندانیان به همین اتهام زندانی اند. اسامی تعدادی از زندانیان سیاسی را که به جرم انتقاد از رهبری زندانی هستند، در اینجا می توانید ببینید و کلمه در روزهای آینده برای نشان دادن دروغ بزرگ نماینده ولی فقیه، به اسامی برخی دیگر از زندانیان سیاسی به جرم انتقاد از رهبری زندانی شده اند نیز اشاره خواهد کرد.

 

سیزده خرداد، روز دروغ ممنوع


17 پاسخ به “دروغ ممنوع/ هنوز بسیاری به جرم انتقاد از رهبری زندانی‌اند”

 1. سبز سبز گفت:

  شما از عده ای جن گیر و رمال و حقه باز مگر چیزی دیگری هم انتظار دارید؟

 2. ناشناس گفت:

  تمام مشکل کشور خود رهبری و استبداد است .که خود را فرا قانون و دولت خود را یعنی ارگان های زیر نظرش را تافته جدا بافته از دولت می داند
  و اجازه نظارت هم به مجلس و قوای دیگر نمی دهد

 3. ناشناس گفت:

  این رهبر خودش را از امام های معصوم هم بالا تر می داند و جواب گوی کسی نیست نامه نوشتن به او و انتقاد از او زندانی دارد

 4. ناشناس گفت:

  من که تا کنون ندیدم که این رهبر بیاید و بگوید کسی اگر به من توهین کرد او را محا کمه نکنید .اتفا قا بر عکس همیشه در برابر محا کمه کسانی که از رهبری انتقاد کرده سکوت معنا داری میکند و ضمنی ان محا کمات و سر کوب ها را تا ئید هم می کند

 5. دیوانه و سرگشته گفت:

  نمیدونم جواب پرسشهای بی پاسخم رو باید از چه کسی مطالبه کنم؟ از این همه نقش بازی کردنهای مردم و حکومت خائن و پست داره حالم به هم میخوره.واقعا برای یک ساعت اطراف خودمون رو نگاه کنیم.بعضی مواقع میگم اینجا ایران نیست.مردم واقعا چی شدن؟ چرا همه از خود بیخود شدن؟ چرا احترام به بزرگتر روز به روز داره رنگ میبازه؟ چرا دستگیری از فقرای به شدت بدبخت جامعه مون در حال فراموشی است؟ چرا مردم مجبورن برای بدست آوردن پول، هر کاری بکنند؟ چرا حقه بازی و شارلاتانیسم شده سکوی پرتاب برای بسیاری از افراد؟ چرا غیبت و دروغ در جامعه شده ارزش؟ چرا مردم باید مطیع و تابع حکومت جور و ظلم جمهوری اسلامی باشند؟ چرا شعور و فهم مردم در بنگاه لجن پراکنی حکومت یعنی رادیو تلویزیون، با حرفهای صدتا یه غاز و برنامه های به شدت بی محتوا و فرمایشی به هیچ انگاشته می شود؟ چرا دزدی و غارت در حکومت عادل و طاهر جمهوری اسلامی تمامی ندارد؟ چرا روز به روز بر جرائم عمدی و خطرناک در کشور امام زمان کم نمیشود که هیچ، افزونتر میشود؟ چرا با وجود گرانی های لجام گسیخته، من و مردم هنوز زنده ایم؟ چرا نباید لیاقت مردم چنین حکومتی باشه؟ تا به کی نسل بعد از انقلاب باید تقاص گندکاریها و اشتباهات والدین خود را بدهند؟
  چرا و چرا و چرا…

 6. ناشناس گفت:

  آیا این آقای سخنگو از جناب رهبر عالیقدر نمیپرسند این همه زندانی این همه بازداشتی این همه کشته در خیابانها….شهادت اسیران در زندان کشتار کهریزک……. عبور خودرو نیروی انتظامی در برابر چشمان 100 ها نفر از روی بدن یک آزادیخواه…را ندیده اند؟ چرا رهبران جنبش سبز که چیزی جز خقیقت را نگفته و نمیگویند در اختفا و بی خبری زندانی شده اند؟ گناهشان چه بوده؟ عاقبت و فرجام ظلم نیستی است ما باید از صدام هاو سادات ها وقذافی ها و…….. اکنون نیز اسد ها عبرت بگیریم……. خون بیگناه بر زمین نمیماند برادران و خواهران و پدران ما برای این شهید نشدند تا اقسام مصباخ ها و شیخ یزدیها بر این مملکت خکومت کنندووووو به خداوندی خدا این خکومت آبروی اسلام را برده است…بابا جنایت بس…دروغ بس….. بگذارید نفس بکشیم…..

 7. ناشناس گفت:

  جواب دوست عزیزمان در سطر بالا اگر اشتباه نکنم باید به ریشه نگاه کنیم.اهنگ انقلابی و خیلی زیبا مرگ بر امریکا که بکلی برداشتند همه چیز در ان اشعارش نهفته حدودسه سال پیش بود مجلس امریکا تصویب کرد که فشار سیاسی و اقتصادی را بر ایران باید افزود.حال نوبت بازو های انها در ایران که فعال هستن منجمله احمدی نزاد.حسین باز جو و غیره خیلی سریع و با قاطعیت انجام داده و میدهند.درگشوری که به هنر مندان چون استاد شجریان و سیما بینا و لطفی اجازه یک کنسرت را نمیدهند باید شاهین نجفی خواننده شود.و خبرگذاری فارس هم غیر مستقیم حمایت از نجفی بکند.چون رئیس جمهوری بنام احمدی نژاد داریم.وسلحشور و غیره…. که همه بهم مربوط هستند

 8. ناشناس گفت:

