سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام آیت‌الله صانعی به معتمدنیا: اعتصاب را بشکنید؛ سلامتی و مبارزه شما خاری است در...
» میرحسین موسوی با عدم اعتصاب غذایشان پیغام می دهند که این کار را نکنید

پیام آیت‌الله صانعی به معتمدنیا: اعتصاب را بشکنید؛ سلامتی و مبارزه شما خاری است در چشم دشمنان

چکیده :صانعی، مرجع تقلید مقیم قم در این دیدار با اشاره به اینکه سلامتی و مبارزه ی شما خاری است در چشم دشمنان، از خانواده ی معتمدنیا درخواست کرد که به وی تذکر داده شود که حفظ سلامتی ایشان از هر امری واجب تر است....


آیت الله صانعی در دیدار با خانواده محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان این که این روزها در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد با تاکید بر اینکه باید نیروی سلامتیتان را حفظ کنید تا دشمن شاد نشویم، از خانواده ی او خواست هر چه سریعتر از این زندانی سیاسی بخواهند به اعتصاب خود پایان دهد.

به گزارش کلمه، آیت الله صانعی، مرجع تقلید مقیم قم در این دیدار با اشاره به اینکه سلامتی و مبارزه ی شما خاری است در چشم دشمنان، از خانواده ی معتمدنیا درخواست کرد که به وی تذکر داده شود که حفظ سلامتی ایشان از هر امری واجب تر است.

این مرجع تقلید در ادامه خاطرنشان کرده است: در تاریخ هم میبینیم که اسوه های ما هیچ کدام اعتصاب غذا نداشته اند حتی در حصر یا شرایط سخت مثل ائمه یا حتی خود آقای موسوی.

به گفته ی آیت الله صانعی میرحسین موسوی با عدم اعتصاب غذایشان پیغام میدهند که این کار را نکنید.

وی همچنین تاکید کرد که باید نیروی سلامتیتان را حفظ کنید تا دشمن شاد نشویم، زیرا که سلامتی و مبارزه ی شما خاری است در چشم دشمنان.

محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی محبوس دربند ۳۵۰ زندان اوین، دوشب پیش در چهلمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده بود و پس از چند ساعت دوباره به زندان اوین بازگردانده شده بود، اما ماموران اجازه فرصت دیدار چند دقیقه ای را برای رساندن درخواست میرحسین موسوی از وی برای پایان اعتصاب را از فرزند معتمدنیا گرفته بودند.

بر اساس این گزارش، با وجود آنکه این زندانی سیاسی اعلام کرده بود تنها در صورتی که میرحسین موسوی از او بخواهد اعتصاب خود را خواهد شکست، ماموران امنیتی مانع انتقال این پیام به معتمدنیا شدند و وی با وجود بدحالی شدید همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد.

روز چهارشنبه کلمه گزارش داده بود که میرحسین موسوی به محض اطلاع از اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا، از او خواست به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد.

محمدرضامعتمدنیا در چهل و یکمین روز اعتصاب غذای خود بیش از ۳۰ کیلو کاهش وزن داشته، دچار رعشه های شدید و ضربان قلب نامنظم شده و خانواده و نزدیکانش به شدت نگران سلامتی وی هستند.

این زندانی سیاسی ۶۲ ساله که هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین زندانی است، سابقه مشاورت ویژه شهیدان رجایی و باهنر و مهندس موسوی در زمان جنگ و مسئولیت در بخش پشتیبانی ستاد فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد. او در ۲۱ فروردین ماه اعلام کرد که در اعتراض به همه ظلم های حاکمیت و به طور مشخص حبس خانگی موسوی و کروبی و رهنورد، اعتصاب غذا می کند.

معتمدنیا از آن زمان تا امروز در اعتصاب غذا بوده و ۲۰ روز از این مدت را هم در یک سلول انفرادی در بند ۲۴۰ اوین گذرانده است. بسیاری از فعالان و زندانیان سیاسی، و نیز دختران مهندس موسوی، در این مدت به وی پیام داده بودند که به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد. اما او ضمن تشکر از ایشان، تاکید کرده بود که تنها با شکسته شدن حصر و یا پیام نخست وزیر امام حاضر است اقدام اعتراضی خود را متوقف کند.

اکنون این خواسته او محقق شده و میرحسین در ملاقاتی که پس از یک ماه بی خبری داشته، از خبر اعتصاب معتمدنیا مطلع شده و به او پیام داده که به اعتصابش خاتمه دهد، اما زندانبانان و مسئولان نه تنها پیغام میرحسین را به وی نرساندند بلکه اجازه ندادند فرزندش در بیمارستان از این فرصت کوتاه استفاده و با رساندن این پیام او را مجاب به شکستن اعتصاب کند.

