سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی به بیمارستان مدرس در اثر عواقب اعتصاب غذا...

انتقال محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی به بیمارستان مدرس در اثر عواقب اعتصاب غذا

چکیده :محمدرضا معتمدنيا که بر اثر عوارض ناشي از اعتصاب غذا دچار گرفتگي عروق و ناراحتی شدید در پای خود شده بود روز گذشته به بیمارستان مدرس تهران اعزام و پس از درمان سرپایی به زندان اوین بازگشت....


محمدرضا معتمدنيا بر اثر عوارض ناشي از اعتصاب غذا روز گذشته به بیمارستان مدرس تهران اعزام و سپس به زندان اوین بازگشت.

به گزارش کلمه، محمدرضا معتمدنيا که بر اثر عوارض ناشي از اعتصاب غذا دچار گرفتگي عروق و ناراحتی شدید در پای خود شده بود روز گذشته به بیمارستان مدرس تهران اعزام و پس از درمان سرپایی به زندان اوین بازگشت.

اعتصاب غذای طولانی مدت وی که هفته ی گذشته با درخواست میرحسین موسوی پایان یافت، منجر به خون مردگي ،تورم و درد شديد در پاي راستش شده است.

هفته ی گذشته نیز، یک شب پس از پایان اعتصاب غذا و در پی وخامت حال معتمدنیا، بهداري اوين که تنها قادر به تجويز مسكن بوده، به صورت اورژانسی و با نظارت برخی پزشكان اوين و با مسووليت خود وي، معتمدنیا را به بيمارستاني در خارج از زندان اعزام كردند كه به دليل نداشتن مجوز از دادستاني چند ساعت بعد بدون اينكه اقدام موثري براي درمان وی انجام شود، این زندانی را به زندان بازگرداند.

به گفته خانواده معتمد نيا هفته گذشته نيز براساس موافقت قبلي دادستاني قرار بود اين زنداني سياسي براي درمان دندان هايش به خارج از اوين اعزام شود كه به دلايلی نامشخص اعزام وی لغو شد.

محمدرضا معتمدنیا در پیامی از زندان اوین، و در اعتراض به ظلم ها و نامردی ها و اعمال فشار نا به جا و ناعادلانه و به پاس حرمت خون همه شهدای انقلاب اسلامی و به پاس احترام به تمامی باورهای اعتقادی و ملی، اعلام اعتصاب غذای تر کرده بود.

بر اساس این گزارش، مسوولین زندان اوین و نهادهای امنیتی در سیاست جدید خود در سال های پس از انتخابات بدون مسوولیت و حساسیت نسبت به سلامتی زندانیان به آزاد و اذیت آنها می پردازند. در همین مورد بود که چندی پیش هدی صابر در اثر اعتصاب غذا و ضرب و شتم ماموران و عدم رسیدگی بهداری اوین، جان خود را از دست داد.


2 پاسخ به “انتقال محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی به بیمارستان مدرس در اثر عواقب اعتصاب غذا”

  1. mehdi گفت:

    مگه با اعتصاب غذا و مرگ هدی صابر چیز خاصی نصیب آزادی و حقیقت شده . فقط به نفع جمهوری اسلامی شده یه روشنفکر و اصلاح طلب دیگه کم ! من معتقدم اعتصاب غذا یا اصلا صدمه جسمی و روحی زندانی سیاسی به خودش هیچ ارزش خاصی برای ادامه مبارزه نداره جز از دست دادن کسایی که جامعه بهشون احتیاج داره!

  2. ناشناس گفت:

    خدا يا به حق فاطمه زهرا زندانيان سياسي را آزاد كن تو كه با مظلومان هستي