  اقای خمینی در انتخاب افراد سلیقه ای برخورد نمی کرد به همین دلیل بسیار شده به منتخبان اشکال و ایراد گرفته از جمله ایراد به شورای نگهبان انجا که گفت اقایان کمی هم به فکر ابروی جمهوری اسلامی باشید ولی اما اقای خامنه ای عملا نفراتی را اگاهانه منصوب میکند که سلیقه خودش را در کارها اعمال کنند و از بابت اینکه او فرمان به اجرای قانون دهد ترسی ندارد چون قانون را انچنان که او میخواهد اجرا خواهد شد از جمله در دیدار با دانشجویان و در رابطه با نظارت استصوابی به دانشجویان میگوید فعلا نظارت استصوابی قانون است شما بروید از طریق مجلس نظارت را تغییر دهید ولی وقتی که مجلس ششم طی مصوبه ای خواستار ر تغییر نظارت استصوابی گردید منتخبان اقای خامنه ای در شورای نگهبان استبداد ان را خلاف اسلام اعلام کردند و بدین صورت در مقابل خواست مردم ایستادند موارد بسیاری می توان مثال زد و نشان داد که مردم گرفتار مکر و حیله معاویه زمان شدند و انشااله ما صابر هستیم و منتظر یوم الهی که در استبداد رسوا گردد و ان روز دور نیست و الیس الصبح بقریب

 9. رامين گفت:

  با سلام براي من و امثال من جاي سوال است اگر واقعا اخرت و بهشت و جهنمي در كار است چرا اكثر انهايي كه از درستي و راستگويي و اعتقاد به دين و ايمان هميشه دروغ مي گويند .اكثر اخوندها كه خودشان را ايت الله مي دانند و يك عمر قران و نهج البلاغه در حوزه علميه خواندهاند چرا به خاطر مال و مقام درو غ مي گويند مگر امام نگفته بود روحاني فاسد بدتر از ساواكي است بس ان حرفها كجا رفت .كسيكه مبلغ اسلام باشد و دروغ بگوييد از مرد معمولي چه انتظاري مي توان داشت .ايا مگر نه اين است كه انهايي كه مبلغ اسلام هستند دارند با مصرف وجوهات بيت المال به اسلام ضربه مي زنند خواهشمند است بنده را راهنمايي كنيد ايا واقع بهشت و جهنم است بنه كه باور نمي كنم با اين دروغ و تزوير و ظلم و فساد كه در حكومت اسلامي مشاهده مي كنيم .

 10. آقا شما واقعا راست میگویی؟ گفت:

  اگر آقای خامنه ای و اطرافیانش در باره توهین و انتقاد به ایشان راستگو هستند، ایشان طی یک “حکم حکومتی” مثل زنده یاد دکتر مصدق رسما اعلام کنند هرکس به من علی خامنه ای رهبر فعلی جمهوری اسلامی و رهبر و ولی فقیه مسلمانان جهان توهین کند، انتقاد کند، ایراد بگیرد، نامه سرگشاده بنویسد، تندگویی کنید از تمام مامورین ریز و درشت و سازمانهای اطلاعاتی امنیتی ، نظامی انتظامی به این وسیله درخواست می کنم کوچکترین مزاحمتی برای این شخص فراهم نسازند حتی اگر مطالبی که ایشان گفته یا نوشته اند، مطابق با قانون اساسی توهین به رهبر تلقی شود، من از حق شخصی خودم گذشتم. اگر واقعا ایشان صادق هستند رسما این اعلام را بکنند.

 11. ناشناس گفت:

  دوست عزیز اقای رامین.بین خط خمینی و خط خامنه ای 180 درجه فرق است .واین کودتا88 ریشه در گذشته دارد یعنی موقعیکه خامنه ای رئیس جمهور بود کودتا بر علیه خمینی انجام داد

 12. ناشناس گفت:

  باکمال تاسف دروغ در تمام سطوح کشور رایج شده و قباحت خود را از دست داده است. سخنگو، نماینده ولی فقیه، خود ولی فقیه، رئیس جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر نیرو، وزیر ارشاد، بقیه وزرا، نمایندگان، رئیس قوه قضاییه خلاصه همه و همه و همه دروغ می بافند و تصور می کنند که با این حرفها میتوانند مردم را گول بزنند دیگر نمی دانند که این مردم از خود آنها رندترند و ازهمه اوضاع و احوال به خوبی آگاهند.

 13. دلسوخته گفت:

  دوستان ؛ افکار خود را متوجه مسایل مهم کنید. کیست که واقعیت را نداند

 14. kave گفت:

  ta aksarayate ke tude ha hastand bidar nashavand in nehzate sabz besamar nemiresad. in tudeha hastand ke bayasti roshan shavand ke dar un surat har kasi nemitavanad dar lavaye mazham jenayat gharat va tajavoz konad va kola shari vasash boghzarad . pas biaim ve tudw har aghah konim

 15. احمد گفت:

  در اواخر دهه چهل به شهربانی و ژاندارمی دستور داده شد که به هیچ وجه پرونده ای تحت عنوان “توهین به اعلیحضرت” تشکیل نشود و نشد . اعلیحضرت وقت حرفش دررو داشت . اما اعیحضرت فعلی چه ؟ آقای رحیمیان متوجه نیست که معنی حرف او این است که یا کسی برای حرف رهبر تره هم خرد نمیکند ، یا ایشان دروغ میگوید . اعلیحضرت هم اعلیحضرت های قدیم ، لااقل کلاهشان پشم داشت .

 16. ناشناس گفت:

  اگر دروغ نگویند و اگر عوام نفریبند و اگر سر کوب نکنند و رانت نخورند و..پس چگونه حکو مت کنند ؟

 17. masoomeh گفت:

  salam ,man mikhaham ozv shavam bara azadie mir hosien aziz va aghay karoobi