روزشمار اعتصاب:

محمدرضا معتمدنیا در بیمارستان؛ مسئولان مانع از انتقال پیام میرحسین شدند

درخواست میرحسین از معتمدنیا برای پایان اعتصاب غذا

دیدار خانواده محمدرضا معتمدنیا با مادر شهید سهراب اعرابی

انتقال محمدرضا معتمدنیا از بیمارستان به زندان اوین

محمدرضا معتمدنیا به دختران میرحسین و رهنورد: آماده‌ام جان ناقابلم را به ایران و اسلام تقدیم کنم

فرزند محمدرضا معتمدنیا پس از ملاقات: تاکید پدر به ادامه اعتصاب تا شکسته شدن حصر میرحسین و یا پیام میر میهن

معتمدنیا: دوران دفاع مقدس توفیق شهادت نصیبم نشد؛ تا نخست‌وزیر امام نگوید به اعتصاب خود ادامه می‌دهم

نامه همسر محمدرضا معتمدنیا به وی: خانواده و همرزمانت نگرانند، به اعتصاب خود پایان بده

دختران موسوی و رهنورد به معتمدنیا و ولایتی: رنج شما، غم پدر و مادر ماست، به اعتصاب خود پایان دهید

اعزام محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا به بیمارستان

طرح سبز/ اعتصاب در انفرادی های اوین تا آزادی نخست وزیر امام

نامه سرگشاده محمدرضا معتمدنیا به رهبری: شجاعت داشته باشید و خواست ملت را بپذیرید

اعتصاب غذای خشک محمدرضا معتمدنیا و انتقال چند ساعته وی به بیمارستان

انتقال محمدرضا معتمدنیا به سلول انفرادی در میان شعار “یا حسین میرحسین” زندانیان

طرح سبز/ تا رفع حصر نخست وزیر امام به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد

محمدرضا معتمدنیا به روایت هم بند سابقش؛ صدای نمازهای شبانه اش را از کانال کولر می شنیدم

همسر معتمدنیا: هرگز چنین روزهایی را تصور نمی کردم

اعلام اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا؛ از امروز تا روزی که نخست وزیر امام آزاد شود


11 پاسخ به “پیام آیت‌الله صانعی به معتمدنیا: اعتصاب را بشکنید؛ سلامتی و مبارزه شما خاری است در چشم دشمنان”

 1. احمد گفت:

  اگر به وجوب تقلید اعتقاد داشتم ، به تقلید از این مرجع افتخار میکردم .

 2. ناشناس گفت:

  درود بر اقای صانعی مرجع روشنفکر و عالیقدر و مظلوم که اکنون در جای خالی منتظری بزرگ قرار دارند. همینطور آقای دستغیب و امثال ایشان. قدر این عزیزان را تا هستند بدانیم.

 3. koosha گفت:

  ما مردم و و افراد سیاسی جنبش سبز در بیرون از زندان مقصر هستیم که توانایی و اراده اعتصابها ی کارا و موثرتر را نداریم و این زندانیان هستند که مجبور به اعتصاب غذا می شوند. تعطیلی مدارس و دانشگاهها از کارهای کم هزینه و موثری است که میتواند تا رسیدن به اهداف ادامه داشته باشد. تعطیلی بازار و به خرید نرفتن از مورد دیگر است.

  کوشا

 4. اكبر گفت:

  مرجع خوشفكر ما خدا تگهدار تو

 5. ناشناس گفت:

  از اقای صانعی به خاطر این موضوع و هواداری از جنبش سبز تشکر می کنم

 6. ناشناس گفت:

  ای کاش این ایت الله صانعی رهبر می شد که ما امروز گرفتار این همه جهل و بدبختی نبودیم و این همه زندانی سیاسی نداشتیم کشور هم در استانه نابودی نبود و این همه خسارت هم نمی دید

 7. ییلماز گفت:

  کاملا صحیح است. مبارزه کماکان در سلامتی ادامه دارد. اندیشه را که نمی توان حصر و حبس نمود!!!!

 8. ناشناس گفت:

  خوب کاری کردی که اعتصاب یا “گرسنه نشینی” خود را شکستی و یک “نه” بزرگ انداختی به صورت این نامردان. اینها ارزش آنرا ندارند که افرادی مثل شما در گرسنه نشینی جان خود را فدا کنند. می مانیم و مثل خار مغیلان در گلوی اینها فرو می رویم و تا حق خود را بگیریم.

 9. ناشناس گفت:

  خدا دوستت دارم

 10. ناشناس گفت:

  درود بر آیت اله صانعی

 11. الله اكبر تكتير انداز جنبش سبز گفت:

  تازه نفس جنبش سبز درود بر ميرحسين دورود بر خاتمي درود بر دوم خرداد درود بر امام خميني درود بر اصلاح طلبان درود بر ايران درود بر شهيدان راه سبز و دفاع مقدس درود بر صانعي درود بر هر آنكه سبز هست درود برخادمين سايت كلمه سايت كلمه علمدار حسين درود بر زندانيان سياسي